Fórum - Zobrazit téma - PDA pro psaní jedním prstem. - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

PDA pro psaní jedním prstem.

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> smartphony/PDA/tablety
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Mates_CZ
nováček
nováček


Registrace: 25.6. 2008
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: st 25. červen, 2008 8:25    Předmět: PDA pro psaní jedním prstem. Citovat

Ahoj,
Prosím o pomoc s nalezením vhodného PDAčka. Jde mi hlavně o psaní textů, samozřejmě s českou diakritikou, a jejich přenos do PC a zpět. Ale... potřebuji, aby na něm bylo možné psát jedním prstem, protože jsem po úrazu ochrnutý a nemohu používat ruce a prsty - píší tyčkou v puse. Tyčkou ale není možné stisknout dvě klávesy současně, což je potřebné pro napsání některých znaků a pod.

Prý to ale umí starý Tungsten C viz. http://www.svethardware.cz/art_doc-281E8CDAC24CEB02C12573C50031BB7E.html v části o klávesnici. Ale Cčko je u nás k nesehnání a já bych si jej nejdříve potřeboval vyzkoušet. Poté jej můžu koupit třeba na eBay.

Jinak funkce "Psaní jedním prstem" je součástí všech Windows pro PC, stačí ji jen zapnout. Pokud vás to zajímá, bližší popis najdete zde: http://www.paraple.cz/Default.aspx?tabid=123
Psal jsem taky do Microsoftu, zda touhle funkcí disponují i Windows Mobile nebo zda je možné ji instalovat dodatečně. Odpověděli mi že odpoví, ale další jejich odpověď už nepřišla.

Pokud ještě víte o nějakém podobném zařízení, na kterém je možné psát jedním prstem, dejte mi prosím vědět, budu rád za každou informaci či kontakt, na koho se obrátit. Předem díky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: st 25. červen, 2008 10:36    Předmět: Citovat

Psát jedním prstem lze na všech palmech s klávesnicí, to ovládání se od dob Tungstenu C prakticky vůbec nezměnilo. Ze stávajících modelů bych doporučoval Treo 680, které má větší displej než nejnovější Centro.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
teret
plavčík
plavčík


Registrace: 3.5. 2005
Příspěvky: 86

PříspěvekZaslal: st 25. červen, 2008 11:38    Předmět: Citovat

a co třeba tohle

http://obchod.sunnysoft.cz/zbozi/066405613/mivvy-um400-6-5-tft-wifi-30gb-hw-key-bt-wxphome.html

nebo je to moc velké, drahé ??? jsou v tom XPčka,takže funkce "Psaní jedním prstem" by měla být v pohodě dostupná , má to i dotykový displej
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Knihomol94
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 19.8. 2007
Příspěvky: 656
Bydliště: /home

PříspěvekZaslal: st 25. červen, 2008 13:48    Předmět: Citovat

Drahe, velke, pomale, malo vykonne... Nekomu se to muze libit, ale ja tyhle rachotiny uplne zavrhuju, zlaty ntbk pretaktovany na 2,3 GhZ s Ubuntu na disku... Ta T680ka je dobry napad, ale co treba velka pismena?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Knihomol94
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 19.8. 2007
Příspěvky: 656
Bydliště: /home

PříspěvekZaslal: st 25. červen, 2008 13:52    Předmět: Citovat

Jo a kdyz uz je rec o UMPC, jsou k dispozici nejake nove stroje s vislama (nebo jak se to jmenuje???) na palube, tu je link:
http://www.mobilmania.cz/default.aspx?catalog=1&catitem=7181
akorat je to cca 3x drazsi...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: st 25. červen, 2008 13:59    Předmět: Citovat

Knihomol94 napsal:
Drahe, velke, pomale, malo vykonne... Nekomu se to muze libit, ale ja tyhle rachotiny uplne zavrhuju, zlaty ntbk pretaktovany na 2,3 GhZ s Ubuntu na disku... Ta T680ka je dobry napad, ale co treba velka pismena?


A jakej je problém s velkýma písmenama? Vždyť na to na všechno pořád stačí jeden prst.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Knihomol94
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 19.8. 2007
Příspěvky: 656
Bydliště: /home

PříspěvekZaslal: st 25. červen, 2008 14:02    Předmět: Citovat

Sry v palmech s klavesnici se nevyznam, ale Shift + klavesa ne? Jestli tam je Caps Lock tak se omlouvam, moje chyba.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: st 25. červen, 2008 14:06    Předmět: Citovat

Najdřív zmáčkneš Shift a až pak klávesu, takže dva prsty vůbec nepotřebuješ. Caps Lock je tam samozřejmě taky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Knihomol94
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 19.8. 2007
Příspěvky: 656
Bydliště: /home

PříspěvekZaslal: st 25. červen, 2008 14:08    Předmět: Citovat

Jak rikam, v klavkach se nevyznam... Ale nebude ta tycka sklouzavat?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Mates_CZ
nováček
nováček


Registrace: 25.6. 2008
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: st 25. červen, 2008 15:56    Předmět: Citovat

Badel napsal:
Psát jedním prstem lze na všech palmech s klávesnicí, to ovládání se od dob Tungstenu C prakticky vůbec nezměnilo. Ze stávajících modelů bych doporučoval Treo 680, které má větší displej než nejnovější Centro.
Jestli to umí všechny Palmy a Trea s HW klávesnicí, tak je to super. Ale teď jsem zmatený. Nedávno jsem si totiž psal s člověkem který tvrdil, že zná Trea velmi dobře, ale že psát jedním prstem na HW klávesnici neumožňují. Jedině prý SW klávesnici a psát na display, co zase nevyhovuje mě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mates_CZ
nováček
nováček


Registrace: 25.6. 2008
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: st 25. červen, 2008 16:07    Předmět: Citovat

To: teret a Knihomol94
Notebook i UMPC jsou pro mě pořád příliš velké.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: st 25. červen, 2008 21:31    Předmět: Citovat

Mates_CZ napsal:
Badel napsal:
Psát jedním prstem lze na všech palmech s klávesnicí, to ovládání se od dob Tungstenu C prakticky vůbec nezměnilo. Ze stávajících modelů bych doporučoval Treo 680, které má větší displej než nejnovější Centro.
Jestli to umí všechny Palmy a Trea s HW klávesnicí, tak je to super. Ale teď jsem zmatený. Nedávno jsem si totiž psal s člověkem který tvrdil, že zná Trea velmi dobře, ale že psát jedním prstem na HW klávesnici neumožňují. Jedině prý SW klávesnici a psát na display, co zase nevyhovuje mě.


Nejenže lze jedním prstem psát, ale Trea jsou výjimečná i tím, že je lze takřka kompletně ovládat jedním prstem přes pěticestné tlačítko.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Mates_CZ
nováček
nováček


Registrace: 25.6. 2008
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: čt 26. červen, 2008 8:25    Předmět: Citovat

Badel napsal:
Mates_CZ napsal:
Badel napsal:
Psát jedním prstem lze na všech palmech s klávesnicí, to ovládání se od dob Tungstenu C prakticky vůbec nezměnilo. Ze stávajících modelů bych doporučoval Treo 680, které má větší displej než nejnovější Centro.
Jestli to umí všechny Palmy a Trea s HW klávesnicí, tak je to super. Ale teď jsem zmatený. Nedávno jsem si totiž psal s člověkem který tvrdil, že zná Trea velmi dobře, ale že psát jedním prstem na HW klávesnici neumožňují. Jedině prý SW klávesnici a psát na display, co zase nevyhovuje mě.

Nejenže lze jedním prstem psát, ale Trea jsou výjimečná i tím, že je lze takřka kompletně ovládat jedním prstem přes pěticestné tlačítko.

To je pro mě taky velmi užitečná vlastnost, díky za informace. Trea jsou dostupnější, takže se pokusím nějaké sehnat a vyzkoušet si ho. Vzhledem k mým možnostem (nebo spíš nemožnostem) to potrvá, ale seženu ho. Dám sem pak vědět. Děkuji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
masoxCZ
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 9.2. 2007
Příspěvky: 939

PříspěvekZaslal: čt 26. červen, 2008 22:41    Předmět: Citovat

Když budeš mít tu tužku s gumou na konci, nebo si necháš její konec zahloubit jako bys do ní otiskl zrnko čočky, tak sklouzávat nebude.
_________________
UTFG "Jak se správně ptát" !!!
... Peace through superior firepower.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mates_CZ
nováček
nováček


Registrace: 25.6. 2008
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: pá 27. červen, 2008 8:00    Předmět: Citovat

Přesně tak, na konci je guma. A je tam taky proto, aby se tlačítka neodřely a jejich stisk byl měkký a netrpěly tlačítka ani zuby Radostný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Knihomol94
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 19.8. 2007
Příspěvky: 656
Bydliště: /home

PříspěvekZaslal: pá 27. červen, 2008 10:03    Předmět: Citovat

Ted jsem videl na Aukru jeden T|C a prihazoval tam nejaky mates, nebyls to ty?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Mates_CZ
nováček
nováček


Registrace: 25.6. 2008
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: pá 27. červen, 2008 11:24    Předmět: Citovat

Knihomol94 napsal:
Ted jsem videl na Aukru jeden T|C a prihazoval tam nejaky mates, nebyls to ty?
NE. Vysmátý
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mates_CZ
nováček
nováček


Registrace: 25.6. 2008
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: čt 03. červenec, 2008 9:18    Předmět: Citovat

Ještě dotaz. Je nějaký rozdíl ve způsobu ovládání, když je v Treu PalmOS nebo Windows Mobile?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Knihomol94
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 19.8. 2007
Příspěvky: 656
Bydliště: /home

PříspěvekZaslal: čt 03. červenec, 2008 10:02    Předmět: Citovat

No WM se nedaji tak dobre ovladat, POS je vseobecne jednodussi...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Mates_CZ
nováček
nováček


Registrace: 25.6. 2008
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: čt 24. červenec, 2008 14:05    Předmět: Citovat

Takže jsem si vyzkoušel Treo 680 i Tungstena Cčko a co do požadované funkčnosti mi vyhovují oba. Sice bez malé lokalizace, ale předpokládám, že ovládání se nezmění, že pouze dojde k nahrazení některých písmenek.
Všem moc díky za rady.

http://www.palmhelp.cz/html/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=9847&highlight=#9847
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> smartphony/PDA/tablety Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412