Fórum - Zobrazit téma - upgrade palm V - hledám PalmOS350_ENG_PalmV.exe - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

upgrade palm V - hledám PalmOS350_ENG_PalmV.exe

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> smartphony/PDA/tablety
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
rgr
nováček
nováček


Registrace: 26.2. 2008
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: pá 02. říjen, 2009 19:50    Předmět: upgrade palm V - hledám PalmOS350_ENG_PalmV.exe Citovat

Rád bych Palm V upgradoval z PalmOS 3.3 na 3.5.
Měl by k tomu sloužit PalmOS350_ENG_PalmV.exe,
ale nedaří se mi ho na webu najít, většina odkazů na něj už je neplatná Smutný

Víte někdo kde PalmOS350_ENG_PalmV.exe stáhnout, nebo nemáte ho někdo schovaný někde v archivu?

Díky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
MichalJurajda
nováček
nováček


Registrace: 20.6. 2007
Příspěvky: 19

PříspěvekZaslal: pá 02. říjen, 2009 21:07    Předmět: upgrade palm V Citovat

Dobrý den,
a co tak zkusit rovnou OS 4.1? Myslím, že PalmVx_ENG_FlashTool.exe by měl fungovat i na PALM V. Dle všeho se tyto dva modely liší jen velikosti RAM. Ale pozor sám o sobě tento soubor nestačí. Je třeba mít patřičný Palm Desktop. Ve svém archivu jesem našel PalmOS350_ENG_PalmVx.exe, pošlete e-mail - zašlu Radostný Ten umožní upgrade na 3.5 a pokud z patřičného adresáře spustíte PalmVx_ENG_FlashTool.exe updatnete rovnou na Palm OS 4.1. Po svých up/downgradovacích hrátkách s Vx bych řekl, že to bude fungovat na 99,9%.
Pokud by se Palm vzpěčoval je možno flashovat z bootloader režimu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
rgr
nováček
nováček


Registrace: 26.2. 2008
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: pá 02. říjen, 2009 21:15    Předmět: Citovat

Několik rodinných Vx-ek jsem (pokud se nepletu už to je nějakou dobu) upgradoval nahráním Installer353_enUS.prc
Ted jsem chtěl stejně postupovat i s V-čkem a nepodařilo se.

Na PalmOS 4 jsem se nesnažil přejít mimo jiné kvůli lokalizaci od RedGrepu, která je pro 3.5 free.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
MichalJurajda
nováček
nováček


Registrace: 20.6. 2007
Příspěvky: 19

PříspěvekZaslal: pá 02. říjen, 2009 21:33    Předmět: Citovat

Já mám na svém Vx češtinu zdarma. Tím myslím že umí české znaky, úplné počeštění systému snad ani neexistuje Radostný Ten upgrade na OS 3.53, který jste použil, přežije hard reset? Mám pocit že je to jen taková kosmetická úprava OS. Už je to delší dobu co jsem s tím experimentoval. Ted mám 4.1 a jsem plně spokojen - mám komfortní kalkulačku, budík a čtečku e-books Radostný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
MichalJurajda
nováček
nováček


Registrace: 20.6. 2007
Příspěvky: 19

PříspěvekZaslal: pá 02. říjen, 2009 21:35    Předmět: Citovat

Tak ted koukám do Vx-ka a mám GNU czech v0.74 od redgrep a nic jsem neplatil ani nekradl Radostný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
rgr
nováček
nováček


Registrace: 26.2. 2008
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: pá 02. říjen, 2009 21:36    Předmět: Citovat

Hard restart myslím smaže úplně všechno do továrního nastavení, takže pak stejně musím nahrávat plno aplikací, tak ten upgrade je prostě jen první z nich.

Počeštění od RedGrepu je pro 3.5 ÚPLNÉ. Tedy vše je přeloženo do češtiny.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
rgr
nováček
nováček


Registrace: 26.2. 2008
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: pá 02. říjen, 2009 21:38    Předmět: Citovat

GNU je "malé" počeštění - umí pak zobrazit české znaky a umí české grafity znaky

"velké" počeštění přeloží komplet celý systém
ale je jen pro 3.5, pro 4 už není

ale láká mne tu 4 zkusit, malé počeštění by mi stačilo

Je tu někde rozumný návod na upgr n 4 ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
MichalJurajda
nováček
nováček


Registrace: 20.6. 2007
Příspěvky: 19

PříspěvekZaslal: pá 02. říjen, 2009 21:43    Předmět: Citovat

Když mám OS v angličtině stačí aby Vx-ko zvládalo české znaky. Ostatní je dle mého zbytečné zaplácávání paměti, které není zrovna nazbyt Radostný Původně se mi totiž Vx-ko dostalo do rukou v německé verzi Rozpačitý S Palm OS 4.1 je Vx-ko snad trochu pomalejší, ale nemá smysl se vracet k OS 3.5 - spousta softu pak nejede Radostný Jestli máte několik rodinných Vx zkuste některé flashnout a uvidíte.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
MichalJurajda
nováček
nováček


Registrace: 20.6. 2007
Příspěvky: 19

PříspěvekZaslal: pá 02. říjen, 2009 21:57    Předmět: Citovat

Hmmm, mám obavu, že souhrnný a stručný návod nikde není. Sice jsem to už v jednom fóru popisoval, ale je to dost útržkovité.
Postupoval jsem následovně:
1. Nainstaloval jsem soubor PalmOS350_ENG_PalmVx.exe a postupoval podle instrukcí. Nepamatuji se jestli palm neodmítal angličtinu, protože byl "němec". Pokud se Palm odmítá přeflashnout, stačí kliknout na Advanced a postupovat podle pokynů. Uvést Palm do bootloader režimu a pak se flashne bez odporu. Takto dostanete do palmu 3.5 pokud byl 3.3 nebo angličtinu 3.5 místo němčiny 3.5
2. Update na 4.1 se provede tak, že se do adresáře C:\Palm nakopíruje PalmVx_ENG_FlashTool.exe stažený z palmhelpu a spustí se. Bude se dít to samé co v bodě 1. jen místo 3.5 flashnete 4.1

Já jsem s OS 4.1 spokojen. Už nevím co mi nechtělo běhat na 3.5 ale bylo toho dost. Myslím, že hlavně aplikace pro barevné Palmy. Ty pak běží v grayscale Radostný Na OS3.5 tuším grayscale nefungovalo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
rgr
nováček
nováček


Registrace: 26.2. 2008
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: pá 02. říjen, 2009 22:04    Předmět: Citovat

Nalákal jste mne,
tak jsem stáhnul FlashTool a jdu do toho.
Doufám že mu neublížím Radostný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
MichalJurajda
nováček
nováček


Registrace: 20.6. 2007
Příspěvky: 19

PříspěvekZaslal: pá 02. říjen, 2009 22:08    Předmět: Citovat

Já svému Vx-ku neublížil. Jen jsem ho díky několika up a downgradům "přejmenoval". Když se připojím přes infraport, tak mi PC ohlásí, že je dostupný PALM III Radostný Jeden z těch balíčků s OS 3.3 byl pro III i V modely.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
MichalJurajda
nováček
nováček


Registrace: 20.6. 2007
Příspěvky: 19

PříspěvekZaslal: pá 02. říjen, 2009 22:13    Předmět: Citovat

A máte PalmOS350_ENG_PalmVx.exe?? On je to totiž instalační balík s Palm Desktop 3.1. Má něco přes 6MB. Nevím jestli všechny potřebné knihovny najdete nějak separátně. PalmVx_ENG_FlashTool.exe sám o sobě nestačí! Byt je to 2MB velký soubor.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
rgr
nováček
nováček


Registrace: 26.2. 2008
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: pá 02. říjen, 2009 22:43    Předmět: Citovat

Díky.

Tak V-čko už má PalmOs 4.1

Desktop jsem už v PC měl, takže stačil FlashTool PalmV. Jen trochu havaroval poté, co se tam na konci zpátky nahrály všechny aplikace co tam byly..
Ale po hardrestrtu už funguje.

Teď tam můžu dcerce nahrát hromadu her (i těch které pod 3.3 nefungovaly) a bude spokojená Radostný

Asi si tu 4.1 hodím i do mého vlastního otlučeného Palmu Radostný
Malá lokalizace mi bude stačit
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
MichalJurajda
nováček
nováček


Registrace: 20.6. 2007
Příspěvky: 19

PříspěvekZaslal: pá 02. říjen, 2009 23:23    Předmět: Citovat

Tak to jsem rád, že to funguje. Někde na webu jsem četl, že ty flashe se systémem jsou celkem univerzální a že pokud nefungují bývá downgrade relativně jednoduchý a účinný lék.
Kdyby měl ten palm Vx ještě slot na SD kartu a třeba 3,5 jack na sluchátka, byl by uplně super Radostný

BTW jaké hry patří mezi "dobře hratelné" na Vx??
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
rgr
nováček
nováček


Registrace: 26.2. 2008
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: pá 02. říjen, 2009 23:35    Předmět: Citovat

šachy, dáma, piškvorky, soliter, tetris, nějaké raketky, fotbálek, pinball (je i pro dva palmy přes infra, ale musí být přesně naproti sobě...) nějaké bludiště - isoword a diamanty, logika traffic, ...

ani si to všechno nepamatuju, musím to pohledat a nainstalovat

Já ho používám nejvíc pro čtení knížek (ve vlaku, v čekárně, u oběda, ....)
Manželka karbaní soliter a nic jiného
Starší dcera nejraději nějakou logiku, nebo šachy
mladší si pořád stěžovala že máme všichni a oana pořád ne a tak dostale k narozeninám taky. . .

MP3 nebo radio by se mi v něm líbilo ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> smartphony/PDA/tablety Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412