Fórum - Zobrazit téma - Jak programovat pod PalmOS? - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Jak programovat pod PalmOS?

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Programování
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
lukee
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 25.9. 2007
Příspěvky: 511

PříspěvekZaslal: st 02. březen, 2011 16:09    Předmět: Jak programovat pod PalmOS? Citovat

Mohl by někdo ze zdejších PalmOS guru (např. Hawk atd.) vysvětlit jak začít programovat pro PalmOS? Mám GarnetOS Developer Suite od ACCESSu, ale nevím, jak se v ní zorientovat. Např. kompilátor mi nabízí kompilaci programu pro Motorolu 68k, kde nastavím flagy pro PXA? A druhá otázka, stačí znát pouze C, nebo je třeba se naučit nějaký framework používaný pro PalmOS? Mám spoustu nápadů na aplikace, jakési takési znalosti s céčkem ale nevím, jak se pohnout dále.
Díky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
nox
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 626

PříspěvekZaslal: st 02. březen, 2011 18:28    Předmět: Odpoved Citovat

lukee: A kdyby napady dosly, tak dej vedet! Zlomyslný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
killinghawk
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 15.5. 2006
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: st 02. březen, 2011 21:06    Předmět: Citovat

Nevím, co myslíš pod pojmem PXA, ale ARM optimalizace nemá pro běžné aplikace smysl. Je pravda, že někteří programátoři se tím chlubí, ale realita je taková, že běžný uživatel rozdíl nepozná. Všechny moje aplikace jsou kompatibilní s Motorolami 68k a vůbec se za to nestydím. Navíc pod výše zmíněným SDK spousta věcí nechodí, jak má (např. příkaz asm, který není vůbec podporován přesto, že v dokumentaci je o něm zmíňka).

K druhé otázce asi tolik: bohatě stačí znalost C++. Toto SDK s bídou podporuje i to, co je v těch nejhloupějších kompilátorech běžné. Jestli chceš opravdu rychle a bezbolestně vyvíjet funkční aplikace, tak jdi rovnou do CodeWarriora. Aplikace, jejíž vývoj mi pod Garnet OS Development Suite trval rok, jsem v CodeWarrioru měl během pár minut. Bohužel CodeWarrior nelze získat jinak než ilegálně vzhledem k jeho ceně (2000,- USD) přesto, že spousta freeware a open source aplikací je právě v něm.
_________________
dlapa.cz
killinghawk.cz
Více zde
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Czechnology
kormidelník
kormidelník


Registrace: 19.9. 2006
Příspěvky: 289
Bydliště: Wien8 / Praha8

PříspěvekZaslal: pá 04. březen, 2011 1:35    Předmět: Citovat

K programování na PalmOS byla jedna free (respektive donationware) knížka v češtině:
MUDr. Petr Lesný - Úvod do programování PalmOS.

I jako dlouholetý fanda Palmu a PalmOSu si ovšem myslím, že jestli nemáš předchozí zkušenosti s tímto systémem, tak je ztráta času učit se zgruntu programovat pro mrtvou platformu Smutný
Kdysi jsem se na to taky chystal, ale nějak nebyl čas, teď jsem se radši naučil androidí řečí.
_________________
Dell Streak (5)
Palm m500 | Palm m505 | Palm Treo600 | Palm T|X
Psion 5
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky Yahoo Messenger MSN Messenger
lukee
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 25.9. 2007
Příspěvky: 511

PříspěvekZaslal: pá 04. březen, 2011 8:32    Předmět: Citovat

Tak jsem vyzkoušel CodeWarrior a pod Windows 7 jsou s ním problémy. Vyzkouším prc-tools podle knihy MUDr. Lesného.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Skorpi
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 24.3. 2005
Příspěvky: 497
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá 04. březen, 2011 13:08    Předmět: Citovat

Hm, taky jsem kdysi zkoušel, skončil jsem u Hello World Radostný nebyl hlavně čas a už tehdy PalmOS umíralo. Měl jsem prc-tools v linuxu. A pokud budeš dělat normální aplikace, určitě je nech pro m68k, speciálně pro ARM to má smysl leda při nějakých složitých app, navíc to poběží i na starších palmech (podle použitých knihoven).
Hodně štěstí
_________________
HP Pre3, Vodafone
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
killinghawk
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 15.5. 2006
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: pá 04. březen, 2011 15:02    Předmět: Citovat

Zkoušet můžeš, co uznáš za vhodné. Jen bych chtěl poznamenat, že PRC-Tools jsou součástí Garnet OS Development Suite, takže opravdu nevím, co bys ještě chtěl instalovat.
_________________
dlapa.cz
killinghawk.cz
Více zde
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Programování Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412