Fórum - Zobrazit téma - Palm Pre a ČR - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Palm Pre a ČR
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> smartphony/PDA/tablety
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Davy
nováček
nováček


Registrace: 14.5. 2005
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: po 26. říjen, 2009 11:38    Předmět: Palm Pre a ČR Citovat

Omlouvám se za založení podobného topicu, ale diskuse ohledně Palm Pre je zcela nepřehledná. Prosím majitele Pre, kteří u ho u nás používají, jestli by mohli napsat své konkrétní zkušenosti s chováním přístroje s tuzemskými SIM. Děkuji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
hekkit
nováček
nováček


Registrace: 18.8. 2008
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: pá 13. listopad, 2009 17:41    Předmět: Citovat

ano funguje se vsemi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
jesecek
nováček
nováček


Registrace: 14.11. 2009
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: út 17. listopad, 2009 22:01    Předmět: Citovat

funguje, nemám žádný problém
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Cimo
nováček
nováček


Registrace: 23.2. 2005
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: st 18. listopad, 2009 9:41    Předmět: CESTINA Citovat

Mam dotaz. V akej reci mate menu , ake mate kodovanie FONTov atd. ?Prijem mailov - kodovanie... Cim otvarate MS dokumenty?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jkf
plavčík
plavčík


Registrace: 24.4. 2006
Příspěvky: 98

PříspěvekZaslal: st 18. listopad, 2009 10:30    Předmět: Re: CESTINA Citovat

Cimo napsal:
Mam dotaz. V akej reci mate menu , ake mate kodovanie FONTov atd. ?Prijem mailov - kodovanie... Cim otvarate MS dokumenty?


Jazyk jsem zvolil English - US, kodovani nevim, neresil jsem to protoze diakritika se zobrazuje vsude korektne. Napsat znaky s carkou jde, s hackem nejde.
Na Office dokumenty je program Doc View ktery neumi editovat, DocumentsToGo budou zacatkem roku 2010.
_________________
Palm Vx -> Tungsten T3 -> SE P910i -> Palm T|X -> Palm Pre -> HP Pre3 + HP TouchPad -> Xperia V
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Cimo
nováček
nováček


Registrace: 23.2. 2005
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: st 18. listopad, 2009 10:48    Předmět: UPDATY Citovat

A este - UPDATE WebOS pre GSM. Musite cez napr. nemecke O2 alebo cez PALM.com? Musite mat O2 SIMkartu?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
hekkit
nováček
nováček


Registrace: 18.8. 2008
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: st 18. listopad, 2009 11:19    Předmět: Re: UPDATY Citovat

Cimo napsal:
A este - UPDATE WebOS pre GSM. Musite cez napr. nemecke O2 alebo cez PALM.com? Musite mat O2 SIMkartu?


muzete pres palm.com a nemusite mit o2 kartu ja mam vodafon a fungu je mi to skvele

akorad tet resim bluetouch nemuzu odesilat a ani prijimat soubory
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Cimo
nováček
nováček


Registrace: 23.2. 2005
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: st 18. listopad, 2009 12:26    Předmět: QWERTZ ci QWERTY? Citovat

aku mate klavesnicu? Ked prepnete na US mate QWERTZ ci QWERTY?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
milanroubal
nováček
nováček


Registrace: 22.12. 2005
Příspěvky: 56

PříspěvekZaslal: st 18. listopad, 2009 16:20    Předmět: Re: QWERTZ ci QWERTY? Citovat

Cimo napsal:
aku mate klavesnicu? Ked prepnete na US mate QWERTZ ci QWERTY?

Takhle to bohuzel nefunguje, je stale qwertz klavesnice pro mobil koupeny v nemecku. Na precentral vysel navod jak to zmenit editaci nejakeho konkretniho souboru, ale jeste jsem se nedostal k tomu to vyzkouset
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Czechnology
kormidelník
kormidelník


Registrace: 19.9. 2006
Příspěvky: 289
Bydliště: Wien8 / Praha8

PříspěvekZaslal: st 18. listopad, 2009 22:56    Předmět: Citovat

Zásadní dotaz (pro mě zásadní) - je možné úplně zakázat mobilová data (tedy vše kromě WiFi)?
_________________
Dell Streak (5)
Palm m500 | Palm m505 | Palm Treo600 | Palm T|X
Psion 5
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky Yahoo Messenger MSN Messenger
hekkit
nováček
nováček


Registrace: 18.8. 2008
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: st 18. listopad, 2009 23:14    Předmět: Citovat

Czechnology napsal:
Zásadní dotaz (pro mě zásadní) - je možné úplně zakázat mobilová data (tedy vše kromě WiFi)?


ano jde!: na obrazovce zmackni phone pak stiskni uplne vlevo na hoře preferences a vypni data usage
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
jkf
plavčík
plavčík


Registrace: 24.4. 2006
Příspěvky: 98

PříspěvekZaslal: čt 19. listopad, 2009 8:29    Předmět: Citovat

hekkit napsal:

ano jde!: na obrazovce zmackni phone pak stiskni uplne vlevo na hoře preferences a vypni data usage


A jakou verzi webOS mas? v 1.1.3 nic takovyho nemam.
v 1.3 to ma byt, ten ale jeste pro Evropu neni uvolnenej...
_________________
Palm Vx -> Tungsten T3 -> SE P910i -> Palm T|X -> Palm Pre -> HP Pre3 + HP TouchPad -> Xperia V
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
hekkit
nováček
nováček


Registrace: 18.8. 2008
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: čt 19. listopad, 2009 9:42    Předmět: Citovat

jkf napsal:
hekkit napsal:

ano jde!: na obrazovce zmackni phone pak stiskni uplne vlevo na hoře preferences a vypni data usage


A jakou verzi webOS mas? v 1.1.3 nic takovyho nemam.
v 1.3 to ma byt, ten ale jeste pro Evropu neni uvolnenej...


mam 1.3.1 a funguje .jaky ma byt rozdil v tom up pro evropu ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
jkf
plavčík
plavčík


Registrace: 24.4. 2006
Příspěvky: 98

PříspěvekZaslal: čt 19. listopad, 2009 10:27    Předmět: Citovat

hekkit napsal:

mam 1.3.1 a funguje .jaky ma byt rozdil v tom up pro evropu ?


Rozdil by nemel byt zadnej. neni mi jasny jak to rozlisujou, jestli podle modelu, nebo maji zvlast servry pro US a Evropu...
Kazdopadne pro GSM Pre jeste 1.3 uvolnenej neni.
_________________
Palm Vx -> Tungsten T3 -> SE P910i -> Palm T|X -> Palm Pre -> HP Pre3 + HP TouchPad -> Xperia V
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
milennium
nováček
nováček


Registrace: 24.10. 2009
Příspěvky: 28

PříspěvekZaslal: čt 19. listopad, 2009 18:59    Předmět: Citovat

Rozdíl mezi Sprint 1.3.1 a verzí Evropskou 1.3.1 samozřejmně bude !
Pozor, ve verzi Sprint je bonusový soft a pro CDMA Pré funguje App Catalog, což teď u updatovaného Evropského Pré na 1.3.1 nejde !
Navíc nikdo neví jaké budou další změny, zatím vše je spekulace. Snad možnost změnit APN, a snad SIM Toolkit...
Každopádně počkejte do konce měsíce...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Davy
nováček
nováček


Registrace: 14.5. 2005
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: čt 19. listopad, 2009 19:01    Předmět: Citovat

Delší dobu jsem tu nebyl, ale takhle jsem si ale ty příspěvky představoval (např. že nelze napsat znaky s háčkem). Děkuji všem diskutujícím, doufám, že budou pokračovat. Mám také dotaz, jak mnoho dat přenáší Pre nezávisle na uživateli? A jaká je reálná výdrž? Na internetu lze najízt zprávy, že výdrž je spíš špatná. A ještě otázka k datům (předpokládám, že většina majitelů má Pre z Německa). Je třeba pro ČR data nějakým způsobem aktivovat, nebo to platí pouze pro SIM O2.de?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
milennium
nováček
nováček


Registrace: 24.10. 2009
Příspěvky: 28

PříspěvekZaslal: čt 19. listopad, 2009 20:15    Předmět: Citovat

Já myslím, že tu o tom psalo. Takže ještě jednou.
Výdrž je opravdu dost mizerná. Ani jeden den, spíš tak půl dne. Já osobně jsem si koupil další - silnější baterku od SEIDIO 1350mAh.
Co se týče přenášení dat, nevím jaké množství dat se přenese, ale pokud si pořizuješ Pré, tak jedině s datovým pušálem (jinak to podle mně nemá smysl). Taky ono, ptát se na to jestli jdou vypnout data nebo tak mi připadá dost nelogické. Vždyť Pré je vlastně od prvního spušťení závislé na datech... Gmail, Gtalk, Exchange, lokace , Gmapy atd... Pokud člověk nechce používat data, nechť si koupí normální mobil...
A poslední odpověď na otázku aktivace. Ve vnitřní databázi Pré je uloženo nastavení asi 250 operátorů a jejich APN. A jsou mezi nimi i ti naši (T-Mobile, O2, Vodafone)... takže odpadá problém s aktivací třeba Německé O2 SIM karty... Ale... Při prvním spuštění je potřeba založit účet (Jmáno a Příjmení, emailová adresa a heslo) a to je prostě nutnost ! Není možnost tuto počáteční aktivaci nějak přeskočit, vše se děje on-line přes data GPRS/EDGE/3G... Po založení účtu vám příjde na uvedený email aktivační potvrzení. Od okamžiku založení účtu je prováděna on-line záloha celého přístroje (data, emaily, SMS, aplikace). To je možné potom v menu přístroje vypnout. Je to dobré pokud se pak udělá hard-reset, tak je možné provést obnovení všech dat. Dokonce je zde info i o lokaci přístroje...
Jak už jsem psal, toto nelze přeskočit, ale je možné to ošulit a to založením neexistující adresy a jména...
Toť asi vše...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
jkf
plavčík
plavčík


Registrace: 24.4. 2006
Příspěvky: 98

PříspěvekZaslal: čt 19. listopad, 2009 23:16    Předmět: Citovat

vydrz zavisi od spousty faktoru. hlavne jak Pre pouzivas a jak silnej signal mas. ja nabijim kazdej den pres noc, a rano odchazim se 100%, vecer se z prace vracim se 70%, nez jdu spat tak to spadne na 50%. podle toho co jsem cetl jsem to cekal horsi, takze jsu spokojenej.

Jeste poznamka k backupu do Palm Profilu. ta se provadi vzdycky ve stejnej cas, jak byl poprve Palm Profil aktivovan. (pokud jsou v tu chvili dostupny data) Zatim jsem neprisel na to jak to zmenit. Me se zalohuje vzdycky v cca 16:00 v praci pres UMTS, chtel bych to posunout na vecer, kdy by to doma slo pres Wi-Fi, a nezralo to data z datovyho baliku. Ten mam sice neomezenej, ale UMTS jenom 2000 MB mesicne, pak to spadne na GPRS.

zkusenosti s Pre v Cesku s Vodafone kartou jsem poslal do diskuze Palm Pre.
_________________
Palm Vx -> Tungsten T3 -> SE P910i -> Palm T|X -> Palm Pre -> HP Pre3 + HP TouchPad -> Xperia V
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jkf
plavčík
plavčík


Registrace: 24.4. 2006
Příspěvky: 98

PříspěvekZaslal: čt 19. listopad, 2009 23:23    Předmět: Citovat

milennium napsal:
Rozdíl mezi Sprint 1.3.1 a verzí Evropskou 1.3.1 samozřejmně bude !
Pozor, ve verzi Sprint je bonusový soft a pro CDMA Pré funguje App Catalog, což teď u updatovaného Evropského Pré na 1.3.1 nejde !


Ale 1.3.1 pro evropske Pre jeste neni! To ze Ti to nejede s americkym 1.3.1 na evropskym Pre nic neznamena. Mne to potvrzuje, ze je potreba zatnout zuby, cekat a nepoustet se do ruznych experimentu. Az tak strasne nepouzitelna te verze 1.1.3 neni...
_________________
Palm Vx -> Tungsten T3 -> SE P910i -> Palm T|X -> Palm Pre -> HP Pre3 + HP TouchPad -> Xperia V
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jkf
plavčík
plavčík


Registrace: 24.4. 2006
Příspěvky: 98

PříspěvekZaslal: čt 19. listopad, 2009 23:24    Předmět: Citovat

jkf napsal:
UMTS jenom 2000 MB mesicne, pak to spadne na GPRS.



preklep, 200 MB
_________________
Palm Vx -> Tungsten T3 -> SE P910i -> Palm T|X -> Palm Pre -> HP Pre3 + HP TouchPad -> Xperia V
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> smartphony/PDA/tablety Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Strana 1 z 6

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412