Fórum - Zobrazit téma - Palm Pre - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Palm Pre
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 15, 16, 17 ... 26, 27, 28  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> smartphony/PDA/tablety
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

koupite si Palm Pre ?
Ano
55%
 55%  [ 43 ]
Ne
10%
 10%  [ 8 ]
Nevim
33%
 33%  [ 26 ]
Celkem hlasů : 77

Autor Zpráva
proky
plavčík
plavčík


Registrace: 1.6. 2007
Příspěvky: 92
Bydliště: Teplice

PříspěvekZaslal: st 21. říjen, 2009 20:20    Předmět: SimBanking -> inetbanking? Citovat

A je problém přejít ze GSMbankingu na internet banking? u tak "internetově" zaměřeného přístroje to podle mě není problém. Já jsem schopen používat klasické internetové bankovnictví i na Treu 750, nevím, proč by to nešlo na PREčku...
_________________
Motorola T2288R -> Nokia 3310 -> Nokia 6100 -> Nokia 3510i -> Nokia 6220 -> Nokia 6230 + Palm m515 -> Palm Treo 750 -> Nokia Lumia 710
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
dovi
nováček
nováček


Registrace: 25.1. 2006
Příspěvky: 40

PříspěvekZaslal: st 21. říjen, 2009 20:37    Předmět: Citovat

Máš pravdu, asi by v tom neměl být problém. Jen snad v rychlosti a zabezpečení, ale není to velký ústupek.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
tondapirko
plavčík
plavčík


Registrace: 10.8. 2005
Příspěvky: 173

PříspěvekZaslal: st 21. říjen, 2009 23:33    Předmět: Re: SIM Toolkit Citovat

Dakar napsal:
dovi napsal:
10) nefunguje SIM Services - takže příkaz do banky s PALM PRE nepošlete


jak se to nefungovani projevuje, jdou SIM services alespon otevrit ?

dale jak je to s prehravanim avi ? nutno prehravac doinstalovat, existuje uz vubec nejaky ?

No neděje se vůbec nic - SMS se vůbec neobjeví a žádná aplikace jako SIM srvc v PALM OS tu není.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
masoxCZ
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 9.2. 2007
Příspěvky: 939

PříspěvekZaslal: čt 22. říjen, 2009 13:59    Předmět: Citovat

proky: No přejít z GSM bankingu na inetbanking je doslova primitivní, problém je když jednorázové klíče dostáváš zabezpečenou SMSkou právě do aplikace pod SIMtoolkitem. To si pak můžeš akorát změnit zabezpečovací režim a vyzvednout si HW generátor klíčů, ale to pak jaksi taxi ztrácí kouzlo.
_________________
UTFG "Jak se správně ptát" !!!
... Peace through superior firepower.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
proky
plavčík
plavčík


Registrace: 1.6. 2007
Příspěvky: 92
Bydliště: Teplice

PříspěvekZaslal: čt 22. říjen, 2009 14:17    Předmět: Citovat

masoxCZ napsal:
proky: No přejít z GSM bankingu na inetbanking je doslova primitivní,


Nejsem si jistý, že jsem to dobře pochopil, znamená výše napsaná věta, že přechod je snadný, nebo že inetbanking je oproti GSMbankingu primitivní?

Citace:
problém je když jednorázové klíče dostáváš zabezpečenou SMSkou právě do aplikace pod SIMtoolkitem.


Já používám internetbanking už docela dlouho, u ČSOB, kde dostávám autentifikační kód jako běžnou SMS (pokud si teda nastavím, že chci tuhle zvýšenou bezpečnostní prověrku používat). Výše uvedený příspěvek chápu tak, že autentifikační kód přijde jako "zpráva banky", pro jejíž přečtení je potřeba zadat BPIN. Takže další bezpečnostní prvek?

Citace:
To si pak můžeš akorát změnit zabezpečovací režim a vyzvednout si HW generátor klíčů, ale to pak jaksi taxi ztrácí kouzlo.


Změnit zabezpečovací režim pro přístup k účtu skrz inetbanking - vynechat autentifikaci SMS klíčem, popř. klíčem skrz "zprávu banky"? Jaký hardwarový generátor? Pak možná pochopím, proč to ztrácí kouzlo.

Děkuji za vysvětlení... Radostný
_________________
Motorola T2288R -> Nokia 3310 -> Nokia 6100 -> Nokia 3510i -> Nokia 6220 -> Nokia 6230 + Palm m515 -> Palm Treo 750 -> Nokia Lumia 710
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
jkf
plavčík
plavčík


Registrace: 24.4. 2006
Příspěvky: 98

PříspěvekZaslal: čt 22. říjen, 2009 14:40    Předmět: Citovat

proky napsal:

Změnit zabezpečovací režim pro přístup k účtu skrz inetbanking - vynechat autentifikaci SMS klíčem, popř. klíčem skrz "zprávu banky"? Jaký hardwarový generátor? Pak možná pochopím, proč to ztrácí kouzlo.

Děkuji za vysvětlení... Radostný


Jsou banky kde nic takoveho mozne neni, kazde prihlaseni musis overit pristupovym kodem. Bud zaslanym sifrovanou SMS ("zprava banky") nebo vygenerovanym HW klicem, ktery Ti banka pronajme.
Principialne to je spravne, ale osobne mi pro ucet na kterem mam par korun staci slabsi zabezbeceni. (prihlaseni pres jmeno-heslo a overeni kazde operace kodem zaslanym normalni SMS) Zvlast kdyz je ten ucet zadarmo Radostný konec off topic...
_________________
Palm Vx -> Tungsten T3 -> SE P910i -> Palm T|X -> Palm Pre -> HP Pre3 + HP TouchPad -> Xperia V
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Czechnology
kormidelník
kormidelník


Registrace: 19.9. 2006
Příspěvky: 289
Bydliště: Wien8 / Praha8

PříspěvekZaslal: čt 22. říjen, 2009 16:32    Předmět: Citovat

Dakar napsal:
jestli to nepujde vypnout, nekoupim si ho, nepotrebuji denne datovat

h.


Souhlas.
Sice doma i na Uni mám přístup k Wifi, ale nevím proč by to mělo někde hrabat i po cestě v tramvaji.
_________________
Dell Streak (5)
Palm m500 | Palm m505 | Palm Treo600 | Palm T|X
Psion 5
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky Yahoo Messenger MSN Messenger
cube48
nováček
nováček


Registrace: 24.7. 2005
Příspěvky: 22

PříspěvekZaslal: čt 22. říjen, 2009 17:28    Předmět: Citovat

Takze jsem se odhodlal a nasypal do Pre americkou verzi Sprint webOS 1.2.1. Zatim vse bezi bez potizi, patche se dari instalovat a obecne nabizi novejsi verze vicero vychytavek. Vetsinu nepotrebnych aplikaci Sprintu jde snadno schovat pomoci patchu.

Mimo jine jde s pomoci patche separatne vypinat data, takze do budoucna jsou obavy v tomto ohledu bezpredmetne.

Podle suskandy ve forech na precentral.net se da velmi brzy ocekavat update rovnou na webOS 1.3, cimz dojde ke sladeni verzi pro CDMA (USA) a GSM (zbytek sveta). Udajne je tato verze opet o neco rychlejsi a resi dalsi detaily.

No a do konce roku se snad dockame i podpory Flashe primo od tandemu Adobe/Palm. Co vic si jeste prat? Machr

Na webOS se mi asi nejvic libi jeho prekotnej vyvoj a obrovska komunitni zakladna.
_________________
M515 > T1 > T3 > LD > Centro > Pre
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
proky
plavčík
plavčík


Registrace: 1.6. 2007
Příspěvky: 92
Bydliště: Teplice

PříspěvekZaslal: pá 23. říjen, 2009 2:48    Předmět: Citovat

cube48 napsal:

Na webOS se mi asi nejvic libi jeho prekotnej vyvoj a obrovska komunitni zakladna.


To je opravdu obdivuhodné, nehledě na to, že to Palm potřeboval jako sůl. Nicméně doufám, že Palm nepřepálí začátek a dostatečně se poučil ze svých dřívějších chyb (viz "podpora" pro Palm OS v posledních letech)
_________________
Motorola T2288R -> Nokia 3310 -> Nokia 6100 -> Nokia 3510i -> Nokia 6220 -> Nokia 6230 + Palm m515 -> Palm Treo 750 -> Nokia Lumia 710
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
tondapirko
plavčík
plavčík


Registrace: 10.8. 2005
Příspěvky: 173

PříspěvekZaslal: pá 23. říjen, 2009 8:10    Předmět: PRVNÍ PROBLÉM Citovat

Tak první problém - ač jsem doporučoval zatím neinstalovat aplikaci Classic (emulátor PALM OS) - tak jsem to nevydržel a nainstaloval do něj kde co. Vše fungovalo krásně, ale najednou přestal fungovat digitizér (nereagoval vůbec na dotyky) Zvláštní je, že LED pod displejem na dotek reagují.
Po mnoha resetech jsem objevil zajímavý trik - zapojit nabíjení - vyndat baterku, zandat baterku a digitizér začal fungovat!
Tak jsem použil full erase pomocí aplikace Device info, chtěl jsem vymazat vše i ve svém profilu na webu, ale ta funkce není v mém profilu ze záhadného důvodu dostupná! Nakonec jsem nechal sesynchronizovat PRE s mým původním profilem - obnova proběhla OK až na jeden mailový účet, který se neobnovil. Zatím PRE zase funguje v pohodě.
Na verzi WEBOS 1.2 nebp případně 1.3 si počkám, až mi jí nabídne oficiálně PALM
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cube48
nováček
nováček


Registrace: 24.7. 2005
Příspěvky: 22

PříspěvekZaslal: pá 23. říjen, 2009 23:40    Předmět: Citovat

Problem muze byt ten, ze aktualni verze Classicu vyuziva nejake vlastnosti z webOS 1.2.1, takze se muze na nizsi verzi chovat divne. Me pred updatem na 1.2.1 Classic hazel hlasku presne v tomhle smyslu, ze bych mel updatovat, bla, bla ...

Na 1.2.1 uz tu hlasku nemam a plna verze se zatim chova dobre, i alarmy z PalmOS funguji. Zatim jsem jen sesynchronizoval PIM pres BT s PC, na instalaci aplikaci se vrhnu snad zitra.
_________________
M515 > T1 > T3 > LD > Centro > Pre
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
milennium
nováček
nováček


Registrace: 24.10. 2009
Příspěvky: 28

PříspěvekZaslal: so 24. říjen, 2009 12:48    Předmět: Weatherman aplikace... Citovat

Chlapi,nevíte kde stáhnou placenou aplikaci "Weatherman" ? Nikde jsem ji nenašel,pouze verzi lite...
Díky za info.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Dakar
plavčík
plavčík


Registrace: 16.2. 2006
Příspěvky: 128

PříspěvekZaslal: po 26. říjen, 2009 14:01    Předmět: Palm PRE k dostani u nas Citovat

je mozne ho koupit bud na expansys.cz za 559,99EUR a nebo pry o 2tisice levneji na expansys.com (tam je ale zatim bez ceny a jen v predobjednavce, zvlastni)

predobjenat lze take na palmpc.cz za 11899Kc

nevi nekdo kdy bude k dostani na palmhelp.cz ?
nevi nekdo jestli je uz pro GSM verzi patch na vypinani dat ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: po 26. říjen, 2009 14:05    Předmět: Citovat

Dostupnost je neznámá a to z toho důvodu, že Palm nejprve vyjednává s mobilními operátory, na běžné prodejce se dostane na řadu až posléze.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
milennium
nováček
nováček


Registrace: 24.10. 2009
Příspěvky: 28

PříspěvekZaslal: po 26. říjen, 2009 14:08    Předmět: Citovat

Nevím jak jste se dívali,ale na Expansys.com je Palm Pré dvakrát... Tady je http://www.expansys.com/d.aspx?i=189373 a dostupnost 2 dny.
V žádném případě neobjednávejte přes Expansys.cz ! Cena je opravdu cca o 2 tis vyšší...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Dakar
plavčík
plavčík


Registrace: 16.2. 2006
Příspěvky: 128

PříspěvekZaslal: po 26. říjen, 2009 14:11    Předmět: Citovat

expansys je zrejme tedy vyjimka. Ceska pobocka expansys.cz to ale s cenou pres 14tis trochu prepalila, takovy maniak zase nejsem, vseho s Mirou ;-)

aukce novych PRE na ebay.de konci kolem 360-380 EUR
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Dakar
plavčík
plavčík


Registrace: 16.2. 2006
Příspěvky: 128

PříspěvekZaslal: po 26. říjen, 2009 14:12    Předmět: Citovat

milennium napsal:
Nevím jak jste se dívali,ale na Expansys.com je Palm Pré dvakrát... Tady je http://www.expansys.com/d.aspx?i=189373 a dostupnost 2 dny.
V žádném případě neobjednávejte přes Expansys.cz ! Cena je opravdu cca o 2 tis vyšší...


toho jsem si nevsiml, jen toho bez ceny. Diky za info expanys.cz to fakt trochu prehani....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jplisek
nováček
nováček


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 22

PříspěvekZaslal: po 26. říjen, 2009 16:55    Předmět: Citovat

Chtěl jsme se zsptat majitelů PRE. Lze nějak ovlivnit, jaké všechny informace jsou vidět o voaljícím při příchozím hovoru? Mám na mysli, zda je opět vidět jen jméno (příjmení) a fotka? Dá se zobrazit třeba i firma, odkud volající volá? nebo další položky z adresáře?

Děkuji za info
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
tondapirko
plavčík
plavčík


Registrace: 10.8. 2005
Příspěvky: 173

PříspěvekZaslal: út 27. říjen, 2009 10:13    Předmět: PRE Citovat

jplisek napsal:
Chtěl jsme se zsptat majitelů PRE. Lze nějak ovlivnit, jaké všechny informace jsou vidět o voaljícím při příchozím hovoru? Mám na mysli, zda je opět vidět jen jméno (příjmení) a fotka? Dá se zobrazit třeba i firma, odkud volající volá? nebo další položky z adresáře?

Děkuji za info

To asi nejde. Nemůžu to vyzkoušet, protože jsem v Turecku a na PRE jsem udělal hard reset a nedokážu ho oživit dokud se nevrátím domů, protože bez připojení na internet PRE nelze rozběhnout (nelze se připojit do wifi sítě ani na GPRS data v roamingu dokud nemá nastavený internetový profil), teda nepřišel jsem na to jak Radostný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
milennium
nováček
nováček


Registrace: 24.10. 2009
Příspěvky: 28

PříspěvekZaslal: út 27. říjen, 2009 21:00    Předmět: Citovat

To: Cube48
Můžeš prosímtě popsat jak se ti podařilo nasypat firmware 1.2.1 do Evropského Pré ??? To nějak nechápu. Vždyť jsou tam dost velké rozdíly, hlavně v rádiu...
Jinak moc s tebou nesouhlasím, že vývoj WebOS je překotný a uživatelská základna obrovská... Mám Pré asi týden a jsem silně na rozpacích... Palm se moc nesnaží, verze pro Evropu je mh, dost silně odfláknutá, firmware je jeden s prvních, chybí spousta věcí... Tragická je absence SIM toolkitu (tohle opravdu nechápu)... Navíc celý OS je dost pomalý, systém dost často laguje, baterka a celá výdrž Pré je dost mizerná a zpracování stojí za prd...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> smartphony/PDA/tablety Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 15, 16, 17 ... 26, 27, 28  Další
Strana 16 z 28

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412