Fórum - Zobrazit téma - Zkušenosti s PalmDesktopem 6.2 + HotSync 7.0 - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Zkušenosti s PalmDesktopem 6.2 + HotSync 7.0
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Synchronizace
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Jirka125
nováček
nováček


Registrace: 25.3. 2007
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: st 26. březen, 2008 16:36    Předmět: Zkušenosti s PalmDesktopem 6.2 + HotSync 7.0 Citovat

Četl jsem na palmhelpu o novém Palm Desktopu 6.2 a HotSyncu 7.0, tak jsem si řekl, že ho zkusím. A zde jsou moje dnešní zkušenosti:

Instalace
- instalaci jsem provedl nad stávající instalací Palm Desktopu a HotSyncu
- vše proběhlo v pořádku

HotSync 7.0
- musím říct, že mě velmi překvapil
- vypadá velmi moderně
- super logy synchronizací
- potěšila mě i taková maličkost, že mi to ukázalo typ a název Palmu Radostný

PalmDesktop 6.2
- horor!!!!!!
- jak jsem se dočetl v článku zde na palmhelpu, doopravdy nechápu, proč tuto verzi vydali. Vypadá jako nějaká rozpracovaná verze, která se do instalace dostala omylem
- první co jsem chtěl vyzkoušet bylo zadání nové připomínky do kalendáře. Ale ejhle, při stisku "New event..." se aplikace ukončila. Nezoufal jsem a řekl si, třeba pomůže restart. Nepomohl. Zkusil jsem vše přeinstalovat, ale nepomohlo. Jediná možnost jak zadat novou událost, je dvojklikem do kalendáře, ale pozor, neklikejte moc, ptže se jinak také ukončí. Bohužel takto člověk musí oželet detaily nastavení.
Zkoušel jsem i možnost, že jsem vše odinstaloval, nainstaloval znovu PD 4.1.4 a nad to jsem zkusil nainstalovat pouze nový HotSync (což instalace dovoluje).Jenomže instalace v začátku odebere zástupce z plochy (to by nevadilo), ale i exe soubory Palm Desktopu a ještě k tomu nějaké dll, takže starou verzi Palm Desktopu nespustím.
- ostatní moduly jako poznámky, úkoly fungují bez problémů

- také mě zarazilo, že nyní v kalendáři Palm Desktop neumí zobrazovat barvy jednotlitlivých kategorií událostí jako v minulých verzích

Takovéto problémy bych u Palm Desktopu nečekal.

Tak jsem vše odinstaloval a dal jsem si tam onu vyzkoušenou starou verzi a zkusím počkat na nějakou dopracovanou verzi (jestli se dočkám).

Samozřejmě další možností je vše synchronizovat s Outlookem, ale mně více vyhovuje Palm Desktop. Je sice trochu neohrabaný, ale své účely splňuje na výbornou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Knihomol94
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 19.8. 2007
Příspěvky: 656
Bydliště: /home

PříspěvekZaslal: st 26. březen, 2008 19:10    Předmět: Citovat

Tak tohle jsem od Palmu fakt necekal... Ten novy desktop jsem se uz na zaklade recenze rozhodl neinstalovat, ale to ze HotSync nepojede se starym desktopem, to je fakt skoda... No nic, nezbyva nic nez jen doufat, ze to jeste opravi...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Knihomol94
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 19.8. 2007
Příspěvky: 656
Bydliště: /home

PříspěvekZaslal: st 26. březen, 2008 19:12    Předmět: Citovat

Tak tohle jsem od Palmu fakt necekal... Ten novy desktop jsem se uz na zaklade recenze rozhodl neinstalovat, ale to ze HotSync nepojede se starym desktopem, to je fakt skoda... No nic, nezbyva nic nez jen doufat, ze to jeste opravi...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jacktalking
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: st 26. březen, 2008 19:35    Předmět: Citovat

mno až na podporu jehoVist je tato verze asi k ničemu (soudě podle diskuzí). Na Hotsyncu samotném se nic vylepšit nedá (nebo mě nic nenapadá.. že vypadá moderně je na nic, protože to slouží k synchronizaci jako takové) a z toho Palm Desktopu co odebrali.. Mno, často se divím proč ho vůbec vytvářeli a rovnou se nevrhnuli na Utlouk.
_________________
Sony Ericsson
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Knihomol94
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 19.8. 2007
Příspěvky: 656
Bydliště: /home

PříspěvekZaslal: st 26. březen, 2008 20:53    Předmět: Citovat

No asi proto, ze by je i momentalne verni uzivatele Utloukli... Jo nevite nekdo o nejakym sikovnym organizacnim programu, se kterym bych mohl syncovat? Pac Utlouk nechci, a Lotus Notes je pro me k nicemu... Jo a nepiste sem Palm Desktop Mrkající
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: st 26. březen, 2008 21:15    Předmět: Citovat

Agendus Desktop.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jirka125
nováček
nováček


Registrace: 25.3. 2007
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: čt 27. březen, 2008 8:36    Předmět: Citovat

Musím říct, že Agendus desktop vypadá zajímavě, ale ty peníze bych za to nedal. Když už jsem to vydržel tak dlouho s Palm Desktopem, tak si počkám cca rok (doufám, že né déle), s čím příjde nový Palm OS. Doufám, že nezklame. Z toho důvodu čekám i s výměnou zařízení (nyní mám E2). Já prostě na Palm jako značku nedám dopustit Pobavený
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Knihomol94
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 19.8. 2007
Příspěvky: 656
Bydliště: /home

PříspěvekZaslal: čt 27. březen, 2008 14:30    Předmět: Citovat

Presne tak, ja taky ne. Ale zase na druhou stranu, kdyby Palm zacal vyrabet jenom strojky s Widlema Mobile tak at to bych se na ne vykaslal... No, uvidime jak se co bude vyvijet...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jurajv
nováček
nováček


Registrace: 6.3. 2008
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: po 28. červenec, 2008 11:57    Předmět: Zkušenosti s PalmDesktopem 6.2 + HotSync 7.0 Citovat

Mam T680 a po upgrade na 1.12 a pouzivani 2 PC pre sync( jeden doma a druhy v praci) som mal stale vazne problemy s hotsync 7.0 a musel som prejst na 4.14. Prejavovalo so to tak ze ze som musel stale preinstalovat hotsync 7.0 a vycistit register WS aby to fungovalo. Teraz to funguje vyborne a len z casu na cas potrebujem soft reset na T680. Navyse som predtym stratil pri PD 6.2 Hotsync 7.0 nazvy poli (Field names) v kontaktoch(Contacts). Boli tam rozne necitatelne znaky bez akehokolvek vyznamu. Po vrateni sa ku 4.14 to funguje ako ma.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: po 28. červenec, 2008 12:18    Předmět: Citovat

Taky jsem se vrátil ke starýmu Palm Desktopu, s novým jsou furt nějaký problémy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
pH
nováček
nováček


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: út 09. prosinec, 2008 23:50    Předmět: Zkušenosti s PalmDesktopem 6.2 + HotSync 7.0 Citovat

PD 6.2 jsem vyzkoušel asi před týdnem a byla to hrůza!!! Rád bych zůstal u starého dobrého PD 4.1.4. Jenže mi dorazilo z palmshopu nové Centro a nevím, jak to udělat, abych nemusel instalovat z CD PD 6.2?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: st 10. prosinec, 2008 0:03    Předmět: Citovat

Prostě ho neinstalovat Pobavený
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
pH
nováček
nováček


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: st 10. prosinec, 2008 23:49    Předmět: Citovat

OK, myslel jsem, že bez nové verze Hotsyncu a PD se mi Centro nebude synchronizovat, ale jde to! Překvapený Co se nepřenese do starého PD je Voice Memo (conduit spadne na chybu), a fotky/videa. Na podpoře DTG ale píšou, že verze 10 vyžaduje nový PD? Mám staré DTG 6, ale nevím, zda jedou na Centru?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
masoxCZ
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 9.2. 2007
Příspěvky: 939

PříspěvekZaslal: čt 12. únor, 2009 9:42    Předmět: Citovat

Taxem se konečně dostal k tomu, abych vyzkoušel PD6.2 na virtualizovaných Vistách a W7.
Nejenže událost v kalendáři lze vyrobit jen přímým ťuknutím do listu, taková prkotina by se přežila bez mrknutí oka. Opravdový prů*er je, že ani existující událost nelze EDITOVAT! Rozklepnutí záznamu v kalendáři totiž ukončí PD, což znamená, že je zcela nepoužitelný. Totéž mi dělá pod XP, takže nejde o nekompatibilitu, nýbrž o totálně zprasený program.
Hotsync přes COMport namapovaný z virtuální mašiny na COMport modrozuba funguje ovšem perfektně, kupodivu líp (nedošlo mi z několika desítek pokusů ani k jednomu vytuhnutí, což pod XP jo) než původní verze z PD4.x.
Pod Vistami a W7 je tak použitelná synchronizace pouze s Utloukem. Jedinou útěchou mi je, že s W2k3SBS serverem máme automaticky licenci na Utlouka 2k3 pro celou firmu, ale co je mi to platný když ho tak nesnáším. Tak snad bude chodit ta pushená pošta z Exchange, což je to jediný čím mě MS může přesvědčit.

Doplnění:
Hele zkoušeli jste někdo PalmDesktop 4.x pod Vistami nebo W7? Já teď PD od TungaT5 nainstaloval na virtualizovaná W7Ulti, a funguje to normálně včetně synchronizace přes modrozuba. Instalaci driverů si to nechalo jen potvrdit, a po restartu to naběhlo, ale nemám možnost na virtuální mašině vyzkoušet synchronizaci přes USB, přístupný je jen COM namapovaný na modrozuba.
Ještě přes to nainstaluju PD od Trea680, tak doufám že to bude fungovat - update 13:04: a taky že to přes BT funguje úplně normálně, akorát je to teda brutálně pomalý, ale jak jednou projedou počáteční zálohy při první synchronizaci, rychlost synchronizace je stejná jako na fyzický mašině přes BT. IMO by provozování PD 4.x na Vistách a W7 nemělo nic bránit, max. nebude chodit USB synchronizace.
_________________
UTFG "Jak se správně ptát" !!!
... Peace through superior firepower.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Knihomol94
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 19.8. 2007
Příspěvky: 656
Bydliště: /home

PříspěvekZaslal: čt 12. únor, 2009 15:24    Předmět: Citovat

Jeden spoluzak ma jehoVisty, tak ho zkusim ukecat aby me to nechal vyzkouset na jeho PC a nejpozdejc v sobotu sem hodim vysledek jak dopadla synchronizace pres USB. Zkusil bych i WiFi ale bohuzel nema router Smutný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
masoxCZ
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 9.2. 2007
Příspěvky: 939

PříspěvekZaslal: čt 12. únor, 2009 16:11    Předmět: Citovat

síťová synchronizace by pro mě byla zajímavá, jen pokud bych měl v práci desktop a na routeru nastavený NAT překládání, ale jelikož jedu jen na bookovi kterýho skoro všude tahám s sebou, je to pro mě nezajímavý Radostný
_________________
UTFG "Jak se správně ptát" !!!
... Peace through superior firepower.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
hugo0695
nováček
nováček


Registrace: 24.6. 2007
Příspěvky: 22

PříspěvekZaslal: pá 17. srpen, 2012 8:17    Předmět: Zkušenosti s PalmDesktopem 6.2.2 Citovat

Dostal jsem nový PC s W7/32 a zkoušel jsem nainstalovat PalmDesktop. Při editování položky Kalendáře se celá aplikace zavře... Zkoušel jsem se vrátit k osvědčenému PalmDesktopu 4.1.4E a dály se neuvěřitelné věci... Takže dotaz: (1) Co používat pod W7? (2) V čem může být 'zrada'? [Používám originální instalační utility, bez Agendusu, instalace proběhne vždy dobře... Na XP vše fungovalo...]

Naposledy upravil hugo0695 dne pá 17. srpen, 2012 10:20, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
lukee
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 25.9. 2007
Příspěvky: 511

PříspěvekZaslal: pá 17. srpen, 2012 10:16    Předmět: Citovat

PalmDesktop mi na W7 taky padal. Bohužel žádné jiné rozumné řešení neexistuje. Zde je aspoň výčet těch složitějších:

- syncovat pod Linuxem
- pořídit Mac
- vrátit se k Windows XP (s 32b W7 máš stejně RAM jako s WXP)
- používat WXP + PalmDesktop ve Windows XP Mode nebo v jiné VM
- vykašlat se na PalmDesktop a syncovat třeba s Outlookem
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
hugo0695
nováček
nováček


Registrace: 24.6. 2007
Příspěvky: 22

PříspěvekZaslal: st 24. říjen, 2012 9:12    Předmět: Citovat

lukee napsal:
...l žádné jiné rozumné řešení neexistuje...
Použil jsem poslední Agendus pro Windows, a zdá se, ze problém je vyřešen.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
McOwn
nováček
nováček


Registrace: 25.12. 2006
Příspěvky: 12

PříspěvekZaslal: po 25. březen, 2013 15:23    Předmět: synchronizace T650 s Win7-64bit? Citovat

Zdravím zbývající hrstku obdivovatele palmů a prosím o radu, jak synchronizovat treo 650 s Win 7 - 64bit? Ve fóru se nějak nemohu k jednoduché a ověřené informaci dohrabat.

Moc děkuji a jsem s pozdravem McOwn
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Synchronizace Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412