Fórum - Zobrazit téma - azbuka - palmfiction - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

azbuka - palmfiction

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> smartphony/PDA/tablety
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
cubra
nováček
nováček


Registrace: 22.2. 2006
Příspěvky: 77
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po 12. květen, 2008 9:22    Předmět: azbuka - palmfiction Citovat

Nevíte jak dostat do palmfiction texty v azbuce? Myslel jsem si, že vezmu tu 14.verzi s BG, RU, DE, FR a pak si otevřu text v ruštině. Ale mám tam jen dlouhou řadu otazníků. Co bych měl ještě udělat, aby se mi zobrazila azbuka?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
kinter
plavčík
plavčík


Registrace: 23.6. 2005
Příspěvky: 197

PříspěvekZaslal: po 12. květen, 2008 11:13    Předmět: Re: azbuka - palmfiction Citovat

cubra napsal:
vezmu tu 14.verzi s BG, RU, DE, FR a pak si otevřu text v ruštině

a změním font za "Russian_1251_hyphen_(Alan).pdb", který bývá k PalmFiction přibalen. Pomohlo?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cubra
nováček
nováček


Registrace: 22.2. 2006
Příspěvky: 77
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po 12. květen, 2008 20:39    Předmět: Citovat

Bohužel, ten jsem tam dal hned, ale palmfiction ho vůbec nevidí. Ani ten bulharský nebo ukrajinský font.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
kinter
plavčík
plavčík


Registrace: 23.6. 2005
Příspěvky: 197

PříspěvekZaslal: út 13. květen, 2008 11:29    Předmět: Citovat

cubra napsal:
palmfiction ho vůbec nevidí

Koho nevidí PalmFiction? Font? Pasivně, nebo automaticky nic neuvidí. Font je potřeba změnit - vybrat manuálně.
Nebo jestli ho už sám vybíráte a font není vidět? Máte font u PalmFiction v Palmu nebo na kartě? Když máte font i s PalmFiction v Palmu, tak by měl být vidět.
Já jsem pár ruských textů četl, kdysi, jen abych otestoval PalmFiction. Fungovalo to a dál jsem se tím nezabýval. Stáhl jsem ty texty odněkud z netu a nebyl problém. Třeba náhoda.
Až v PalmFiction "uvidíte" font a ruský text bude dál nečitelný, je ještě možnost, že není v tom správným kódování. Předpokládám, že win1251 by měl číst PalmFiction. A Rusi, stejně jako my, mají těch kódování víc a windows kódování není standard, jenom nejrozšířenější.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cubra
nováček
nováček


Registrace: 22.2. 2006
Příspěvky: 77
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út 13. květen, 2008 16:13    Předmět: Citovat

Výše uvedený fond byl v Ram a přesto ho nebylo možné vybrat. Palmfiction mi ho neukázal. Ale azbuku už mám našel jsem tady tip na generátor fontů a tám jsem si vytvořil arial-cyrilic. Ten už mi aplikace našla.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
kinter
plavčík
plavčík


Registrace: 23.6. 2005
Příspěvky: 197

PříspěvekZaslal: út 13. květen, 2008 17:46    Předmět: Citovat

cubra napsal:
byl v Ram a přesto ho nebylo možné vybrat

Podivné. Ale je fajn, že jste napsal i řešení, které jste sám našel. Až to bude někdo jiný hledat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
milanv
>> redaktor <<
>> redaktor <<


Registrace: 31.7. 2005
Příspěvky: 12

PříspěvekZaslal: pá 16. květen, 2008 14:31    Předmět: Citovat

Soubory, které obsahují slůvko "hyphen" PalmFiction používá ke správnému dělení slov - nejedná se o fonty. Ty je možné stáhnout z http://palmfiction.sourceforge.net/ - i pro ruštinu, nejsou automaticky přibaleny do distribuce. Nebo si je vytvořit sám jako šikulka Cubra....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
kinter
plavčík
plavčík


Registrace: 23.6. 2005
Příspěvky: 197

PříspěvekZaslal: pá 16. květen, 2008 15:04    Předmět: Citovat

kinter napsal:
Já jsem pár ruských textů četl, kdysi, jen abych otestoval PalmFiction. Fungovalo to a dál jsem se tím nezabýval. Stáhl jsem ty texty odněkud z netu a nebyl problém. Třeba náhoda.


Omlouvám se tedy za mystifikaci. Svedu to na časovej odstup. Zlomyslný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> smartphony/PDA/tablety Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412