Fórum - Zobrazit téma - Poslední vývoj kolem Palm, Inc. - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Poslední vývoj kolem Palm, Inc.
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Palm Inc.
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
nox
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 626

PříspěvekZaslal: so 10. leden, 2009 17:49    Předmět: Odpoved Citovat

proky napsal:
Upřímně nerozumím těm, kteří chtějí čistokrevné PDA. Zkuste mi vysvětlit proč? Co vám na smartphonech vadí, resp. co by vám vadilo na T|X s RF modulem??


Treba to, ze kdyz mi dojde baterka v mobilu, jsem jeste schopen pouzivat kontakty v PDA. Nebo ze v pripade resetu PDA neprijdu o moznost telefonovat, nebot se smazaly kontakty. Navic si muzu vzit v pripade potreby s sebou jen lehky mobil a PDA nechat doma - netaham se s cihlou. Nemusim cekat, az se vyrobci uraci vybavit komunikator vsemi bezdratovymi technologiemi - viz chybejici wifi, jindy edge, atd.

Pravdepodobnost poruchy kazdeho pristroje je primo umerna jeho slozitosti a poctu funkci.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
nox
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 626

PříspěvekZaslal: so 10. leden, 2009 17:54    Předmět: Odpoved Citovat

Czechnology napsal:
PDA těžko obnoví, protože imho neexistuje dostatečně velká skupina lidí, kteří by to chtěli a kupovali. A bude čím dál menší.
PDA měli zlatý čas v době, kdy mobily uměly prdlajs. Teď je trend nacpat všechno do jednoho.
To spíš to Foleo, netbooky mají v poslední době docela úspěch.


Osobne bych to videl jinak. PDA bylo uzasny v dobe, kdy stalo pres 10 000 a slusnej notebook pres 50 000. V dobe netbooku od cca 7 000 by muselo stat PDA kolik? Rozsirujici se funkcnost mobilu byl jen dalsi hrebik do rakve.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
proky
plavčík
plavčík


Registrace: 1.6. 2007
Příspěvky: 92
Bydliště: Teplice

PříspěvekZaslal: so 10. leden, 2009 17:57    Předmět: Citovat

Hm, chápu.

A v autě vozíš ještě kolo, kdyby se auto najednou porouchalo. A určitě taky kanystr, kdybys zapomněl natankovat...

Nemyslím to zle, ale s tímhle přístupem bychom se dostali zpátky do doby tužky a papíru...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Novel_Whoop
plavčík
plavčík


Registrace: 7.7. 2008
Příspěvky: 187
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: so 10. leden, 2009 19:14    Předmět: Citovat

Citace:
Treba to, ze kdyz mi dojde baterka v mobilu, jsem jeste schopen pouzivat kontakty v PDA. Nebo ze v pripade resetu PDA neprijdu o moznost telefonovat, nebot se smazaly kontakty. Navic si muzu vzit v pripade potreby s sebou jen lehky mobil a PDA nechat doma - netaham se s cihlou. Nemusim cekat, az se vyrobci uraci vybavit komunikator vsemi bezdratovymi technologiemi - viz chybejici wifi, jindy edge, atd.
Pravdepodobnost poruchy kazdeho pristroje je primo umerna jeho slozitosti a poctu funkci.

U me napr,kvuli mp3kam,dojde baterka v mobilu,vytahnu palm,pokud jdu trebas jen ven nakupovat,vemu si sebou lehouckej malej mobil,nebo zkratka kvuli tomu,ze dva pristroje toho vice vydrzi apod.
_________________
<b>Palm E2,Palm TX,Palm Zire 72</b>
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
nox
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 626

PříspěvekZaslal: so 10. leden, 2009 19:29    Předmět: Odpoved Citovat

proky napsal:
Hm, chápu.

A v autě vozíš ještě kolo, kdyby se auto najednou porouchalo. A určitě taky kanystr, kdybys zapomněl natankovat...

Nemyslím to zle, ale s tímhle přístupem bychom se dostali zpátky do doby tužky a papíru...


A vis jak moc jsem ted vdecnej za zalozni mobil? Ten muj je ted na mesic v reklamaci. Auto nemam, ale pokud ho budu mit tak budu vzdy hlidat palivo a technicky stav. Stejne tak zalohuji svoje data. A vzdy se v duchu smeji lidem, kterym odejde disk a pak se divi ze o vsechno prijdou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
proky
plavčík
plavčík


Registrace: 1.6. 2007
Příspěvky: 92
Bydliště: Teplice

PříspěvekZaslal: so 10. leden, 2009 21:20    Předmět: Citovat

no, asi máš pravdu. Nemám dostatek zkušeností s těmito přístroji, tudíž jsem ještě spoustu tebou zmíněných problémů nezažil a kdyby ano, nemělo by to pro mě momentálně tak kruté následky. Jsem student, letos ještě gymnázia, a kdyby mi něco kleklo, tak to nebude takový problém jako kdybych byl businessman, jehož práce je na tom závislá...

Omlouvám se za zmatky, nevšiml jsem si, při odesílání tohoto příspěvku před chvílí, že je má přítelkyně přihlášená na svůj účet...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
kinter
plavčík
plavčík


Registrace: 23.6. 2005
Příspěvky: 197

PříspěvekZaslal: so 10. leden, 2009 23:03    Předmět: Citovat

proky napsal:
Upřímně nerozumím těm, kteří chtějí čistokrevné PDA. Zkuste mi vysvětlit proč? Co vám na smartphonech vadí, resp. co by vám vadilo na T|X s RF modulem??


Na T|X s RF modulem mi vadí, že není. Zlomyslný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Skorpi
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 24.3. 2005
Příspěvky: 497
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po 12. leden, 2009 15:38    Předmět: Citovat

webOS je super, libi se mi daleko vic nez Android, ucelnost a gesta jsou super. Pristroj samotny je take vyborny, skoda jen toho slotu, ale i tak ho musim mit Radostný zacinam setrit. Neveril jsem, ale palm me dostal. A i koupi pristroje ho podporim. A myslim, ze emulator Garnetu bude, ACCES se toho urcite chytne, staci kdyz udela nove UI a zbytek necha tak, jak to ma uz ted na Maemu.
_________________
HP Pre3, Vodafone
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: po 12. leden, 2009 15:44    Předmět: Citovat

Spíš čekám, že ten emulátor udělá StyleTap. Až bude hotovej, opouštím kombinaci Centro + TX OK
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Skorpi
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 24.3. 2005
Příspěvky: 497
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po 12. leden, 2009 16:30    Předmět: Citovat

Já si zase myslim že ACCES, protože běží na linuxu. StyleTap to má postavené ve windows mobile pokud vím. Ale je to jedno, myslim si že určitě bude.
_________________
HP Pre3, Vodafone
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: po 12. leden, 2009 16:59    Předmět: Citovat

StyleTap je právě mnohem pružnější firma. Maj to udělaný nejen pro WM, ale i pro Symbian a OS X.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Skorpi
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 24.3. 2005
Příspěvky: 497
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po 12. leden, 2009 20:06    Předmět: Citovat

Badel napsal:
StyleTap je právě mnohem pružnější firma. Maj to udělaný nejen pro WM, ale i pro Symbian a OS X.


Rozdil ale bude, GarnetVM je zdarma (alespon zatim).
_________________
HP Pre3, Vodafone
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Czechnology
kormidelník
kormidelník


Registrace: 19.9. 2006
Příspěvky: 289
Bydliště: Wien8 / Praha8

PříspěvekZaslal: út 13. leden, 2009 0:13    Předmět: Citovat

Ekonomická vsuvka - podívejte se, jak se akcie (po krizovém pádu) v posledních dnech vzchopily.
http://finance.google.com/finance?q=palm

(byť v pohledu na poslední nebo dokonce zlatá palmovská léta je to samozřejmě prdlajs - přesto v aktuální době je za takový vývoj každá firma určitě ráda ;) )
_________________
Dell Streak (5)
Palm m500 | Palm m505 | Palm Treo600 | Palm T|X
Psion 5
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky Yahoo Messenger MSN Messenger
Czechnology
kormidelník
kormidelník


Registrace: 19.9. 2006
Příspěvky: 289
Bydliště: Wien8 / Praha8

PříspěvekZaslal: út 13. leden, 2009 0:35    Předmět: Citovat

http://www.boygeniusreport.com/gallery/handsets/palm-webos-sdk/
_________________
Dell Streak (5)
Palm m500 | Palm m505 | Palm Treo600 | Palm T|X
Psion 5
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky Yahoo Messenger MSN Messenger
Skorpi
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 24.3. 2005
Příspěvky: 497
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út 13. leden, 2009 6:55    Předmět: Citovat

Czechnology napsal:
]http://www.boygeniusreport.
com/gallery/handsets/palm-webos-sdk/


Super, diky za link, screenshoty jasne prokazaly, ze je webOS unixovy OS podle adresarove struktury. Uz se tesim na moznosti vylepsovani.
_________________
HP Pre3, Vodafone
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
kinter
plavčík
plavčík


Registrace: 23.6. 2005
Příspěvky: 197

PříspěvekZaslal: út 13. leden, 2009 8:49    Předmět: Citovat

Skorpi napsal:
Super, diky za link, screenshoty jasne prokazaly, ze je webOS unixovy OS podle adresarove struktury. Uz se tesim na moznosti vylepsovani.


Otázečka: takže nějaká čeština (utf8) by mohla být už v systému? Děkuji znalejším za odpověď Radostný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
masoxCZ
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 9.2. 2007
Příspěvky: 939

PříspěvekZaslal: út 13. leden, 2009 9:33    Předmět: Citovat

Jojo, taky začínám dávat prašule stranou Radostný Jen tu evropskou verzi by to fakt chtělo s kartovým (ideálně fullsice SDHC/SDXC) slotem.

A co se týče češtiny - dá se předpokládat že systém by měl češtinu podporovat minimálně ve smyslu národních znaků, tedy to co teď známe jako "malou" lokalizaci by mělo být součástí systému.
_________________
UTFG "Jak se správně ptát" !!!
... Peace through superior firepower.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Skorpi
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 24.3. 2005
Příspěvky: 497
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st 14. leden, 2009 18:57    Předmět: Citovat

iPhone taky nema slot na karty a prorazil do sveta. Ale pravdou je ze se slotem by to bylo pritazlivejsi. Nekde psali odpoved palmu, ze uprednostnuji jednoduche built-in reseni aby se uzivatele nezatezovali. Neco na tom je, kdyz mate kartu, tak premyslite co ukladat na kartu, co do interni atp.. jiste osvobozeni v mysleni to je. Zalezi pak na cloveku jak se k tomu postavi. Ja bych treba tu kartu rad.
_________________
HP Pre3, Vodafone
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
kinter
plavčík
plavčík


Registrace: 23.6. 2005
Příspěvky: 197

PříspěvekZaslal: st 14. leden, 2009 19:18    Předmět: Citovat

Skorpi napsal:
jiste osvobozeni v mysleni to je


Na iDnesu píšou: Paměťový slot microSD (SDHC)


http://palmare.idnes.cz/zabijak-vsech-soucasnych-smartphonu-prichazi-revolucni-webos-od-palmu-135-/chytre-telefony.asp?c=A090110_200425_chytre-telefony_ram
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Novel_Whoop
plavčík
plavčík


Registrace: 7.7. 2008
Příspěvky: 187
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st 14. leden, 2009 19:28    Předmět: Citovat

Podle me neni chybejci slot na karty problem,ale za predpokladu,ze bude prace s prenasenim souboru do Palmu jednoducha.Jako ze pripojim palm,otevru jeho slozku,kde se mi zobrazi interni pamet,a nakopiruju.Ale myslim si ze 8GB je sice fajn,ale vzhledem k odstraneni SD slotu by nebylo spatne,kdyby Palm udelal vic verzi Pre.Jako 16GB,32GB by taky bylo fajne ;o).Zalezi na kazdem,nekdo trebas ani tech 8 nevyuzije,ale nekdo se nespokoji ani s 16...Uvidime,co Palm v pristich mesicich vytvori.
_________________
<b>Palm E2,Palm TX,Palm Zire 72</b>
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Palm Inc. Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
Strana 4 z 10

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412