Fórum - Zobrazit téma - wpa šifrování - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

wpa šifrování

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Komunikace
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
andys
nováček
nováček


Registrace: 18.11. 2009
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: so 21. listopad, 2009 21:42    Předmět: wpa šifrování Citovat

Poradil byste někdo freeware klient, který umožní připojení přes wifi do sítí s wpa šifrováním. Mám Tungsten C a ten umí jenom wep.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
masoxCZ
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 9.2. 2007
Příspěvky: 939

PříspěvekZaslal: po 23. listopad, 2009 10:16    Předmět: Citovat

Obávám se, že ti uniká podstata problému, tkvící ve faktu že wifi karta v T|C ani Palm SD Wificard WPA zabezpečení jednoduše neumí. To je asi jakoby ses ptal, jak donutit tank vlastní silou lítat.
_________________
UTFG "Jak se správně ptát" !!!
... Peace through superior firepower.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
andys
nováček
nováček


Registrace: 18.11. 2009
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: po 23. listopad, 2009 10:48    Předmět: Citovat

Taky tomu pendrek rozumim, to nepopírám Vysmátý ale jak jsem na to přišel : na netu jsem vygooglil něco o nějakém aegis clientu ve verzi pro palm OS, který tohle údajně měl řešit. Jenže se mi ho nepovedlo sehnat, proto jsem se na to ptal.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
masoxCZ
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 9.2. 2007
Příspěvky: 939

PříspěvekZaslal: po 23. listopad, 2009 10:58    Předmět: Citovat

Narazil jsem na URL http://www.mtghouse.com, ale ta není dostupná a nejspíš už zanikla a na odkaz ke stažení jsem nenarazil; jen na windowsáckou verzi z 2004 a placený update pro T|X za 6$.

Navíc se dá předpokládat, že to absenci WPA zabezpečení na kartě bude obcházet tím, že ji to přepne do promiskuitního režimu a šifrování oddře procesor PDA, takže spotřeba elektriky bude ještě větší než při běžném provozu s WEP šifrováním. Osobně bych se na to vybod a spíš si nastavil (pokud to AP umožňuje) možnost přistupovat i pomocí WEP zabezpečení se slušným heslem, které je ovšem dobré pravidelně měnit; a pro přístup z PDAčka ti navíc stačí i pomalejší rychlost, klidně 128kbps, čímž to pro případný pokus o útok celkem slušně zneatraktivníš.
_________________
UTFG "Jak se správně ptát" !!!
... Peace through superior firepower.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
lukee
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 25.9. 2007
Příspěvky: 511

PříspěvekZaslal: út 24. listopad, 2009 10:00    Předmět: Citovat

Můžu potvrdit, že Enterprise WiFi Update pro Palm T|X umožní po instalaci připojování také pomocí WPA a WPA2 šifrování.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
logout
plavčík
plavčík


Registrace: 30.10. 2008
Příspěvky: 113
Bydliště: Praha - Kbely

PříspěvekZaslal: út 24. listopad, 2009 10:18    Předmět: to lukee Citovat

A da se nekde ten update sehnat? Byl totiz za nejaky poplatek a jak jsem googlil, tak ted uz neni ani za ten. T|X umi WPA personal i bez nej, nicmene musim ted doma mit router v dualnim rezimu WPA/WPA2, protoze moje Macy se zas nekamaradi s WPA a umi jen WPA2. Od doby co mam router v dualrezimu je vyrazne teplejsi, podezrivam je ze to taky resi hlavnim procesorem.
_________________
Centro, T|X, Tungsten T3, Tungsten T, m105+PalmPix, IIIe
můj blog, můj Twitter
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
lukee
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 25.9. 2007
Příspěvky: 511

PříspěvekZaslal: út 24. listopad, 2009 10:21    Předmět: Citovat

Koupil jsem ho před pár týdny za 5.99 USD přímo na stránkách Palmu. Můžu ten ZIP poslat. Po instalaci to vyžaduje hardreset - upravuje to totiž ROM, takže update je jednorázový.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
logout
plavčík
plavčík


Registrace: 30.10. 2008
Příspěvky: 113
Bydliště: Praha - Kbely

PříspěvekZaslal: út 24. listopad, 2009 10:24    Předmět: WPA2 update Citovat

Posilat neni treba, koupim si ho rad sam, jen jsem ho nejak nenasel. Asi uz starnu a neumim vstrebavat informace Radostný
_________________
Centro, T|X, Tungsten T3, Tungsten T, m105+PalmPix, IIIe
můj blog, můj Twitter
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
lukee
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 25.9. 2007
Příspěvky: 511

PříspěvekZaslal: út 24. listopad, 2009 10:27    Předmět: Re: WPA2 update Citovat

logout napsal:
Posilat neni treba, koupim si ho rad sam, jen jsem ho nejak nenasel. Asi uz starnu a neumim vstrebavat informace Radostný


Tady jsem našel link, kde jsem to kupoval:
http://software.palm.com/us/html/display_palm_product.jsp?id=prod1730855
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
logout
plavčík
plavčík


Registrace: 30.10. 2008
Příspěvky: 113
Bydliště: Praha - Kbely

PříspěvekZaslal: út 24. listopad, 2009 10:32    Předmět: kompatibilita Citovat

Jinak tedy vidim v seznamu podporovanych zarizeni jen T|X, takze puvodnimu zadavateli tohoto threadu to asi bude na dve veci. Ja ale za link dekuju Radostný
_________________
Centro, T|X, Tungsten T3, Tungsten T, m105+PalmPix, IIIe
můj blog, můj Twitter
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
lukee
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 25.9. 2007
Příspěvky: 511

PříspěvekZaslal: út 24. listopad, 2009 10:39    Předmět: Re: kompatibilita Citovat

logout napsal:
Jinak tedy vidim v seznamu podporovanych zarizeni jen T|X, takze puvodnimu zadavateli tohoto threadu to asi bude na dve veci. Ja ale za link dekuju Radostný


Ano, bohužel, je to určeno pouze pro T|X. Dokonce i známý programátor pro PalmOS Dmitrij ten update zkoumal a konstatoval, že portace kódu toho updatu do jiných Palmů (či dokonce do Palm WiFi card) není možná.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
masoxCZ
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 9.2. 2007
Příspěvky: 939

PříspěvekZaslal: út 24. listopad, 2009 12:41    Předmět: Citovat

To asi bude tím, že wifi v T|X asi nebude pouze zapouzdřená SDIO karta Radostný BTW v tom routeru bych to přičítal spíš větší výpočetní náročnosti WPA2 než tomu že to počítá jiný brouk.
_________________
UTFG "Jak se správně ptát" !!!
... Peace through superior firepower.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
lukee
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 25.9. 2007
Příspěvky: 511

PříspěvekZaslal: út 24. listopad, 2009 12:44    Předmět: Citovat

masoxCZ napsal:
To asi bude tím, že wifi v T|X asi nebude pouze zapouzdřená SDIO karta Radostný BTW v tom routeru bych to přičítal spíš větší výpočetní náročnosti WPA2 než tomu že to počítá jiný brouk.


Neměl jsem na mysli do té Palm Wifi Card, ale do ovladače této karty Radostný

Celkově k tématu: když by nastavil WEP s dlouhým heslem, omezil datový tok na těch 128kbps, dal přístup jen MAC adrese toho Palmu a skryl by SSID sítě, myslím, že zabezpečení na občasné Palmování je dostatečné. Ještě je možnost vypínat router, pokud jej zrovna nepoužíváš. WEP šifra přes WiFi je snadno napadnutelná, ale kombinací všech výše popsaných rad dost snížíš riziko napadení sítě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
masoxCZ
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 9.2. 2007
Příspěvky: 939

PříspěvekZaslal: út 24. listopad, 2009 14:29    Předmět: Citovat

WEP je sice snadno napadnutelný, ovšem pouze za předpokladu že nachytáš dostatek provozu. Takže přesně jak píšeš, schovat SSID, pouštět výhradně MAC adresy z whitelistu, a router buďto vypínat (např. vyhradit levný střep za pár šlupek vyhrazený pro přístup z PDA) nebo navíc pravidelně heslo pro WEP měnit, a můžeš být v klidu. Navíc třeba D-linky umí nastavit několik úrovní zabezpečení, kdy např. do vnitřní sítě pustíš jen klienty s WPA2, a klientům s WEP nebo úplně bez zabezpečení dáš 64kbps a pustíš je jen do veřejného internetu k adresám ze seznamu a navíc jen na omezenou dobu.
_________________
UTFG "Jak se správně ptát" !!!
... Peace through superior firepower.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Komunikace Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412