Fórum - Zobrazit téma - Geocaching s TX - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Geocaching s TX

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Navigace a mapy
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
thehobbit
nováček
nováček


Registrace: 11.3. 2009
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: st 06. květen, 2009 11:13    Předmět: Geocaching s TX Citovat

Zdravím!
Rád bych se zeptal zkušenějších - mám Palm TX, které bych rád využil jako pomůcku pro Geocaching - jakou GPS a jaký sw je pro tento účel doporučeníhodný?
Existuje i nějaká možnost mapová nebo pouze "ručičková"?
Díky všem za rady!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
pawlik
nováček
nováček


Registrace: 26.7. 2005
Příspěvky: 30

PříspěvekZaslal: st 06. květen, 2009 12:26    Předmět: Citovat

Skúste trekbuddy pre palm http://linuxtechs.net/kruch/tb/forum/index.php
( download http://linuxtechs.net/kruch/tb/releases/0.9.83/index.html )

( okrem iného, loguje trasu, na nete je možné nájsť rôzne skalibrované mapy ... )

Je to dobrý soft, ja ho používam s problémami na T650. Potrebuje Javu a to je asi aj dôvod prečo to na palm-e nie je dokonalé. ( Hlavne to používam na Nokii N95 kde to pracuje bezchybne )
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Knihomol94
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 19.8. 2007
Příspěvky: 656
Bydliště: /home

PříspěvekZaslal: st 06. květen, 2009 12:54    Předmět: Citovat

Tak sem trosku zagoooglil a objevil freeware Cetus GPS (www.cetusgps.dk). Jako sipka vypada docela zajimave a nepotrebuje Javu, takze asi bude stabilnejsi nez trekbuddy, ale moc sem ho jeste nezkousel. Co se tyce mapovy navigace tak tam mi prijdou jako nejlepsi na turistiku SmartMaps (www.smartmaps.cz), ale je plno lidi co tenhle soft nemaj radi...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
thehobbit
nováček
nováček


Registrace: 11.3. 2009
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: st 06. květen, 2009 13:32    Předmět: Citovat

Díky za tipy...
Co však hardware? S čím máte nejlepší zkušenosti?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Knihomol94
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 19.8. 2007
Příspěvky: 656
Bydliště: /home

PříspěvekZaslal: st 06. květen, 2009 14:24    Předmět: Citovat

thehobbit napsal:
Díky za tipy...
Co však hardware? S čím máte nejlepší zkušenosti?

No co se hardware tyce, doporucil bych tenhle. Dobra presnost, solidni cena a zatim jsem s nim nemel zadnej problem... Kazdopadne se vyhni modulum Nokia, hlavne LD-3W, kdyz si proctes forum tak zjistis, ze se s palmem nema zrovna v lasce...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Novel_Whoop
plavčík
plavčík


Registrace: 7.7. 2008
Příspěvky: 187
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st 06. květen, 2009 15:11    Předmět: Citovat

Ahoj thehobbite, ja mam k TXku pouzivam Evolve Touchtraxx,kamos ke sve zire 72 taky.A k tomu Geoniche.Ohledne gps - s komunikaci s palmem neni sebemensi problem.Ostatni uz je na gps.Vestinou ukazuje docela slusne,presnost tak 2-3 metry.Ve meste je to pochopitelne horsi,to me sipka ukazuje jedno tam,jednou zas jinam.Asi v okruhu 10ti metru klidne.Pak se musi spolihat na logy a napovedu.Asi ode me vsechno.Jen rikam,jake mam zkusenosti ja,tak si to nejak preber Radostný[/u]
_________________
<b>Palm E2,Palm TX,Palm Zire 72</b>
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
PepeLopez
nováček
nováček


Registrace: 18.8. 2009
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: út 18. srpen, 2009 16:36    Předmět: Geocaching na PALM TX Citovat

Overeny na zostave PALM TX + Nokia LD-3W:

CacheMate
CacheNav
CETUS GPS
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
masoxCZ
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 9.2. 2007
Příspěvky: 939

PříspěvekZaslal: st 19. srpen, 2009 9:42    Předmět: Citovat

Já mám dobré zkušenosti s GPSkami Qstarz; momentálně mám BT Q1200 (chipset 51 kanálů MediaTek, solární článek, na světle výdrž přes 24 hodin provozu, ukládání trasy s nastavitelnými parametry (od 1s / 1m / 1km/h), možnost zobrazení záznamu na Google Maps a Earth, nokiácká baterka, USB konektor, z fabriky vypnutá statická navigace).
Co se týče softu, Cetus mi na Treu680 zlobil, používám cotoGPS. Má proti Cetusu i další využití, např. umí počítat délku ušlé trasy, vypočítat velikost plochy trasou obešlé, atd.
_________________
UTFG "Jak se správně ptát" !!!
... Peace through superior firepower.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Lukas666
plavčík
plavčík


Registrace: 20.3. 2005
Příspěvky: 103

PříspěvekZaslal: st 19. srpen, 2009 21:04    Předmět: Citovat

kombinace Treo 650 a Nokia LD-3W mi funguje naprosto bezchybne. pouzivam cotoGPS, CetusGPS a par dalsich utilit a jsem maximalne spokojen, tudiz si dovolim tvrdit, ze vyse uvedene varovani ohledne Nokia LD-3W neni uplne pravdive. jeste to muzu otestovat s Tungstenem T5.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
gnopak
nováček
nováček


Registrace: 14.2. 2008
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: st 02. září, 2009 9:20    Předmět: Palm TX a Evolve Citovat

Výborně mi funguje Palm TX a dva různé GPS bluetooth moduly od Evolve. EVOLVE iTraxx (solární, velký jako krabička cigaret) a EVOLVE goTraxx (není solární, poloviční velikost než iTraxx).

Ten goTraxx mě nepříjemně překvapil když jsem jej zapomněl v autě na sluníčku - nebylo víc než 25 stupňů Celsia - plastový obal se celý zkroutil. Zapnout modul Evolve goTraxx od té doby vyžaduje maximální stisk palce a občas to ani zapnout nejde a musím s ním o něco uhodit. Hardware uvnitř je neporušený, měl jsem to rozmontované a mikrospínač je OK, jen ten obal a plastová tlačítka se pokřivila horkem.

Takže mnoho hodin za předním sklem auta se nemusí vyplatit Smutný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
masoxCZ
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 9.2. 2007
Příspěvky: 939

PříspěvekZaslal: pá 04. září, 2009 11:16    Předmět: Citovat

To by stálo za přehození do nové krabice.
_________________
UTFG "Jak se správně ptát" !!!
... Peace through superior firepower.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Navigace a mapy Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412