Fórum - Zobrazit téma - Palm Pre a ČR - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Palm Pre a ČR
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> smartphony/PDA/tablety
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Knihomol94
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 19.8. 2007
Příspěvky: 656
Bydliště: /home

PříspěvekZaslal: út 15. prosinec, 2009 16:47    Předmět: Citovat

Taktak, kdyz jeste nebylo GSM Centro (nebo jiny palm, uz nevim), ptal jsem se jich a i pres na prvni pohled shodny technologie to nejde...
Dakar: Na 2 mistech ne, to prehanis... Jenom u nas Mrkající
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zippich
nováček
nováček


Registrace: 16.9. 2006
Příspěvky: 65

PříspěvekZaslal: st 16. prosinec, 2009 8:19    Předmět: Citovat

Škoda Radostný Tak díky, budeme čekat dále... (mmch ty zvěsti o Pixi s Wifi jste zachytili že? Radostný)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
masoxCZ
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 9.2. 2007
Příspěvky: 939

PříspěvekZaslal: so 26. prosinec, 2009 19:38    Předmět: Citovat

Přesně tak, problém je že v USA se CDMA sítě (to CDMA tu znamená pouze způsob multiplexování přenosů v rámci radiového kanálu) provozují podobně jako GSM v okolí 2GHz, zatímco U:fon u nás jede někde kolem 460ti MHz (dostali přidělenu část spektra po NMT síti, kde O2 nepotřeboval pro své CDMA celou dostupnou šířku).
_________________
UTFG "Jak se správně ptát" !!!
... Peace through superior firepower.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
elmano55
nováček
nováček


Registrace: 28.12. 2005
Příspěvky: 28

PříspěvekZaslal: st 30. prosinec, 2009 11:59    Předmět: Palm Pre a CR a SR? Citovat

Zdravim vsetkych vernych palmistov. Mate niekto skusenosti s Palm Pre na Slovensku? Dakujem vopred za prispevky Machr
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Gregovsky
nováček
nováček


Registrace: 8.1. 2010
Příspěvky: 26

PříspěvekZaslal: pá 30. duben, 2010 10:17    Předmět: Citovat

tak jsem mel za to ze patch 1.4.1 nam umozni stahovat i aplikace ktere jsme do te doby stahovat nemohli, ihned po vydani patche jsme to neresil, ale pred par dny jsem musel zapnout webos doktora a zjistil jsem ze uz nedostanu zpet ani aplikace ktere jsem predtim v mobilu mel (NewsFeed, pReader, ...), v preware je najdu, kliknu na instal, otevre se app catalog a tam je veticka "This application is not available for your carrier." mate podobny problem nebo jste na to nejak vyzrali? dik
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
tondapirko
plavčík
plavčík


Registrace: 10.8. 2005
Příspěvky: 173

PříspěvekZaslal: so 01. květen, 2010 9:57    Předmět: Citovat

Gregovsky napsal:
tak jsem mel za to ze patch 1.4.1 nam umozni stahovat i aplikace ktere jsme do te doby stahovat nemohli, ihned po vydani patche jsme to neresil, ale pred par dny jsem musel zapnout webos doktora a zjistil jsem ze uz nedostanu zpet ani aplikace ktere jsem predtim v mobilu mel (NewsFeed, pReader, ...), v preware je najdu, kliknu na instal, otevre se app catalog a tam je veticka "This application is not available for your carrier." mate podobny problem nebo jste na to nejak vyzrali? dik

No situace je poměrně dost tristní, NewsFeed a pReader používám asi nejvíc, ale ty už v App Catalog nemám, naštěstí mi je Palm z mého PRE ještě nesmazal, nainstaloval jsem si je kdysi dávno z AppCatalog, když tam ještě byly. Pravděpodobně taky už na aplikace co nejsou v App Catalog nechodí updaty. V App catalog mám jen pár aplikací a téměř žádné nepřibývají. Jediná užitečná aplikace co přibyla za posledního čtvrt roku v App Catalog je Translate!
Hlášku "This application is not available for your carrier." mi PRE píše když v App Catalog v My applications kliknu třeba na pReader.
To že mám nepodporovaného operátora (Vodafone CZ) mi prostě PALM dává sežrat!
_________________
Treo270 | Treo600 | Treo650 | Treo680 | CENTRO | PRE | PIXI Plus | iPod touch | HP PALM PRE 2 |
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
nox
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 626

PříspěvekZaslal: so 01. květen, 2010 11:24    Předmět: Odpoved Citovat

tondapirko napsal:

To že mám nepodporovaného operátora (Vodafone CZ) mi prostě PALM dává sežrat!


Takova mala priprava na to co nas ceka, az nebude nikde (Android, WM7, iPhoneOS) moznost instalovat aplikace jinak nez z marketu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
proky
plavčík
plavčík


Registrace: 1.6. 2007
Příspěvky: 92
Bydliště: Teplice

PříspěvekZaslal: čt 20. květen, 2010 12:54    Předmět: Citovat

Včera večer mi od Palmu přišel newsletter, ve kterém avizují dostupnost Palm Pre Plus a dokonce Pixi Plus u operátora O2, a to od 28. května. Nikde se v textu konkrétně nepíše, kterých zemí se to týká, jen v patičce je napsáno "Palm Europe Limited, ... , United Kingdom".

Neví někdo něco víc?
_________________
Motorola T2288R -> Nokia 3310 -> Nokia 6100 -> Nokia 3510i -> Nokia 6220 -> Nokia 6230 + Palm m515 -> Palm Treo 750 -> Nokia Lumia 710
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Dakar
plavčík
plavčík


Registrace: 16.2. 2006
Příspěvky: 128

PříspěvekZaslal: čt 20. květen, 2010 13:16    Předmět: Citovat

tyka se to jen UK, chtel bych se ale plest
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jakuje
nováček
nováček


Registrace: 17.5. 2005
Příspěvky: 56

PříspěvekZaslal: pá 21. květen, 2010 16:06    Předmět: Citovat

Mám Palm Pre v síti T-Mobile. Data jedou. Registrace Palm profilu taky šla v pohodě. Ale po pár dnech jsem zjistil, že nejdou posílat SMS. končí to hláškou "Message failed to +420(číslo příjemnce), Unknown service center address, Contact your carrier."

Na PreCentral jsem našel nějakej návod na nastavení sítě, ale ten je pro starší verze a po zadání smscNumber (které ve výchozím souboru z nějakého důvodu chybělo) +420603052000 (doufám že je dobře pro T-Mobile CZ) jsem nezaznamenal žádnou změnu ani po restartu.

Nějaké nápady?
_________________
Palm m130 [X] -> Palm Zire 72 [X] -> [Palm T|X] + [Palm Treo 680] -> [Palm Pre] -> Palm Pre 3
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
tondapirko
plavčík
plavčík


Registrace: 10.8. 2005
Příspěvky: 173

PříspěvekZaslal: st 26. květen, 2010 11:22    Předmět: AppCatalog Citovat

Sheol koupil v Německu u Vodafonu PALM PIXI PLUS, měli jen jeden kousek. Vnutili mu k PIXI předplacenou kartu, což by mohl být dobrý trik jak se dostat k německému AppCatalog. Nicméně Sheol má nějaké trable s rozběhnutím PIXI u nás.
Já se chystám koupit v Německu ještě dvě PRE pro rodinu, ale uvidím jak dopadne Sheol.
Uvažoval jsem o tom koupit synovi Nokia 5230 za 2900Kč bez DPH, ale pak jsem si to rozmyslel, abych ušetřil pár korun a musel se pak doma trápit s Nokií se Symbianem a bez Touchstounu - tak na to kašlu.
_________________
Treo270 | Treo600 | Treo650 | Treo680 | CENTRO | PRE | PIXI Plus | iPod touch | HP PALM PRE 2 |
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Gregovsky
nováček
nováček


Registrace: 8.1. 2010
Příspěvky: 26

PříspěvekZaslal: st 26. květen, 2010 12:58    Předmět: Re: AppCatalog Citovat

tondapirko napsal:
Sheol koupil v Německu u Vodafonu PALM PIXI PLUS, měli jen jeden kousek. Vnutili mu k PIXI předplacenou kartu, což by mohl být dobrý trik jak se dostat k německému AppCatalog. Nicméně Sheol má nějaké trable s rozběhnutím PIXI u nás.
Já se chystám koupit v Německu ještě dvě PRE pro rodinu, ale uvidím jak dopadne Sheol.
Uvažoval jsem o tom koupit synovi Nokia 5230 za 2900Kč bez DPH, ale pak jsem si to rozmyslel, abych ušetřil pár korun a musel se pak doma trápit s Nokií se Symbianem a bez Touchstounu - tak na to kašlu.


prosim jak budes neco vedet, informuj ohleden te nemecke predplacenky a app catalogu. diky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jkf
plavčík
plavčík


Registrace: 24.4. 2006
Příspěvky: 98

PříspěvekZaslal: čt 27. květen, 2010 20:41    Předmět: Re: AppCatalog Citovat

Gregovsky napsal:

prosim jak budes neco vedet, informuj ohleden te nemecke predplacenky a app catalogu. diky



Neni dulezity jakou kartu mas momentalne v Pre, ale s jakou kartou jsi vytvoril Palm Profile. Takze zadnou kartu kupovat nemusis, staci si ji v obchode pujcit, vytvorit profil a jit.

Cetl jsem ze se pracuje na zpusobu jak to obejit, ale jelikoz mam nemecke o2 tak mne to nepali. zkus zapatrat v diskuzich na Precentral.net.
_________________
Palm Vx -> Tungsten T3 -> SE P910i -> Palm T|X -> Palm Pre -> HP Pre3 + HP TouchPad -> Xperia V
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Gregovsky
nováček
nováček


Registrace: 8.1. 2010
Příspěvky: 26

PříspěvekZaslal: pá 28. květen, 2010 9:46    Předmět: Re: AppCatalog Citovat

jkf napsal:
Gregovsky napsal:

prosim jak budes neco vedet, informuj ohleden te nemecke predplacenky a app catalogu. diky



Neni dulezity jakou kartu mas momentalne v Pre, ale s jakou kartou jsi vytvoril Palm Profile. Takze zadnou kartu kupovat nemusis, staci si ji v obchode pujcit, vytvorit profil a jit.

Cetl jsem ze se pracuje na zpusobu jak to obejit, ale jelikoz mam nemecke o2 tak mne to nepali. zkus zapatrat v diskuzich na Precentral.net.


ale kdzy porchazis precentral a jejich app catalog tak pred downloadem aplikace je vetsinou potreba yadat telefoni cislo (nemecke, anglicke,...) tak jsem myslel ze tohle by se dalo s nemeckou simkou odrbat...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jkf
plavčík
plavčík


Registrace: 24.4. 2006
Příspěvky: 98

PříspěvekZaslal: pá 28. květen, 2010 21:13    Předmět: Re: AppCatalog Citovat

Gregovsky napsal:

ale kdzy porchazis precentral a jejich app catalog tak pred downloadem aplikace je vetsinou potreba yadat telefoni cislo (nemecke, anglicke,...) tak jsem myslel ze tohle by se dalo s nemeckou simkou odrbat...


Ja myslel ze se bavime o Palm App Catalogu. Z Pre Central App Gallery jsem jeste nic nestahoval, mnohem jednodussi je to pres Preware, nebo prave App Catalog. Tam zadne cislo zadavat nemusis, tam se aplikace filtruji podle nastaveni Palm Profilu. A kdyz je aplikace US only, tak Ti ani nemecka SIMka nepomuze.
_________________
Palm Vx -> Tungsten T3 -> SE P910i -> Palm T|X -> Palm Pre -> HP Pre3 + HP TouchPad -> Xperia V
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
proky
plavčík
plavčík


Registrace: 1.6. 2007
Příspěvky: 92
Bydliště: Teplice

PříspěvekZaslal: so 29. květen, 2010 11:59    Předmět: Citovat

Vaše obavy se naplnily, další newsletter od Palmu potvrdil, že se jedná pouze o britský trh... Smutný
_________________
Motorola T2288R -> Nokia 3310 -> Nokia 6100 -> Nokia 3510i -> Nokia 6220 -> Nokia 6230 + Palm m515 -> Palm Treo 750 -> Nokia Lumia 710
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
masoxCZ
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 9.2. 2007
Příspěvky: 939

PříspěvekZaslal: po 31. květen, 2010 9:28    Předmět: Citovat

Zlý sny se stávají skutečností. S tímhle naprosto dementním přístupem to definitivně zabijou.
_________________
UTFG "Jak se správně ptát" !!!
... Peace through superior firepower.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Sheol
nováček
nováček


Registrace: 4.3. 2008
Příspěvky: 19

PříspěvekZaslal: po 14. červen, 2010 21:36    Předmět: Re: AppCatalog Citovat

Gregovsky napsal:
tondapirko napsal:
Sheol koupil v Německu u Vodafonu PALM PIXI PLUS, měli jen jeden kousek. Vnutili mu k PIXI předplacenou kartu, což by mohl být dobrý trik jak se dostat k německému AppCatalog. Nicméně Sheol má nějaké trable s rozběhnutím PIXI u nás.
Já se chystám koupit v Německu ještě dvě PRE pro rodinu, ale uvidím jak dopadne Sheol.
Uvažoval jsem o tom koupit synovi Nokia 5230 za 2900Kč bez DPH, ale pak jsem si to rozmyslel, abych ušetřil pár korun a musel se pak doma trápit s Nokií se Symbianem a bez Touchstounu - tak na to kašlu.


prosim jak budes neco vedet, informuj ohleden te nemecke predplacenky a app catalogu. diky


Ahoj, Pixi Plus z nemeckeho Vodafonu jsem doma rozchodil. Vse funguje, jak ma, az na jeden zadrhel. Potrebuju k nemu CompanionLink USB app, protoze sychronizuju vse pres kabel (jinak to v nasi pracovni siti nejde a vlastne ani nemam prilis v lasce ukladani dat v oblacich). Nicmene Pixi Plus, po rozjeti na ceskou Vodafone SIM, CL USB aplikaci nenabizi v App Catalogu. Coz je bizarni, protoze muj predchozi WebOS v podobe Palm Pre (koupeno pres Expansys z nemeckeho O2) tuto aplikaci stale nabizi. Nevite, jestli lze do Pixi Plus onu aplikaci dostat nejak jinak nez pres App Catalog? Diky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
proky
plavčík
plavčík


Registrace: 1.6. 2007
Příspěvky: 92
Bydliště: Teplice

PříspěvekZaslal: út 23. listopad, 2010 13:42    Předmět: Palm skrze HP Citovat

Zdravím,
napadlo mě kontaktovat český HP market, zda je v plánu distribuce Pre 2 do ČR. odpověděli velmi promptně:
Citace:
Dobrý den.

Nebude.

Chystají se nové modely s Palm operačním systémem, ale jestli se budou dodávat do ČR je zatím ve hvězdách. Ale myslím že ano, ale až někdy v polovině roku.

Pěkný den.

HPmarket team


Že by další světlo na konci (?) tajemného tunelu "plného" záblesků? Vysmátý
_________________
Motorola T2288R -> Nokia 3310 -> Nokia 6100 -> Nokia 3510i -> Nokia 6220 -> Nokia 6230 + Palm m515 -> Palm Treo 750 -> Nokia Lumia 710
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: út 23. listopad, 2010 14:02    Předmět: Citovat

To jsou ale stále stejné odpovědi typu teď ne, někdy možná ano. Je to děs.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> smartphony/PDA/tablety Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Strana 4 z 6

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412