Fórum - Zobrazit téma - Palm a Windows 7 - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Palm a Windows 7
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Synchronizace
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
nox
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 626

PříspěvekZaslal: ne 09. srpen, 2009 11:10    Předmět: Palm a Windows 7 Citovat

Najde se tu nekdo, kdo ma jiz odzkousenou synchronizaci palmu s Windows 7? Napiste sem prosim model palmu, verzi Palm Desktopu a zda synchronizujete pres kabel nebo Bluetooth.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
masoxCZ
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 9.2. 2007
Příspěvky: 939

PříspěvekZaslal: po 10. srpen, 2009 9:01    Předmět: Citovat

V betě a RC nainstalovaných jako virtuální počítače pod VirtualPC2007SP1 jsem bez problému rozchodil synchronizaci přes virtuální COMport nasměrovaný na modrozuba hostitelských XP SP3.
Dokonce verze PalmDesktopu z CDčka, garantovaná pouze pro XP, pod W7 narozdíl od verze pro Visty chodila bez jakékoli chybičky.
USB synchronizaci jsem nezkoušel, protože VirtualPC nepodporuje virtualizaci USB. Možná to ještě příležitostně zkusím pod Sunovským VirtualBoxem, tam se USBčka zpřístupnit dají.
_________________
UTFG "Jak se správně ptát" !!!
... Peace through superior firepower.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
nox
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 626

PříspěvekZaslal: pá 18. prosinec, 2009 19:52    Předmět: Odpoved Citovat

Tak mam na stole novy notebook s Windows 7 a mam zjistenu prvni konfiguraci, ktera funguje:

Windows 7 Home Premium CZ 32-bit
Integrovany Bluetooth od Dellu s ovladacim softwarem WIDCOMM 6.0.1.3100 (pozor, u Dell Supportu je na stazeni pouze v sekci Windows Vista)
Palm TX
PalmDesktop 6.2.2 (na strankach Palmu je napsano ze je pro Windows Vista)

Jak budu testovat dal, pripisu dalsi vyzkousene a funkcni konfigurace. Nejprve bych rad rozchodil kabel.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
nox
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 626

PříspěvekZaslal: so 19. prosinec, 2009 9:13    Předmět: Upresneni: Citovat

Upresneni: Takze pod Windows 7 funguje i stara dobra nepadava verze 4.1.4E. Dokonce funguje pres Bluetooth i pres kabel. Naopak novejsi 6.2.2 pres kabel nepracuje, asi nedokaze najit palm.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
nox
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 626

PříspěvekZaslal: so 26. prosinec, 2009 20:23    Předmět: Upresneni2 Citovat

Upresneni2: PalmDesktop 4.1.4E neumi ve Windows 7 instalovat nove soubory do palmu pres HotSync.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
lukee
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 25.9. 2007
Příspěvky: 511

PříspěvekZaslal: po 28. prosinec, 2009 9:59    Předmět: Citovat

Mám nový poznatek ohledně synchronizace s Outlookem 2010. Defaultně nefunguje. Nicméně lze to zfunkčnit tak, že se předělá číslo verze Outlooku nějakým HEX editorem - editovat OUTLOOK.EXE soubor, najít string "14.0", nahradit jej stringem "12.0" a uložit. Potom synchronizace funguje OK, HotSync nový Outlook 2010 vidí jako Outlook 2007. Netestoval jsem, zda-li to má negativní vlivy na chod celého Office 2010 Beta, nicméně se jedná o testovací verzi, takže nedoporučuji takhle fungovat v komerčním prostředí. Myslíte, že Palm pohne brvou a uvolní nový HotSync jakmile vyjde přístí rok Office 2010?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
nox
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 626

PříspěvekZaslal: po 28. prosinec, 2009 10:06    Předmět: Odpoved Citovat

lukee: O tom dost pochybuji kdyz uz verze PalmDesktopu pro Visty je odflaknuta a pro W7 neni uz radsi zadna.

Upresneni3: Palmdesktop 4.1.4E sice soubor do palmu pri HotSyncu nanainstaluje, ale pokud jej tam odeslu primo z programu DocReader, tak to normalne funguje.


Naposledy upravil nox dne po 28. prosinec, 2009 11:11, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
lukee
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 25.9. 2007
Příspěvky: 511

PříspěvekZaslal: po 28. prosinec, 2009 10:07    Předmět: Re: Odpoved Citovat

nox napsal:
lukee: O tm dost pochybuji kdyz uz verze PalmDesktopu pro Visty je odflaknuta a pro W7 neni uz radsi zadna.


Hmm, asi máš pravdu Smutný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
rybiz
nováček
nováček


Registrace: 1.9. 2007
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: pá 05. únor, 2010 15:15    Předmět: Citovat

Nic nechci - snad si jen trochu ulevit. Palm bez "jednoduché" synchronizace pro mne nemá cenu a W7 se mi líbí. Bude mi to líto, ale asi po 5 letech s palmem skončím. Nebo už jste to někdo přes kabel hotsync vyřešil??
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
lukee
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 25.9. 2007
Příspěvky: 511

PříspěvekZaslal: pá 05. únor, 2010 15:19    Předmět: Citovat

Windows 7 Enterprise & Palm Desktop 4.1.4e, funguju bez problémů přes kabel:

Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
vjezek
nováček
nováček


Registrace: 7.11. 2005
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: st 17. březen, 2010 5:33    Předmět: Paltop TungstenT5 a Win7pro 32 Citovat

ahoj pánové, dostal jsem se do podobné situace a tak hledám vše, co by mi pomohlo. Můj stav a moje zkušenost: vybavení jsem již popsal, synchronizace s verzí 6.2 na W7 chodí...jen kategorie neumí barevné rozlišování a tak jsem měl všechny akce v kalendáři jednotně šedé... takže nepoužitelné! dle rady jsem stáhnul i "starou dobrou" 4.1.4 dokumenty se mi synchronizovaly, ale kalendář ne... takže zase nic! Nešťastný nemáte někdo vyzkoušené aktualizace, které by to vyřešily? nebo budu muset synchronizovat do MS Outlooku 2007? Díky, Vlasta
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
albinek
nováček
nováček


Registrace: 31.1. 2008
Příspěvky: 33
Bydliště: Blansko

PříspěvekZaslal: st 17. březen, 2010 10:13    Předmět: Citovat

lukee napsal:
Windows 7 Enterprise & Palm Desktop 4.1.4e, funguju bez problémů přes kabel:


- předpokládám že 32 bitová verze?
_________________
Treo 650, Tungsten E
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
lukee
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 25.9. 2007
Příspěvky: 511

PříspěvekZaslal: st 17. březen, 2010 10:15    Předmět: Citovat

Ano, 32bit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
nox
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 626

PříspěvekZaslal: st 17. březen, 2010 14:16    Předmět: Odpoved Citovat

Stale nikdo, kdo ma stejny problem, ze mu ve Windows 7 v PalmDesktopu 4.1.4E nejdou instalovat soubory do palmu?

Nejradsi bych nejake reseni, at furt nemusim vyndavat kartu. Jedina stopa ktera me napada je, ze pri spusteni QuickInstallu to po me chce administratorske opravneni (UAC, mam admin. ucet). Nevim, zda jde nekde nastavit, ze se tomuto programu maji nastavit automaticky nejvyssi prava bez potvrzovani.

Nebo mozna zkusit vypnout UAC, ale to se mi za prve nechce, za druhe bych to v tom binci ovladacich panelu moc dlouho hledal.

Upresneni: Tak po vypnuti UAC lze normalne instalovat soubory do palmu, ted jen zjistit, jak vypnout UAC jen pro synchronizaci. Prave tlacitko a Vlastnosti nepomaha.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
masoxCZ
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 9.2. 2007
Příspěvky: 939

PříspěvekZaslal: st 17. březen, 2010 16:35    Předmět: Citovat

Božuhell nepomůžu, protože nemám a nebudu mít k dispozici mašinu se 7kami. Právě kvůli kompatibilitě s Palmem jsem zůstal u XPček, ale postupná obnova aplikací mě pomalu tlačí k Vistám (na které je k bookovi licence), a obnova počítačů ve firmě se odehraje asi dlouho po tom co se mi T680ka odporoučí do věčných lovišť. A jako nástupce už mám T750ku.
_________________
UTFG "Jak se správně ptát" !!!
... Peace through superior firepower.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
joeklu
nováček
nováček


Registrace: 19.4. 2008
Příspěvky: 33

PříspěvekZaslal: so 10. duben, 2010 18:34    Předmět: Palm TX, hotsync W7 64 bit. Citovat

Žial podľa dostupných info USB synchronizácia pre 64 bitové verzie W7, akú mám aj ja, USB synchronizácia nie je podporovaná. PalmDesktop 6.2 však nemá možnosť nastavenia cez BT, ako je to uvádzané tu:
http://kb.palm.com/wps/portal/kb/common/article/49229_en.html
Asi napíšem do Palmu, nech si to opravia Radostný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zippich
nováček
nováček


Registrace: 16.9. 2006
Příspěvky: 65

PříspěvekZaslal: út 27. červenec, 2010 8:17    Předmět: Citovat

lukee napsal:
Mám nový poznatek ohledně synchronizace s Outlookem 2010. Defaultně nefunguje. Nicméně lze to zfunkčnit tak, že se předělá číslo verze Outlooku nějakým HEX editorem - editovat OUTLOOK.EXE soubor, najít string "14.0", nahradit jej stringem "12.0" a uložit. Potom synchronizace funguje OK, HotSync nový Outlook 2010 vidí jako Outlook 2007. Netestoval jsem, zda-li to má negativní vlivy na chod celého Office 2010 Beta, nicméně se jedná o testovací verzi, takže nedoporučuji takhle fungovat v komerčním prostředí. Myslíte, že Palm pohne brvou a uvolní nový HotSync jakmile vyjde přístí rok Office 2010?


Zdravím, chci se zeptat zda tohle řešení je funkční i po půl roce a zda nějak neomezilo funkčnost Office balíku. Díky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
lukee
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 25.9. 2007
Příspěvky: 511

PříspěvekZaslal: út 27. červenec, 2010 8:24    Předmět: Citovat

Již tohle řešení nepoužívám (funguju na Linuxu), ale co si pamatuju, tak to fungovalo bez problémů. Akorát jsem nezkoušel do Outlooku přidávat některé pluginy třetích stran - těm si myslím, by to mohlo vadit.

Edit: ještě lze použít řešení třetích stran (PocketMirror)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
tomt
plavčík
plavčík


Registrace: 31.10. 2005
Příspěvky: 91

PříspěvekZaslal: čt 01. září, 2011 11:40    Předmět: Citovat

Ahoj všem,
čas plyne a byl jsem přinucen okolnostmi začít používat outlook 2010 na W7 64b verzi. Palmu se rozhodně nechci vzdát, jednoduše proto, že nemám lepší náhradu (pominu-li stále ještě srdeční záležitost).
Takže otázka je nasnadě:
Je nějaký posun ohledně synchronizace PALM - Outlook?
Používáte prosím někdo toto spojení a je funkční?

Dík
_________________
Postupně: P IIIe, TRG pro, T / W nyní TREO 650+GPS BT Navibe GB 735+ SDHC 16GB Adata
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: čt 01. září, 2011 17:05    Předmět: Citovat

Dost dobře nechápu dotaz. On byl někdy problém synchronizovat palm s Outlookem? To spíše byl problém se synchronizací palmu a 64bit Win7 obecně, ne?
_________________
www.palm.cz - www.palmhelp.cz - www.windowsmobile.cz - www.wmhelp.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Synchronizace Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412