Fórum - Zobrazit téma - Problém s Centrem - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Problém s Centrem
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> smartphony/PDA/tablety
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
warann
nováček
nováček


Registrace: 27.5. 2008
Příspěvky: 13

PříspěvekZaslal: út 17. červen, 2008 15:24    Předmět: Citovat

2x není moc, nakonec mně se to taky stalo max. 5-6x, takže žádná tragedie to není. Ale dle zákona schválnosti vždy v nejméně vhodnou chvíli. Nicméně zřejmě nějaká vada to bude, když se to stává kde komu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: út 17. červen, 2008 17:26    Předmět: Citovat

No tohle dělala všechna Treo, co pamatuju a Centro je na tom zatím nejlépe. Smartphone bez bugů neexistuje, jde právě jen o to, jak moc často k nim dochází.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
chazi
nováček
nováček


Registrace: 16.7. 2006
Příspěvky: 32

PříspěvekZaslal: čt 17. červenec, 2008 17:14    Předmět: Ach jo Citovat

Mám Centro asi tři hodiny a zamrzlo mi při příjmu úplně prvního hovoru, kterej přišel. Doufám, že to není nějaký znamení. Nepřišel už někdo na důvod, proč to Centro dělá???
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
warann
nováček
nováček


Registrace: 27.5. 2008
Příspěvky: 13

PříspěvekZaslal: pá 18. červenec, 2008 12:22    Předmět: Citovat

To je spíš asi pech, řekl bych. Mně od mého posledního příspěvku, t.j. za mimulý měsíc nazamrzl ani jednou. Pouze včera odmítal provést synchronizaci tak vytrvale, že jsem musel provést soft reset. Ale v zásadě spokojenost. A na minulá tři zařízení (vše WM) už ani nechci vzpomínat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cube48
nováček
nováček


Registrace: 24.7. 2005
Příspěvky: 22

PříspěvekZaslal: st 08. říjen, 2008 14:00    Předmět: Centro mi nejspis poskozuje pametove karty Citovat

Problemy s resetem po prijmu hovoru jsem mel taky. Pomohl hard reset a postupna instalace aplikaci.

V posledni dobe mam ale jiny problem s Centrem. Nejdrive mi Centro zabilo pametovou kartu (4GB SDHC). Problemem mozna byla karta samotna. Byla neznackova, ale 'made in japan', tak nevim.
Zacalo to nejdriv tim, ze karta prestala byt v Centru citelna. Zkousenim ruznych triku jsem zjistil, ze kdyz spustim aplikaci CardExport II a zvolim 'Connect' a pak 'Disconnect', tak se karta stane citelnou a normalne funguje. Tuto posloupnost jsem byl nucen provadet po kazdem soft resetu. Po cca ctvrt roce aplikovani tohoto 'workaroundu' se karta odporoucela do vecnych digitalnich lovist kompletne. Nesla precist ani pomoci vselijakych zarucenych aplikaci pro zachranu dat z pam. medii. Ani pod Linuxem nic nezabiralo. Provedl jsem hard reset a nacisto zacal instalovat aplikace a pouzivat 2GB SDHC kartu Transcend. Po tydnu pouzivani se dostavuji stejne priznaky jako kdysi s prvni kartou. Centro kartu po vlozeni nedetekuje, presto je v aplikaci CardInfo videt karta s nazvem 'o00000'. Neni mozne ji formatovat ani prejmenovat. V PC kartu slo precist. Zazalohoval jsem z ni data a zkusil provest format v PC (nejdrive FAT16, pak i FAT32). Karta porad pro Centro existuje/neexistuje. Pri zaloze dat na PC uz vsak nektere soubory neslo kopirovat, protoze byly poskozene.
Tentokrat bych si poskozeni karty spojoval s nucenym resetem, kdy jsem musel vyjmout baterii z Centra pote, co mi vytuhla OperaMini (stava se velmi zridka).
Zkusim jeste trik s CardExport II, ale jako reseni do budoucna to nehodlam praktikovat.
Obe karty byly pred zacatkem pouzivani naformatovany v Centru.
Nema nekdo podobnou zkusenost?
Slo by toto chovani uznat jako duvod k reklamaci, pokud znicim i treti kartu?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: st 08. říjen, 2008 14:05    Předmět: Citovat

Na reklamaci to určitě je, jenom se ta chyba v servisu bude hrozně špatně hledat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
tondapirko
plavčík
plavčík


Registrace: 10.8. 2005
Příspěvky: 173

PříspěvekZaslal: čt 09. říjen, 2008 19:53    Předmět: čisté CENTRO Citovat

Já myslel, že tuhnutí CENTRO při příchozím hovoru způsobuje nabořený adresář. Manželce padalo CENTRO jen když volala moje matka Radostný Nebo to byla náhoda?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
MV
nováček
nováček


Registrace: 21.4. 2008
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: so 11. říjen, 2008 0:41    Předmět: Centro a soubory na pam. kartě Citovat

Já jsem zkoušel v Centru originál pam. kartu 512MB z Nokie 5610. Když jsem ji vrátil zpět do Nokie, tak najednou u souborů *.jpeg, *.mid, *.spmid a *.aac hlásí "Neznámý formát souboru" ačkoliv jinak tyto formáty zná velice dobře. Tak nevím, co s těma souborama nebo kartou Centro provedlo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
tondapirko
plavčík
plavčík


Registrace: 10.8. 2005
Příspěvky: 173

PříspěvekZaslal: čt 02. duben, 2009 18:50    Předmět: Re: čisté CENTRO Citovat

Tak koukám, že nikdo na nic nového zatím nepřišel.
CENTRO občas zatuhne asi na cca 30s při příchozím hovoru - způsobuje to aplikace pro nahrávání hovorů RecorderX - když vypnu automatické nahrávání hovorů, tak problém zmizí. Zajímavé je, že se tenhle problém objevuje pouze u manželky, která mimo RecorderX nemá žádný problematický program nainstalovaný. Zato já mám spoustu různých programů, ale u mě tento problém nikdy nenastal.
Už jsem zkusil vyměnit CENTRO, vyměnit SDHC 4GB class 6 za jinou, ale bez úspěchu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: čt 02. duben, 2009 19:46    Předmět: Citovat

RecorderX mi dělá to samý, chtělo by to bombardovat vývojáře.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
tondapirko
plavčík
plavčík


Registrace: 10.8. 2005
Příspěvky: 173

PříspěvekZaslal: pá 03. duben, 2009 1:34    Předmět: Citovat

Badel napsal:
RecorderX mi dělá to samý, chtělo by to bombardovat vývojáře.

Web autora http://www.bulletex.com/ nějak nefunguje.
Používám verzi 2.2b2 tak třeba bude fungovat lépe nějaká starší verze.
Ještě si zkusím pohrát s nastavením, protože na mém CENTRO fuguje RecorderX bez nejmenších problémů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
chazi
nováček
nováček


Registrace: 16.7. 2006
Příspěvky: 32

PříspěvekZaslal: pá 03. duben, 2009 10:40    Předmět: Citovat

Me Centro velmi nepravidelne (nekdy nekolikrat behem tydne a pak mesic nic) tuhne pri prichozim hovoru taky, ale recorder-x nemam. Pouzivam TAKEphONE, nemuze to byt tim?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: pá 03. duben, 2009 10:47    Předmět: Citovat

Ono to občas udělá každé Treo 680/Centro, ale mělo by to být opravdu jen občas.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
tondapirko
plavčík
plavčík


Registrace: 10.8. 2005
Příspěvky: 173

PříspěvekZaslal: po 06. duben, 2009 6:38    Předmět: Citovat

Badel napsal:
Ono to občas udělá každé Treo 680/Centro, ale mělo by to být opravdu jen občas.

Tak to si nemůžu vzpomenout, že by mi někdy moje CENTRO zamrzlo při příchozím hovoru Radostný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
teret
plavčík
plavčík


Registrace: 3.5. 2005
Příspěvky: 86

PříspěvekZaslal: po 06. duben, 2009 6:42    Předmět: Citovat

tak mě už zamrzlo, ale stane se to tak 1 za 2-3 měsíce, takže nic tragického
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
palmbeginner
nováček
nováček


Registrace: 7.2. 2009
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: ne 14. červen, 2009 11:49    Předmět: Citovat

Taky se stava a mam v pdezreni ze to zpusobujou pametovky. Obcas mi obdobnym zpusobem vytuhne kdyz ho probudim cervenym tlacetkem nebo pripojim sluchatka...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
skvrnda
nováček
nováček


Registrace: 28.1. 2009
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: po 15. červen, 2009 23:21    Předmět: Citovat

Centro mi donedávna tuhlo při příchozích hovorech poměrně často. Vinil jsem z toho především TAKEphONE (druhý podezřelý byl CallBlock Ringtone Edition) - měl jsem verzi 7.70 (nějakej ten poslední build). Sotva jsem ale zmerčil, že se objevila verze 7.80, ihned jsem si jí stahnul a nainstaloval - od té doby si nevzpomínám, že by mi to ať už při příchozích nebo odchozích telefonátech spadlo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Knihomol94
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 19.8. 2007
Příspěvky: 656
Bydliště: /home

PříspěvekZaslal: út 16. červen, 2009 14:38    Předmět: Citovat

Z toho tvyho prispevku neni tak nejak jasny, jestli za to mohl TAKEphONE nebo Callblock, takze kterej to byl?
PS: co na tom TAKEphONE vsichni vidite, ze ho pouziva prakticky kazdej?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
pida
nováček
nováček


Registrace: 4.3. 2005
Příspěvky: 6
Bydliště: Janov nad Nisou

PříspěvekZaslal: st 17. červen, 2009 15:08    Předmět: Citovat

Občasné zamrzání při příchozím hovoru se mi stává taky. V různých fórech z celého světa si na to uživatelé stěžují. Pokud se to objevovalo i v předchozích modelech, je s podivem, že se k tomu Palm vůbec nijak nevyjádřil. Problémy mají většinou majitelé neblokovaných modelů, kteří Centro nekoupili u operátora. Zná tedy někdo řešení, nebo je to tajemství Palmu?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
tondapirko
plavčík
plavčík


Registrace: 10.8. 2005
Příspěvky: 173

PříspěvekZaslal: st 17. červen, 2009 17:02    Předmět: Citovat

pida napsal:
Občasné zamrzání při příchozím hovoru se mi stává taky. V různých fórech z celého světa si na to uživatelé stěžují. Pokud se to objevovalo i v předchozích modelech, je s podivem, že se k tomu Palm vůbec nijak nevyjádřil. Problémy mají většinou majitelé neblokovaných modelů, kteří Centro nekoupili u operátora. Zná tedy někdo řešení, nebo je to tajemství Palmu?

Dlouhodobě zkoumám tento problém u Centro mojí manželky - a zde jsou výsledky mého šetření -
1)problém je nejspíš v tom, že při zvedání telefonu střední klávesou se nevědomky stiskne ještě směrová klávesa
2)v různých diskuzích se uvádí různé důvody tuhnutí trea, ale jako nejpravděpodobnější se jeví problém při probouzení z hlubokého spánku - doporučuje se instalovat program Treo Battery, který nenechá Centro úplně usnout. Já jsem manželce zapnul aplikaci Centroid - což by mohlo plnit podobný účel.

Po těchto dvou opatřeních zatím nemám žádné stížnosti na zamrzání Centro při příjmu hovoru Radostný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> smartphony/PDA/tablety Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 2 z 4

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412