Fórum - Zobrazit téma - Úplný konec PalmOS? - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Úplný konec PalmOS?

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Palm OS
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
lukee
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 25.9. 2007
Příspěvky: 511

PříspěvekZaslal: ne 24. leden, 2010 13:01    Předmět: Úplný konec PalmOS? Citovat

Zdravím, myslíte si, že PalmOS definitivně v mobilních zařízeních skončil? Myslím tím především smartphony a PDA pro koncové zákazníky. Vím, že se ještě vyrábějí zařízení na bázi PalmOS od společnosti Symbol (čtečky EAN kódů atd.) + ještě od jedné firmy, její jméno si teď nevyzpomenu. Je šance, že ještě někdo postaví telefon nebo PDA na PalmOS? Říkal jsem si, že by bylo super, kdyby ACCESS uvolnil zdrojové kódy PalmOS 5, pak by bylo možné ROMky upravovat a přizpůsobovat na jiné novější zařízení založených na Intel XScale.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
nox
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 626

PříspěvekZaslal: ne 24. leden, 2010 13:24    Předmět: Odpoved Citovat

Bylo by sice hezke, kdyby uvolnili zdrojove kody PalmOS, ovsem vzhledem k tomu, ze na tom nic nevydelaji, jako pravdepodobne bych to nevidel. Plus samozrejme nemuzou uvolnit kody tretich stran, jako treba ovladace BT nebo WLAN.
Jako dalsi problem bych videl velmi maly pocet uzivatelu, kteri by PalmOS dale vyvijeli. Takze uz asi neni moc v co doufat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
DanteMC
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.12. 2009
Příspěvky: 604
Bydliště: Česká lípa

PříspěvekZaslal: ne 24. leden, 2010 13:51    Předmět: re: konec palm os Citovat

palm neni jeste ztraceny ...rekl bych ze palmistu je jeste dost
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
lukee
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 25.9. 2007
Příspěvky: 511

PříspěvekZaslal: ne 24. leden, 2010 13:52    Předmět: Citovat

No, pokud by bylo uvolnění kódů veřejné, myslím, že by se komunita vývojářů vytvořila Radostný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
jkf
plavčík
plavčík


Registrace: 24.4. 2006
Příspěvky: 98

PříspěvekZaslal: po 25. leden, 2010 9:05    Předmět: Citovat

lukee napsal:
No, pokud by bylo uvolnění kódů veřejné, myslím, že by se komunita vývojářů vytvořila Radostný


Uz je dokonce hledaji:

http://www.palminfocenter.com/news/6633/dgos-project-progressing-coders-wanted/

A zadne zdrojaky nepotrebuji, napise se vsechno znova a lip.
_________________
Palm Vx -> Tungsten T3 -> SE P910i -> Palm T|X -> Palm Pre -> HP Pre3 + HP TouchPad -> Xperia V
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
masoxCZ
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 9.2. 2007
Příspěvky: 939

PříspěvekZaslal: po 25. leden, 2010 9:16    Předmět: Citovat

Pokud to bude mít podporu 3G, národních znakových sad a v ideálním případě multitasking na úrovni systému, bude mě to eminentně zajímat. Co poslední měsíc srovnávám Treo680ku se 750kou pod WM6.1, tak fungující multitasking a zobrazování diakritiky jsou to jediné, co WM6.1 dělá líp než PalmOS.
_________________
UTFG "Jak se správně ptát" !!!
... Peace through superior firepower.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
lukee
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 25.9. 2007
Příspěvky: 511

PříspěvekZaslal: po 25. leden, 2010 9:59    Předmět: Citovat

3G je fajn, ale u nás bohužel zaostává - aspoň to tak vidím jako zákazník T-Mobile a nepražák. Mezinárodní znakové sady + třeba již zabudovaná lokalizace v systému by bylo dobré plus. Multitasking je věc nejchoulostivější - mi stačí, že program dokáže běžet rezidentně. Naopak mi víc vadí, že musím co dva dny lézt na Treu 750 do Task Manageru a zavírat smětí, co jsem za ty dva dny spouštěl Rozpačitý Plus pro Treo jsou české znaky, výborná provázanost s Windows a že mi na něm chodí TomTom 7 Radostný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
masoxCZ
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 9.2. 2007
Příspěvky: 939

PříspěvekZaslal: po 25. leden, 2010 10:48    Předmět: Citovat

WM sem sice nepatří, ale bordel v taskmanageru WM je dán tím, že spousta programátorů jsou prasata a nepočítají s ukončením aplikace uživatelem a spoléhají na automatické ukončení aplikace systémem při nedostatku paměti.
Obdobně - mechanismus běhu více programů na bázi rezidentů je sice dostačující, ale klade IMO nepřiměřené a v dnešní době zbytečně vysoké nároky na disciplínu programátora, který musí hlídat správné nakládání se stavem aplikace při jejím "odhození" a opětovném otevření, atd.
Navíc skoro každý programátor používá vlastní techniky komunikace aplikace s operačním systémem, a výsledkem je to, co na PalmOSu máme smutnou možnost sledovat od uvedení 5ky - vzájemně se nesnášející aplikace, prasení SavedPrefs, nepoužitelně nestabilní zařízení v důsledku nesnášenlivosti aplikací, znovuotvírání aplikací v nesmyslných stavech, vytuhávání modrozuba u aplikací které s ním pracují, vytuhávání Trea při delší komunikaci telefonního modulu se sítí, apod.
V tomhle je prostě obsluha multitaskingu na úrovni systému výhodnější a efektivnější.
_________________
UTFG "Jak se správně ptát" !!!
... Peace through superior firepower.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
nox
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 626

PříspěvekZaslal: po 25. leden, 2010 14:45    Předmět: Citovat

lukee napsal:
3G je fajn, ale u nás bohužel zaostává - aspoň to tak vidím jako zákazník T-Mobile a nepražák. Mezinárodní znakové sady + třeba již zabudovaná lokalizace v systému by bylo dobré plus. Multitasking je věc nejchoulostivější - mi stačí, že program dokáže běžet rezidentně. Naopak mi víc vadí, že musím co dva dny lézt na Treu 750 do Task Manageru a zavírat smětí, co jsem za ty dva dny spouštěl Rozpačitý Plus pro Treo jsou české znaky, výborná provázanost s Windows a že mi na něm chodí TomTom 7 Radostný


A co pouzit task manazer, ve kterem si nastavis, aby programy pri minimalizaci rovnou vypnul? Budes mit pokoj.

No 3G je u nas pro opravdu cestujici k nicemu a az ho zavedou, bude zase vsude ve svete LTE. Navic musis mit nejaky datovy pausal, jinak spatne neco zmacknes a zbytek zivota neresis co s penezi Zlostný .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Palm OS Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412