Fórum - Zobrazit téma - Stabilni opera mini pro Centro - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Stabilni opera mini pro Centro
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Komunikace
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Knihomol94
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 19.8. 2007
Příspěvky: 656
Bydliště: /home

PříspěvekZaslal: po 06. duben, 2009 14:38    Předmět: Citovat

cube: To je nesmysl. Navic Opera se normalne mazat neda, jinak se zmrvi cela Java...
Hawk: No ja nevim jak ty ale ja mel normalne Javu v RAM a Operu sem nahral pres HS na SDcko. Ale mozna to na Centru funguje jinak...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
IJK
nováček
nováček


Registrace: 6.3. 2007
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: po 06. duben, 2009 16:05    Předmět: Citovat

Knihomol94 napsal:
cube: To je nesmysl. Navic Opera se normalne mazat neda, jinak se zmrvi cela Java...
Hawk: No ja nevim jak ty ale ja mel normalne Javu v RAM a Operu sem nahral pres HS na SDcko. Ale mozna to na Centru funguje jinak...

V tom nehraje roli Centro, chová se to stejně na Treo650 (mám v rodině obojí). Pokud je Java v RAM, jakmile se šáhne do preferencí Opery (třeba přidáním nové záložky), pojebou se obě verze, anžto ty pracovní nastavení nejsou kompatibilní. Lze to pouze tak, jan jsem psal já nebo Hawk - pouštět přes PowerRun z karty i s Javou a jejíma fajlama. Ale nutno zajistit, aby ty verze měly jiná jména a CreatorIdy, jak jsem psal.
Ještě by to chtělo upravit Hawkův JavaCleaner - je napsaný jen pro jednu verzi, t.j. při pádu druhé s odlišným CreatorIdem nevymaže vše, nutno ručně. Naštěstí to zas tak moc nepadá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
killinghawk
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 15.5. 2006
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: po 13. duben, 2009 19:46    Předmět: Citovat

Java Cleaner je napsaný tak, aby chodil s každou Java aplikací spouštěnou přes PowerRUN. Důležité je, aby "J9 Java Launcher" měl správně nastaveného Creatora. Jinak nesmaže tu správnou aplikaci, ale jen Java VM.
_________________
dlapa.cz
killinghawk.cz
Více zde
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
IJK
nováček
nováček


Registrace: 6.3. 2007
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: po 13. duben, 2009 20:53    Předmět: Citovat

killinghawk napsal:
Důležité je, aby "J9 Java Launcher" měl správně nastaveného Creatora. Jinak nesmaže tu správnou aplikaci, ale jen Java VM.

A to je právě můj problém, aby se vzájemně nepraly, mám dvě verze každou s jiným creatorem, to je prostě poznaná nutnost. Creator pro verzi 4 odpovídá tvému, proto jí maže dobře, zatímco u verze 3 s jiným creatorem jen ty Java files, přesně jak jsi napsal. Já vím, je to můj problém, používat na střídačku dvě verze není standardní.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
killinghawk
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 15.5. 2006
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: čt 16. duben, 2009 13:57    Předmět: Citovat

Je zřejmé, že různé verze musí mít různého Creatora. Jen nechápu, proč ho máš u "J9 Java Launcher" stejně. Normální by bylo nastavit Creatora u "J9 Java Launcher" i Opery stejně. Různé verze Opery by pak měly různého Creatora, ale i "J9 Java Launcher" korespondující s těmito Operami by ho měl různý. Java Cleaner by pak fungoval normálně. Toto nastavení používám, a Java Cleaner mi chodí nezávisle na verzi Opery.
_________________
dlapa.cz
killinghawk.cz
Více zde
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
kinter
plavčík
plavčík


Registrace: 23.6. 2005
Příspěvky: 197

PříspěvekZaslal: pá 30. duben, 2010 14:03    Předmět: Citovat

Oživuji téma...
Jaká je, prosím, funkční kombinace Opery a Javy pro Centro?
Googlil jsem, možná špatně, ale jediný k čemu jsem se dopídil je funkční kombinace pro Treo680 (PalmOS_JVM_5.7.2.zip + opera-mini-4.1.11355.zip).
Díky...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
nox
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 626

PříspěvekZaslal: pá 30. duben, 2010 17:24    Předmět: Odpoved Citovat

Nestalo by za to zaradit do sekce tipy a triky kompletni seznam typu: palm/java a jeji nastaveni/opera, nejlepe i s linky na stazeni?

EDIT: Na zaklade tohoto seznamu bych mohl i udelat balicky pro konkretni palmy (java, opera, textak s nastavenim) a poprosit Velkeho Badela, aby je sem dal na stazeni.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: pá 30. duben, 2010 19:28    Předmět: Citovat

Nechápu, v čem má pořád tolik uživatelů problém. Operu jsem provozoval na různých palmech naprosto bez problémů, žádné balíčky nejsou zapotřebí. Linky na články s návodem na instalaci jsou přímo u souborů ke stažení v sekci download. Na Centru Operu mimochodem používám každou chvíli a nikdy jsem neměl žádnej problém s funkčností.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
nox
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 626

PříspěvekZaslal: pá 30. duben, 2010 19:54    Předmět: Odpoved Citovat

Badel: Muzes dat link? Neco jsem sice nasel, ale nejakou souhrnou databazi co pouzit na jaky palm ne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: pá 30. duben, 2010 21:52    Předmět: Citovat

To se nedá nenajít Radostný

http://www.palmhelp.cz/html/modules.php?name=Downloads&d_op=viewdownloaddetails&lid=801
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
nox
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 626

PříspěvekZaslal: so 01. květen, 2010 9:30    Předmět: Odpoved Citovat

A kde presne je tam napsano, jakou verze javy a opery pouzit na jaky palm? Vazne to nemuzu najit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
killinghawk
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 15.5. 2006
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: so 01. květen, 2010 9:34    Předmět: Citovat

Je to např. zde: Opera mini v Palm TX.

Na palmhelpu žádná oficiální informace není (alespoň pokud vím).
_________________
dlapa.cz
killinghawk.cz
Více zde
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
nox
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 626

PříspěvekZaslal: so 01. květen, 2010 11:25    Předmět: Odpoved Citovat

killinghawk: Tak to uz se nedivim, ze se tu na to lidi neustale ptaji. Procitat dlouha fora, v nich odkazy na dalsi fora a clanky.... opravdu prehledne Smutný.

V sekci Download jsem nasel pouze Javu verzi 5.7.2, pritom se tu drive psalo ze na Centro je lepsi 5.7.1. Na www Opery nabizeji jako posledni verzi 4.2.18887. Takze bych vzdy zkusil zminovanou posledni verzi Opery a k tomu Javu 5.7.2 odsud nebo zkusit nekde sehnat 5.7.1. Pred spustenim Opery vycistit DB cache programem FlushIT! nebo DBFlush. Dale bych pouzil doporucovane nastaveni:

Double Buffering - Ano
High resolution coordinates - Ano
Set Memory Maximum na 4MB
Set Maximum Java Thread Stack Size na 8 KB

Kazdopadne si myslim, ze by stalo za to pridat stranku do sekce FAQ. Muzu ji pripravit, pokud bude zajem a lze ji lehce pridat. Bohuzel bydlim v totalni dire, takze si nemuzu nekde vyzkouset vsechny konfigurace.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
DanteMC
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.12. 2009
Příspěvky: 604
Bydliště: Česká lípa

PříspěvekZaslal: so 01. květen, 2010 14:16    Předmět: Citovat

musím taky říct že sem sice problém s javou měl ale stačí jen kombinovat a kombinovat a kombinovat....vždyť to není takový problém měnit nastavení a zkoušet kombinace...
_________________
Pár palmů-Windows Mobile - Web OS -Iphone 2G - G1- Htc Hero- S2 - Htc Evo 3D - Nexus s Android Kitkatem 4.4

Skutečně svoboda v uživání...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
nox
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 626

PříspěvekZaslal: so 01. květen, 2010 14:52    Předmět: Odpoved Citovat

dantemc napsal:
musím taky říct že sem sice problém s javou měl ale stačí jen kombinovat a kombinovat a kombinovat....vždyť to není takový problém měnit nastavení a zkoušet kombinace...


99% lidi chce naistalovat a pouzivat a ne travit hodiny a dny experimentovanim.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
DanteMC
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.12. 2009
Příspěvky: 604
Bydliště: Česká lípa

PříspěvekZaslal: so 01. květen, 2010 17:02    Předmět: Citovat

vážně 99% ? Radostný
_________________
Pár palmů-Windows Mobile - Web OS -Iphone 2G - G1- Htc Hero- S2 - Htc Evo 3D - Nexus s Android Kitkatem 4.4

Skutečně svoboda v uživání...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: so 01. květen, 2010 17:46    Předmět: Re: Odpoved Citovat

nox napsal:

Kazdopadne si myslim, ze by stalo za to pridat stranku do sekce FAQ. Muzu ji pripravit, pokud bude zajem a lze ji lehce pridat. Bohuzel bydlim v totalni dire, takze si nemuzu nekde vyzkouset vsechny konfigurace.


To můžeš, ale má to smysl asi jen pro ty starší palmy. Novější modely fungujou normálně s posledníma verzema Javy/Opery, který jsou ke stažení na PalmHelpu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
nox
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 626

PříspěvekZaslal: so 01. květen, 2010 17:54    Předmět: Re: Odpoved Citovat

Badel napsal:

To můžeš, ale má to smysl asi jen pro ty starší palmy. Novější modely fungujou normálně s posledníma verzema Javy/Opery, který jsou ke stažení na PalmHelpu.


No jestlize zrovna Centro vyzaduje starsi verzi Javy, tak prave naopak Pobavený

Nicmene v tom pripade potrebuji, aby mi ostatni poslali sve vyzkousene funkcni konfigurace.

Potrebuju alespon 1 cloveka, ktery ma palm, na nem pripojeni k internetu a je ochoten spolupracovat. Chci prevest posledni CESKOU verzi Opery mini z JAR (PRC uz na oficialnich strankach neni) do PRC, vyzkouset a dat sem na stazeni.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: so 01. květen, 2010 20:42    Předmět: Citovat

To ale není pravda. Na Centru běžně používám poslední verzi Opery a nemám s ní žádnej problém.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
-pm-
>> redaktor <<
>> redaktor <<


Registrace: 11.9. 2007
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: ne 02. květen, 2010 22:54    Předmět: Opera Mini Citovat

Badel napsal:
To ale není pravda. Na Centru běžně používám poslední verzi Opery a nemám s ní žádnej problém.


Zajímavý, mě nakonec po různých pokusech funguje dlouhodobě použitelně na Centru jen Opera Mini 4.1.11355. Tuhle kombinaci doporučoval i MetaView .

Pozdější verze Opery Mini (tj 4.2) plus JVM 5.7.2 na mém Centru poměrně často zamrzaly při načítání stránek, typicky hned na 1 kB ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Komunikace Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 3 z 4

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412