Fórum - Zobrazit téma - TX - zapinaci tlacitko - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

TX - zapinaci tlacitko
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Servis
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
nox
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 626

PříspěvekZaslal: čt 24. září, 2009 20:11    Předmět: TX - zapinaci tlacitko Citovat

Zdravim,

z duvodu ocisty jsem rozdelal sve TX. Po smontovani zacalo jit zapinaci tlacitko na horni prave hrane palmu vemi ztezka, respektive musim pouzit velkou silu, aby zareagovalo. Je tu nekdo zkuseny, kdo vi, jak TX spravne slozit, aby toto tlacitko zase normalne fungovalo? Me se to zatim i pres radu pokusu nepodarilo.

Dekuji za vsechny tipy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: čt 24. září, 2009 21:13    Předmět: Citovat

Zapínací tlačítko u TX je nejméně povedená část přístroje. Dřív nebo později je na reklamaci snad každej exemplář.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
nox
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 626

PříspěvekZaslal: pá 25. září, 2009 19:33    Předmět: Odpoved Citovat

Badel: jenze ja uz mam TX bez zaruky, nejaky tip ze servisu by nebyl? Pred ocistou to slo normalne, proste to jen neumim spravne slozit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: so 26. září, 2009 20:19    Předmět: Citovat

Bohužel nebylo, to by ses musel obrátit přímo na servisáka, ale ten na PalmHelpu není přímo aktivní a jeho pracoviště je na jiné adrese.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Georg
nováček
nováček


Registrace: 7.3. 2009
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: ne 27. září, 2009 15:57    Předmět: Tlačítko - spouštěč TX Citovat

Teda nejsem asi hoden této mistrovské školy ve foru, ale nabízím obezličku:
tlačítko nepoužívám, leda výjimečně. Spouštím stroj jinými mačkátky - např. vika Contacts apod. A stroj tlačítkem taky nevypínám, ale v "powers" dávám automat. vypnout po 30 sec nebo 3 min. Takže tlačítko používám tak cca 1x za uherský rok! Pobavený
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
nox
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 626

PříspěvekZaslal: ne 27. září, 2009 19:12    Předmět: Odpoved Citovat

Georg: No jeste je dobra aplikace Off it, jejimz spustenim se palm vypne. Ale porad to neni ono. Je to obchazeni problemu, ne jeho reseni.

Zkusenost dnesniho dne: Neutahovat prilis sroubek, ktery je u zapinaciho tlacitka. Sice to jeste porad neni ono a je treba znacna sila, ale lepsi nez nic.

PS: Hleda se sikovny programator, ktery by tlacitko s domeckem naucit vypinat palm. prvni stisk by ho zapnul, pridlouhem stisknuti v zapnutem stavu by ho vypnul.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
masoxCZ
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 9.2. 2007
Příspěvky: 939

PříspěvekZaslal: út 29. září, 2009 9:28    Předmět: Citovat

Obávám se že tudy cesta nepovede, cca 1sec. stisk domečku už léta vytahuje seznam posledních 5ti použitých aplikací.
_________________
UTFG "Jak se správně ptát" !!!
... Peace through superior firepower.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
lukee
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 25.9. 2007
Příspěvky: 511

PříspěvekZaslal: út 29. září, 2009 9:31    Předmět: Citovat

Já používám aplikaci PowerBtn. Palm zapínám prostředním tlačítkem na D-Padu a vypínám tak, že 2x zmáčknu HW tlačítko pro Blazer (s ikonkou zeměkoule).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
nox
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 626

PříspěvekZaslal: út 29. září, 2009 14:37    Předmět: Odpoved Citovat

masoxCZ napsal:
Obávám se že tudy cesta nepovede, cca 1sec. stisk domečku už léta vytahuje seznam posledních 5ti použitých aplikací.


No prave tuto funkci bych nahradil vypinanim. TX bych tak zapinal i vypinal jednim tlacitkem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
masoxCZ
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 9.2. 2007
Příspěvky: 939

PříspěvekZaslal: út 29. září, 2009 14:40    Předmět: Citovat

Tak prubni ten PowerBtn, třeba to bude umět. Víc neporadím, TX nemám a u T5 jsem to nepotřeboval. Faktem ale je, že konstrukce toho knoflíku moc povedená není, stará m515 to měla lepší a odolnější.
_________________
UTFG "Jak se správně ptát" !!!
... Peace through superior firepower.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
nox
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 626

PříspěvekZaslal: út 29. září, 2009 17:44    Předmět: Odpoved Citovat

masoxCZ: PowerBtn jsme zkusil a namapoval jsem si zapinani a vypinani na HW tlacitko launcheru, zkusim pouzivat a uvidim. O rade m5xx mi ani nemluv. Mel jsem m505 a dodnes brecim jak zelva, kdyz si na nej vzpomenu. Ze ja blbec ho daval pryc.

lukee: Jak se ti podarilo nastavit ve PowerBtn vypnuti po 2x stisknuti Blazeru? Me to da na vyber jenom Hardbutton 1 az 4.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
karko
nováček
nováček


Registrace: 16.8. 2007
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: so 03. říjen, 2009 17:08    Předmět: TX - zapinaci tlacitko Citovat

Asi před rokem jsem řešil stejný problém. Tlačítko špatně spínalo, fungovalo jen po stisku velkou silou. Rozdělal jsem TX a pokud si dobře vzpomínám tak to tlačítko tam není nijak mechanicky fixováno. Drží jen za přiletované kontakty, které jsou ohnuty o devadesát stupňů. Mezi mainbordem a tlačitkem je mezera. Pokud se stiskne knoflík nahoře, tak se tlačítko na těch kontaktech ohýbá a nedochází k dobrému sepnutí. Pomohlo mi vyplnit tuto mezeru izolační podložkou a tím to tlačítko zpevnit, od té doby funguje ke vší spokojenosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Georg
nováček
nováček


Registrace: 7.3. 2009
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: so 03. říjen, 2009 17:37    Předmět: Citovat

Hm, Karko je ovšem statečný jedine, ve snu by mě nanapadlo rozmontovat stroj!
Radostný
Zlaté české ručičky, gratulárija!
Kdyby to vše věděl starý pan Palm...

G
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
nox
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 626

PříspěvekZaslal: so 03. říjen, 2009 19:09    Předmět: Odpoved Citovat

Dekuji karkovi. Ja jsme ted zkusil VELICE peclive slozit vrchni stranu palmu a mam tam 80% uspech. Az se mi do toho bude zas chtit lizt, zkusim vypodlozit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
lukee
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 25.9. 2007
Příspěvky: 511

PříspěvekZaslal: ne 04. říjen, 2009 17:32    Předmět: Citovat

Taky to vyzkouším. Vždy jsem měl zato, že na vině je ten křížek na druhé straně tlačítka.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
pe_ch
nováček
nováček


Registrace: 6.10. 2006
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: út 06. říjen, 2009 16:55    Předmět: Citovat

Pro doplnění. Někde jsem viděl dokonce návod na výměnu tlačítka za mikrospínač, ale to je už větší úprava.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jkf
plavčík
plavčík


Registrace: 24.4. 2006
Příspěvky: 98

PříspěvekZaslal: po 19. říjen, 2009 14:51    Předmět: Citovat

Na mem TX mi vypinaci tlacitko prestalo fungovat asi pred rokem, po chvili hledani jsme to vyresil programem PowerBtn.
Ted jsem presel na Pre a TX dostala manzelka misto E2. A hned nastal problem: jak provest hardreset?
Nakonec jsem Palm rozebral, hooodne zatlacil primo na spinac pod tlacitkem a reset se povedl. Bylo to i s bonusem za odvahu, po zlozeni jsem zistil ze vypinani tlacitkem znovu funguje. OK
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
nox
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 626

PříspěvekZaslal: po 19. říjen, 2009 16:14    Předmět: Odpoved Citovat

JFK: Na hardreset existuje program stejneho jmena.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jkf
plavčík
plavčík


Registrace: 24.4. 2006
Příspěvky: 98

PříspěvekZaslal: po 19. říjen, 2009 16:43    Předmět: Re: Odpoved Citovat

nox napsal:
JFK: Na hardreset existuje program stejneho jmena.


No jo, googlim stale, tak jsem pro zmenu vytahl sroubovak a zabralo to. Radostný
Doufam ze ted uz Hardreset potreba nebude.
_________________
Palm Vx -> Tungsten T3 -> SE P910i -> Palm T|X -> Palm Pre -> HP Pre3 + HP TouchPad -> Xperia V
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
trimper
nováček
nováček


Registrace: 23.10. 2006
Příspěvky: 40
Bydliště: dunajská streda

PříspěvekZaslal: čt 09. únor, 2012 20:19    Předmět: mikrospínač Citovat

čaute. koľko by mohla stáť výmena mikrospínača a kde je nejaký servis? Vysmátý vďaka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Servis Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412