Fórum - Zobrazit téma - Reflash Palm OS ZIRE72 - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Reflash Palm OS ZIRE72

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Servis
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
krotild
nováček
nováček


Registrace: 6.8. 2008
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: st 06. srpen, 2008 17:22    Předmět: Reflash Palm OS ZIRE72 Citovat

Dobrý den, potřeoval bych reinstalovat Palm OS ve svém Zire 72, jelikož je systém nějaký divný, všechno je pomalý a i když ho celej vymažu tak furt něco chybuje. Dá se přeflashovat palm v domácím prostředí a co k tomu vše potřebuju? Děkuji moc za odpověd. Dakaros
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: st 06. srpen, 2008 18:13    Předmět: Citovat

Zkoušel jsi vůbec hard reset?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
kakadu1
nováček
nováček


Registrace: 25.3. 2005
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: čt 07. srpen, 2008 7:53    Předmět: Citovat

Hard reset prč ne, ale bylo by to zbytečný jako spravit windows přeinstalací.
(už jsem s Windows skončil, asi jsem proti nim proste zaujatej:-)
Už jsem měl tři palmy a systém se mi vždy zhroutil tak po roce. Nešlo to pak ani obnovit-vždy to hlásilo nějakou chybu a následoval cyklický reset.
Teď je to v pohodě, nic si už na Palma Z72 dvojku neinstaluji (jenom MHD2 a čtu knihy). Používám Cleanuninstaller a hlavně položku Delete a68 files.
Že je všechno pomalý, ,to je asi normální, už je to přece staříkRadostný Chtělo by to porovnat is jiným kusem, jestli od 72dvojky neočekáváš moc
Mrkající Vysmátý
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: čt 07. srpen, 2008 10:21    Předmět: Citovat

No to nevim, Zire 72 je náhodou docela rychlá mašinka.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Skorpi
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 24.3. 2005
Příspěvky: 497
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá 08. srpen, 2008 14:16    Předmět: bože Citovat

72ka je rychlý palm. jak vůbec někdo může napsat že je pomalý proto že je to stařík. Neznám žádné nové zařízení co by se rychlosti vyrovnalo.
_________________
HP Pre3, Vodafone
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jacktalking
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: pá 08. srpen, 2008 16:30    Předmět: Citovat

taktéž nechápu proč by Z72 měl být pomalý jenom proto že je starý. Setkávám se s tím ale pravidelně. Nevím co lidi k tomuto přesvědčení vede. Může tam být třeba 1GHz procesor, ale jakmile to je staré dva roky, musí to prostě být pomalé.
Z72 je dle mého jeden z nejsvižnějších strojů co jsem viděl. A vůbec, v dané kategorii to je snad i bez konkurence (pokud se pletu, klidně mě opravte).
_________________
Sony Ericsson
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
krotild
nováček
nováček


Registrace: 6.8. 2008
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: so 09. srpen, 2008 12:05    Předmět: Citovat

Já jsem rozhodně s palmem spokojenej, ale poslední dobou je opravdu dost pomalej a i když udělám hard reset, tak dá se říct, že i s nenainstalovanejma věcma každou chvilku něco chybuje. Jenom třeba, když pustim foťák, tak se nejdřív tak na 5-10s ukáže bílá obrazovka a až potom se konečně spustí.

Známej je na tohle machr, a říkal, že mu to Z72-ka dělala taky a že jediný co pomohlo byl reflash komplet paměti- a po tom, že mohl nainstalovat tunu aplikací a běželo to suprově, bez chyb.

A jelikož jsem si objednal novej displej s digitizérem, tak bych měl rád palma ve stoprocentním stavu.

Jenže ať dělám, co dělám, návod na přeflashování Z72 nikde nenacházim a ten známej tvrdil, že si to dělal sám. Bohužel jsem na něj ztratil kontakt.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Skorpi
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 24.3. 2005
Příspěvky: 497
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: so 09. srpen, 2008 20:54    Předmět: Citovat

Tak tvůj známý musel být opravdu machr, když dokázal flashnout neflashovatelný palm Vysmátý Takže pro ujasněnou, z72 má strata flash ROM a nic s tím nenaděláš. To co popisuješ ty, ta bílá obrazovka, tak to obvykle způsobuje paměťová karta. Udělej hard reset, vyndej kartu a uvidíš, že to bude rychlé jako dřív. Pokud ne, tak je palm rozbitý po HW stránce. Po SW stránce je nezničitelný, protože není co zničit.
_________________
HP Pre3, Vodafone
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Knihomol94
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 19.8. 2007
Příspěvky: 656
Bydliště: /home

PříspěvekZaslal: ne 10. srpen, 2008 10:58    Předmět: Citovat

Zire 72 a pomaly Otázka Otázka Otázka Jak to muze vubec nekoho napadnout, tomu se v rychlosti zadny adekvatne vybaveny Palm nevyrovna... Zkus si LifeDrive a pak tady povidej neco o pomalosti Z72ky. Tak maximalne se mohl trochu zpomalit kdyz v RAM zbyvalo jen par MB mista, to byl o trochu pomalejsi, ale po HR a ocisteni od vseho balastu zase behal jak z praku... Jinak Skorpi ma pravdu, SW se neda nic "rozbit" a palm je neflashovatelny... Jo jeste jedna vec: Jaky ma pam. karta vliv na fotak? Ja zadne zpomaleni nikdy nepozoroval, a to co tu popisujes s tou bilou obrazovkou taky ne... Stejne jsem mel kvuli videu katru vlozenou porad, ale na druhou stranu to byla vysokorychlostni...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Skorpi
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 24.3. 2005
Příspěvky: 497
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne 10. srpen, 2008 11:42    Předmět: Citovat

S tou kartou: Moje dlouholete zkusenosti jsou ty, ze kdyz jsem tam mel pomalou 1GB kartu s hodne soubory, hlavne fotky a videa, tak bila obrazovka byla klidne par vterin pred spustenim fotaku. Ale co me nevic zralo, tak ze jsem mel tu bilou obrazovku pred spustenim Kalendare do okna Agenda... a to jsem pouzival kazdou chvili a to me palilo. Az nahodou jsem prisel na to, ze bez karty to jde krasne rychle. No a pak jsem zkusil starsi (ale asi rychlejsi 256MB SD) a s tou to nedelalo. Jakmile jsem zasunul opet tu 1GB tak to zase delalo. Zda se tedy, ze ty aplikace neco hledaji na karte nebo nevim co, ale ma to pak vliv.
_________________
HP Pre3, Vodafone
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Knihomol94
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 19.8. 2007
Příspěvky: 656
Bydliště: /home

PříspěvekZaslal: ne 10. srpen, 2008 13:56    Předmět: Citovat

No systemovky by tam nic hledat nemely, ale kdo vi, co zase system vyvadi... Taky uz se tu myslim resily pametovky, ze zalezi i na nejakym cipu... Uz nevim presne, ale urcite se tu o tom neco psalo. No ja mam 2 GB (tu samou co mam tedka v LD) a teda nikdy s ni nebyly zadny problemy (jednou zacala pozadovat opakovany formatovani tak mi ju vymenili, ale jinak je bezproblemova) a ta bila obrazovka se mi nikdy nepodarila, ale to asi zalezi na tom cipu v karte... Kdybyste nekdo tady ve foru nasel to tema...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: ne 10. srpen, 2008 23:17    Předmět: Citovat

Z mnohých zkušeností musím oponovat. Bílá obrazovka je způsobena aplikacemi, ne kartou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Skorpi
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 24.3. 2005
Příspěvky: 497
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne 10. srpen, 2008 23:35    Předmět: Citovat

Jedine tedy aplikacemi na karte, protoze se mi to tak chova i po HR. Ale zadna nebezi z karty. Postup: HR palma, bez karty, agenda - nabehne rychle. Do launcheru, jen zasunu kartu, opet tlacitkem na agendu a uz je tam dlouho bila obrazovka.
_________________
HP Pre3, Vodafone
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: ne 10. srpen, 2008 23:37    Předmět: Citovat

To bych teda tipoval spíš na nějakou HW závadu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Skorpi
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 24.3. 2005
Příspěvky: 497
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne 10. srpen, 2008 23:45    Předmět: Citovat

Ale byla by velka nahoda abych mel vadne oba kusy. Tak nevim.
_________________
HP Pre3, Vodafone
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: ne 10. srpen, 2008 23:50    Předmět: Citovat

Budeme to muset zkusit na naší Z72, tohle je fakt nějaký divný.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Servis Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412