Fórum - Zobrazit téma - palm desktop na linux - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

palm desktop na linux

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Synchronizace
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Meluzin
nováček
nováček


Registrace: 14.3. 2007
Příspěvky: 31

PříspěvekZaslal: po 23. červen, 2008 21:15    Předmět: palm desktop na linux Citovat

Jsem si jist, že tu toto téma již někde bylo, jen ho za boha nemohu najít. Existuje Palm desktop na linux?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
moesh
nováček
nováček


Registrace: 5.3. 2006
Příspěvky: 41

PříspěvekZaslal: po 23. červen, 2008 21:28    Předmět: Citovat

No, treba tenhle clanek Mrkající
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Knihomol94
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 19.8. 2007
Příspěvky: 656
Bydliště: /home

PříspěvekZaslal: po 23. červen, 2008 21:41    Předmět: Citovat

V posledni dobe se na tenhle clanek hodne odkazuje...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Meluzin
nováček
nováček


Registrace: 14.3. 2007
Příspěvky: 31

PříspěvekZaslal: po 23. červen, 2008 21:45    Předmět: Citovat

to je jedině dobře Vysmátý
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Chytrex
nováček
nováček


Registrace: 24.8. 2008
Příspěvky: 48
Bydliště: Bohumín

PříspěvekZaslal: pá 29. srpen, 2008 19:05    Předmět: Citovat

Pokud bys náhodou používal KDE, tak věz že sync přes kpilot funguje taky skvěle. Jen zrovna řeším protějšek pro documents to go pro linux.. Jinak naprostá pohoda a spokojenost.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
MiG
nováček
nováček


Registrace: 10.4. 2006
Příspěvky: 12

PříspěvekZaslal: po 08. září, 2008 21:02    Předmět: a mne to nejde ... Citovat

mam TX ale pod linuxom mi nejde synchronizovat linux-palm. Ked pripojim stare Vx tak no problem (seriovy port) ale, akonahle tam je pripojenie cez usb tak ani tuk. Asi by bolo treba vytvorit nejaky novy device, ale nikde som nenasiel nic co by mi pomohlo.

Je mozne aby niekto komu to funguje (a podla diskusie je tu takych ludi fura) napisal nejaky popisok ako na to. Clanok "Nebojte se s palmem pod tučňáka!" som si samozrejme precital, ale tam sa berie ako hotova vec, ze spojenie linux a palm funguje a riesi sa vyber vhodneho programu. ale to by som povedal nie je uplne typicke (chcel by som vidiet linux, ku ktoremu sa pripoji palm a hned sa spoja a jedinym problemom je vyber programu). Aspon pod mojou Mandrivou 2008.1 to tak nefunguje.

Najde sa niekto taky? Vdaka.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
gimli
plavčík
plavčík


Registrace: 15.1. 2008
Příspěvky: 163

PříspěvekZaslal: po 08. září, 2008 21:13    Předmět: Citovat

Mě se to na TX taky nepojedlo, s Treo680 je to OK, ale TX pořád mění číslo USB portu, schválně se podívej do logu. Nechápu důvod, ale mě nepodařilo přijít na to jak tomu zamezit. A na netu jsem taky našel spoustu bezradných dotazů a žádné řešení ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Chytrex
nováček
nováček


Registrace: 24.8. 2008
Příspěvky: 48
Bydliště: Bohumín

PříspěvekZaslal: út 09. září, 2008 9:33    Předmět: Citovat

Mno mi to taky přehazovalo čísla portů.. zkuste se podívat do některého souboru v /etc/udev/rules.d/ zda tam máte něco takového (když ne, zkuste ten soubor vytvořit)

Kód:

chytrex@jeffrey:/home/chytrex$ sudo cat /etc/udev/rules.d/42-treo-ahaack.rules
KERNEL=="ttyUSB0", SUBSYSTEM=="tty", ATTR{dev}=="188:0", NAME="ttyUSB0"


případně pogooglíme a najdem řešení.. Dobré by bylo vědět vaše distra.. Já používám Kubuntu 6.06 dapper drake (Vím je to archaismus ale mi plně vyhovuje) a pilot-link i kpilota jsem si zkompiloval ze zdrojů, jelikož v repozitáři byly moc staré verze..

A dále bych rád odkázal na http://appdb.winehq.org/objectManager.php?sClass=application&iId=688 což říká že když už vše selže pořád ještě palm desktop 3 pod wine funguje.Radostný Ale rozhodně mi pod linuxem jede téměř vše (krom DtG a obrázků jelikož pilot-foto nepodporuje treo 680). Myslím že spoloečně to rozchodit musíme. Rád se podělím o zkušenosti.

gimli napsal:
Mě se to na TX taky nepojedlo, s Treo680 je to OK, ale TX pořád mění číslo USB portu


Takhle ti to dělá na jednom stroji s jedním káblem? o.O
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
gimli
plavčík
plavčík


Registrace: 15.1. 2008
Příspěvky: 163

PříspěvekZaslal: út 09. září, 2008 19:53    Předmět: Citovat

@Chytrex
Díky za tipy, zkusím změny v udev. Nic takového tam nemám, takže doplním a uvidíme. Jinak mám ArchLinux a dělá mi to na všech PC, na kterých jsem to zkoušel (slovy 2 stolní PC a jened notebook) a s dvěma různými kabely (originál Palm i čínská kopie a taky USB kolíbka)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Synchronizace Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412