Fórum - Zobrazit téma - Palm Pre - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Palm Pre
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 17, 18, 19 ... 26, 27, 28  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> smartphony/PDA/tablety
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

koupite si Palm Pre ?
Ano
55%
 55%  [ 43 ]
Ne
10%
 10%  [ 8 ]
Nevim
33%
 33%  [ 26 ]
Celkem hlasů : 77

Autor Zpráva
cube48
nováček
nováček


Registrace: 24.7. 2005
Příspěvky: 22

PříspěvekZaslal: ne 01. listopad, 2009 17:34    Předmět: Citovat

Flashnuti 1.2.1 probehlo uplne hladce. Radio maka, data jedou, MMS jdou odesilat. System je znatelne rychlejsi.
V App Catalogu vidim bohuzel jen 23 aplikaci. To je v podstate jedina nevyhoda, kterou na updatu shledavam. Zatim si ale vystacim s aplikacema z PreCentral. Tak nejak doufam, ze 1.3 je za dverma.
ICQ jde do Messagingu pridat formou pluginu, ktery vsak pojede jen s webOS 1.2.1.
_________________
M515 > T1 > T3 > LD > Centro > Pre
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
milennium
nováček
nováček


Registrace: 24.10. 2009
Příspěvky: 28

PříspěvekZaslal: ne 01. listopad, 2009 17:38    Předmět: Citovat

Díky za odpověď Cube48.
Ještě jeden dotaz. Mohl by jsi "nám méně zkušenějším", trochu lépe popsat postup updatu 1.2.1 na Evropské Pré ? Nechtěl bych udělat chybu, tak budu rád když popíšeš alespoň zběžně postup.
Díky předem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cube48
nováček
nováček


Registrace: 24.7. 2005
Příspěvky: 22

PříspěvekZaslal: ne 01. listopad, 2009 21:48    Předmět: Citovat

Je to celkem jednoduchy. Stahnes posledni verzi webOS Doctor, spustis, pripojis Pre az te Doctor vyzve a pak uz jen sledujes prubeh. Po restartu probehne obnoveni Palm profilu (nahraji se zpet kontakty, kalendar, memos, tasks a aplikace stazene z App Catalogu).

Prehled verzi webOS Doctor i odkazy ke stazeni najdes tady:
http://www.webos-internals.org/wiki/Webos_Doctor_Versions

1.2.1 Sprint je ta hned prvni (http://palm.cdnetworks.net/rom/p121r0d10092009/sr1ntp121rod/webosdoctorp100ewwsprint.jar)

Podrobny postup tady:
http://www.webos-internals.org/wiki/How_To_Recover

webOS Doctor je koncipovan spis jako nouzovy reseni situaci, kdy ti Pre nechce nabootovat. Takze vsechno probiha na vlastni riziko. V nejhorsim pripade pujdes Pre reklamovat. Ale pokud budes provadet update z notebooku napajeneho baterii, tak se prakticky nemuze nic stat.
_________________
M515 > T1 > T3 > LD > Centro > Pre
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
milennium
nováček
nováček


Registrace: 24.10. 2009
Příspěvky: 28

PříspěvekZaslal: ne 01. listopad, 2009 21:58    Předmět: Citovat

Jo díky za info.
Už jsem to provedl a úspěšně... Takže teď mám v Pré 1.2.1 !
Systém je trošičku svižnější, ale ne zas o moc.
Bohužel mi nejde App Catalog. Chvíli se načítá a pak hodí chybu...
Taky jsem vyzkoušel nahrát ten plugin MSN-ICQ. Vše proběhlo bez problémů, ale bohužel plugin nechodí.. Nespojím se na žádný s účtů (MSN, ICQ a Gtalk)...
Ale dobrá zpráva je, že po updatu na 1.2.1 mi chodí ICQ na intrením klientu AIM ! Což s verzí 1.1.3 nechodilo...
Takže teď už čekám jen na 1.3.1 a doufám, doufám, že tam bude SIM Toolkit...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Dakar
plavčík
plavčík


Registrace: 16.2. 2006
Příspěvky: 128

PříspěvekZaslal: pá 06. listopad, 2009 9:00    Předmět: Ares - drag-and-drop web-based tool pro WebOS Citovat

Palm Unveils Ares Graphical webOS Development Tool
http://www.pheedcontent.com/click.phdo?i=e38fa34928629beb951238373a9ef7b7

Posted By: Tim Carroll Thursday, November 05, 2009 3:41:56 PM

Presenting at the Open Mobile Summit today, Palm has unveiled their latest weapon aimed at bringing more developers to webOS: Ares, a drag-and-drop web-based tool aimed at speeding up webOS development even further, said to be released by the end of the year. PC World has the scoop:

In a demonstration at the conference, a Palm engineer created a search application for the Flickr Web photo site. Using a simulation of the WebOS phone interface, he dragged logos, a search field and button, a list widget and other components onto successive screens of the application. To link the new application to Flickr, he used an Ajax request that called a Flickr API.

Palm has been strongly pushing the ease of webOS development as one of its biggest selling points for developers. The release of a GUI tool should help strengthen this claim to fame.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
chazi
nováček
nováček


Registrace: 16.7. 2006
Příspěvky: 32

PříspěvekZaslal: pá 06. listopad, 2009 13:54    Předmět: Citovat

Tak TO2 neplánuje v nejbližší době zařazení Palm Pre do svojí nabídky Smutný (zdroj informace si nepřál být jmenován) ach jo Smutný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
tondapirko
plavčík
plavčík


Registrace: 10.8. 2005
Příspěvky: 173

PříspěvekZaslal: pá 06. listopad, 2009 18:36    Předmět: Umřel PALM PRE Citovat

Tak mi PALM PRE definitivně umřel - nejdřív zlobil touch screen a pak začal ztrácet GSM signál, teď už se do sítě nepřihlásí vůbec.
Zatím se mi nepodařilo zjistit, jak reklamovat závadu - ani na stránkách německého O2 (Koupil jsem ho v Drážďanech) ani na PALM.COM. Písemné dotazy na O2 Deutschland jsou zatím stále bez odpovědi Radostný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
milennium
nováček
nováček


Registrace: 24.10. 2009
Příspěvky: 28

PříspěvekZaslal: ne 08. listopad, 2009 0:11    Předmět: Citovat

Pro: tondapirko

Tak to je smutné s tvým Pré... Jinak reklamace je tuším podobná jako u nás. Nejlepší asi bude když dovezeš zpět Pré do prodejny kde jsi ho koupil a tam ho budeš reklamovat...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
jkf
plavčík
plavčík


Registrace: 24.4. 2006
Příspěvky: 98

PříspěvekZaslal: po 09. listopad, 2009 8:32    Předmět: Re: Umřel PALM PRE Citovat

tondapirko napsal:
Zatím se mi nepodařilo zjistit, jak reklamovat závadu


U prodejce kdes to koupil. Mozna by to klaplo i v jinem O2 shopu nez jsi to koupil, ale do Nemecka s nim kazdopadne musis.

Nevim jestli Te to uklidni, ale nejsi na tom az tak zle:
http://www.precentral.net/psa-palm-wont-fix-your-phone-talk-carrier

Dej vedet jak reklamace probehla.
_________________
Palm Vx -> Tungsten T3 -> SE P910i -> Palm T|X -> Palm Pre -> HP Pre3 + HP TouchPad -> Xperia V
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jkf
plavčík
plavčík


Registrace: 24.4. 2006
Příspěvky: 98

PříspěvekZaslal: út 17. listopad, 2009 9:20    Předmět: Citovat

Minulej tyden jsem byl v par dni v Cesku, Pre bylo se mnou, takze tady jsou moje zkusenosti:
1. Vymena SIMky jako u bezneho mobilu, neztratilo se nic (seznamy hovoru, cas), nebylo nutny nic znovu nastavovat, registrovat se, nebo vytvaret novej Palm Profil.
2. Kdyz jsem v lete presel z Vodafone tarifu na predplacenku, na TX mi prestal fungovat internet. Musel jsem zmenit APN na 'ointernet', se kterym Pre nemelo fungovat. Funguje.
3. U rodicu je dost slabej signal, casto vypadava uplne. Pri neustalem hledani signalu Pre vysaje baterku za par hodin (4-5). Normalne jdu do prace se 100% a vecer se vratim se 70%.
Pri tom hledani siti se Pre chovalo dost divne, velice pomale reakce, misto jmena operatora 3 nebo 4 ruzne znepokojive hlasky, uz jsem se bal ze umira, ale jakmile jsem ho prevezl na misto se signalem, tak se zazracne uzdravilo. Radostný
4. Doted jsem nevedel kolik dat Pre vlastne prenasi. Mam aktivovanej internet v mobilu na den, pri obvyklem pouzivani (par mailu, nekolik optimalizovnych web stranek, pocasi a kurzy) mi za par hodin prisla SMS ze jsem vycerpal denni limit (5M) a znizi mi rychlost.
Takze kalendar a kontakty zerou data mnihem vic nez jsem myslel.
_________________
Palm Vx -> Tungsten T3 -> SE P910i -> Palm T|X -> Palm Pre -> HP Pre3 + HP TouchPad -> Xperia V
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Dakar
plavčík
plavčík


Registrace: 16.2. 2006
Příspěvky: 128

PříspěvekZaslal: út 24. listopad, 2009 9:02    Předmět: konecne video Citovat

tak Pre uz umi nahravat i video, testuje se alfa verze:
http://www.palminfocenter.com/news/10002/precorder-brings-easy-video-recording-to-pre/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
tondapirko
plavčík
plavčík


Registrace: 10.8. 2005
Příspěvky: 173

PříspěvekZaslal: pá 27. listopad, 2009 11:21    Předmět: NOVINKY Citovat

ZPRAVODAJSTVÍ - o reklamaci PRE a o Expansysu
1) Telefonoval jsem do prodejny v Drážďanech, kde jsem PRE koupil, že mně PRE rozhodně hned nevymění, že to musí nejdříve posoudit jejich servisní oddělení. Takže jsem objednal UPS a poslal vadné PRE do prodejny (stálo to 2000Kč UFF). O dalším průběhu budu informovat.
2) koukal jsem na webu EXPANSYS.COM, že mají na skladě 25 kusů PRE, tak jsem neodolal a jeden kousek objednal. Od objednávky po doručení to trvalo jen 14 hodin! Dokonce mi odečetli DPH! PRE došlo v krabici O2 - takže je jasné odkud EXPANSYS PALM PRE má.
3) synchronizace nového PRE proběhla bez problémů, taktéž instalace WEBOS 1.3. Problém je, že nefunguje App Catalog Smutný (To už jsem tu někde četl, že po instalaci webos 1.3. přestal fungovat.)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Dakar
plavčík
plavčík


Registrace: 16.2. 2006
Příspěvky: 128

PříspěvekZaslal: pá 27. listopad, 2009 11:35    Předmět: Citovat

na kolik tedy celkove prijde z expansys.com ?, zrovna na nej koukam a vaham..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
masoxCZ
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 9.2. 2007
Příspěvky: 939

PříspěvekZaslal: pá 27. listopad, 2009 11:48    Předmět: Citovat

tondapirko: Koukám že než to posílat UPSkou, vyjde levnějc a rychlejc do těch Drážďan z Prahy na otočku dojet Vysmátý A když vezmeš rodinu a foťák, je to na docela pěkný vejlet.
_________________
UTFG "Jak se správně ptát" !!!
... Peace through superior firepower.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
tondapirko
plavčík
plavčík


Registrace: 10.8. 2005
Příspěvky: 173

PříspěvekZaslal: pá 27. listopad, 2009 13:46    Předmět: Citovat

Dakar napsal:
na kolik tedy celkove prijde z expansys.com ?, zrovna na nej koukam a vaham..

Stálo to celkem 446liber z toho 12 liber doprava, VAT mi neúčtovali.
PRE ti doporučuji, na maily je to luxus - práce s maily je příjemnější a pohodlnější než na mém desktopu. Aktuální kurz libry je 28,91 tj. 12889Kč
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Dakar
plavčík
plavčík


Registrace: 16.2. 2006
Příspěvky: 128

PříspěvekZaslal: pá 27. listopad, 2009 13:55    Předmět: Citovat

diky za info, porad se nemuzu rozhodnout, chci pouzivat hodne veci od Google - gmail, Gtalk, Latitude, mapy, navigaci, ale treba Latitude a navigace jeste na Pre nebezi.
Tezke rozhodovani mezi neco s Android a Pre
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
masoxCZ
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 9.2. 2007
Příspěvky: 939

PříspěvekZaslal: pá 27. listopad, 2009 14:01    Předmět: Citovat

A už to píše česky? Pro mě jedna z několika málo absolutně zásadních otázek (deal-breaker), společně se SIMtoolkitem, potvrzenkami, servisem, a synchronizací PIM s desktopem.
_________________
UTFG "Jak se správně ptát" !!!
... Peace through superior firepower.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
jkf
plavčík
plavčík


Registrace: 24.4. 2006
Příspěvky: 98

PříspěvekZaslal: pá 27. listopad, 2009 14:16    Předmět: Re: NOVINKY Citovat

tondapirko napsal:
ZPRAVODAJSTVÍ - o reklamaci PRE a o Expansysu
3) synchronizace nového PRE proběhla bez problémů, taktéž instalace WEBOS 1.3. Problém je, že nefunguje App Catalog Smutný (To už jsem tu někde četl, že po instalaci webos 1.3. přestal fungovat.)


App katalog nefunguje pokud jsi Pre aktivoval z jine site nez O2:
http://www.palminfocenter.com/news/10003/webos-131-packs-nasty-app-surprises-for-importers/

Takze pokud budete kupovat Pre v Nemecku, pujcte si v obchode O2 kartu, zaktivujte Pre a az potom jedte dom.
_________________
Palm Vx -> Tungsten T3 -> SE P910i -> Palm T|X -> Palm Pre -> HP Pre3 + HP TouchPad -> Xperia V
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jkf
plavčík
plavčík


Registrace: 24.4. 2006
Příspěvky: 98

PříspěvekZaslal: pá 27. listopad, 2009 14:22    Předmět: Citovat

masoxCZ napsal:
A už to píše česky? Pro mě jedna z několika málo absolutně zásadních otázek (deal-breaker), společně se SIMtoolkitem, potvrzenkami, servisem, a synchronizací PIM s desktopem.


S temahle prioritama na Pre zapomen a poohlidni se jinde...

Psani diakritiky mozna nekdo naprogramuje, virtualni klavesnice uz existuje.
Ale SIM-Toolkit v Nemecku nebo UK nikdo neresi, takze pochybuju ze v dohledne dobe bude, to same dorucenky.
Synchronizace s desktopem jedine 3rd party za penize.
_________________
Palm Vx -> Tungsten T3 -> SE P910i -> Palm T|X -> Palm Pre -> HP Pre3 + HP TouchPad -> Xperia V
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
lukee
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 25.9. 2007
Příspěvky: 511

PříspěvekZaslal: pá 27. listopad, 2009 14:23    Předmět: Citovat

Jak to takhle čtu, tak si říkám, že Pre asi nemá cenu v česku (zatím) kupovat Smutný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> smartphony/PDA/tablety Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 17, 18, 19 ... 26, 27, 28  Další
Strana 18 z 28

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412