Fórum - Zobrazit téma - Koupit Palm k MACu? Jak na Synchro? - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Koupit Palm k MACu? Jak na Synchro?

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Synchronizace
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Jason
nováček
nováček


Registrace: 17.8. 2007
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: čt 23. říjen, 2008 20:56    Předmět: Koupit Palm k MACu? Jak na Synchro? Citovat

Zdravím vespolek, rozhlížím se po nějakém PDA nebo telefonu s vyspělejšími organizačními funkcemi. Kvůli hardwarové klávesnici (a také ceně-co si budeme povídat) se mi zamlouvá Treo 680. V případě PDA bych se rozhodoval mezi Palm TX a T5 (absence Wifi nevadí). Problém vidím v jediné věci - synchronizace s MAC OS. Jsem (zatím nepříliš zkušeným) uživatelem MACu a nemám nejmenší tušení o synchronizaci a potřebném softwaru. A teď ty dotazy:

- jaký software je potřebný k synchronizaci Palm a MAC OS (pokud možno free)
- máte s tím někdo zkušenosti? Není instalace softwaru, spojení obou přístrojů a synchronizace problémová? Funguje to napoprvé a pak už pořád? Nemám zkušenosti ani čas na řešení problémů - potřebuji přístroje používat a ne řešit starosti.

Mockrát děkuju každému, kdo si najde chvilku na odpověď.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: čt 23. říjen, 2008 22:47    Předmět: Citovat

Funguje to bez problémů a napoprvé. I tak ale jednoznačně doporučuji vynikající placený Missing Sync.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
mha
nováček
nováček


Registrace: 22.7. 2005
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: po 27. říjen, 2008 14:29    Předmět: Citovat

Neviem, či od vyjdenia Leoparda už vyšiel update PalmDesktopu, ale to čo som mal možnosť testovať použiteľné nebolo. Rozhodne by som investoval $40 do Missing Sync. www.markspace.com
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jason
nováček
nováček


Registrace: 17.8. 2007
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: so 01. listopad, 2008 19:54    Předmět: Citovat

Super. Děkuju za tip. O Missing Sync vím. Něco už jsem o tom četl, takže tuším, že to je asi to nejlepší, co by se dalo sehnat. Na některých místech tohoto serveru i jinde jsem ale četl něco o tom, že je třeba do compu nainstalovat kromě Missing Sync taky jakýsi Palm desktop a vůbec - připadá mi to nějaké složité. Neumím si předstait, jak to funguje a jak se to vlastně celé dělá. Neviděli jste někdo někde nějaký článek na tohle téma? :Co je třeba kam instalovat, aby synchro a další práce s PDA prostřednictvím počítače probíhala v pohodě." Možná se z pohledu zkušeného uživatele ptám na nesmysly, ale ještě nikdy jsem žádné PDA neměl, takže jsem naprostý začátečník. Prosím nesežerte mě. Radostný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Knihomol94
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 19.8. 2007
Příspěvky: 656
Bydliště: /home

PříspěvekZaslal: so 01. listopad, 2008 21:41    Předmět: Citovat

No Missing Sync vzniknul v dobe, kdy se Palm rozhodoval jestli dale podporovat Mac OS nebo ne. Jelikoz nakonec podporu neukoncil, je porad mozne na Macu pouzivat standatdni Palm Desktop, stejne jako ve Woknech, nebo prave Missing Sync, ktery je ovsem myslim placeny. Podivam se po nejakem clanku, ale az zitra, Opera Mini neni ten nejkomfortnejsi prohlizec na svete...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jason
nováček
nováček


Registrace: 17.8. 2007
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: ne 02. listopad, 2008 10:37    Předmět: Citovat

Děkuju, sám se taky rozhlížím, ale v podstatě jsem zatím pořádně nepochopil ani to, co která z těch dvou aplikací (MissingSync a Palm desktop) dělá. Tedy jestli obě slouží k synchronizaci (a tedy jsou to jen různé aplikace pro stejný účel), nebo jestli každá z nich má za úkol něco jiného. Jestli musejí být v MACu nainstalované obě, protože se nějak doplňují, nebo jestli stačí jen jedna z nich, protože obě dělají totéž. No - budu se rozhlížet dál. Radostný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jason
nováček
nováček


Registrace: 17.8. 2007
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: ne 02. listopad, 2008 10:49    Předmět: Citovat

Aha, tak se mi tady:

http://www.mujmac.cz/art/sw/palm4.html

povedlo zjistit, že Pal desktop je vlastně další aplikace pro synchronizaci Palmu a MAC. Teda vypadá to složitě. Radostný (pro mě, který ještě žadné PDA neměl a není kdovíjaký technický talent). Radostný Pokud to chápu správně, tak pro synchonizaci stačí na MAC nainstalovat jen Palm desktop a stačí to? Díky za odpověď.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: ne 02. listopad, 2008 12:08    Předmět: Citovat

Ano stačí to. Ale jde o to, že Missing Sync je prostě v mnoha ohledech lepší a nabízí daleko více možností.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jason
nováček
nováček


Registrace: 17.8. 2007
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: ne 02. listopad, 2008 20:20    Předmět: Citovat

Aha. Díky. Budu pátrat dál a snad se o tom dozvím i něco dalšího.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
kinter
plavčík
plavčík


Registrace: 23.6. 2005
Příspěvky: 197

PříspěvekZaslal: po 03. listopad, 2008 9:01    Předmět: Citovat

Tady je někdo, kdo to běžně používá už hafo let, stačí trošíčku googlit Zlomyslný

http://www.pantata.net/treo-650-rocni-zkusenosti

http://www.pantata.net/nahrada-za-t650-centro

tak to snad jde Mrkající
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Synchronizace Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412