Fórum - Zobrazit téma - SmartMaps - nulová podpora - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

SmartMaps - nulová podpora
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Navigace a mapy
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
lukee
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 25.9. 2007
Příspěvky: 511

PříspěvekZaslal: po 02. únor, 2009 8:28    Předmět: SmartMaps - nulová podpora Citovat

Psal jsem na SmartMaps po Vánocích s dotazem na produkt Navigator a doteď jsem od nich neobdržel jediné slovo. Přitom v době hospodářské krize, kdy se každý snaží prodat maximum, to člověka překvapuje. Ptal jsem se jich, jestli je produkt Navigator schopen navigovat také pro Evropě. Konkrétně se si zamlouvá (hlavně cenově) tento produkt: http://palm.cz/PLAN.0427-SmartMaps-Navigator-BASIC-Autoatlas-CR-SR-Evropa-cykloturisticky-atlas-CR-Palm-OS.html

Ví někdo:
1) jestli tohle naviguje i pro Evropě (v titulku to napsáno je) a jak podrobně pro evropě?
2) podporuje to oficiálně Tungsten T5?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ronoath
plavčík
plavčík


Registrace: 14.9. 2005
Příspěvky: 111

PříspěvekZaslal: po 02. únor, 2009 9:17    Předmět: Citovat

Osobně mám se SmartMaps tyto zkušenosti (Treo680):

1) Navigace funguje ale... Zhruba při druhé cestě, kterou dám počítat, dojde k resetu (program neumí korektně pracovat s pamění, či co)

2) Připojení GPS - Hrůza a děs! S Nokií LD-3W nefunguje (ačkoli v posledním updatu by měla). Po přesedlání na Evolve se sice spojí, ale třeba až na podesáté... Někdy se spojí napoprvé, druhý den ani jednou. Zdálo se mi, že to vyřeším, když po neúspěšném připojení program ukončím a spustím. Nepomůže.

3) Velké vybíjení baterie, i bez připojené GPS a vypnutém Bluetooth. Ačkoli mám v Treu trvale vypnuté podsvícení klávesnice, tak při použití tohoto programu svítí stále. Program asi s "vyspělým power managementem" (převzato z PR keců) neustále nastavuje hodnoty podsvícení a spol a energie ubývá velice rychle.

4) Nestabilita! Vlezu do seznamu uživatelský bodů, zahlásí, že žádné nemám. Pokud tam vlezu cestou přes "Hledání bodů", tam najdu záložku uživatelský bodů, tak tam jsou všechny. Výjimkou není soft-reset místo hlášení "body nenalezeny"

Navíc neustále mi nutí jakési rychlé menu, a ačkoli jsem zatrhnul, že ho nechci více vidět, cpe mi ho stále.

5) Slušné mapy. Ale pro pěší turistiku není 1:75 000 úplně nejvhodnější.

Takže pokud budeš navigován hlavně v autě, tak rozhodně nedoporučuji. Cena je slušná, to je pravda, a mapy taky. Ale jestliže pro navigační program je problém připojení (a obecně práce s) GPS, tak to ROZHODNĚ není dobrá vizitka.

Navíc ta nepodpora je zcela běžný jev, samotnému mi odpověděli asi po dvou měsících, a to jsem již měl program a řešil problémy s ním.

No a na navigaci v Evropě zapoměň, ta mapa je "přehledová", tzn. barevně vyznačené státy a v databázi ty největší města, tedy k ničemu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
lukee
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 25.9. 2007
Příspěvky: 511

PříspěvekZaslal: po 02. únor, 2009 9:32    Předmět: Citovat

Díky moc za postřehy. Tohle mě trošku odradilo. Nezbývá, než zkusit na pohledat TomToma5 (ten prý na Tungstenu T5 funguje).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: po 02. únor, 2009 9:50    Předmět: Citovat

Ještě je možnost uvažovat o Garmin Mobile 10.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
lukee
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 25.9. 2007
Příspěvky: 511

PříspěvekZaslal: po 02. únor, 2009 9:53    Předmět: Citovat

Badel napsal:
Ještě je možnost uvažovat o Garmin Mobile 10.


Díky, vypadá taky dobře. Ale k nákupu by mne přesvědčila jen nějaká recenze tohoto produktu, nejlépe recenze dělaná na nějakém PalmOS přístroji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Knihomol94
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 19.8. 2007
Příspěvky: 656
Bydliště: /home

PříspěvekZaslal: po 02. únor, 2009 15:58    Předmět: Citovat

No tak co se podpory tyce tak musis pres Jabber, tam mi odpovedeli hned. Dale to prepocitavani trasy potvrzuju, pri 2. mi vzdycky resetuje... A nakonec GPS: nevim proc ale uz sem zkousel 3 moduly a vsechny se spojily napoprvy, i pri nekolika pokusech jsem behem par sekund vedel, kde sem. Takze bych rekl ze problem bude spis v tech Nokia modulech, ale berte v uvahu ze hned po mrkvosoftu je to u me nejvic nenavidena znacka...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Ronoath
plavčík
plavčík


Registrace: 14.9. 2005
Příspěvky: 111

PříspěvekZaslal: čt 05. únor, 2009 8:59    Předmět: Citovat

Knihomol94: Přečti si bod 2 mého příspěvku ještě jednou. Dozvěděl by ses, že jsem to s Nokií nerozjel a vyměnil ji za Evolve Gotraxx.

Úvahy o nenáviděnosti Nokií mi nepřijdou jako úplně vhodné obhajoba, proč SmartMaps s moduly této značky nefungují.

Mimochodem, co máš za stroj? Komplikace může být i na straně Trea680 či mezi podlahou a vstupní periferií.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Knihomol94
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 19.8. 2007
Příspěvky: 656
Bydliště: /home

PříspěvekZaslal: čt 05. únor, 2009 12:36    Předmět: Citovat

Ronoath: ja te pochopil.. Vim zes tu Nokii vymenil, jenom konstatuju ze je to ocividne problemovej modul stejne jako temer vsechno co sem kdy od tyhle znacky drzel v ruce.
A muj hardware - LifeDrive, ale ten soft je preci pro vsechny palmy stejnej ne?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jindra
nováček
nováček


Registrace: 19.3. 2005
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: čt 05. únor, 2009 18:12    Předmět: Citovat

Pokud mohu prispet k tematu praktickou zkusenosti. SmartMaps Navigator Basic CR 1:100000, Palm T3, GPS Navilock BT-338. Pouzivam jiz nekolik let k naproste spokojenosti. Reset pri planovani trasy se mi sice take objevil, ale jen vyjimecne (vetsinou po instalovani a testovani ne uplne koser programku). SmartMaps povazuji za nejvhodnejsi pro tyristiku a cykloturistiku. Pro auto-navigaci neni nejvhodnejsi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
lukee
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 25.9. 2007
Příspěvky: 511

PříspěvekZaslal: pá 06. únor, 2009 8:31    Předmět: Citovat

Má někdo vyzkoušeného toho Garmina?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
CZTomi
nováček
nováček


Registrace: 25.11. 2006
Příspěvky: 22

PříspěvekZaslal: po 09. únor, 2009 9:16    Předmět: Citovat

Já mám taky trable s GPS modulem, ale všecky ostatní softy se s ním spojí ihned a bez problému. Se SM musím napřed vyvolat restart přístroje (treo650) - ale ne bodnutím, to nefunguje. SM musejí to treo samy umřít a pak se GPSka chytne - ale jen v případě, že dám navigovat a nemám trasu Smutný

Pokud někde zakufruju - a to není se SM problém, třeba na smíchově směrem na KV mě vyhnaly úplně jinam - tak se přepočítaj a pokud náhodou se netrefíš do nově vymyšlený trasy, tak zdechnou, príma věc Vysmátý

Nahouno - vyhozený peníze. Ale mapy slušný.

Knihomol: jaký máš vyzkoušený moduly?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Knihomol94
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 19.8. 2007
Příspěvky: 656
Bydliště: /home

PříspěvekZaslal: po 09. únor, 2009 11:39    Předmět: Citovat

Ja osobne sem stastnym majitelem tohohle: http://palm.cz/BBS.1137-Bluetooth-GPS-receiver-BTGP38-Plus.html
Dal to byl Evolve goTraxx nebo tak nejak a Navilock BT-399
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
lukee
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 25.9. 2007
Příspěvky: 511

PříspěvekZaslal: út 10. únor, 2009 8:23    Předmět: Citovat

Tak se po dlouhé době ozvali. Bohužel, zmiňovaný Navigator není vhodný pro Evropu Smutný
Citace:

Dobrý den,

naše produkty SmartMaps jsou určeny spíše pro navigaci na území ČR/SR. Pro okolní státy nemáme možnost nabídnout dostatečně podrobné mapové podklady (Evropa je v měřítku 1:800.000), aby byla navigace plnohodnotná např. v zástavbě, je spíše určena k orientaci na dálnicích a hlavních tazích.

Děkuji,

s pozdravem a přáním úspěšného dne

Aleš Holinský

obchod, technická podpora
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
SmartMaps
nováček
nováček


Registrace: 25.10. 2006
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: čt 12. únor, 2009 16:24    Předmět: Citovat

Dobrý den,

jak vyplývá z diskuse, někdo používá BT GPS v aplikace bez problémů, někdo má potíže. Jedná se o kombinace GPS-PDA, kdy je velké množství kombinací a bohužel pro nás není technicky možné všechny tyto kombinace mít podchycené. Navíc je to trochu honění se za psím ocasem, jakmile začneme protokol upravovat pro danou kombinaci, objeví se problémy jinde. BT GPS od Nokia ja např. obecně problematická, např. Navilock BT338 je vzor příkladně se chovající GPSky navíc doplněno výbornou výdrží a kvalitou. Vaše potíže nás mrzí, platformu Palm máme rádi, nicméně její stav je takový, jaký je.

Nicméně bych rád upozornil na možnost volby "Starý protokol GPS" v nastavení SmartMaps, který upravuje právě detekování připojené GPSky, zkuste i tuto možnost, zda se potíže nenapraví.

Snad jako pozitivní zprávu lze aspoň chápat, že připravujeme aktualizaci navigačních dat a aplikace, také bychom rádi nabídli kompletní mapové podklady tak, jako pro ostatní platformy.
_________________
smartmaps@jabber.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Knihomol94
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 19.8. 2007
Příspěvky: 656
Bydliště: /home

PříspěvekZaslal: čt 12. únor, 2009 16:34    Předmět: Citovat

Hmm... Vyvijite alespon verzi SM pro Palm Pre?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
SmartMaps
nováček
nováček


Registrace: 25.10. 2006
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: čt 12. únor, 2009 16:42    Předmět: Citovat

V tuto chvíli bohužel není možné říci cokoli konkrétního k platformě WebOS.
_________________
smartmaps@jabber.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: čt 12. únor, 2009 17:42    Předmět: Citovat

Máte někde přehled kompatibilních GPS modulů?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
SmartMaps
nováček
nováček


Registrace: 25.10. 2006
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: pá 13. únor, 2009 10:59    Předmět: Citovat

To bohužel nemáme.
_________________
smartmaps@jabber.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
CZTomi
nováček
nováček


Registrace: 25.11. 2006
Příspěvky: 22

PříspěvekZaslal: pá 13. únor, 2009 12:43    Předmět: Citovat

SmartMaps napsal:
"Starý protokol GPS"


Mě to bez toho vůbec nenajede, s tím jen za dodržení nelogického postupu viz výše Vysmátý

GPS modul BT-R800...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
nosferatu135
plavčík
plavčík


Registrace: 1.5. 2006
Příspěvky: 171
Bydliště: Odolena Voda

PříspěvekZaslal: pá 13. únor, 2009 13:23    Předmět: Citovat

SmartMaps napsal:

Snad jako pozitivní zprávu lze aspoň chápat, že připravujeme aktualizaci navigačních dat a aplikace, také bychom rádi nabídli kompletní mapové podklady tak, jako pro ostatní platformy.


To zní dobře. Update by se hodil... Hlavně by to chtělo ty resety, o kterých se tu hovoří výše. Na kole to zas takový trouble není, ale v autě je to frustrating...

EDIT:
P.S.: Spojení Treo650 + NAVIBE GB737 = no problem
_________________
De Mortuis Nil Nisi Bene

Tungsten T3 + RS MMC 1GB + SD 2GB
Treo 650
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Navigace a mapy Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412