Fórum - Zobrazit téma - Programování pro Palm v Pascalu - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Programování pro Palm v Pascalu

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Programování
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Vkar
nováček
nováček


Registrace: 31.8. 2005
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: po 21. srpen, 2006 13:01    Předmět: Programování pro Palm v Pascalu Citovat

Dobrý den,
nevíte někdo o nějakém tutoriálu jak programovat v Pascalu pro Palm? Postupně co nainstalovat, jak kompilovat, a úvod do programování. Děkuji za odpovědi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
moesh
nováček
nováček


Registrace: 5.3. 2006
Příspěvky: 41

PříspěvekZaslal: po 21. srpen, 2006 14:03    Předmět: Citovat

Pekny clanek je tady, na PDABrno Mrkající
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Vkar
nováček
nováček


Registrace: 31.8. 2005
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: po 21. srpen, 2006 14:25    Předmět: Citovat

Ale tam je o Pascalu jen poslední odstavec. Jeste sem nasel tohle, ale tam neni popsana samotna kompilace Rozpačitý .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: po 11. září, 2006 19:38    Předmět: Citovat

...no jak je vidět, tak tématika programování na Palm OS nikoho příliš nezajímá. 3 příspěvky a to v jediném tématu. Snad je to situací kolem ALP a nebo jsou časy "kutilského vývojářství" již pryč...?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
petr
plavčík
plavčík


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 86

PříspěvekZaslal: út 12. září, 2006 6:07    Předmět: Citovat

No mne by programovani na Palm zajimalo, ale pripada mi uz zbytecne to nekam psat, pac stejne se to smete s tim ze by to nikoho nezajimalo, pripadne se to vyresi odkazem na knihu programovani v Cecku kdesi na netu, ktera je dnes uz cenna snad i historicky, nehlede na to ze kdo ma dneska cas se patlat v Cecku? Vysmátý
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
skenderax
nováček
nováček


Registrace: 24.2. 2006
Příspěvky: 24

PříspěvekZaslal: út 12. září, 2006 9:31    Předmět: Citovat

Pre mna je to maly sen si nieco na mna stavane naprogramovat... Zatial co so vsak stiahol mi bud neslo alebo som bol asi na to priliz sprosty Smutný.

Ak niekto z vas pozna nieco na kompilovanie C/C++ pre Palm OS, tak to by bolo super. Ale i ten pascal pozriem Radostný.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
masoxCZ
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 9.2. 2007
Příspěvky: 939

PříspěvekZaslal: po 16. duben, 2007 11:15    Předmět: Citovat

Na PalmGearu jsem narazil na věc jménem CASL. Je to dost příbuzné VisualBASICu, proti němu je to poměrně dost ořezané a ne tak přehledné (třeba práce s vlastnostmi controlů není přes jméno.vlastnost ale přes GET / PUT jméno, proměnná, checkbox je forma cmdButtonu, radio selector není zahrnut vůbec a je nutno si ho naprogramovat s pomocí checkboxů, atd.), a u free verze se kompilace do PRC dělá ručně (aspoň se mi nezpřístupnila položka v menu Make PRC), ale jinak se to hodně starším verzím VBčka podobá.
Velká výhoda je, že pro nekomerční aplikace je free, což je proti třeba AppForge (vlastně definice kapesních zařízení jako cílových platforem pro VisualStudio plus runtime knihovny) obrovská výhoda (AF stála v době kdy jsem se o ní zajímal asi 400 USD).
Další možnost je pro Palma psát v Javě, a pak se nabízí např. Eclipse (freeware, komplet v Javě, definice zařízení taky volně ke stažení).
Kamarád mi nabízel CodeWarriora, ale žiju v domění, že free rozhodně není.
_________________
UTFG "Jak se správně ptát" !!!
... Peace through superior firepower.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Programování Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412