Fórum - Zobrazit téma - Natara Bonsai - používáte někdo? - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Natara Bonsai - používáte někdo?

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Office
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Lukas666
plavčík
plavčík


Registrace: 20.3. 2005
Příspěvky: 103

PříspěvekZaslal: čt 11. březen, 2010 21:56    Předmět: Natara Bonsai - používáte někdo? Citovat

používá někdo tenhle outliner? testuju to, pokouším se vytvořit použitelnej GTD systém a sháním k tomu implementaci (resp. návrh) z http://tech.groups.yahoo.com/group/palmorganized/ - do tý skupiny jsem poslal žádost o členství, ale asi nefunguje, protože nepřišlo ani zamítnutí, natož pak .pdb... kdybyste někdo ten návrh měl a mohl zaslat, dejte vědět, prosím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: čt 11. březen, 2010 22:19    Předmět: Citovat

Zpočátku jsem to používal hodně, ale postupem času nadšení jaksi vyprchalo. Strukturované úkoly jsou sice fajn, ale na PDA se s tim nepracuje úplně nejefektivněji (naneštěstí desktopový Bonsai nepovažuji za nejlépe zpracovaný). Ale možná taky záleží na konkrétních projektech, které člověk musí právě řešit - někdy je mobilní outliner k nezaplacení.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Lukas666
plavčík
plavčík


Registrace: 20.3. 2005
Příspěvky: 103

PříspěvekZaslal: čt 11. březen, 2010 22:50    Předmět: Citovat

a tu "predlohu" z palmorganized.com nahodou nemas?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: čt 11. březen, 2010 23:23    Předmět: Citovat

Ne, nikdy jsem ji ani nepotřeboval.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
teret
plavčík
plavčík


Registrace: 3.5. 2005
Příspěvky: 86

PříspěvekZaslal: pá 12. březen, 2010 6:30    Předmět: Citovat

Ahoj, mám ji, docela jim to trvalo než ji poslali, napiš mail kam to chces poslat. Ani jsem to nestihnul vyzkoušet, po třech letech s Bonsai jsem zjistil, že nejflexibilnější je stejně kroužkouvý blok s čtverečkovaným papírem Vysmátý
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Lukas666
plavčík
plavčík


Registrace: 20.3. 2005
Příspěvky: 103

PříspěvekZaslal: pá 12. březen, 2010 7:10    Předmět: Citovat

diky, poslu soukr. zpravu. prave ctu GTD a jsem zvedavej, jak dopadnu. jestl budu mit kombinaci, ktera by se mi libila (palm+pc) nebo skoncim u papiru (leta nepouzivam diky treu) a nebo implementaci nedotahnu a budu fungovat dal jen s kalendarem v treu Radostný)))
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zippich
nováček
nováček


Registrace: 16.9. 2006
Příspěvky: 65

PříspěvekZaslal: pá 12. březen, 2010 8:12    Předmět: Citovat

Já si teda pro GTD upravil normální PIM aplikace, psal o tom Palmista na svym blogu:

http://palmista.blogspot.com/2009/08/get-things-done-s-palm-os-i-palm-webos.html

Nejsem úplně hardcore GTD uživatel, jen jsem si podle těch zásad upravil některé části své agendy (především úkoly).

Bonsai ale také používám, ale ne pro spravování celých úkolů, nýbrž pro jednotlivé velké projekty, které řeším a které zaberou třeba pár měsíců práce. Umožňuje mi mít přehled o tom, co je třeba udělat, co se vykonalo apod.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
masoxCZ
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 9.2. 2007
Příspěvky: 939

PříspěvekZaslal: pá 12. březen, 2010 14:26    Předmět: Citovat

Bonsai používám víceméně denně, mám v tom porady, správu úkolů (i opakovaných), zakázky atd. Nemám dojem že by to byla nějaká věda, a desktopová aplikace není úplně špatná (i když je tam pár věcí jejichž logika se vzpírá mému chápání).
_________________
UTFG "Jak se správně ptát" !!!
... Peace through superior firepower.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Lukas666
plavčík
plavčík


Registrace: 20.3. 2005
Příspěvky: 103

PříspěvekZaslal: pá 12. březen, 2010 15:11    Předmět: Citovat

masoxCZ: ja treba nechapu, proc nejde z outlineru linkovat do kalendare... to mi teda chybi. resp. jde to jen v Palmu, ne v desktopu. skoda.

jinak se zda, ze zvolim zminenou cestu Bonsai na ukoly a projekty a kalendar na bezne veci.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
lukee
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 25.9. 2007
Příspěvky: 511

PříspěvekZaslal: pá 12. březen, 2010 15:40    Předmět: Citovat

Může mi někdo vysvětlit, co uživateli přináští tato aplikace namísto vestavěných PIM? Nikdy jsem ji neviděl a nezkoušel takže neumím si představit její účel.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
masoxCZ
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 9.2. 2007
Příspěvky: 939

PříspěvekZaslal: pá 12. březen, 2010 16:08    Předmět: Citovat

Lukas: Tak tohle taky nechápu, ale asi to souvisí s tím, že ne všichni používají na desktopu PalmDesktop a skoro každá verze Utlouka má jinou strukturu databáze i API.

lukee: Má např. možnost propojování položek s kontakty, počítání nákladů na položky a větve, hlídání termínů, možnost propojování položek s dalšími dokumenty Bonsaie, takže pod položkou můžeš mít klidně celý další strom. Navíc když máš nějaký složitější problém, můžeš si ho rozložit do stromu jehož jednotlivé větve představují jednotlivé úkony, takže vidíš i závislosti; když nemáš splněné dílčí úkoly tak na první pohled vidíš, že nemůžeš pokračovat v další fázi, pro jednotlivé fáze si můžeš plánovat delegování povinností a hlídat podřízené.
Jasně, s vestavěnými PIM aplikacemi nebo HandShopperem toho většinu zvládneš taky, ale v Bonsai je spousta věcí přehlednějších a některé bez něj nejdou (i když těch je minimum; především desktopová aplikace).
BTW jsem si v něm udělal chybovník radiostanic Matra Pegas, takže jen postupně prolézám stromem příznaků až na konci dojdu k problému.
_________________
UTFG "Jak se správně ptát" !!!
... Peace through superior firepower.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
lukee
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 25.9. 2007
Příspěvky: 511

PříspěvekZaslal: pá 12. březen, 2010 16:11    Předmět: Citovat

Zní to dobře a pro mě i docela užitečně. Ale bezmála 40 dolarů za to nedám Rozpačitý
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Lukas666
plavčík
plavčík


Registrace: 20.3. 2005
Příspěvky: 103

PříspěvekZaslal: so 13. březen, 2010 13:42    Předmět: Citovat

masoxCZ: linkovani do kalendare (na desktopu) je s nejvetsi pravdepodobnosti zpusobeno novym formatem dat. co jsem tak cetl, tak do starsi aplikace DateBook to slo, do nove (Calendar) to nejde, protoze Palm nedal k dispozici specifikaci formatu... nekde jsem to cetl, protoze jsem hledal nejakou aplikaci, ktera by slouzila jako "inbox". nasel jsem zatim Slap a SmartInput, ale nejsem uplne spokojenej...

neexistuje neco, kam by se dalo psat (jako do Memos), mit v tom treba 20 zaznamu, ktery pak jednotlive exportuju do Tasks, Memos nebo Kalendare? vim, ze se to da resit tak, ze pisu do Tasks a importuju do Bonsaie, ale rad bych mel lepsi zpusob...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
masoxCZ
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 9.2. 2007
Příspěvky: 939

PříspěvekZaslal: po 15. březen, 2010 7:44    Předmět: Citovat

lukee: Mě to jakožto služební výdaj zamázla firma (což je vůbec ideální způsob nákupu čehokoli) Radostný
_________________
UTFG "Jak se správně ptát" !!!
... Peace through superior firepower.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Office Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412