Fórum - Zobrazit téma - DTG a E2 - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

DTG a E2

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Lokalizace
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
miko3891
nováček
nováček


Registrace: 8.8. 2006
Příspěvky: 23

PříspěvekZaslal: ne 27. srpen, 2006 19:17    Předmět: DTG a E2 Citovat

Mam otazku.
Ani v tomto palme zakupenom v cechah a s Lite lokalizaciou, niesu podporovane ceske pripadne slovenske znaky v DTG? Je potrebne aj tu nainstalovat CzechToGo, pripadne iny sposob, ako naucit tento palm pisat po "nasom".
Je to zatial najvecsii problem ( s fontami ) ktory ma odradza od kupy noveho ( prveho ) PALMU. Rozpačitý
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
jacktalking
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: ne 27. srpen, 2006 20:15    Předmět: Re: DTG a E2 Citovat

miko3891 napsal:
Mam otazku.
Ani v tomto palme zakupenom v cechah a s Lite lokalizaciou, niesu podporovane ceske pripadne slovenske znaky v DTG? Je potrebne aj tu nainstalovat CzechToGo, pripadne iny sposob, ako naucit tento palm pisat po "nasom".
Je to zatial najvecsii problem ( s fontami ) ktory ma odradza od kupy noveho ( prveho ) PALMU. Rozpačitý

Předpokládám že se tedy jedná o lokalizaci Locale, jelikož E2 mám, DTG také (přímo od výrobce v Palmu, tuším verze 7, nic dalšího jsem k DTG nepřiinstalovával) a lite lokalizaci Piloc. Diakritika mi funguje jak na psaní, tak i na prohlížení dokumentů.
Možná by tedy nebylo od věci zkusit plnou lokalizaci, třeba by to mohlo pomoci. S Locale však nemám zkušenost, takže otázky ohledně Locale spíš směřovat na jiné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
chaoos
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 6.12. 2004
Příspěvky: 206

PříspěvekZaslal: ne 27. srpen, 2006 22:23    Předmět: Citovat

Krome cestiny si muzes nainstalovat Fonts4OS5 a k tomu nejake ceske fonty (napr. fiba 8 )... v celem systemu budes mit vsude cestinu s diakritikou a vejde se Ti vsude mnohem vice textu (v tomto pripade napriklad zmena z 21ky pisma na 8ku).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
lemik
kormidelník
kormidelník


Registrace: 2.2. 2005
Příspěvky: 252

PříspěvekZaslal: ne 27. srpen, 2006 22:48    Předmět: Citovat

Myslim, ze miko3891 ma na mysli, proc se D2G pri psani textu nezobrazuji korektne ceske/slovenske znaky. Tento problem nevyresi ani Locale ani PiLoc ani Font4OS5. Je to problem D2G, kdy se zobrazuji domecky atd, ale pak na desktopu je vsechno korektni.
_________________
Odborník nemůže rozumět všemu, je omezovaný svým oborem. Kdo není v ničem odborníkem, není ničím omezován...

BTW: TX a Treo 650
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
miko3891
nováček
nováček


Registrace: 8.8. 2006
Příspěvky: 23

PříspěvekZaslal: ne 27. srpen, 2006 23:32    Předmět: Citovat

Tak teraz som z toho fakt zmeteny.
Tak zobrazuju sa slovenske a ceske znaky v DTG na PALMe spravne alebo nie?
Jedny vravite tak, druhy inak.
Mam z toho vazne poriadny gulas. Asi sa idem poriadne vyspat Machr
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: ne 27. srpen, 2006 23:44    Předmět: Citovat

Musel bych to testnout, abych si byl skutečně jistý, ale mám dojem, že jediná skutečně funkční kombinace je DTG 6.003 + PiLoc + CzechToGo. Takto by měly fungovat fonty korektně tam i zpět (Palm vs Windows). Ale tou verzí si moc jistý nejsem, sám mám osmičku a prakticky jí nepoužívám, takže by to chtělo někoho, kdo je s tím více sžitý praxí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jacktalking
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: po 28. srpen, 2006 1:53    Předmět: Citovat

lemik napsal:
Myslim, ze miko3891 ma na mysli, proc se D2G pri psani textu nezobrazuji korektne ceske/slovenske znaky. Tento problem nevyresi ani Locale ani PiLoc ani Font4OS5. Je to problem D2G, kdy se zobrazuji domecky atd, ale pak na desktopu je vsechno korektni.

Mno tak to taky chápu..
miko3891 napsal:
Tak teraz som z toho fakt zmeteny.
Tak zobrazuju sa slovenske a ceske znaky v DTG na PALMe spravne alebo nie?
Jedny vravite tak, druhy inak.
Mam z toho vazne poriadny gulas. Asi sa idem poriadne vyspat Machr

Mám verzi 7.0 DTG rovnou od výrobce. Možná 8 ale to si nejsem jist a nemohu se podívat. Ale i s lite Pilocem mi to běhá v poho, žádné domečky ale diakritika jak má být. Jak psaní tak zobrazování (přímo v E2)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
moesh
nováček
nováček


Registrace: 5.3. 2006
Příspěvky: 41

PříspěvekZaslal: po 28. srpen, 2006 12:54    Předmět: Citovat

Mne zatim vsechny DTG s pismem zlobily, ale take vzdy muj problem vyresilo laborovani s tlacitkem "Enable Font Viewing" v Preferencich. Ale mam take jen 7.006 a Piloc. (Pro upresneni - jsou to preference v DTG a pri otevrenem dokumentu)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
janp
nováček
nováček


Registrace: 20.2. 2005
Příspěvky: 12

PříspěvekZaslal: po 28. srpen, 2006 13:33    Předmět: DTG Citovat

No, mam DTG 8.003, piloc malou lokalisaci a hacky a carky mi to ve wordu zobrazuje vetsinou i bez czech to go fontu. Prohlizim si prilohy mailu a obcas se stane, ze mi to zobrazi v mailu v nadpisu domecky a pri prohlizeni je vse ok. Ale nekdy se nedari, mozna ma dokument jine kodovani-stranku??? nevim. Potize byly spis s prevodem palm-office, kdy se hacky ztracely a v mobilnim excelu, kde mi pri prevadeni office-palm hacky mizely. Pokud chces jistotu, pouzij mobile office nebo jak se to jmenuje, je sice pomala /vykresluje znaky/, ale na rozdil od DTG a Quickoffice ma to spravne kodovani.
Ale po zkusenostech, kdy mi DTG jednou takhle vymazal na diplomce /a to jeste ne moji/ vsechny hacky, pristupuji k tomuto programu s velkou neduverou...........
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
lemik
kormidelník
kormidelník


Registrace: 2.2. 2005
Příspěvky: 252

PříspěvekZaslal: po 28. srpen, 2006 13:37    Předmět: Citovat

moesh napsal:
Mne zatim vsechny DTG s pismem zlobily, ale take vzdy muj problem vyresilo laborovani s tlacitkem "Enable Font Viewing" v Preferencich. Ale mam take jen 7.006 a Piloc. (Pro upresneni - jsou to preference v DTG a pri otevrenem dokumentu)


No, to je ono. Dal jsem z toho policka fajfku pryc, a najednou vidim ř, š. Mockrat dekuji
_________________
Odborník nemůže rozumět všemu, je omezovaný svým oborem. Kdo není v ničem odborníkem, není ničím omezován...

BTW: TX a Treo 650
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: po 28. srpen, 2006 17:54    Předmět: Citovat

Poměrně podrobně je to popsáno u nás ve FAQ: http://www.palmhelp.cz/html/modules.php?name=Tipy&myfaq=yes&id_cat=3&categories=DocumentsToGo#3
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Lokalizace Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412