Fórum - Zobrazit téma - Centro nebo Treo 680? - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Centro nebo Treo 680?

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> smartphony/PDA/tablety
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Kirby
nováček
nováček


Registrace: 1.3. 2009
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: ne 01. březen, 2009 14:13    Předmět: Centro nebo Treo 680? Citovat

Zdravím,

jsem tu nový a Palmu zcela neznalý. Do teď jsem používal SE P990i, který nedávno odešel do věčných lovišť a já teď sháním levnější telefon s plnohodnotnou QWERTY klávesnicí. Takto jsem narazil na Palmy a potřeboval bych poradit, kterého vybrat. Na výběr jsou Centro a Treo 680.

Centro jsem si už osahal a vyhovoval by mi. Ale docela často tady nadáváte na jeho dílenské zpracování a výdrž baterie. Tak mě napadá jestli na tom Treo 680 není líp. Když se navíc dá sehnat za polovic na aukru (a má hezčí barvu Pobavený ) a já se k mobilům nechovám zrovna šetrně. Prosím o vaše názory. Předem díky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
kinter
plavčík
plavčík


Registrace: 23.6. 2005
Příspěvky: 197

PříspěvekZaslal: ne 01. březen, 2009 18:03    Předmět: Re: Centro nebo Treo 680? Citovat

Kirby napsal:
Ale docela často tady nadáváte na jeho dílenské zpracování a výdrž baterie.


Mlčící většina je spokojená Zlomyslný Rozdíl je daný jenom velikostí. (Centro jsem taky koupil na aukru za polovic, nebo míň).

Líp je na tom Treo650. Vysmátý
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
masoxCZ
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 9.2. 2007
Příspěvky: 939

PříspěvekZaslal: po 02. březen, 2009 8:03    Předmět: Citovat

Centro má novější verze některých aplikací, bundlované PocketTunes 4 deluxe s podporou internetových rádií (u Trea příplatek 30USD) klávesnici vhodnější pro psaní jednou rukou, a zdá se mi že lepší podporu ze strany některých vývojářů.
T680ka má klávesnici o něco pohodlnější, ale jednou rukou se na ní nepíše zrovna dobře, má větší displej, a když ho potlučeš, dá se snadno vyměnit "skořápka" (pravda, je to pecka kolem 16ti stovek).
Na Centro taky snáz seženeš pouzdro, jde do víc "univerzálních" velikostí.

Osobně bych teď měl velký problém se rozhodnout, takže doufám že mi T680ka vydrží, dokud nebude k dispozici Pre; ale s ohledem na to že většinu karet mám původních SDček, volil bych buď 680ku nebo možná dokonce repasovanou 650ku tady ze shopu.
_________________
UTFG "Jak se správně ptát" !!!
... Peace through superior firepower.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
gimli
plavčík
plavčík


Registrace: 15.1. 2008
Příspěvky: 163

PříspěvekZaslal: po 02. březen, 2009 11:28    Předmět: Re: Centro nebo Treo 680? Citovat

Kirby napsal:
Zdravím,

jsem tu nový a Palmu zcela neznalý. Do teď jsem používal SE P990i, který nedávno odešel do věčných lovišť a já teď sháním levnější telefon s plnohodnotnou QWERTY klávesnicí. Takto jsem narazil na Palmy a potřeboval bych poradit, kterého vybrat. Na výběr jsou Centro a Treo 680.

Centro jsem si už osahal a vyhovoval by mi. Ale docela často tady nadáváte na jeho dílenské zpracování a výdrž baterie. Tak mě napadá jestli na tom Treo 680 není líp. Když se navíc dá sehnat za polovic na aukru (a má hezčí barvu Pobavený ) a já se k mobilům nechovám zrovna šetrně. Prosím o vaše názory. Předem díky.


Já jsem měl Treo680 a vyměnil jsem ho za Centro. Taky jsem váhal, ale nakonec nelituju, že jsem se takto rozhodl. Výdrž baterie je, alespoň u mě na Centru lepší než na T680

T680:
+ velký displej, hlavně je to lepší kvůli čitelnosti
+ lepší klávesnice, navíc ergonomicky rozložená
+ lepší zpracování, kvalitnější a elegantnější materiály
- displej má horší brevné podání
- velký a těžký přístroj
- starší verze software
- méně stabilní než Centro
- aplikace už se na T680 neupdatují, je obsolete

Centro:
+ mnohem menší a lehčí
+ delší výdrž na baterky
+ aktuálnější software
+ stabilita lepší !!! než T680, za půl roku se mi seklo jednou a to tam mám hafo softu.
- menší, i když ostřejší display s lepším podáním barvev. Na některé aplikace je ale už příliš malý.
- lesklý plast, levně vypadající materiály, tak trochu jako krabička od mýdla Vysmátý
- horší klávesnice, menší rozteče mezi klávesami

Centro má taky lepší foťák (1.3Mpix proti VGA 0.3Mpix u T680), ale i tak je dnes nedostatečný, vlastně jsem ho nikdy nepoužil. Takže jako výhodu to nepíšu. Ale hlavně rozměry a stabilita, to je podle mě hlavní argument Centra proti T680. Já výměny rozhodně nelituju!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
DanBlack
nováček
nováček


Registrace: 12.3. 2007
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: út 03. březen, 2009 9:40    Předmět: Citovat

Já pouze doplním Gimliho...
Zkoušel jsi mrknout i po jiných SE? Já přešel z Trea 650 na SE P1i (mám zkušenost i s T680)

+větší display
+lepší výdrž
+WiFi
+menší rozměry a pevnější konstrukce (rámeček kolem displaye je hliníkovej)
+téměř full klávesnice (píše se mi na ní stejně jak na Treu-tlačítka sice dva v jednom ale rozměrnější)

-pomalost (P1i je opravdu šneček, pokud aplikace není v paměti startuje opravdu dlooouho)
-Palmovský programy jsou opravdu promakaný a je jich hromada free
-mrtvá platforma Nešťastný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> smartphony/PDA/tablety Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412