Fórum - Zobrazit téma - centro + garmin - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

centro + garmin
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Navigace a mapy
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
sokrates
nováček
nováček


Registrace: 29.5. 2006
Příspěvky: 69

PříspěvekZaslal: po 14. červenec, 2008 12:10    Předmět: centro + garmin Citovat

neplanuje e Shop ponukat okrem TT aj navigaciu od garminu? mozno by to bola alternativa k problematickemu TT (nutny update a otazna podpora do buducnosti). Palm na europskom eShope ponuka tuto variantu navigacie
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: po 14. červenec, 2008 14:58    Předmět: Citovat

Ani nevím, jak je na tom Garmin pro Palm OS s podporou map východní Evropy. Máte někdo zkušenost?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Knihomol94
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 19.8. 2007
Příspěvky: 656
Bydliště: /home

PříspěvekZaslal: po 14. červenec, 2008 15:33    Předmět: Citovat

Zkusenost nemam, ale fungovat by to mohlo, dokonce maji i set receiveru a map...
http://www.garmin.cz/index.php?section=2005&category=pda&sub_category=pda_palm&view=detail&product=645
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: po 14. červenec, 2008 18:56    Předmět: Citovat

No uvidíme, zkusíme o tom něco zjistit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
pantata
nováček
nováček


Registrace: 11.11. 2006
Příspěvky: 24

PříspěvekZaslal: út 29. červenec, 2008 13:53    Předmět: Citovat

Garmin Mobile XT funguje bezvadne a je k dispozi opravdu velka hromada komercnich i nekomercnich map. Chodi na tom vsechny mapy, ktere jsou pro zarizeni Garmin k dispozici. Vcetne ceskych Atlas a Topomapa.

Jediny zadrhel jsem nasel v tom, ze po zakoupeni nefungoval cesky hlas v navigaci a ceske zastoupeni Garminu napravu pouze slibilo. Takze jsem si to vyresil sam ( http://www.pantata.net/garmin-mobile-10-na-palmu ).

Velmi slusna a ne prilis draha je mapa City Navigator Europe NT, kde je pouzitelne pokryti i Slovenska, Madarska, Polska.

Lokalni vyrobci (Chorvatsko, Slovinsko, Slovensko, Madarsko, Ukrajina) obvykle vypousteji sve vlastni mapy pro svoji zemi a tam byva pokryti velmi slusne. Jen ty ceny Radostný .... http://www.garmin.cz/index.php?section=2009&sub_category=mapy_automapy

Taky je dulezite sledovat, zda prislusna mapa podporuje autorouting (hodne map je jen turistickych)

EDIT:
Pokud by jste chteli nejake screenshoty z Centra, muzu udelat. Par jich je u me na http://www.pantata.net/garmin-mobile-xt

LS.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
killinghawk
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 15.5. 2006
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: pá 01. srpen, 2008 12:24    Předmět: Citovat

I když vím, že to úplně nesouvisí s tématem, dovoluji si sem dát odkaz na svoje stránky, kde je utilita GLPro určená ke spouštění navigace Garmin Mobile XT z karty (viz http://killinghawk.cz).

Vhodné zejména pro stroje s menší pamětí, jako je např. Treo 650.
_________________
dlapa.cz
killinghawk.cz
Více zde


Naposledy upravil killinghawk dne út 12. únor, 2013 10:01, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: ne 05. říjen, 2008 11:34    Předmět: Citovat

Tak tento produkt už můžete najít i v PalmShopu. Je tam mnohem levněji než přímo u Garminu, navíc do konce října ještě za zaváděcí cenu:
Evropa + ČR
ČR
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: so 18. říjen, 2008 20:01    Předmět: Citovat

Dokázal by tu někdo udělat malý srovnání Garmin Mobile XT s TomTom pro Palm OS?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
killinghawk
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 15.5. 2006
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: st 12. listopad, 2008 9:42    Předmět: Citovat

Dovoluji si upozornit, že jsem vydal novou verzi aplikace GLPro (viz http://killinghawk.cz).

Změny:
  1. Byla zvýšena stabilita celé aplikace.
  2. Je nutné dát GLPro mezi aplikace spouštěné po startu systému (pokud používáte UnCache nebo CleanStart) a před vlastním spuštěním provést restart.

_________________
dlapa.cz
killinghawk.cz
Více zde


Naposledy upravil killinghawk dne út 12. únor, 2013 10:00, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
killinghawk
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 15.5. 2006
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: po 26. leden, 2009 8:27    Předmět: Citovat

Vydal jsem další verzi svého launcheru pro Gamin Mobile XT - GLPro (viz http://killinghawk.cz).

Změny:
Byla výrazně zvýšena rychlost načítání (z 1m 30s na 20s).
_________________
dlapa.cz
killinghawk.cz
Více zde


Naposledy upravil killinghawk dne út 12. únor, 2013 10:00, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
lukee
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 25.9. 2007
Příspěvky: 511

PříspěvekZaslal: po 26. leden, 2009 10:15    Předmět: Citovat

Badel napsal:
Dokázal by tu někdo udělat malý srovnání Garmin Mobile XT s TomTom pro Palm OS?


Hlavne by me zajimalo, zda-li dokaze Garmin bez problemu bezet na Tungstenu T5 Rozpačitý
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
xtreo
plavčík
plavčík


Registrace: 12.2. 2009
Příspěvky: 84

PříspěvekZaslal: so 21. únor, 2009 15:02    Předmět: Citovat

killinghawk> A jaky to ma vyznam poustet Garmina z karty? Pracuje to pak aspon rychleji? Uklada si to docasne soubory na kartu? Pujde mi pak nalezt trasa z CR do portugalska? Ted mi to totiz napise, ze je pro vypocet trasy nedostatek pameti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Knihomol94
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 19.8. 2007
Příspěvky: 656
Bydliště: /home

PříspěvekZaslal: so 21. únor, 2009 17:33    Předmět: Citovat

vyznam - usetreny misto v ram
docasny soubory - to je podle me totalni kravina ukladat je na SD
rychlejsi prace - ne, prace je stejne rychla
nedostatek pameti - zkus UMDH
Snad ti to bude stacit...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
xtreo
plavčík
plavčík


Registrace: 12.2. 2009
Příspěvky: 84

PříspěvekZaslal: so 21. únor, 2009 21:01    Předmět: Citovat

Mne prave prijde, ze to usetrene misto v RAM je vcelku zanedbatelne. Docasny soubory na SD jsem myslel prave kvuli uspore mista a aby tudiz nenastavala ta chyba s nedostatkem pameti. UDMH treba uziju, dekuji! I kdyz jsem mel nahranou mozna jenom zbytecne slozitou mapu, ted uz mi to spocita trasu az do Portugalska. Radostný Ono je to celkove dost pakarna prijit na to jak do Garmina nahrat vice map aby to fungovalo. Nasel jsem na netu vsechno mozne, ale stejne je to metoda pokus-omyl a jeste jsem na to poradne neprisel. Rozpačitý

Ono mi to hlavne z te karty zpoustet ani nejde, vzdy to vyhodi jakousi chybu. Radostný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
killinghawk
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 15.5. 2006
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: ne 22. únor, 2009 11:20    Předmět: Citovat

Záleží taky na tom jakou verzi Garmina používáš. Já tam mám Garmin Mobile XT for Palm OS 41030p a vše chodí jak má (žádná chybová hláška). Musíš jen opustit Garmina tlačítkem "Ukončit" na úvodní stránce. Jinak může dojít k restartu a začnou se objevovat chybové hlášky. Při stisku tlačítka home totiž Garmin běží dál v rezidentním módu (a spotřebovává baterku), takže ho není možné správně uložit na kartu.

Ad spouštění z karty) Na Treu 650 to význam má ze dvou důvodů:
1. Ušetříš místo ve vnitřní paměti.
2. Po ukončení se ti uvolní místo v DB cache, takže není potřeba následné vyčištění. Navíc nedochází k fragmentaci DB cache.

Stroje s větší pamětí (jako např. Centro) tohle nepotřebují, ale stejně je vždy lepší mít co nejvíce aplikací na kartě.

Ad UDMH) UDMH na to nemá vliv. Musí být vypnuté, aby Garmin fungoval správně.
_________________
dlapa.cz
killinghawk.cz
Více zde


Naposledy upravil killinghawk dne pá 24. září, 2010 12:54, celkově upraveno 4 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
xtreo
plavčík
plavčík


Registrace: 12.2. 2009
Příspěvky: 84

PříspěvekZaslal: ne 22. únor, 2009 14:09    Předmět: Citovat

Dekuji za opoved. Bude to asi tou verzi, ja mam 5.00.10p.
_________________
m515 -> Treo 270 -> Palm Centro
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
pantata
nováček
nováček


Registrace: 11.11. 2006
Příspěvky: 24

PříspěvekZaslal: po 23. únor, 2009 8:43    Předmět: Citovat

xtreo napsal:
Ono je to celkove dost pakarna prijit na to jak do Garmina nahrat vice map aby to fungovalo. Nasel jsem na netu vsechno mozne, ale stejne je to metoda pokus-omyl a jeste jsem na to poradne neprisel. Rozpačitý

Není to tak složité Radostný. Prostě si v MapSource (nebo na Macu v Map Install) označím oblast pro export, pokud chci přidat jinou mapu, přepnu se do ní a znova ji označím. A nakonec dám export do zařízení.
V Palmu je pak možné ve správě údajů mezi mapami přepínat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
xtreo
plavčík
plavčík


Registrace: 12.2. 2009
Příspěvky: 84

PříspěvekZaslal: po 23. únor, 2009 9:25    Předmět: Citovat

Dekuji i Vam. Toto jsem samozrejme v nastaveni nasel, ale mapy nesly timto zpusobem prepinat. Vsechny mapy byly zaskrtle a odkliknout sla pouze jedna mapa a stejne mi prislo, ze to nemelo zadny efekt. Docilit stavu ktery mate na obrazku se mi povedlo az po tom, co jsem do Centra nahral dalsi image mapy pojmenovanou gmapbmap.img.
_________________
m515 -> Treo 270 -> Palm Centro
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
pantata
nováček
nováček


Registrace: 11.11. 2006
Příspěvky: 24

PříspěvekZaslal: po 23. únor, 2009 9:50    Předmět: Citovat

Ta gmapbmap.img by tam měla být vždy - je to základní mapa (Worldwide basemap) a evidentně to bez ní správně nefunguje ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
xtreo
plavčík
plavčík


Registrace: 12.2. 2009
Příspěvky: 84

PříspěvekZaslal: po 23. únor, 2009 9:59    Předmět: Citovat

Chapu, ale dalo mi to fusku na to prijit. Vysmátý
_________________
m515 -> Treo 270 -> Palm Centro
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Navigace a mapy Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Strana 1 z 6

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412