Fórum - Zobrazit téma - Poslední vývoj kolem Palm, Inc. - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Poslední vývoj kolem Palm, Inc.
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Palm Inc.
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: pá 09. leden, 2009 15:13    Předmět: Citovat

Tak to já naopak vysouvací klávesnici vidim jako největší plus. Jakýkoliv ovládání bez klávesnice je slabý a možnost jejího zasunutí a zmenšení přístroje, resp. velký displej s rozlišením PDA, po tom jsem vždycky toužil a vím, že nejsem sám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
proky
plavčík
plavčík


Registrace: 1.6. 2007
Příspěvky: 92
Bydliště: Teplice

PříspěvekZaslal: pá 09. leden, 2009 15:18    Předmět: Citovat

Nesouhlasím. Myslím, že je Palm má kvalitu zpracování na dostatečně vysoké úrovni a kdyby neměl systém zasouvání dostatečně odolný, myslím že by klávesnice zůstala venku. Díky vysouvací klávesnici můžete mít kompaktní přístroj s velkým displejem a qwerty klávesnicí. Vysouvání dolů? Vidím to jako plus, zaprvé má klávesnice již léty odzkoušený tvar a rozmístění tlačítek a navíc člověk nemusí tolik natahovat palce, jako když píše na do strany vysouvací klávesnici.

Doba nabíjení přes TouchStone je údajně 4,5 hodiny, což by mělo být asi o 2,5h více než přes kabel....

Myslím že emulátor PalmOS aplikací je snad samozřejmostí, ale kdo ví.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
proky
plavčík
plavčík


Registrace: 1.6. 2007
Příspěvky: 92
Bydliště: Teplice

PříspěvekZaslal: pá 09. leden, 2009 15:26    Předmět: Citovat

Citace:
...a pak najednou pozvou Applistu co z toho udela akorat hezkou hracku ala iFoun...


Podle toho, co zaznělo při prezentaci toho řpístroje se mi nezdá, že by to byla hračka ala iPhone. Myslím si, že se Palm drží své linie a vyrobil přístroj, který je především PDA - hlavní důraz je tedy kladen na organizaci času a práci s kontakty a dokumenty a to co nejjednodušeji a nejrychleji. Ovládání "gesty" je sice okoukané od iPhonu, ale myslíte si, že je to na škodu? Ovládání se zdá být, jak je u Palmu zvykem, přirozené, rychlé a jednoduché.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Czechnology
kormidelník
kormidelník


Registrace: 19.9. 2006
Příspěvky: 289
Bydliště: Wien8 / Praha8

PříspěvekZaslal: pá 09. leden, 2009 15:49    Předmět: Citovat

Njn... Z mé strany to zatím vidím tak, že pokud k tomuto malému "smartfounu" palm nepřidá do portfolia taky obsáhlejší funkčnější komunikátor s trochu většími rozměry, stylusem a kartou, tak nevím nevím...
_________________
Dell Streak (5)
Palm m500 | Palm m505 | Palm Treo600 | Palm T|X
Psion 5
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky Yahoo Messenger MSN Messenger
Novel_Whoop
plavčík
plavčík


Registrace: 7.7. 2008
Příspěvky: 187
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá 09. leden, 2009 15:54    Předmět: Citovat

Přesně
_________________
<b>Palm E2,Palm TX,Palm Zire 72</b>
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Dakar
plavčík
plavčík


Registrace: 16.2. 2006
Příspěvky: 128

PříspěvekZaslal: pá 09. leden, 2009 16:01    Předmět: spokojenost Citovat

ja jsem spokojenej, tesim se na nej. Konecne Vysmátý
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Novel_Whoop
plavčík
plavčík


Registrace: 7.7. 2008
Příspěvky: 187
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá 09. leden, 2009 16:24    Předmět: Citovat

Ja sem sice taky rad ze se palm konecne vyhrabal,ale je to podle me nechutne nahrazka iPhonu s vysouvaci hw klavecnici,mimo tu klavesnici jo to fakt kopie iPhonu.A to podle me je sice fajn,asi si palm ziska hodne priznivcu,ale novym systemem s gestikulovanym ovladanim bez stylusu totalne zadupal do zeme starej dobrej,jednoduchej a ucinej Garnet.Skoda no.
_________________
<b>Palm E2,Palm TX,Palm Zire 72</b>
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
proky
plavčík
plavčík


Registrace: 1.6. 2007
Příspěvky: 92
Bydliště: Teplice

PříspěvekZaslal: pá 09. leden, 2009 16:31    Předmět: Citovat

Novel_Whoop napsal:
Ja sem sice taky rad ze se palm konecne vyhrabal,ale je to podle me nechutne nahrazka iPhonu s vysouvaci hw klavecnici,mimo tu klavesnici jo to fakt kopie iPhonu.A to podle me je sice fajn,asi si palm ziska hodne priznivcu,ale novym systemem s gestikulovanym ovladanim bez stylusu totalne zadupal do zeme starej dobrej,jednoduchej a ucinej Garnet.Skoda no.


Jestli jsi četl nějaký přepis, nebo alespoň zápis té prezentace, tak tohle přeci nemůžeš tvrdit. Je zcela evidentní, že se Palm soustředí na organizaci času, práci s kontakty apod. Kdyby se jednalo o hračku, což podle mě iPhone je především, tak by se při té prezentaci asi soutředili na něco jiného, nemyslíš?

EDIT: Jenom proto, že to má hezčí prostředí a ikonky docela dost podobné OS X je to špatné? A co když ti někdo vytvoří skin, který bude mít bílé pozadí, "fádní", ale tradiční Palm ikonky, tak to bude fajn.

V ovládání gesty vidím zjednodušení. Připadá ti jednodušší vytahovat furt stylus?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Novel_Whoop
plavčík
plavčík


Registrace: 7.7. 2008
Příspěvky: 187
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá 09. leden, 2009 16:45    Předmět: Citovat

Pripadá mi že je to moc kopirovany od iPhonu.Ovladani gesty muze byt nekdy i fajn,ale nedovedu si predstavit jak palm vyresil klikani na male mista nebo ikonky.Treba kdyz pisu nejaky text,tak kolikrat zjistim ze mam nekde chybu,vytahnu stylus a tapnu na urcite misto mezi pismeny.Tak nak nevim jak bych tohle dal prstem...Ale tj muj nazor.Raci to moc nehrotte,proste sem zvyklej na Garnet,stylus a klasicky PDA od palmu a docela se bojim toho,jaky bude Pre v kazdodenim uzivani.Treba to bude ok,ale zatim si to nemyslim.Ovsem nerikam ze to tak nemuze byt.
_________________
<b>Palm E2,Palm TX,Palm Zire 72</b>
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
proky
plavčík
plavčík


Registrace: 1.6. 2007
Příspěvky: 92
Bydliště: Teplice

PříspěvekZaslal: pá 09. leden, 2009 16:54    Předmět: Citovat

Zkoušeli jste někdy iPhone a jeho dotykový displej? Je docela jednoduché ťuknout na přesné místo. Je to myslím dáno použitou technologií snímání "dotyků", tlaků. Nevím přesně jaká, ale měla by být odlišná od systému, jaký se doposud u Palmu používá a na jaký jsme tudíž zvyklí a dá se očekávat, že bude stejná jako právě u iPhonu...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
masoxCZ
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 9.2. 2007
Příspěvky: 939

PříspěvekZaslal: pá 09. leden, 2009 18:07    Předmět: Citovat

Upozorňuju že kapacitní snímač funguje úplně jinak než odporový (dosavadní). Nepíchá se do něj nehtem, ale využívá se změny kapacity kondenzátoru, a vypočtení polohy středu dotyku je celkem jednoduché a funguje to velmi dobře. Vypočtený střed je uprostřed průmětu prstu do roviny displeje, nikoli v místě nejsilnějšího tlaku, což právě u odporových snímačů je dost hnus. S dotykovými displeji pracujem už nějakých 11 let (přesněji já jsem ve firmě 11 let a firma existuje od roku 1993) Kapacitní snímače jsou proti odporovým použitelné pomocí prstů mnohem snáze.

Na prezentovaném modelu mi vadí absence podpory karet (k čemu je mi digitální foťák s velkým snímačem a kvalitní optikou, , ze kterého nemůžu kartu přehodit do telefonu a fotky uploadnout HNED?

Pochopil jsem že díru na kabel to má, tak nechápu co šílíte. Spíš mě trápí, jestli to bude po USB nabíjet (očekávám že jo). Tahat s sebou všude nabíjecí "puk" by mi teda fakt pilo krev.
Obrovskou výhodou použité platformy je z hlediska vývojářů to, že se nemusí učit nic nového, API jsou dávno dána, přibudou jen přístupy k hardwaru (pokud někdo bude chtít ovlivňovat jeho chování). SDK jsou taky dávno na počítači všech, co mají díru do zadku, zbývá přizpůsobit rozměry a návrh formulářů. Z hlediska snadného vývoje aplikací ideální stav. Otázkou zůstává rychlost provádění kódu, ale vsadím boty že kdyby v Palmu nevěděli zatraceně dobře co a proč dělají, tohle řešení by zavrhli. Dá se čekat že procesor a nad ním běžící OS bude právě pro provádění tohoto druhu kódu velmi dobře optimalizovaný. Jazyky jsou to celkem jednoduché, neměl by to být problém. Spíš mě víc zajímá jak je řešeno provádění paralelních procesů v rámci jedné aplikace (např. vykreslování mapy zároveň s prohledáváním databází POI a načítáním datového proudu z GPS a TMC a optimalizace trasy).

Další výhodou je, že jestli to bude někdy v budoucnu obsahovat jednoduchý terminálový server (což nevidím jako velký problém), mělo by být snadné to zprovoznit stylem RedFly - proces běží v telefonu a za GUI tahám na jakémkoli BT/Wifi enabled terminálu např. z klienta na klíčence nebo dokonce jako portable aplikací spuštěnou z mass-storage v telefonu, a nebo úplně ideálně z jakéhokoli prohlížeče na desktopu.
_________________
UTFG "Jak se správně ptát" !!!
... Peace through superior firepower.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
vrty
nováček
nováček


Registrace: 4.2. 2005
Příspěvky: 38
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: so 10. leden, 2009 0:06    Předmět: Citovat

Jako pár much to má, ale přehlídnem-li ikonky a vizáž, nemusel by to být špatný nástroj pro organizaci času.

Pravdou je, že jsme na prezentaci neviděli žádnou editaci dokumentu World a Exel Smutný

Taky je pravda, že když si budu prohlížet web naležato a budu chtít zadat něco do nějakého formuláře tak si budu muset přístroj zase obrátit. Ale kdy co zadávám do webu, jen když potřebuji rychle něco vyhledat a nebo najít, což je vždycky na začátku brouzdání až při čtení chci mít věčí komfort, takže to vlastně ani tak vadit nebude. Horší to asi bude u toho Exelu.

Konec je asi odzvoněno klasickým synchronizačním a dobíjecím kolíbkám, to microUSB je zřejmě na boku, že?

Je to stejný jak iPhone, ale takový je bohužel trend za pár let se třeba zase obrátí a bude se na display klikat klacíkama. Ale přiznejte si kdo má Centro a chce na tom rychle něco udělat vytahujete pokaždé stylus a nebo potvrzujete nabídky nehtem? Ja teda nehtem, přijde mi to rychlejší a v šalině když se za jednu ruku držím tyčky tak taky bezpečnější.. Radostný Tyto zařízení jsou přeci určeny do terénů, tak proč ho dělat větší a se stylusem?

Jinak gesta stylusem se na PalmOS dělali vždycky, v Treu se od toho upustilo tak buďme rádi, že si na to Palm zase vzpomněl a nový telefon se takto bude moct ovládat..
_________________
Palm Centro
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger
tondapirko
plavčík
plavčík


Registrace: 10.8. 2005
Příspěvky: 173

PříspěvekZaslal: so 10. leden, 2009 8:28    Předmět: Slide Citovat

Badel napsal:
Tak to já naopak vysouvací klávesnici vidim jako největší plus. Jakýkoliv ovládání bez klávesnice je slabý a možnost jejího zasunutí a zmenšení přístroje, resp. velký displej s rozlišením PDA, po tom jsem vždycky toužil a vím, že nejsem sám.

Slide to je to co i mi na CENTRO chybelo - přijetí a ukončení hovoru lusknutím prsty bez nějakého hledání tlačítek. Měl jsem slide foun SAMSUNG a tenhle pohyb jsme si zamiloval Radostný Zvednutí hovoru, ukončení hovoru, zamčení a odemčení telefonu - jen lusknutím prsty.
Co je zajímavé, že smartfouny se spíš dělají s idiotským vysouváním do boku. S geniálním řešením se muselo čekat opět na PALM? Navíc se po lusknutí prsty objeví klávesnice a mikrofon je navíc blíž k ústům. Prostě geniální. Když lusknu prsty s vysouvacím HTC, tak mi nejspíš spadne na zem Pobavený Jak to že na tohle přišel teprve PALM? Vysmátý
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Knihomol94
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 19.8. 2007
Příspěvky: 656
Bydliště: /home

PříspěvekZaslal: so 10. leden, 2009 9:13    Předmět: Citovat

Pro priznivce slideru mozna parada, ale fakt je ze Palm na to neprisel - je plno symbianovych smartfounu co sou vysouvaci, i kdyz ne s qwerty.. Ale i tak, podle me maji slidery o dost horsi ergonomii psani.. Podle me by udelali dobrou vec kdyby vzali hardware Trea Pro, pridali nejaky ty jejich novinky a nahrali tam webOS..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
proky
plavčík
plavčík


Registrace: 1.6. 2007
Příspěvky: 92
Bydliště: Teplice

PříspěvekZaslal: so 10. leden, 2009 10:16    Předmět: Citovat

A propos, myslíte si, že se dočkáme rozšíření webOS i na starší přístroje?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
m7i7k7i7
nováček
nováček


Registrace: 3.12. 2007
Příspěvky: 19

PříspěvekZaslal: so 10. leden, 2009 10:37    Předmět: Citovat

mne by absolútne nevadilo ak by bol prístroj klasickej (bar) konštrukcie - s qwerty a s hires+. veľkosť prístroja mi problém nerobí, pevnosť konštrukcie je však prvoradá. Konštrukčne som sa sklamal pri Nokii N95 8GB, nikdy viac slide od Nokie.
Každopádne, želám Palmu veľa úspechov s novým OS a prístrojom - ak bude úspech, budú aj peniaze. Ak budú peniaze, bude aj širšia paleta prístrojov. A ak bude peňazí dosť, možno začne Palm zdokonaľovať POS (a možno obnoví PDA).

proky: nemyslím, a ak áno, tak v značne zjednodušenej verzii - tá farebnosť a animácie potrebujú poriadny výkon. Ale to záleží na technológii, a či je to vôbec softwarovo možné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Novel_Whoop
plavčík
plavčík


Registrace: 7.7. 2008
Příspěvky: 187
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: so 10. leden, 2009 12:33    Předmět: Citovat

Citace:
ak bude úspech, budú aj peniaze. Ak budú peniaze, bude aj širšia paleta prístrojov. A ak bude peňazí dosť, možno začne Palm zdokonaľovať POS (a možno obnoví PDA).

Tj velice zajimava uvaha,docela bych rad aby se naplnila Radostný
_________________
<b>Palm E2,Palm TX,Palm Zire 72</b>
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Czechnology
kormidelník
kormidelník


Registrace: 19.9. 2006
Příspěvky: 289
Bydliště: Wien8 / Praha8

PříspěvekZaslal: so 10. leden, 2009 12:54    Předmět: Citovat

PDA těžko obnoví, protože imho neexistuje dostatečně velká skupina lidí, kteří by to chtěli a kupovali. A bude čím dál menší.
PDA měli zlatý čas v době, kdy mobily uměly prdlajs. Teď je trend nacpat všechno do jednoho.
To spíš to Foleo, netbooky mají v poslední době docela úspěch.
_________________
Dell Streak (5)
Palm m500 | Palm m505 | Palm Treo600 | Palm T|X
Psion 5
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky Yahoo Messenger MSN Messenger
proky
plavčík
plavčík


Registrace: 1.6. 2007
Příspěvky: 92
Bydliště: Teplice

PříspěvekZaslal: so 10. leden, 2009 15:36    Předmět: Citovat

Upřímně nerozumím těm, kteří chtějí čistokrevné PDA. Zkuste mi vysvětlit proč? Co vám na smartphonech vadí, resp. co by vám vadilo na T|X s RF modulem??
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cubra
nováček
nováček


Registrace: 22.2. 2006
Příspěvky: 77
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: so 10. leden, 2009 16:05    Předmět: Citovat

Nic. při velikosti displaye 3,8' nebo 4'. Ale 2,5 - 3,1' je málo a bez ohledu na rozlišení.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Palm Inc. Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
Strana 3 z 10

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412