Fórum - Zobrazit téma - Palm Pre a ČR - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Palm Pre a ČR
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> smartphony/PDA/tablety
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
nox
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 626

PříspěvekZaslal: út 24. listopad, 2009 18:38    Předmět: Odpoved Citovat

lukee: Naprosto s tebou souhlasim, pro me je taky lepsi mit 2 krabicky. Takze az nesezenu jen PDA, proste si koupim obycejny mobil a k tomu komunikator, ktery budu provozovat bez SIMky. Bohuzel oni se chteji svezt na modni vlne jmenem iPhone a jemu podobni. To mas stejne tak ty uzasne sirokouhle displeje na noteboocich - podivej se kolik lidi co to nemaj na filmy si stezuje. Dalsi priklad jsou leskle cerne povrchy vetsiny televizi, monitoru, atd. - pritom kolik lidi se toho zarizeni nikdy nedotkne a provozuje ho v bezprasnem prostredi.

Kdyz to vezmu obecne, citelne mi na trhu chybi vyrobci cehokoliv pro poloprofesionaly a znale lidi. At se o nich klidne verejne nemluvi, at dal masy kupuji funkcni zmetky, ale at si lide kteri vedi a znaji muzou najit a ne webu koupit rozumnou kvalitu.

PS: Obcas to jde, dokonce jsem dnes objednal notebook bez sirokouhleho displeje a parametry presne podle mych pozadavku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
lukee
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 25.9. 2007
Příspěvky: 511

PříspěvekZaslal: út 24. listopad, 2009 20:28    Předmět: Citovat

noxi, můžu se jen tak mimo mísu zeptat, jaký nový notebook se dá koupit bez širokoúhlého displeje? Já před pár měsíci kvůli práci koupil repas IBM ThinkPad T43p, škoda, že se podobné legendy už nevyrábí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
nox
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 626

PříspěvekZaslal: út 24. listopad, 2009 21:04    Předmět: Odpoved Citovat

lukee: Dell Vostro 1520. Rozliseni je 1280x800 (dalsi varianta je tusim 1440x900), omezeni minimalni, jde tam nacpat 2,6 Ghz Core 2 Duo, 8 GB RAM, bohuzel jen 320 GB 7200 ot HDD (500 GB uz nelze), wifi-n, BT, LAN je tusim jen 100 Mbit, 1,3 Mpix webcam, podle popisku u vyrobce horcikova kostra, Geforce 9300M GS. Jinak to ma 4x USB a vsechny vedle sebe, takze zadne omezeni ze tam nenarves tlustsi flashdisk nebo kabel.

Ja mam samozrejme slabsi konfiguraci, protoze to je soukrome a ne na firmu. Ale i tak jsem se dostal na rozumnou cenu s 3-letou zarukou.

Vzhledem k tomu, ze je to OT, tak dalsi dotazy kdyztak soukromou zpravou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Czechnology
kormidelník
kormidelník


Registrace: 19.9. 2006
Příspěvky: 289
Bydliště: Wien8 / Praha8

PříspěvekZaslal: st 25. listopad, 2009 9:09    Předmět: Citovat

nox: A 1280x800 snad není širokoúhlé? Je. To pak není problém koupit namísto repasu současnou výrobu Thinkpad T400 (já mám 1440x900).
A člověk si zvykne. Dostatek prostoru pro postranní panely se na programování hodí, do batohu se to vleze stále akorát, protože se to oproti mé původní T43 jen protáhlo na délku (kdyby to bylo širší/hlubší, už bych to tam asi nenacpal) a i rozlišení je větší než měla moje T43.


nox napsal:
Bohuzel oni se chteji svezt na modni vlne jmenem iPhone a jemu podobni. ... Kdyz to vezmu obecne, citelne mi na trhu chybi vyrobci cehokoliv pro poloprofesionaly a znale lidi.

Problém je ten, že "poloprofesionálů" není ani zdaleka polovina a palm se na tom neuživí. Možná kdyby dělal jen hardware, ale udržet a protlačit i vlastní operační systém asi nejde bez iphonizace.
Jakkoli mě to mrzí. Já stále zůstávám u kombinace dumbphone + palm TX a po nástupu WebOS hrozí stále víc přechod na Win či Androida Smutný

Ledaže by ožil PSION Zlomyslný
_________________
Dell Streak (5)
Palm m500 | Palm m505 | Palm Treo600 | Palm T|X
Psion 5
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky Yahoo Messenger MSN Messenger
masoxCZ
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 9.2. 2007
Příspěvky: 939

PříspěvekZaslal: st 25. listopad, 2009 11:15    Předmět: Citovat

nox: Módní vlna a jízda na ní je moc pěkná věc, jenomže k tomu musíš naskočit DO vlaku, nikoli si narazit kostrč o pražce kilometr ZA vlakem Radostný resp. Smutný
A BTW vítej ve stáji, já mám 1310ku a chtěl jsem jen integrovanou i965+x3100, ale s ohledem na moje věčné courání mimo firmu je škoda že 1210ku nedali na trh o rok dřív. U té 1510ky je síťovka zaručeně gigabitka. On-site NBD záruka je supr, plánuju že těsně před koncem si nichám vyměnit displej kvůli jednomu červenému dropoutovi Radostný
Akorát těch 1280*800 je občas málo, měl jsem objednanou 1440*900 s WLED podsvícením, ale musel bych na něj 14 dní čekat, a původní stroj se mi rozsypal.

lukee: širokoúhlý displej sám o sobě není špatná věc, formát mi vyhovuje víc, protože při standardním formátu klávesnice a dostačující ploše displeje vychází book o pár cm užší. Co mi ale od doby kdy jsem si vybral nového služebního booka vadí, je leštěný displej, jemuž ve dne musíš vytočit jas naplno, abys něco viděl, a u CCFL podsvětlení (proč připlácet tisíce za WLED, když si za to můžeš zvolit třeba mechaniku podporující DVDRAM nebo větší baterku + rychlejší CPU a víc RAM?) si tím užereš 3/4 hodiny výdrže. Takže jsem rád za to že jsem ho dostal matného.

A co se týče "iphonizace" ... stále jsou k dostání handheldy s PalmOS a WinMobile bez telefonního modulu, a dokonce jsem zahlídl i psioňácké. Jenomže to jsou všechno průmyslová provedení pro terénní sběr dat v odolných pouzdrech, a ekvivalent T|Xka stojí od nějakých 25ti tisíc nahoru. Ale je fakt že ho můžeš přejet 6titunou a baterku má na 3 dny nepřetržitého provozu Radostný a váží skoro kilo a bez poškrábání jím utlučeš vzteklou kosatku.
_________________
UTFG "Jak se správně ptát" !!!
... Peace through superior firepower.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Czechnology
kormidelník
kormidelník


Registrace: 19.9. 2006
Příspěvky: 289
Bydliště: Wien8 / Praha8

PříspěvekZaslal: st 25. listopad, 2009 14:34    Předmět: Citovat

Jóó, matný displej s LED podsvícením na Thinkpadu je bezva. Na přímém slunci můžu podsvícení klidně vypnout a je čitelný bez problémů Radostný
_________________
Dell Streak (5)
Palm m500 | Palm m505 | Palm Treo600 | Palm T|X
Psion 5
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky Yahoo Messenger MSN Messenger
nox
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 626

PříspěvekZaslal: st 25. listopad, 2009 14:48    Předmět: Odpoved Citovat

Czechnology: 1280x800 je nejmene sirokouhle, co se delalo po 1024x768. Zrovna u uzivatelu PDA palm si myslim, ze bude poloprofesionalu dost. U trea to bude asi horsi. Nicmene si myslim, ze alespon 1 celosvetovy vyrobce ciste PDA by se uzivil. Kdyz si vezmes, ze by stacilo vyrabet jen jeden model, krat obmena po 2-3 letech. Ale musil by ten vyrobce vyrabet jen to PDA a prislusenstvi nechat jinym, protoze na vic by nezaplatil kapacity. Navic pri pouziti standardizovanych rozhrani (SDHC, USBmini, 3,5 audio jack, atd.) by toho clovek moc "okolo" nepotreboval. Software by stacil zakladni a siroce prijimat pomoc dobrovolniku, takze by se to z vetsi casti ridilo samo a firma by provadela jen vyber, co tam dat a co ne.

masoxCZ: Budu mit 1520 a ne 1510. No vyrobce rychlost sitovky nepise a ovladace jsou asi pro 100 Mbit. Ale uvidim az dorazi, LAN me zatim nepali. Zaroven bych se te rad zeptal na program Dell Quickset - pry ma umoznovat jednoduche prepinani konfiguraci bezdratovych a hlavne dratovych siti. Otazka zni, je mozne ulozene konfigurace jednoduse exportovat do souboru?
Ty superodolne PDA jsou zase extrem, ja myslel neco pro bezne pouziti za vyssi, ale stale rozumnou cenu. Navic kolik lidi vi kde je najit a zda jich take muzes objednat jen 1 nebo 2 kusy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
masoxCZ
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 9.2. 2007
Příspěvky: 939

PříspěvekZaslal: st 25. listopad, 2009 14:56    Předmět: Citovat

nox: S Dellem jsme tu ofrout, takže to hodím do privatmailu.
_________________
UTFG "Jak se správně ptát" !!!
... Peace through superior firepower.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Vlasta
nováček
nováček


Registrace: 20.10. 2006
Příspěvky: 37
Bydliště: Děčín

PříspěvekZaslal: st 25. listopad, 2009 18:41    Předmět: Citovat

Tak asi stárnu, několikrát jsem přečetl celou tuto stánku číslo 3 diskuze a moc jsem se toho o Palmu Pre v ČR nedozvědel. Spíš nic, zkuste třeba:
http://www.extranotebook.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
proky
plavčík
plavčík


Registrace: 1.6. 2007
Příspěvky: 92
Bydliště: Teplice

PříspěvekZaslal: st 02. prosinec, 2009 17:40    Předmět: Zpět k Pre v ČR Citovat

Na popud Badela jsem vyslal attack na tiskové oddělení O2 a dostalo se mi následující odpovědi:

zařazení telefonu Palm Pre do naší nabídky zvažujeme, nicméně Vám v současné chvíli nemohu potvrdit termín. Vše záleží na tom jak dopadne testování českých aplikací na tomto přístroji.

Šance na zařazení je dosti vysoká, ale dříve než v prvním čtvrtletí příštího roku to nebude.

_________________
Motorola T2288R -> Nokia 3310 -> Nokia 6100 -> Nokia 3510i -> Nokia 6220 -> Nokia 6230 + Palm m515 -> Palm Treo 750 -> Nokia Lumia 710
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: st 02. prosinec, 2009 17:47    Předmět: Citovat

Tak to je první oficiální relativně pozitivní informace. Doporučuji další bombardování tiskového oddělení vícero uživateli, jedině zájem uživatelů je může přesvědčit, že Nokia není jediný výrobce mobilů na světě...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Dakar
plavčík
plavčík


Registrace: 16.2. 2006
Příspěvky: 128

PříspěvekZaslal: po 07. prosinec, 2009 12:57    Předmět: Citovat

Litujeme, ale prozatím nemáme bližší informace o zavedení mobilního
telefonu Palm Pre do naší nabídky. Jakmile budeme mít informace k
dispozici, budou zveřejněny na našich internetových stránkách
www.cz.o2.com. Děkujeme za pochopení.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: po 07. prosinec, 2009 13:14    Předmět: Citovat

Jen do nich Pobavený
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: st 09. prosinec, 2009 1:19    Předmět: Citovat

A helemese:
http://www.precentral.net/pre-launch-czech-republic-2010
Machr

Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
masoxCZ
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 9.2. 2007
Příspěvky: 939

PříspěvekZaslal: st 09. prosinec, 2009 9:48    Předmět: Citovat

Teď už jen kdyby pustili informaci, kdy jednotlivým operátorům končí exkluzivita. Pak to totiž bude teprve zajímavý (s ohledem na vztahy s O2).
_________________
UTFG "Jak se správně ptát" !!!
... Peace through superior firepower.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: st 09. prosinec, 2009 12:08    Předmět: Citovat

No hlavně aby to už u nás vůbec někdo začal prodávat. Tenhle přeshraniční prodej, to je to nejhorší, co se tady mohlo stát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
masoxCZ
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 9.2. 2007
Příspěvky: 939

PříspěvekZaslal: st 09. prosinec, 2009 12:13    Předmět: Citovat

Co jsem řikal? Kdo to řikal? Já jsem to řikal! Vysmátý
_________________
UTFG "Jak se správně ptát" !!!
... Peace through superior firepower.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Dakar
plavčík
plavčík


Registrace: 16.2. 2006
Příspěvky: 128

PříspěvekZaslal: čt 10. prosinec, 2009 7:52    Předmět: potvrzeno Citovat

We'll certainly include Palm Pre in our product offering but at the moment I can't tell when exactly," T-O2 spokesman Martin Zabka told Dow Jones Newswires, adding the Palm Pre's launch will likely be during next year.

http://www.palminfocenter.com/news/6677/palm-pre-headed-to-the-czech-republic/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zippich
nováček
nováček


Registrace: 16.9. 2006
Příspěvky: 65

PříspěvekZaslal: út 15. prosinec, 2009 15:07    Předmět: CDMA? Citovat

Mimochodem, jak je to s CDMA verzemi Pre a Pixi a jiných Palmů a jejich použití v síti U:Fona? Na první pohled se mi to jeví stejně... (CDMA 2000 Rev. A) Otázka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Dakar
plavčík
plavčík


Registrace: 16.2. 2006
Příspěvky: 128

PříspěvekZaslal: út 15. prosinec, 2009 15:12    Předmět: Re: CDMA? Citovat

Zippich napsal:
Mimochodem, jak je to s CDMA verzemi Pre a Pixi a jiných Palmů a jejich použití v síti U:Fona? Na první pohled se mi to jeví stejně... (CDMA 2000 Rev. A) Otázka


bez sance, UFON = jine pasmo, exotika pouzivana tak na 2 mistech na zemekouli
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> smartphony/PDA/tablety Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Strana 3 z 6

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412