Fórum - Zobrazit téma - QR kody na Palm? - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

QR kody na Palm?
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Utility
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
vrty
nováček
nováček


Registrace: 4.2. 2005
Příspěvky: 38
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st 12. listopad, 2008 16:13    Předmět: QR kody na Palm? Citovat

Ahoj chtěl bych se vás zeptat, co si myslíte o kampani kterou spustil Seznam http://www.smobil.cz/qrcode/popis ohledně QR kódů? Jestli to má budoucnost, jestli to někdo používá a jestli má cenu hledat ňákou dobrou čtečku pro Palm?

Já totiž ještě na žádnou nenarazil Smutný

Zkoušel jsem jen Java program (UpCodeJava - http://www.upcode.fi/mobile/pc_download.asp?language=1 ) na mém Siemensu S65 a kupodivu i když má siemens fakt hroznej foťák tak to kód poznalo a otevřela se mi požadovaná stránka.

Zkoušel jste to taky někdo?
_________________
Palm Centro
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger
Novel_Whoop
plavčík
plavčík


Registrace: 7.7. 2008
Příspěvky: 187
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st 12. listopad, 2008 20:32    Předmět: Citovat

Velice zajimave,ihned jsem si to skusil na mem siemens CX70 a funguje bez problemu,zajimave to je,asi to zacnu vyuzivat ke kodovani poznamek ktere by si nikdo nemel cist.
Diky zes tady na to upozornil.
_________________
<b>Palm E2,Palm TX,Palm Zire 72</b>
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Skorpi
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 24.3. 2005
Příspěvky: 497
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt 13. listopad, 2008 12:08    Předmět: Citovat

Novel_Whoop napsal:
Velice zajimave,ihned jsem si to skusil na mem siemens CX70 a funguje bez problemu,zajimave to je,asi to zacnu vyuzivat ke kodovani poznamek ktere by si nikdo nemel cist.
Diky zes tady na to upozornil.

Jakou verzi jsi pouzil pro CX70? Muzes napsat link? Diky
_________________
HP Pre3, Vodafone
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jacktalking
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: čt 13. listopad, 2008 13:26    Předmět: Citovat

mno, praktické využití zde v Evropě se rovná nule. Není moc chuť to nasazovat, ačkoliv v Japonsku to velmi úspěšne funguje již pěknou řádku let. Sice se zde objevuje pár vlaštovek, ale lidé o tom prostě nemají povědomí a tak se na kašle i na tvorbu. Ono je dost lidí, kteří nemají chuť či neumí nainstalovat tuto čtečku. Dokud to tvůrci MT nebudou dávat do telefonu rovnou, nerozšíří se to tu.
_________________
Sony Ericsson
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Novel_Whoop
plavčík
plavčík


Registrace: 7.7. 2008
Příspěvky: 187
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: čt 13. listopad, 2008 16:37    Předmět: Citovat

Citace:
Jakou verzi jsi pouzil pro CX70?

3.08.7
_________________
<b>Palm E2,Palm TX,Palm Zire 72</b>
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
nosferatu135
plavčík
plavčík


Registrace: 1.5. 2006
Příspěvky: 171
Bydliště: Odolena Voda

PříspěvekZaslal: pá 14. listopad, 2008 8:08    Předmět: Citovat

Zajímavé. Podle mě je ale nulová využitelnost. Maximálně jako zajímavost...

Celkem mi taky uniká smysl.
_________________
De Mortuis Nil Nisi Bene

Tungsten T3 + RS MMC 1GB + SD 2GB
Treo 650
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Knihomol94
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 19.8. 2007
Příspěvky: 656
Bydliště: /home

PříspěvekZaslal: pá 14. listopad, 2008 14:19    Předmět: Citovat

Jak pravil jacktalking, tady u nas je to prakticky k nicemu. Temer nikdo o tom nevi (ja sem taky nevedel, tomu co predvadi Seznam se kampan rikat rozhodne neda) a nikdo nebude zabirat reklamni plochu necim co stejnak pochopi tak 0,1% z tech co okolo toho projdou. Jedina zeme kde by se to mohlo v nejblizsi dobe ujmout je Litva, tam zavadeni novejch veci je asi stokrat rychlejsi nez v CR.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
nosferatu135
plavčík
plavčík


Registrace: 1.5. 2006
Příspěvky: 171
Bydliště: Odolena Voda

PříspěvekZaslal: pá 14. listopad, 2008 15:57    Předmět: Citovat

Knihomol94 napsal:
Jedina zeme kde by se to mohlo v nejblizsi dobe ujmout je Litva, tam zavadeni novejch veci je asi stokrat rychlejsi nez v CR.


Mein Gott, proč zrovna Litva? Radostný
_________________
De Mortuis Nil Nisi Bene

Tungsten T3 + RS MMC 1GB + SD 2GB
Treo 650
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: pá 14. listopad, 2008 16:23    Předmět: Citovat

Má pravdu, Litva je v tomhle směru hodně pružná. Otázka proč je spíš pro historiky nebo sociology. Radostný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jacktalking
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: pá 14. listopad, 2008 17:03    Předmět: Citovat

Česká republika je trh dost konzervativní, toť jeden důvod proč zde QR ne. Sice to čas od času vidím, ale je to opravdu minimálně a na pár místech (někde v Milovicích jsem to viděl, tuším reklama na nějakou stěhovací firmu Vysmátý ). Přesné papíry tu teď nemám, ale co se pamatuji tak Litva a Estonsko na tom jsou dle průzkumu o mnoho lépe než ČR..
_________________
Sony Ericsson
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
nosferatu135
plavčík
plavčík


Registrace: 1.5. 2006
Příspěvky: 171
Bydliště: Odolena Voda

PříspěvekZaslal: út 18. listopad, 2008 5:56    Předmět: Citovat

Haha. Včera jsem to viděl u nás v sámošce na štangli salámu! Vysmátý
_________________
De Mortuis Nil Nisi Bene

Tungsten T3 + RS MMC 1GB + SD 2GB
Treo 650
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Knihomol94
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 19.8. 2007
Příspěvky: 656
Bydliště: /home

PříspěvekZaslal: po 09. březen, 2009 13:41    Předmět: Citovat

Tak nedavno sem si stavel novy PC a bylo to snad na polovine komponent, a kdyz ne primo tak aspon na obalu...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
xtreo
plavčík
plavčík


Registrace: 12.2. 2009
Příspěvky: 84

PříspěvekZaslal: po 09. březen, 2009 14:23    Předmět: Citovat

Ja mam pocit, ze takovyto kod jsem u nas spatril jiz v mem prvnim mobilnim telefonu Alcatel, coz bylo roku 1998. Pro PalmOS asi nejaka ctecka neni, ze? Nešťastný
_________________
m515 -> Treo 270 -> Palm Centro
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Knihomol94
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 19.8. 2007
Příspěvky: 656
Bydliště: /home

PříspěvekZaslal: po 09. březen, 2009 19:37    Předmět: Citovat

Ma pravdu predsedo. Vyhrabal sem odkudsi svy 2 stary Alcately (OT Max db a OT View db), sundal baterku a fakt je tam, u obou. Necekany, ale je to tak. Jen by me zajimalo kdo to tenkrat vyuzil, kdyz vetsina lidi ani nemela pripojeni na sit nebo dig. fotak, o nejakym pouzivani programovejch ctecek ani nemluvim.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
xtreo
plavčík
plavčík


Registrace: 12.2. 2009
Příspěvky: 84

PříspěvekZaslal: út 10. březen, 2009 8:45    Předmět: Citovat

Aha, tak to byly asi az ty 'novejsi' Alcately. Ja mel v tom roce 98 jeste starsi OT Club s vysouvacim flipem a ten mel myslim klasicky carovy kod. Ale ono to je vicemene jedno. Radostný Ale jako zajimavost by se mi ctecka pro PalmOS libila. Rozpačitý
_________________
m515 -> Treo 270 -> Palm Centro
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
DanBlack
nováček
nováček


Registrace: 12.3. 2007
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: út 10. březen, 2009 10:40    Předmět: Citovat

U mobilů a PC součástek se to využívá úplně stejně jako běžný čárový kod, jen s vyšší kapacitou...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
tomt
plavčík
plavčík


Registrace: 31.10. 2005
Příspěvky: 91

PříspěvekZaslal: ne 19. duben, 2009 11:50    Předmět: Citovat

Nepotkali jste někdo, prosím čtečku i pro PALMy? V brněnské ZOO, právě QR kódy použili u jednotlivých zvířátek pro informace o nich. Ale bez čtečky Smutný
_________________
Postupně: P IIIe, TRG pro, T / W nyní TREO 650+GPS BT Navibe GB 735+ SDHC 16GB Adata
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
xtreo
plavčík
plavčík


Registrace: 12.2. 2009
Příspěvky: 84

PříspěvekZaslal: ne 19. duben, 2009 13:21    Předmět: Citovat

Covece, tak jsem objevil -get.beetagg.com-! Jednodussi kody to precte v pohode, ale kody jako napr. -tento- to nejak nepobira - a to ani kdyz si ho zvetsim pres cely monitor.

A trochu z horsi stranky na zaver - behem chvile testovani mi to slo 2x do resetu, velmi male kody napr. uvnitr mobilu (1x1 cm) fotak na mem Centru absolutne nesejme, je to na nej asi moc blizko a je to rozmazane.
_________________
m515 -> Treo 270 -> Palm Centro
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Knihomol94
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 19.8. 2007
Příspěvky: 656
Bydliště: /home

PříspěvekZaslal: ne 26. duben, 2009 8:52    Předmět: Citovat

No nevim jak tobe, ale me to nevzalo ani 1 kod z takovejch 4 co sem zkousel... Ale na druhou stranu ani 1x mi to nespadlo, ale to je mozna tim ze mi za 10 min dosly nervy Mrkající
EDIT: jo a nevzalo proto ze mi to ani nevyfotilo - at mackam cokoli, nic se nedeje
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
xtreo
plavčík
plavčík


Registrace: 12.2. 2009
Příspěvky: 84

PříspěvekZaslal: ne 26. duben, 2009 20:53    Předmět: Citovat

Neni treba nic mackat, staci namirit a je hotovo. Konkretne treba odkaz z prvniho prispevku (http://www.smobil.cz/qrcode/popis) - v pohode prectu vsechny 4kody. Jenom namirim na kod.

Aplikace jde do resetu pouze pri cteni kodu, ve kterem jsou nejake prapodivne znaky, treba ty české. Takze kdyz narazite na kod, ktery to posle do resetu, tak to zcela jiste posle do resetu i pri dalsim pokusu o precteni tehoz kodu.
_________________
m515 -> Treo 270 -> Palm Centro
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Utility Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412