Fórum - Zobrazit téma - Reset při Hotsync (Treo 680) - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Reset při Hotsync (Treo 680)

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> smartphony/PDA/tablety
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
michal964
nováček
nováček


Registrace: 13.5. 2005
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: čt 06. březen, 2008 9:19    Předmět: Reset při Hotsync (Treo 680) Citovat

Nazdar,
dříve než začnu experimentovat s hard resetem a step-by-step reinstalací všeho Zlostný , ptám se, co bych mohl event. ještě vyzkoušet, když se mi Treo 680 zničehonic (žádná nová instalace ani vědomé smazání čehokoli) začalo restartovat při pokusu:
a) spustit kalendář
b) hned při spuštění Hotsync.
V obou případech je jedno, jestli to spouštím hard-tlačítkem nebo z launcheru.

Všechny ostatní built-in i third-party aplikace fungují OK.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Knihomol94
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 19.8. 2007
Příspěvky: 656
Bydliště: /home

PříspěvekZaslal: po 30. červen, 2008 13:58    Předmět: Citovat

No propriste zkus ze zalohy nvbackupem vybrat jen soubory tech problemovych aplikaci a obnovit je z doby, kdy jeste byly ok (doporucuju nechavat kazdej mesic 1 zalohu mimo cyklickou, teda pokud ji pouzivas) a snad by to melo jit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
masoxCZ
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 9.2. 2007
Příspěvky: 939

PříspěvekZaslal: st 23. červenec, 2008 9:30    Předmět: Citovat

V zásadě souhlas, jen mám ten systém záloh trochu modifikovaný:
- držím jen zálohu "hotového" zařízení bez dat
- a pak dvě cyklické denní zálohy včetně dat
- maximálně jednu za kvartál plnou

Jelikož se v podstatě nikdy nevyskytuju déle než 2 dny bez noťase, nehrozí mi že bych neměl jak obnovit.
V případě havárie dat některé z PIM aplikací je dobré mít nakartě textový dokument s popisem, které datové soubory patří ke které aplikaci (i když podle názvů se to dá obnovit), a pak stačí ze zálohy selektivně vybrat právě jen tyto soubory s daty. Je to rychlejší a má to mnohem méně vedlejších účinků než kompletní obnova (při většině pokusů se neobnovily registrace SW a musel jsem je z Passwords2go registrovat ručně).
_________________
UTFG "Jak se správně ptát" !!!
... Peace through superior firepower.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Knihomol94
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 19.8. 2007
Příspěvky: 656
Bydliště: /home

PříspěvekZaslal: st 23. červenec, 2008 9:42    Předmět: Citovat

Po problemech jsem to taky trosku predelal:
1 zaloha po HR
5 cyklickych, z toho jednou za 2 tydny 1 z cyklu vyradim
Pred kazdym nebezpecnym zasahem manualni plnou

Ja su u PC kazdej den, ale v tom problem neni, vetsinou PC okupuje v dobe mejch manevru nekdo jiny a pak musim vsechno urobit jen z PDA (coz se mi docela dari). Ten textovy dokument je dobra vec, ale kdo se jen trochu vyzna v tom co k cemu instaloval tak ho ani mit nemusi, nazvy jsou vetsinou dost jasny. Navic v RAM jsou vetsinou stovky souboru, sice jich plno patri k 1 aplikaci ale popisovat by se mi to nechtelo. Jo a neukladaji se nahodou registracni data do Saved Preferences?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
masoxCZ
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 9.2. 2007
Příspěvky: 939

PříspěvekZaslal: st 23. červenec, 2008 9:45    Předmět: Citovat

Knihomol94 napsal:
Jo a neukladaji se nahodou registracni data do Saved Preferences?


Jestli chápu systém správně, tak by měly, ale buď je s jejich obnovou problém, nebo to někteří tvůrci aplikací dělají jinak (na což bych si klidně i vsadil), aby ztížili cracknutí registračních kódů (viděl jsem třeba uložení hashe do souboru s nesmyslným creatorID, uložení do úplně cizích dat, a podobné prasárny).
_________________
UTFG "Jak se správně ptát" !!!
... Peace through superior firepower.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> smartphony/PDA/tablety Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412