Fórum - Zobrazit téma - Palm Pre a ČR - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Palm Pre a ČR
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> smartphony/PDA/tablety
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
hekkit
nováček
nováček


Registrace: 18.8. 2008
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: čt 19. listopad, 2009 23:58    Předmět: firmware Citovat

tak jsem si zpet nainstaloval evropskou verzi a pockam az vyjde nova mel jsem us verzi 1.3.1

nevite prosim vas jak mam spustit preware na te evropske verzy chtel bych si nainstalovat zpatky pluginy a patche kdyz chci spustit preware tak mi to vyhodí error diky vsem za pomoc
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Czechnology
kormidelník
kormidelník


Registrace: 19.9. 2006
Příspěvky: 289
Bydliště: Wien8 / Praha8

PříspěvekZaslal: so 21. listopad, 2009 15:25    Předmět: Citovat

milennium napsal:
Taky ono, ptát se na to jestli jdou vypnout data nebo tak mi připadá dost nelogické. Vždyť Pré je vlastně od prvního spušťení závislé na datech... Gmail, Gtalk, Exchange, lokace , Gmapy atd... Pokud člověk nechce používat data, nechť si koupí normální mobil...

Doma mám WiFi, na univerzitě mám WiFi. Nepotřebuju, abych kvůli tomu, abych si v tramvaji nebo ve vlaku mohl na něco podívat, musel platit datový tarif. Tím spíš že jezdím často přes hranice a většinu času jsem spíš na té "cizí" straně, tak datový roaming levný není.
To, že pro tvůj styl využití ti to vyhovuje ještě neznamená, že i pro všechny ostatní ;)
_________________
Dell Streak (5)
Palm m500 | Palm m505 | Palm Treo600 | Palm T|X
Psion 5
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky Yahoo Messenger MSN Messenger
milennium
nováček
nováček


Registrace: 24.10. 2009
Příspěvky: 28

PříspěvekZaslal: so 21. listopad, 2009 15:29    Předmět: Citovat

Nic proti, já tě částečně chápu, ale data stejně budeš potřebovat. To že máš všude WiFi, ještě neznamená, že se bez dat obejdeš... Pokud máš Exchange nebo jsi na Gtalku, tak pokud je Pré uspané stejně je WiFi nečinné a veškerá data jdou přes GSM... Až když Pré probudíš, se aktivuje WiFi... Takže vidíš, bez dat se neobejdeš.
A prosímtě, aktivace dat není dnes nijak drahá záležitost. Pokud máš na Pré tak máš i na data...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
vossyyy
nováček
nováček


Registrace: 22.11. 2009
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: ne 22. listopad, 2009 10:40    Předmět: Citovat

Tak potrvzuji že Palm Pre v čr u vodafonu funguje naprosto korektně. Přivezl jsme ho z německa. Vložil SIM a vše jde naprosot bez problémů. Nyní testuju a seznamuju se svým novým přírustekm. Jsem odkojený na Iphonech-Pré mě zaujalo, tak zkouším.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
hekkit
nováček
nováček


Registrace: 18.8. 2008
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: po 23. listopad, 2009 5:15    Předmět: Citovat

Ahoj vsem tak uz vysel update 1.3.1 gsm europe
Kód:
http://www.precentral.net/webos-131-now-available-uk
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Sheol
nováček
nováček


Registrace: 4.3. 2008
Příspěvky: 19

PříspěvekZaslal: po 23. listopad, 2009 10:35    Předmět: prodej Palm Pre v ČR Citovat

má někdo informace, jestli české O2 chystá prodávat Palm Pre i v Česku? Díky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: po 23. listopad, 2009 18:25    Předmět: Citovat

Zatím se z nich nedá vymámit žádné oficiální vyjádření, ale podle všeho se do toho asi moc nehrnou. Asi bychom měli všichni bombardovat jejich tiskové oddělení, aby měli dojem, že něco propásli. Pobavený
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
milennium
nováček
nováček


Registrace: 24.10. 2009
Příspěvky: 28

PříspěvekZaslal: po 23. listopad, 2009 21:50    Předmět: Citovat

Tak jsem ráno stáhnul nový fw 1.3.1, nainstaloval a... Změny celkově žádné...
Zrychlení minimální, ale opravdu minimální, nefunguje App Catalog (asi gunguje, ale né u nás v Česku - že by další Palm restrikce ?)...
Dále nefunguje stále ICQ...
Takže jsem velmi zklamán a dost přemýšlím nad prodejem Pré...
Palm jak je vidět moc do toho nešlape a celkově asi kašle na Evropské zákazníky (třeba stále chybějící SIM Toolkit).
Co jsem četl s Evropských diskusí, tak jsou s toho Němci a dálší zákazníci v UK dost rozčarovaní, protože třeba jim se na App Catalogu ukázalo jen asi 60 placených aplikací. Což je stále méně než mají v USA...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
hekkit
nováček
nováček


Registrace: 18.8. 2008
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: po 23. listopad, 2009 22:36    Předmět: Citovat

milennium napsal:
Tak jsem ráno stáhnul nový fw 1.3.1, nainstaloval a... Změny celkově žádné...
Zrychlení minimální, ale opravdu minimální, nefunguje App Catalog (asi gunguje, ale né u nás v Česku - že by další Palm restrikce ?)...
Dále nefunguje stále ICQ...
Takže jsem velmi zklamán a dost přemýšlím nad prodejem Pré...
Palm jak je vidět moc do toho nešlape a celkově asi kašle na Evropské zákazníky (třeba stále chybějící SIM Toolkit).
Co jsem četl s Evropských diskusí, tak jsou s toho Němci a dálší zákazníci v UK dost rozčarovaní, protože třeba jim se na App Catalogu ukázalo jen asi 60 placených aplikací. Což je stále méně než mají v USA...


jj presne tak me taky nefunguje app catalog ,a ani jsem nepocítil zadne zmeny . taky me porad štve ze nejde posilat a prijimat pres bluetooth myslel jsem ze to tento update spravy a nic .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
milennium
nováček
nováček


Registrace: 24.10. 2009
Příspěvky: 28

PříspěvekZaslal: po 23. listopad, 2009 22:37    Předmět: Citovat

Jo,jo... Je to špatný... Jestli jsou s toho Amíci na větvi, tak já tedy ne...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
proky
plavčík
plavčík


Registrace: 1.6. 2007
Příspěvky: 92
Bydliště: Teplice

PříspěvekZaslal: út 24. listopad, 2009 0:42    Předmět: Citovat

"Ale" Palm vždycky na Evropu dost kašlal. Myslím si, že teď je to lepší, než to bylo. Podle mě je taky problém v tom, že Palm se díky Pre hrabe ze ztrát, a pokud mohu soudit, snaží se dost peněz vracet zpět do vývoje, leč těch peněz moc není (stále je potřeba umořovat dluhy a ztráty z let minulých). Ještě bych Palm nezatracoval. Dejte jim čas. Asi se nedá čekat, že by se Evropa stala stejně důležitým trhem, jako USA, nedej bože snad důležitějším, ačkoliv je to takový uzavřený kruh - v USA palm něco uvolní, Evropští zákazníci jsou nadšení, leč než se k nim novinka dostane, ještě k tomu s odpovídající podporou, sáhnou po něčem jiném, nebo jsou přinejmenším mrzutí. A příště, až Palm vydá v USA nějakou novinku, je už jejich nadšení sraženo zkušenostmi s předchozími novinkami. To je "nevýhoda" globálního trhu - to že něco vyjde v USA víte okamžitě. A čekat třeba půl roku (u Palmu spíš déle), až se to objeví v Evropě je v dnešní době, kdy je trh s těmito přístroji tak zahlcen a během té doby se objeví mnoho novinek konkurenčních výrobců není snadné.

Tak to vidím já. Nejsem analytik, a budu rád za každý pohled na věc. Machr
_________________
Motorola T2288R -> Nokia 3310 -> Nokia 6100 -> Nokia 3510i -> Nokia 6220 -> Nokia 6230 + Palm m515 -> Palm Treo 750 -> Nokia Lumia 710
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
masoxCZ
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 9.2. 2007
Příspěvky: 939

PříspěvekZaslal: út 24. listopad, 2009 8:36    Předmět: Citovat

Právě že už roky (jestli správně počítám, tak 10, ne-li 13) to funguje tak, že Palm něco oznámí, v 99% se nic nekoná, a pokud něco vyjde a dorazí na trh, je to ve státech, nekompletní, polofunkční, a pokud je to vůbec dotaženo do konce tak po letech, kdy konkurence už dávno ukazuje záda. Na firmu, která prodávala miliony kusů přístrojů a měla 93% trhu je hodně velká slabota. Ani Apple nikdy nebyl takhle v prd***, a to s iPhonem začínal z mnohem horší pozice (3% trhu, kde živořil 20 let).
_________________
UTFG "Jak se správně ptát" !!!
... Peace through superior firepower.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: út 24. listopad, 2009 10:36    Předmět: Citovat

Jenže Apple měl obrovskou hotovost. To je myslím hlavní problém Palmu - podfinancování.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
chazi
nováček
nováček


Registrace: 16.7. 2006
Příspěvky: 32

PříspěvekZaslal: út 24. listopad, 2009 11:15    Předmět: Re: prodej Palm Pre v ČR Citovat

Sheol napsal:
má někdo informace, jestli české O2 chystá prodávat Palm Pre i v Česku? Díky.

Z neoficiálních zdrojů jsem se dozvěděl, že nasazení Pre neplánujou. A důvod? Přišli jim Prečka na testování z UK a nikdo je neuměl odemknout pro český simky. Šokovaný Rozpačitý Rozpačitý Šokovaný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: út 24. listopad, 2009 11:42    Předmět: Citovat

To mě ani nepřekvapuje, O2 jsou fakt zoufalci. Hlavně, že solej nechutný prachy různým P.R. agenturám, aby kolem nich vytvářeli fluidum profi společnosti. Zlatej Eurotel...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Sheol
nováček
nováček


Registrace: 4.3. 2008
Příspěvky: 19

PříspěvekZaslal: út 24. listopad, 2009 11:49    Předmět: Palm Pre a Cesko Citovat

Souhlasim s Badelem. Meli bychom bombardovat tiskove O2. To s tema zamcenyma SIM z UK je zajimave. Je tak neuveritelne, ze bychom tomu skoro veril. Spis se ale bojim, ze mistni O2 nema odvahu prodavat Palm, protoze se jim moc nedarilo prodaval Palm OS Trea (mimochodem na svych strankach je stale maji v nabidce) - http://www.cz.o2.com/osobni/search/index$122686.html?q=Palm&sa.x=0&sa.y=0&filter=p&output=xml_no_dtd&client=O2_osobni_cz&proxystylesheet=O2_osobni_cz&proxyreload=1&site=O2_osobni_cz&getfields=description
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
masoxCZ
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 9.2. 2007
Příspěvky: 939

PříspěvekZaslal: út 24. listopad, 2009 12:38    Předmět: Citovat

Z toho si nic nedělej, T750ky českýmu vodafonu taky moc na odbyt nešly, protože nedokázali zákazníkům vysvětlit, k čemu je to vlastně dobrý a proč za to chtějí takový nehorázný prachy (12 tisíc s DPH před 2ma lety, kdy jsem T680 koupil za necelých 7). Po 1/4 roce je z katalogu v tichosti stáhli. Hodně pomohlo i to, že do dneška (3 roky po termínu stanoveném licenčními podmínkami) mají 3G akorát v Hloubětíně na cca 1km úseku Poděbradské a v cca 500m okolí metra Černý Most.
_________________
UTFG "Jak se správně ptát" !!!
... Peace through superior firepower.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
jkf
plavčík
plavčík


Registrace: 24.4. 2006
Příspěvky: 98

PříspěvekZaslal: út 24. listopad, 2009 13:40    Předmět: webOS 1.3.1 Citovat

Napoprve taky zklamani z toho ze chybi placene aplikace a ICQ.
Velky *cenzura* je regionalni filtrovani App Catalogu, po updatu na 1.3.1 zmizi 3/4 aplikaci, o placenych si v Evrope stale muzem nechat zdat. Jestli tohle Palm rychle nespravi, tak to s Pre v Evrope projede. A pritom to ma dobre rozjety. Jeste nikdy nemel v evrope tak silneho partnera jako O2, a napriklad v Nemecku je Pre vsude. Nejen na internetu, ale i v televizi, na bilboardech...

Nezaregistroval jsem ze by v Nemecku nebo UK nekoho palila absence SIM Toolkitu.
_________________
Palm Vx -> Tungsten T3 -> SE P910i -> Palm T|X -> Palm Pre -> HP Pre3 + HP TouchPad -> Xperia V
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
sindi
nováček
nováček


Registrace: 5.12. 2005
Příspěvky: 14

PříspěvekZaslal: út 24. listopad, 2009 15:41    Předmět: Citovat

proky napsal:
"Ale" Palm vždycky na Evropu dost kašlal. Myslím si, že teď je to lepší, než to bylo. Podle mě je taky problém v tom, že Palm se díky Pre hrabe ze ztrát, a pokud mohu soudit, snaží se dost peněz vracet zpět do vývoje, leč těch peněz moc není (stále je potřeba umořovat dluhy a ztráty z let minulých). Ještě bych Palm nezatracoval. Dejte jim čas. Asi se nedá čekat, že by se Evropa stala stejně důležitým trhem, jako USA, nedej bože snad důležitějším, ačkoliv je to takový uzavřený kruh - v USA palm něco uvolní, Evropští zákazníci jsou nadšení, leč než se k nim novinka dostane, ještě k tomu s odpovídající podporou, sáhnou po něčem jiném, nebo jsou přinejmenším mrzutí. A příště, až Palm vydá v USA nějakou novinku, je už jejich nadšení sraženo zkušenostmi s předchozími novinkami. To je "nevýhoda" globálního trhu - to že něco vyjde v USA víte okamžitě. A čekat třeba půl roku (u Palmu spíš déle), až se to objeví v Evropě je v dnešní době, kdy je trh s těmito přístroji tak zahlcen a během té doby se objeví mnoho novinek konkurenčních výrobců není snadné.

Tak to vidím já. Nejsem analytik, a budu rád za každý pohled na věc. Machr



Mluvíš mi z duše. Osobně už jsem čekání na Pre odpískal. Na poslední chvíli zaktualizuji pár SW na svém TX než Palm OS definitivne umře (už ani v download sekci se skoro nic neděje) a počkám si co se na trhu stane.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
lukee
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 25.9. 2007
Příspěvky: 511

PříspěvekZaslal: út 24. listopad, 2009 16:27    Předmět: Citovat

Mě nejvíc štve, že Palm upustil od výroby čistě kapesních počítačů. Nemám rád, když mám všechno all-in-one, kombinace Nokie 6300 + Palmu TX mi vyhovuje daleko více. Osobně si taky myslím, že pokud by zamakali na vylepšení PalmOS o současné technologie, řada zákazníků by to uvítala více, než nový webOS. Bohužel, současný trh jde jiným směrem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> smartphony/PDA/tablety Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Strana 2 z 6

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412