Fórum - Zobrazit téma - Vytváření Supermemo databází - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Vytváření Supermemo databází

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Office
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
rybiz
nováček
nováček


Registrace: 1.9. 2007
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: st 25. červen, 2008 20:42    Předmět: Vytváření Supermemo databází Citovat

Tvořím si vlastní databazi pro Supermemo přímo na Treu 680. Mohli by jste poradit postup jak psát Q/A databázi na PC a pak přenést do Trea?
Prosím o postup který pochopí i přestárlý laik jako jsem já. Dík
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: st 25. červen, 2008 21:32    Předmět: Citovat

No možná se to objeví v dalších částech manuálu, který tu vychází na pokračování.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Lamanai
nováček
nováček


Registrace: 17.1. 2007
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: čt 26. červen, 2008 21:33    Předmět: Re: Vytváření Supermemo databází Citovat

rybiz napsal:
Tvořím si vlastní databazi pro Supermemo přímo na Treu 680. Mohli by jste poradit postup jak psát Q/A databázi na PC a pak přenést do Trea?
Prosím o postup který pochopí i přestárlý laik jako jsem já. Dík


Dělá se to přes export z tabulek nebo prostých textových souborů s tabelátory. Návod se nechá najít na webu, ale jak už psal Badel, asi se objeví i tady, tak zase nechci někomu odvádět vodu ze strouhy k mlýnskému kolu.

Export je pohodlný v tom, že v tom Excelu a jinde se tabulky mnohem snáze a rychleji vytváří. Nemluvě o případném přepínání diakritiky. Ovšem právě zde vězí největší háček.

Pokud se totiž použije konverze tak, jak je posána na webu, kvůli špatné podpoře při konverzi národních znaků ve Windows dojde k pokřivení národních znakových sad. Nešťastný

Osobně třeba své databáze pro řečtinu (dvě naprosto odlišné znakové sady) vytvářím pomocí tabulek, které mi ale převádí kamarád jakýmsi obskurním a velesložitým způsobem přes několik SW nástrojů a utilit na Linuxu.

Asi jsem se do toho trošku zamotal, takže shrnu: Samotné vytvoření podkladů je poměrně snadné, ale jejich převod při cíleném zachování národních znakových sad nikoli.

Dalším problémem je, že se do SM musejí pracně mapovat fonty pro příslušnou znakovou sadu v případě, že na jedné kartičce jsou použité dvě (či více) znakové sady.

Ale třeba zná autor článku nějaký trik a značně nám všem jeho prozrazením ulehčí život. Kéž by.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
hugo0695
nováček
nováček


Registrace: 24.6. 2007
Příspěvky: 22

PříspěvekZaslal: út 29. červenec, 2008 10:18    Předmět: Re: Vytváření Supermemo databází Citovat

rybiz napsal:
Tvořím si vlastní databazi...

Zkus pouzit program http://www.mapletop.com/download/smcnvdos.zip Navody na pouzivani SuperMemo v anglictine a nemcine najdes napr. tady: http://www.mapletop.com/index.html
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Office Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412