Fórum - Zobrazit téma - Palm Pre - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Palm Pre
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 16, 17, 18 ... 26, 27, 28  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> smartphony/PDA/tablety
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

koupite si Palm Pre ?
Ano
55%
 55%  [ 43 ]
Ne
10%
 10%  [ 8 ]
Nevim
33%
 33%  [ 26 ]
Celkem hlasů : 77

Autor Zpráva
tondapirko
plavčík
plavčík


Registrace: 10.8. 2005
Příspěvky: 173

PříspěvekZaslal: čt 29. říjen, 2009 2:01    Předmět: Citovat

milennium napsal:
To: Cube48
Navíc celý OS je dost pomalý, systém dost často laguje, baterka a celá výdrž Pré je dost mizerná a zpracování stojí za prd...

Výdrž mizerná je to jo, ale jinak vše funguje výtečně, rychlost ve srovnání s PALM CENTRO samozřejmě poněkud slabší Radostný Zpracování je perfektní až na kryt baterky, který vrže. Třeba kryt Touchstone vrzat nebude.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Dakar
plavčík
plavčík


Registrace: 16.2. 2006
Příspěvky: 128

PříspěvekZaslal: čt 29. říjen, 2009 8:05    Předmět: Citovat

rucni nastaveni dat (APN) bude uz brzy:

http://www.palminfocenter.com/news/9970/official-fix-for-unlocked-pre-sim-issue-en-route/

takze jakykoliv operator...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zippich
nováček
nováček


Registrace: 16.9. 2006
Příspěvky: 65

PříspěvekZaslal: čt 29. říjen, 2009 9:24    Předmět: Citovat

milennium napsal:
...baterka a celá výdrž Pré je dost mizerná a zpracování stojí za prd...


No to zpracování by mi asi vadilo. Jak je Centro bezva, tak vrzající kryt baterky mi dost vadí. Vážně je to tak hrozné? Možná pomůže ta kapacitnější baterie od Seidio ne? Radostný Nebo jako v případě Centra nějaká vycpávka? (kterou se mi tam ale nepodařilo uspokojivě narvat Smutný)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
milennium
nováček
nováček


Registrace: 24.10. 2009
Příspěvky: 28

PříspěvekZaslal: čt 29. říjen, 2009 11:54    Předmět: Citovat

Asi tak.
Zpracování, O.K., to se dá přejít, tak hrozné to až není...
Baterka, O.K., to se dá taky vyřešit. Stačí objednat silnější aku od Seidio (1350mAh-dnes mi příjde) a nebo 2600mAh + zadní kryt. Prostě to se dá ještě vyřešit a třeba to zlepší i nový firmware (má prý přijít kolem 14.11.2009).
Ale co nemůžu rozdejchat je ABSENCE SIM TOOLKIT ! To je opravdu jak z jiné planety a naprosto to nechápu...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Dakar
plavčík
plavčík


Registrace: 16.2. 2006
Příspěvky: 128

PříspěvekZaslal: čt 29. říjen, 2009 12:32    Předmět: Citovat

milennium napsal:
Asi tak.
....
Ale co nemůžu rozdejchat je ABSENCE SIM TOOLKIT ! To je opravdu jak z jiné planety a naprosto to nechápu...

SIM TOOLKIT me taky mrzi hodne, je pohodlny a bezpecny, ale rikam si ze hold zadam prikaz nebo nabiju prepaid pres web, konkretne Servis24 u CS
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zippich
nováček
nováček


Registrace: 16.9. 2006
Příspěvky: 65

PříspěvekZaslal: čt 29. říjen, 2009 12:33    Předmět: Citovat

Dakar napsal:
SIM TOOLKIT me taky mrzi hodne, je pohodlny a bezpecny, ale rikam si ze hold zadam prikaz nebo nabiju prepaid pres web, konkretne Servis24 u CS


Nebo počkejme, až se objeví. Mám pocit, že i někde na webu Palmu byl formulář pro podobná přání ;)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
tondapirko
plavčík
plavčík


Registrace: 10.8. 2005
Příspěvky: 173

PříspěvekZaslal: čt 29. říjen, 2009 15:30    Předmět: Re: PRVNÍ PROBLÉM Citovat

tondapirko napsal:
Tak první problém - ač jsem doporučoval zatím neinstalovat aplikaci Classic (emulátor PALM OS) - tak jsem to nevydržel a nainstaloval do něj kde co. Vše fungovalo krásně, ale najednou přestal fungovat digitizér (nereagoval vůbec na dotyky) Zvláštní je, že LED pod displejem na dotek reagují.

Problém nefunkčního digitizéru je zřejmě čistě v hardware. Je to opravdu kuriózní závada - digitizér začne fungovat jakmile zastrčím a vytáhnu micro USB kabel - a to kabel vůbec nemusí být nikam zapojený!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
pavelbures
nováček
nováček


Registrace: 4.8. 2005
Příspěvky: 50

PříspěvekZaslal: pá 30. říjen, 2009 7:07    Předmět: Re: PRE Citovat

tondapirko napsal:

nedokážu ho oživit dokud se nevrátím domů, protože bez připojení na internet PRE nelze rozběhnout (nelze se připojit do wifi sítě ani na GPRS data v roamingu dokud nemá nastavený internetový profil), teda nepřišel jsem na to jak Radostný

To jako fakt? Nebo jsem to jen špatně pochopil.? Takže po HR je třeba připojení k Internetu, abych mohl s PRE pracovat?
_________________
Vlastním: HP iPaq hx4700 (WM5), Nokia e61
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
kaspar
nováček
nováček


Registrace: 20.12. 2006
Příspěvky: 23

PříspěvekZaslal: pá 30. říjen, 2009 10:12    Předmět: Citovat

tondapirko napsal:
milennium napsal:
To: Cube48
Navíc celý OS je dost pomalý, systém dost často laguje, baterka a celá výdrž Pré je dost mizerná a zpracování stojí za prd...

Výdrž mizerná je to jo, ale jinak vše funguje výtečně, rychlost ve srovnání s PALM CENTRO samozřejmě poněkud slabší Radostný Zpracování je perfektní až na kryt baterky, který vrže. Třeba kryt Touchstone vrzat nebude.


Ohledne rychlosti chcete rict, ze to ma pomalejsi reakce nez Centro/Treo ? Z Trea680 jsem na nervy uz ted a mit neco jeste pomalejsiho, tak to poslu do zdi. Myslim tim apl. typu telefon, kalendar, sms apod.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: pá 30. říjen, 2009 10:39    Předmět: Citovat

To by mě tedy zajímalo, jaký rychlejší smartphone než Centro jsi kdy držel v ruce?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
thecnology
nováček
nováček


Registrace: 20.3. 2007
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: pá 30. říjen, 2009 10:51    Předmět: Citovat

Badel napsal:
To by mě tedy zajímalo, jaký rychlejší smartphone než Centro jsi kdy držel v ruce?


U 650ky jsou smsky sakra rychle.
Telefoni aplikaci jsem si do 650ky koupil a chová se dobře a hlavně rychle.

Ale chtěl bych vědět, jak se chová PRe. CO se smsek týče, co se emailů týče a taky telefonování..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
kaspar
nováček
nováček


Registrace: 20.12. 2006
Příspěvky: 23

PříspěvekZaslal: pá 30. říjen, 2009 11:09    Předmět: Citovat

Badel napsal:
To by mě tedy zajímalo, jaký rychlejší smartphone než Centro jsi kdy držel v ruce?


Centro jsem v ruce nikdy nedrzel. Vychazim z ruznych diskuzi, kde srovnani rychlosti Treo680/CEntro vychazi na stejno. T680 vlastnim a ta proste pomala je. V rychlosti mi naprosto vyhovovala T650 a to vcetne takovych molochu, jako je Agendus apod. U T680 je obcas problem i prijmout hovor.
Z toho vychazi, ze bych chtel stroj, ktery bude mit rychlost T650 a vybaveni Pre. O baterce a vydrzi radsi pomlcim a uznavam, ze bych chtel uz moc.
P.S. Pokud je Centro vyrazne rychlejsi nez T680, tak si ho i v teto dobe jeste rad koupim, protoze Pre asi zvyhodnene u Vodafonu nekoupim a s plnou cenou uz muzu porovnavat i jine vyrobce/OS. Dal bych Trea neresil, protoze offtopic. Vysmátý
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
xtreo
plavčík
plavčík


Registrace: 12.2. 2009
Příspěvky: 84

PříspěvekZaslal: pá 30. říjen, 2009 11:39    Předmět: Citovat

kaspar> A jakou mas nainstalovanou lokalizaci na tom T680? Podle me je zaklad vyprdnout se na tu originalni a pouzivat 'malou' od Hawka. Na Centru je to neuveritelny rozdil.
_________________
m515 -> Treo 270 -> Palm Centro
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
kaspar
nováček
nováček


Registrace: 20.12. 2006
Příspěvky: 23

PříspěvekZaslal: pá 30. říjen, 2009 11:49    Předmět: Citovat

xtreo napsal:
kaspar> A jakou mas nainstalovanou lokalizaci na tom T680? Podle me je zaklad vyprdnout se na tu originalni a pouzivat 'malou' od Hawka. Na Centru je to neuveritelny rozdil.


Od Hawka. A pred tim zadnou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
dzendys
nováček
nováček


Registrace: 30.5. 2007
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: pá 30. říjen, 2009 12:29    Předmět: Rychlost 650/680/Centro Citovat

kaspar napsal:

Z toho vychazi, ze bych chtel stroj, ktery bude mit rychlost T650 a vybaveni Pre. O baterce a vydrzi radsi pomlcim a uznavam, ze bych chtel uz moc.


Měl jsem 650 (asi dva měsíce), teď mám Centro (tak rok a půl) a musím říci, že co do rychlosti, tak jsou srovnatelné (650 byla trochu stabilnějš). Používám malou lokalizaci.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Knihomol94
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 19.8. 2007
Příspěvky: 656
Bydliště: /home

PříspěvekZaslal: pá 30. říjen, 2009 16:44    Předmět: Citovat

Badel napsal:
To by mě tedy zajímalo, jaký rychlejší smartphone než Centro jsi kdy držel v ruce?

Ciste OT teorie, ale co Treo 600?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
milennium
nováček
nováček


Registrace: 24.10. 2009
Příspěvky: 28

PříspěvekZaslal: pá 30. říjen, 2009 17:54    Předmět: Citovat

Pánové,tohle přeci nemá smysl. Porovnávat rychlost Pré s jinými modely Palmu... Stejně vám to nic neřekne. Prostě kdo chce Pré,tak si ho koupí a bude spoléhat na to,že Palm prostě WebOS vypiluje.
Já měl od palmu snad všechny smarty (počínaje Treo210, 270, 600, 650, 750, 680), tohle vše jsem měl a nedovolím si je srovnávat s Pré. Vše má svoje pro a proti. Důležité je, aby Palm nezaspal...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cube48
nováček
nováček


Registrace: 24.7. 2005
Příspěvky: 22

PříspěvekZaslal: pá 30. říjen, 2009 20:32    Předmět: Citovat

milennium napsal:
To: Cube48
Můžeš prosímtě popsat jak se ti podařilo nasypat firmware 1.2.1 do Evropského Pré ??? To nějak nechápu. Vždyť jsou tam dost velké rozdíly, hlavně v rádiu...
Jinak moc s tebou nesouhlasím, že vývoj WebOS je překotný a uživatelská základna obrovská... Mám Pré asi týden a jsem silně na rozpacích... Palm se moc nesnaží, verze pro Evropu je mh, dost silně odfláknutá, firmware je jeden s prvních, chybí spousta věcí... Tragická je absence SIM toolkitu (tohle opravdu nechápu)... Navíc celý OS je dost pomalý, systém dost často laguje, baterka a celá výdrž Pré je dost mizerná a zpracování stojí za prd...


Stahnul jsem webOSdoctor s americkou verzi 1.2.1 a flashnul s ni GSM Pre. Vsechno funguje, ta verze vznikla v dobe, kdy byl GSM Pre uvaden na trh, takze se s nim uz pocitalo. Jedinej rozdil je opravdu to radio, jinej HW rozdil nevidim.

Napsal jsem to nepresne, mel jsem spis na mysli vyvoj 'pro' webOS. Kdyz vezmu v potaz, ze App Catalog je na scene jen par mesicu, tak ta komunita roste celkem krasnym tempem. Taky se mi libi, jak Palm vydava updaty ne jednou za pul roku ci rok, jako je tomu u jinych platforem, ale temer kazde dva nebo tri mesice. Pravda je, ze updaty resi veci, ktere mely byt vyreseny uz v zakladu. Ale mrkni na jabko nebo droida, tam byl prubeh uplne stejnej (copy'n'paste az v 3. generaci!!!).

Absence SIM toolkitu je opravdu kriticka. Doufam, ze se Palm pochlapi a obstastni nas s nim co nejdrive.

HW Pre neni uplne nejlepsi, ale zas tak hrozny to neni. Rozhodne ne horsi nez Centro. Je urcite dost veci, ktery me na Pre nevyhovujou, ale ziskal si me svym ultra-kapesnim rozmerem a intuitivnim ovladanim.

Chvili potrva, nez softwarova vybava nabidne spektrum moznosti, ktery skytal Palm OS (chybej mi ty drobny vychytavky v podobe DA na vsechno mozny). Co se tyka odezvy, tak ta se s updatama vyrazne zlepsuje (porovnavam 1.3 vs. 1.2.1), nemluve o tom, ze zatim webOS ani zadna z aplikaci vubec nevyuziva grafickej cip, kterej je uvnitr.

Pockame a uvidime. V nejhorsim prodame svy Pre-cka a prebehnem k Nokiim N900 Vysmátý
_________________
M515 > T1 > T3 > LD > Centro > Pre
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
milennium
nováček
nováček


Registrace: 24.10. 2009
Příspěvky: 28

PříspěvekZaslal: pá 30. říjen, 2009 21:38    Předmět: Citovat

Cube48

Takže to flešování proběhlo bez problémů a GSM radio chodí stejně dobře ?
A dále,jak je to s rychlostí u verze 1.2.1 ? Je stejná jako ta 1.1.3 ?
A palcené aplikace v App Catalogu vidíš ?
Díky za info.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
milennium
nováček
nováček


Registrace: 24.10. 2009
Příspěvky: 28

PříspěvekZaslal: ne 01. listopad, 2009 12:16    Předmět: Citovat

Mám ještě jeden praktický dotaz.
Dá se nějak nastavit v Pré aby fungovalo ICQ ? Protože když nastavím AIM tak mi při spojování napíše chybu...
Taky jsem někde viděl, že jde do zpráv přidat podpora pro MSN a ICQ... Já to zkoušel, ale bohužel mi to nešlo.
Může někdo poradit ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> smartphony/PDA/tablety Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 16, 17, 18 ... 26, 27, 28  Další
Strana 17 z 28

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412