Fórum - Zobrazit téma - treo 650 vs. treo 680 - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

treo 650 vs. treo 680

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Utility
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
cubra
nováček
nováček


Registrace: 22.2. 2006
Příspěvky: 77
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt 10. duben, 2008 9:06    Předmět: treo 650 vs. treo 680 Citovat

Manželka si oblíbila moji t650. Takže jsem přemýšlel, že zneužiji situace, daruji ji svoji 650 a sobě pořídím 680. Ale četl jsem tady, že ne každy se domnívá, že přecházet z t650 na t680 je ten nejlepší nápad. Treo využívám prakticky jen na knížky, telefonování a příležitostně smartmaps2. Na vše ostatní mám LD. Doporučili by jste mi tu t680 nebo si mám raději ještě rychle pořídit repasovanou t650 dokud ještě jsou k mání.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
kinter
plavčík
plavčík


Registrace: 23.6. 2005
Příspěvky: 197

PříspěvekZaslal: čt 10. duben, 2008 11:39    Předmět: Citovat

Já jsem to udělal naopak, dcerce jsem daroval novou červenou T680. Kromě toho, že jsem její PánBůh, v ten okamžik jsem byl i King Zlomyslný
A mohl jsem si T680 vyzkoušet Radostný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
kaspar
nováček
nováček


Registrace: 20.12. 2006
Příspěvky: 23

PříspěvekZaslal: čt 10. duben, 2008 12:16    Předmět: Citovat

Měl jsem 650ku cca 1rok. Klekla mi a pořídil jsem 680ku, kterou mám asi 1/2 roku a skoro bych to vyměnil zpátky.

Subjektivní hodnocení:
680ka mi přijde menší, lehčí, nemá anténu, ale mně nevadila. Zpracování, plasty, display-nevidím rozdíl. Má větší pamět, ale vzhledem k možnosti spouštět cokoliv z karty v tom nevidím až takovou výhodu.

Co mě štve na 680:
- pomalost reakce na cokoliv, hlavně na hlavní funkce, jako je telefon(TakePhone), kalendář(Agendus), a to včetně přijmutí hovoru, kdy přijmu hovor a pak jak kretén volám haloo a až po cca 1-2sek. se slyšíme nebo přijmutí nadvakrát
- podsvícení- když nastavím podsvícení na noční režim, tak prostě bliká(čtení knih po tmě)
- a samozřejmě výdrž baterky. Nemám to jako outdoor telefon, abych vyrazil na tejden do hor a chtěl mít pořád štávu, ale když to večer zapomenu píchnout na nabíječku a druhý den jsem v terénu, tak mám po obědě smůlu a můžu volat akorát z okna.
- možná častější reset, respektive zaseknutí, ale to je tak jednou za 14dní, takže to neřeším

Myslím, že dost lidí přešlo právě z 650 na 680 a zajímalo by mě, jestli si všichni zvykli, nebo mám jenom nějakou špatnou kombinaci programů, která toto způsobuje.

PS. Nechci úplně zatracovat 680ku, ale už jsem to někde psal, že nechápu, co se tak duležitého změnilo mezi 650 a 680, že se chová tak odlišně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
sokrates
nováček
nováček


Registrace: 29.5. 2006
Příspěvky: 69

PříspěvekZaslal: čt 10. duben, 2008 12:43    Předmět: Re: treo 650 vs. treo 680 Citovat

cubra napsal:
Manželka si oblíbila moji t650. Takže jsem přemýšlel, že zneužiji situace, daruji ji svoji 650 a sobě pořídím 680. Ale četl jsem tady, že ne každy se domnívá, že přecházet z t650 na t680 je ten nejlepší nápad. Treo využívám prakticky jen na knížky, telefonování a příležitostně smartmaps2. Na vše ostatní mám LD. Doporučili by jste mi tu t680 nebo si mám raději ještě rychle pořídit repasovanou t650 dokud ještě jsou k mání.


kup si repasovany T680
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mareka
plavčík
plavčík


Registrace: 27.10. 2005
Příspěvky: 149

PříspěvekZaslal: čt 10. duben, 2008 14:30    Předmět: Drobna zkusenost Citovat

Poridil jsem si T680 neb se obavam ze ma 650ka se se mnou po 3 letech muze zacit loucit a co bych si pocal......

Prozatim testuji (par dni) obe verze zaroven a kdyz pominu design apod (kazdemu se libi neco jineho, zvyknout na jine klavesy se taky da atd) tak jako zasadni plus 680 vidim vetsi RAM (ano vim ze se daji dat programy na kartu ale nekktere holt potrebuju v RAM) a zasadni minus 680 je baterka.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
masoxCZ
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 9.2. 2007
Příspěvky: 939

PříspěvekZaslal: čt 10. duben, 2008 16:21    Předmět: Citovat

Soft, který neumí běhat z karty, pořeš utilitkou LinkStart. Aplikaci nainstaluješ do paměti, pustíš LinkStart, řekneš mu "tohle odhoď na kartu", a on všechno co k aplikaci patří odhodí. Spustíš z paměti linkový soubor, který celou aplikaci včetně databází nahází z karty do paměti, a po ukončení zase vykope na kartu.
_________________
UTFG "Jak se správně ptát" !!!
... Peace through superior firepower.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mareka
plavčík
plavčík


Registrace: 27.10. 2005
Příspěvky: 149

PříspěvekZaslal: čt 10. duben, 2008 16:29    Předmět: Ale jo Citovat

ALE:
a) Mam radeji PowerRun
b) Fakt si nedovedu predstavit ze bych nektere aplikace (Agendus, Chatteremail, Snappermail, TakePhone, Butler, CallBlock, Chatopus apod) spoustel z karty. Nektere z nich by totiz urcite nepracovaly (No Agendus by asi sel, ale kdyz si uvedomim jak dlouho se spousti z RAM, z karty bych se nacekal....)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
jurasu
nováček
nováček


Registrace: 20.4. 2005
Příspěvky: 21

PříspěvekZaslal: út 15. duben, 2008 14:37    Předmět: Re: Ale jo Citovat

Trochu z jiného soudku - zrovna dnes se mi mé Treo 680 vrátilo z opravy (kus za kus) - nefungovala telefonní část a díval jsem se na verzi ROM a je tam místo 1.12 číslo 2.12. Nevíte zda to nebude problém např. s Locale?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: út 15. duben, 2008 14:50    Předmět: Citovat

Neměl by být, jsou to prakticky shodné verze, jen ta vyšší znamená, že je to určeno pro Británii.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jurasu
nováček
nováček


Registrace: 20.4. 2005
Příspěvky: 21

PříspěvekZaslal: út 15. duben, 2008 14:53    Předmět: Citovat

Badel napsal:
Neměl by být, jsou to prakticky shodné verze, jen ta vyšší znamená, že je to určeno pro Británii.


Díky, spadl mi kámen ze srdce - už jsem byl skoro měsíc bez Palma a mám z toho trochu absťák.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
jurasu
nováček
nováček


Registrace: 20.4. 2005
Příspěvky: 21

PříspěvekZaslal: út 22. duben, 2008 8:57    Předmět: Citovat

[quote="jurasu"]
Badel napsal:
Neměl by být, jsou to prakticky shodné verze, jen ta vyšší znamená, že je to určeno pro Británii.


Nainstaloval jsem betu Locale - zobrazování češtiny je OK, ale když chci psát některé české znaky pčes Alt tak jsou u jiných písmen např. "č" je pod "e" a pod. Je to můj nebo obecný problém?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: út 22. duben, 2008 12:58    Předmět: Citovat

Takový problém jsem na Treu 680 neměl.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jurasu
nováček
nováček


Registrace: 20.4. 2005
Příspěvky: 21

PříspěvekZaslal: út 22. duben, 2008 13:18    Předmět: Citovat

Badel napsal:
Takový problém jsem na Treu 680 neměl.


Začínám vážně uvažovat, že vypláznu 40 dolarů za Piloc. Už začínám mít celého Redgrepu plné zuby. Měl jsem Palma v opravě - dali mi nový přístroj, ale ve staré krabici - původní čeština už byla zaregistrována. Už je to týden co jsem psal na podporu a nic. Ještě, že byl prodejce (ATComputers) tak solidní, že mi poslal nové sériové číslo. A to nemluvím o tom, že čeština pro 680 není dodnes hotová. Než takovou podporu, tak to půjdu ke konkurenci. Mám Piloc na TE roky a bez jakýchkoliv problémů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Utility Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412