Fórum - Zobrazit téma - Palm TX nebo LD - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Palm TX nebo LD

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> smartphony/PDA/tablety
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Který to vyhrává u vás?
Palm TX
55%
 55%  [ 5 ]
Palm Life Drive
44%
 44%  [ 4 ]
Celkem hlasů : 9

Autor Zpráva
sonic
plavčík
plavčík


Registrace: 31.7. 2006
Příspěvky: 86

PříspěvekZaslal: ne 06. srpen, 2006 10:04    Předmět: Palm TX nebo LD Citovat

Zdravím, vzhledem k problémům které mám s dodáním svého TX začínám uvažovat o LD. Jsem palmí nemluvně, nikdy jsem palma nevlastnil. Před časem jsem měl nějakou verzi Looxe, ale vzhledem k tomu, že měla velké probémy se stabilitou OS šel do světa. A vzhledem k tomu, že jsem velkým příznivcem linuxu tak při výběru PDA jsem dal přednost palmu, než jiným PDA s windows (i vzhledem k předchozí zkušenosti). Můj nejdůležitější požadavek je konektivita - Wifi, Bluetooth, což oba modely splňují. Využívat jej budu hlavně pro navigaci (Tom Tom Navigator+GPS modul Nokia LD-3W), organizaci času, emaily, internet a občas nějaké ty multimédia. I tady bych podle přečtených recenzí řekl, že jsou na tom oba modely podobně. Pominu fakt, že LD má rychlejší procesor a disk (pro TX mám objednané dvě 2GB karty - takže to IMHO vyjde nastejno). V mém výběru zvýtězil TX pro svůj vzhled - na první pohled. LD samozřejmě taky nevypadá špatně, ale TX se mi prostě líbí víc. Co se týká ceny tak TX + dvě 2GB karty mám za stejnou cenu jako LD. Podle recenzí to vypadá, že TX je o něco stabilnější a LD má občas problémy s tím diskem. Takže který z těchto dvou by vyhrál u vás zkušených palmistů při použití, které jsem nadhodil? Díky za vaše připomínky, odpovědi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
nexus6
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 2.3. 2005
Příspěvky: 124

PříspěvekZaslal: ne 06. srpen, 2006 11:37    Předmět: Citovat

U me urcite T|X. A to ne proto, ze ho vlastnim, ale prave proto, ze LifeDrive ma ten podivny disk. Presne jak rikas, cena LD a T|X s prislusnyma pametovkama je temer stejna, nevidim duvod, proc investovat do rizikoveho harddisku. A ty dvouminutove resety u LD, to bych asi zabijel...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: ne 06. srpen, 2006 14:48    Předmět: LD vs TX Citovat

No co se týče vzhledu, tak mě se zase mnohem více líbí LD. LifeDrive jsem pouzival skoro rok a pak jsem znechuceně přešel na TX. Doporučuji nahlédnout do těchto dvou článků:
http://www.palmhelp.cz/html/modules.php?name=News&file=article&sid=577
a
http://www.palmhelp.cz/html/modules.php?name=News&file=article&sid=663
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
nexus6
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 2.3. 2005
Příspěvky: 124

PříspěvekZaslal: ne 06. srpen, 2006 14:52    Předmět: Citovat

No, me se zase vzhledove vice libi T|X Radostný A hlavne je podstatne tenci, T|X v pouzdre je na tom skoro stejne, jako LD bez pouzdra Radostný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: ne 06. srpen, 2006 14:57    Předmět: Citovat

To je samozřejmě věc vkusu, ale ten plastový image TX se myslím zavděčí málokomu. Navíc pokud už tedy někdo upřednostňuje klasický design, pak se mi daleko více líbí T5.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
sonic
plavčík
plavčík


Registrace: 31.7. 2006
Příspěvky: 86

PříspěvekZaslal: ne 06. srpen, 2006 15:45    Předmět: Citovat

No popravdě vzhled já posuzujji pouze podle fotografií na webu. Nenarazil jsem na prodejce v mém okolí, který by měl některý z těhle kousků skladem. Samozřejmě je objednají, ale opět nerozbalí krabici aby si to mohl člověk "ošahat". Plastový image TX - takhle z fotografií to tak nevypadá, naopak bych řekl, že ta čená mu moc sluší. Články jsem četl snad všechny na které jsem narazil a zatím alespoň podle recenzentů to vypadá, že vyhrává TX.
_________________
Černé díry jsou tam, kde Bůh dělil nulou.
-- Steven Wright one Liners
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
lemik
kormidelník
kormidelník


Registrace: 2.2. 2005
Příspěvky: 252

PříspěvekZaslal: ne 06. srpen, 2006 17:03    Předmět: Citovat

No, ja jsem se rozmyslel mezi LD a TX asi pred 1/4 rokem. Nakonec zvitezilo TXko. Docela jsem dostal strach z tech 2 minutovych resetu, dlouheho startu nekterych aplikaci. TX je super svou velikosti a vydrzi baterky. BT mam zaple furt a denne palm pouzivam tak kolem hodiny. Nabijim tak jednou za tyden.
_________________
Odborník nemůže rozumět všemu, je omezovaný svým oborem. Kdo není v ničem odborníkem, není ničím omezován...

BTW: TX a Treo 650
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
sonic
plavčík
plavčík


Registrace: 31.7. 2006
Příspěvky: 86

PříspěvekZaslal: ne 06. srpen, 2006 17:30    Předmět: Citovat

To já bych možná i překousnul ty restarty, ale větší vítr mám z těch problémů s diskem, na které člověk narazí snad všude kde se o LD diskutuje.
_________________
Černé díry jsou tam, kde Bůh dělil nulou.
-- Steven Wright one Liners
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Pokemaster
nováček
nováček


Registrace: 26.6. 2006
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: po 07. srpen, 2006 9:40    Předmět: Citovat

TX+4GB SD stojí 11k a LD za 13K
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: po 07. srpen, 2006 10:05    Předmět: Diktafon Citovat

I přes vše výše uvedené existuje jeden velmi zásadní argument ve prospěch LD (pro někoho) a to diktafon. POZOR!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
lemik
kormidelník
kormidelník


Registrace: 2.2. 2005
Příspěvky: 252

PříspěvekZaslal: po 07. srpen, 2006 11:16    Předmět: Citovat

No, to se da vyresit externim mikrofonem. Brzy bude k sehnani
_________________
Odborník nemůže rozumět všemu, je omezovaný svým oborem. Kdo není v ničem odborníkem, není ničím omezován...

BTW: TX a Treo 650
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: po 07. srpen, 2006 12:37    Předmět: Citovat

Já vím, ale takové řešení mi stejně moc nevyhovuje. Je to nepraktické a navíc jsou blokovány konektory.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jacktalking
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: po 07. srpen, 2006 13:32    Předmět: Citovat

Výhoda TX - nemá HDD. A co se nehýbe, to se jen tak snadno nepo*ere.
Nevýhoda TX - nemá HDD, řeší se to tedy pomalejší kartou

Výhoda LifeDrive - má HDD, ale co se hýbe, to se snadněji rozbije. A HDD je přeci jenom náchylnější na otřesy, různé vlnění a jiné než nějaká memory karta která nemá pohyblivé části.

Pokud někdo PDA potřebuje na práci a oba výrobky splňují to co potřebuje (z toho co jsem četl tak ano), tak se víc než na vzhled bude dívat na cenu a případně na poměr cena/vybavení. Jelikož mám palm pro práci, na vzhled kašlu. Upřímě se mi víc líbí obyčejné věci, jsem minimalista, takže vzhledem mi spíš vyhovoval můj starý Zire 31 než E2 Machr . Pokud bych měl PDA pouze jako módní doplněk, tak si jistě vyberu něco pěkného. Ale pak nevím proč do něčeho dávat 10~13 kKč když se hezky vypadající kousek najde i za méně peněz.
Takže ačkoliv TX ani LD nemám a nepoužívám (v ruce jsem měl ale oba), osobně bych si vybral levnější TX a dokoupil kartu. Diktafon to sice nemá, ale vyřešit se to dá za pár šupů které se do výsledné ceny až tak nepromítnou

Badel napsal:
Já vím, ale takové řešení mi stejně moc nevyhovuje. Je to nepraktické a navíc jsou blokovány konektory.

Často se nestává aby člověk někde v terénu nahrával a zároveň potřeboval nabíjet či posílat cosi zároveň s nahráváním do PC, nebo synchronizovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: po 07. srpen, 2006 13:44    Předmět: Citovat

jacktalking napsal:

Badel napsal:
Já vím, ale takové řešení mi stejně moc nevyhovuje. Je to nepraktické a navíc jsou blokovány konektory.

Často se nestává aby člověk někde v terénu nahrával a zároveň potřeboval nabíjet či posílat cosi zároveň s nahráváním do PC, nebo synchronizovat.


No to u mě je to přesně naopak. Trávím dost času v autě a ten využívám tak, že si do diktafonu dělám hlasov poznámky. V autě jsem ale zároveň zvyklý palma dobíjet, takže toto řešení mi opravdu nevyhovuje. Navíc nosit s sebou něco navíc a zasouvat to do TX pokaždý, kdy chci udělat rychlou nahrávku mi přijde prakticky nepoužitelný. To raději použiju diktafon v mobilu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> smartphony/PDA/tablety Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412