Fórum - Zobrazit téma - WebOS 1.4 - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

WebOS 1.4

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> webOS
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Splnila verze WebOS 1.4 moje očekávání?
ANO
85%
 85%  [ 6 ]
NE
14%
 14%  [ 1 ]
Celkem hlasů : 7

Autor Zpráva
tondapirko
plavčík
plavčík


Registrace: 10.8. 2005
Příspěvky: 173

PříspěvekZaslal: po 01. březen, 2010 0:18    Předmět: WebOS 1.4 Citovat

Na PRE se mi update objevil včera před půlnocí. (Ze soboty na neděli)
Verze 1.4 měla
1)zrychlit spouštění aplikací
2)přinést ADOBE FLASH
3)snížení spotřeby
4)zlepšení využití paměti
5)nahrávání videa
Ostatní jsou špíše drobnosti.
Co mohu potvrdit, tak hláška too many cards open už se mi s WebOS 1.4 nepodařilo dosáhnout, ačkoliv dříve se mi to stávalo velmi často. Nahrávání videa funguje. Ostatní je spíš na diskusi, nějaké zásadní zlepšení jsem nepozoroval, FLASH není zatím k dispozici.
Zajímavá je nová funkce, které umožňuje nastavit vypnutí WiFi ve sleep módu.
Mám zvláštní problém s Google kalendářem - PRE mi ukazuje české svátky o den posunuté - na Google calendar mám svátky ale správně - tak to se s 1.4 nezměnilo.
_________________
Treo270 | Treo600 | Treo650 | Treo680 | CENTRO | PRE | PIXI Plus | iPod touch | HP PALM PRE 2 |
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Walhalla
nováček
nováček


Registrace: 20.1. 2010
Příspěvky: 13

PříspěvekZaslal: po 01. březen, 2010 9:21    Předmět: Citovat

1.4 nemela prinest podporu flashe... ten mel prijit nezavisle na tomto updatu jako (zrejme) plugin do browseru a mel byt k dispozici pres app catalog... Mel byt v unoru.. to uz jaksi nelze stihnout... bohuzel... ale za to nemuze palm, ale adobe
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Knihomol94
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 19.8. 2007
Příspěvky: 656
Bydliště: /home

PříspěvekZaslal: po 01. březen, 2010 17:43    Předmět: Citovat

Samozřejmě že měl Flash přijít jako samostatný plugin, ale právě 1.4 mu měla připravit půdu.. Viz např. zde. Ale to je jedno, protože Flash vždycky sloužil jenom k vybíjení baterie, zpomalování procesoru, usnadnění průniků pro viry, reklamy a podobnej balast, takže ho většina lidí zase brzo odinstaluje (pokud teda vůbec bude, u Adobe na portaci pro Linux dělá všehovšudy 1 člověk)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
gum
nováček
nováček


Registrace: 9.12. 2005
Příspěvky: 26

PříspěvekZaslal: po 01. březen, 2010 18:18    Předmět: 1.4 je krám Citovat

Mě teda 1.4 připadá o dost rychlejší, hlavně v přepínání mezi obrazovkami v jedné aplikaci. Též přepínání mezi aplikacemi se mi zdá o něco svižnější. Kvalita hudby přes Bluetooth se fantasticky zlepšila.

Spíš mám problém s nízkou odladěností 1.4. Často se mi telefon zasekává, kdy jakoby třeba 20s něco dělá a nejde s ním nijak manipulovat (podobná situace jako když na Treu hrajete hru a někdo vám zavolá -- telefon na chvíli úplně přestane reagovat). Blbne Bluetooth spojení s handsfree v autě -- věc, která předtím fungovala naprosto spolehlivě. Taky se nějak podivně chovalo WiFi s certifikáty, nechtělo se připojit ač mělo správné přihlašovací informace. Camera app s videem je pěkná ale moc neoceňuju pomalé prohlížení právě vyfocené fotky.

Too many cards jsem už párkát viděl. Naposledy jsem neměl skoro nic otevřené (e-mail, messaging, 2 okna prohlížeče a chtěl jsem otevřít třetí). Též načítání 3D her se oproti starší verzi nějak zpomalilo (opět ty zmíněné podivné záseky).

A to nemluvím o problémech s Rebel SIM, která webOS 1.4, jak se zdá, nepodporuje zrovna dvakrát dobře (always roaming, občas nefungují data). Též mi blbne Messsaging app, nejde psát smsky delší než cca 200 znaků.

Celkově nejsem moc spokojen a kdybych nebyl líny, tak se vrátím zpět na 1.3.5.2.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
tondapirko
plavčík
plavčík


Registrace: 10.8. 2005
Příspěvky: 173

PříspěvekZaslal: čt 15. duben, 2010 0:28    Předmět: AppCatalog Citovat

Už se tu někomu objevil placený soft v AppCatalog ? Na mém PRE se už několik měsíců v AppCatalog neobjevila žádná nová aplikace. Mám pocit, že jsem pořád šikanován za to, že nemám operátora O2 Germany Smutný
_________________
Treo270 | Treo600 | Treo650 | Treo680 | CENTRO | PRE | PIXI Plus | iPod touch | HP PALM PRE 2 |
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
gum
nováček
nováček


Registrace: 9.12. 2005
Příspěvky: 26

PříspěvekZaslal: čt 15. duben, 2010 10:09    Předmět: Citovat

Já sice placený katalog (UK O2 Pre) mám ale je mi to stejně k ničemu protože ve výběru země pro placení kartou není Česko a jiné země mi to nebere s tím, že "your card may be fraudulent".

Skvělé mít 1200 aplikací v katalogu, když si je stejně nemůžu koupit :-/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
tondapirko
plavčík
plavčík


Registrace: 10.8. 2005
Příspěvky: 173

PříspěvekZaslal: čt 15. duben, 2010 18:06    Předmět: Citovat

gum napsal:
Já sice placený katalog (UK O2 Pre) mám ale je mi to stejně k ničemu protože ve výběru země pro placení kartou není Česko a jiné země mi to nebere s tím, že "your card may be fraudulent".

Skvělé mít 1200 aplikací v katalogu, když si je stejně nemůžu koupit :-/

No stejně myslím zatím nejsou žádné zajímavé aplikace mimo Classic emulátoru. Já jsem si ho koupil za 30USD - to jsem platil ovšem mimo AppCatalog přímo na e-shopu výrobce. Naštěstí lze z AppCatalog stáhnout alespoň demo Radostný
Nevíte někdo, jak nastavit na PRE přístup na web přes PROXY server?
_________________
Treo270 | Treo600 | Treo650 | Treo680 | CENTRO | PRE | PIXI Plus | iPod touch | HP PALM PRE 2 |
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> webOS Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412