Fórum - Zobrazit téma - Výběr klávesnice - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Výběr klávesnice

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Příslušenství
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
BorgDog
nováček
nováček


Registrace: 30.4. 2006
Příspěvky: 43

PříspěvekZaslal: po 11. únor, 2008 5:31    Předmět: Výběr klávesnice Citovat

Uvažuji o koupi nové externí klávesnice k Palmu T5, lokalizace Piloc, neb stará IR od Palmu se odporoučela po šesti letech služby do šrotu. Rád bych proto položil ctihodným přítomným několik otázek:

1.) Která klávesnice rychleji "vyždímá" baterii Palmu - ta originální IR od Palmu nebo "připojovací" do multikonektoru od Dicoty?

2.) IR klávesnice od Belkinu, co se nabízí tady v Palmshopu - máte ji někdo? Jaká je, je v něčem lepší než ta od Palmu, a hlavně - dá se na ní psát písmena s diakritikou?

3.) Klávesnice Bluetooth ať už od Freecomu nebo od Palmu - jaké jsou? Jak rychle v nich dojdou baterie a jak rychle "vyždímají" Palm? A stejné otázka jako prve - dá se na nich vůbec psát "česky???"

Prostě bych si potřeboval udělat širší průzkum založený na praktických zkušenostech, a protože srovnávací test klávesnic jsem nikde nenašel, rád bych požádal případné uživatele o jakékoliv postřehy. Díky...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
jacktalking
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: po 11. únor, 2008 9:10    Předmět: Citovat

Připojovací jsem neměl, takže netuším.. Mám Palm Wireless pro E2 a s výdrží jsem problém neměl. Baterie (2x AAA) mi vydržely rok. A to v době studia, kdy jsem chodil na přednášky jako mourovatej. Denně jsem propsal cca 8 hodin (4 na přednášce, další 4 doma) a palm se odporoučel koncem té 8 hodiny. Což ale byla normální doba i při poslouchání muziky. Displej jsem měl na minimum, protože bílé pozadí a černé písmo nepotřebovalo dodatečně podsvítit.
Takže pokud budeš mít baterii OK, počítej s těmi 8 hodinami provozu.
_________________
Sony Ericsson
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Fockewulfik
kormidelník
kormidelník


Registrace: 18.2. 2007
Příspěvky: 274
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: st 13. únor, 2008 15:58    Předmět: Citovat

1. u TT jsem měl Dicotu a potom IR klávesnici a ve výdrži jsem neviděl rozdíl....
2.mám IR klávesnici od Palmu
3.určitě rychleji než předchozí dvě...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky Yahoo Messenger
BorgDog
nováček
nováček


Registrace: 30.4. 2006
Příspěvky: 43

PříspěvekZaslal: čt 14. únor, 2008 7:06    Předmět: Fockewulfík Citovat

Díky! Tohle mě právě nejvíc zajímalo, jestli na ta Dicota "nežere" třeba 2x víc než IR. Radostný

A co ta IR od Belkina nebo Bluetooth? Nemáte nikdo zkušenosti?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
kinter
plavčík
plavčík


Registrace: 23.6. 2005
Příspěvky: 197

PříspěvekZaslal: pá 30. květen, 2008 12:37    Předmět: Re: Výběr klávesnice Citovat

BorgDog napsal:
A stejné otázka jako prve - dá se na nich vůbec psát "česky???"


Zdravíčko,
jak dopadl průzkum?
V PalmShopu jsem viděl http://palm.cz/3245WW-BLUETOOTH-KEYBOARD%2C-QWERTY%2C-HBU-WBU-bezdratova-%28BT%29-klavesnice-univerzalni.html

s ?reklamním? textem:
Potřebujete-li svůj palm využívat pro zaznamenávání delších textů, bez externí klávesnice se neobejdete. Již není třeba se spoléhat na nespolehlivé neznačkové produkty, Palm nyní nabízí vlastní bezdrátovou Bluetooth klávesnici š*cenzura*é kvality!
Kompatibilita je jistá pro:
* Treo 650
* Treo 680...

Mám pocit, že infra klávesnice česky neumí, modrejzub ano?
A s jakou češtinou? Piloc se už snad nedělá, já mám Locale a marně čekám na upgrade, takže taky jako kdybych neměl? Mám Treo680.
Kdyby to uměla T650, třeba bych se k ní vrátil, ale ta má taky novější FW, než je čeština?

A ještě v náhledu vidím, že Palm nabízí cenzurovanou š.p.í.č.k.o.v.o.u kvalitu... Zlomyslný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Knihomol94
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 19.8. 2007
Příspěvky: 656
Bydliště: /home

PříspěvekZaslal: pá 30. květen, 2008 14:35    Předmět: Citovat

Ja mam PUWK, je jasny ze infraport zere mnohonasobne min nez BT. Mam ji asi 4 mesice a porad mi hlasi "Keyboard baterries FULL". A vyhodu BT taky zadnou nevidim, teda pokud nebudes psat na palmu kterej od tebe bude 10 metru Pochybující coz asi stejne nepude, protoze bys nic nerozeznal (prekvapive). Dale pokud mas PiLoc, tak PUWK ti bude psat cesky na 100%, Locale tak to pujde jen s tou starsi palmovskou 4-radou klavesnici... Nevim jak na ostatnich klavesnicich, ale tady jsem si jistej... A pokud jde o T5, tak klavesnice od Dicoty ma Universal connector, zatimco vsechny novejsi palmy se kterejma sem se kdy setkal mely Multiconnector, takze by si spolu moc nepopovidali...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
kinter
plavčík
plavčík


Registrace: 23.6. 2005
Příspěvky: 197

PříspěvekZaslal: pá 30. květen, 2008 15:15    Předmět: Citovat

Jedinou výhodu BT jsem viděl v tom, že "kompatibilita je jistá" pro Treo 680 a z toho co píšeš, tak vyplývá, že kompatibilní s češtinou a T680/650 není.

Fungovala čeština aspoň na čtyřřadé klávesnici se starým Locale na T680?

A PiLoc s čtyřřadou funguje česky?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Knihomol94
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 19.8. 2007
Příspěvky: 656
Bydliště: /home

PříspěvekZaslal: pá 30. květen, 2008 17:44    Předmět: Citovat

No s tou kompatibilitou to bude asi stejny, ale u BT mi vadi to ze bych musel zarizeni sparovat... A u 4-rady je to jisty, na webu RedGrep je dokonce ke stazeni ovladac doplnenej o ceskou mapu pro tu kbd... A u PiLocu si nejsem jistej, ale asi to tam taky pujde... Jo a z cehos vyvodil ze je to nekompatibilni?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
kinter
plavčík
plavčík


Registrace: 23.6. 2005
Příspěvky: 197

PříspěvekZaslal: pá 30. květen, 2008 18:03    Předmět: Citovat

Knihomol94 napsal:
Jo a z cehos vyvodil ze je to nekompatibilni?


Je pětiřadá, k tomu jsi napsal, že v Locale neumí česky a Piloc se už nedělá. Pokud s mým T680 "neumí šésky" Zlomyslný tak co je to za tragikomickou hlášku: Kompatibilita je jistá. Pochybující

No nic, o jedné čtyřřadé vím, pro Clié mám Piloc, tak zkusím. A jestli ještě někdy RedGrep dodělá Locale pro nový FW Trea680, třeba klávesnici i koupím.

Prošel jsem tady diskuzi o klávesnicích, dozvěděl se třeba i o clech Pobavený , ale která klávesnice s kterým Palmem a kterou češtinou píše, to ne. Proto jsem zkusil diskuzi oživit. Díky za reakce, třeba se ještě někdo s klávesnicí a Treem ozve.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Knihomol94
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 19.8. 2007
Příspěvky: 656
Bydliště: /home

PříspěvekZaslal: pá 30. květen, 2008 21:16    Předmět: Citovat

No s Treem asi tezko, vetsine lidi staci vestavena klavka... Jen tak mimochodem: Jde na Centru nebo Treu 680 1.12 ROW s cestinou Locale nebo PiLoc psat s diakritikou i na vestaveny klavesnici?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
BorgDog
nováček
nováček


Registrace: 30.4. 2006
Příspěvky: 43

PříspěvekZaslal: so 31. květen, 2008 5:09    Předmět: 2 Kinter Citovat

No, já mám zkušenosti pouze se starším typem Palmu T3, ale pokud pro tebe bude směrodatná zkušenost, shrnul bych ji asi takto tato:

1.) Lokalizace - pokud uvažuješ o psaní na externí klávesnici, jednoznačně Piloc. Locale neměla podporu pro externí klávesnici ještě ani pro Palm TX, řešilo se to různými bastly, nespolehlivými, poruchovými, pochybnými. Jestli ji má pro novější Palmy teď, nevím, ale spíše o tom pochybuji.

2.) Palm Wireless Keyboard - jednoznačně klávesnice, kterou jsem používal nejdéle. Bilance:

+ Životnost baterie v klávesnici vynikající (podle mých zkušeností cca. 6 měsíců při KAŽDODENNÍM psaní.

+ Spotřeba v Palmu přijatelná, při plně nabité baterii tipuji tak 8-12 hodin nepřetržitého psaní. Navíc s trochou akrobacie lze psát v landscape modu (je podporován) současně s nabíjením Palmu přes kabel - velmi důležité!!!

+ Klávesnice je lehounká, skladná, hezky vymyšlená (připomíná mi věcičky z dílny pana Q... Vysmátý) a přitom velmi odolná. I ten IR vysílač co vypadá jako ideální kandidát na ulomení, je pružný a drží jak helvétská víra. Jediné, co za cca. 5 let intenzivního používání povolilo byla gumová zarážka pro vysouvání.

+ Klávesy jsou velké a "měkké" s nízkým zdvihem, ale psát se dá pohodlně a rychle "všemi deseti," jde jen o zvyk.

- Ovladač. Nestabilní, padající, kousající se často z nepochopitelných příčin nebo bez příčiny. Nemohu spočítal, kolikrát jsem ho reinstaloval a proklel. Navíc na T3 závažná neopravená chyba projevující se kolizí s Palm Link Updaterem po nainstalování nejnovějších ovladačů pro telefony. Ovladač je hlavní důvod, proč jsem tuto jinak výbornou klávesnici přestal používat, byť mám podezření, že se mi ji nakonec podařilo přece jen "vyklepat" - až budu mít čas, prověřím a dám vědět.

- Špatná stabilita. Palm na klávesnici klouže, všelijak balancuje, padá, není za co ani kam ho upevnit. Řešil jsem nakonec zavařovací gumou, ale není to ono...

- Cena. Přestože teď už nižší než v době, kdy jsem si ji kupoval já, stále docela vysoká.

3.) Dicota-Imput PDA Keyboard - používám teď asi půl roku. Dosavadní bilance:

+ Stabilita. Palm je zapojen do multiconnectoru a sedí PEVNĚ, neviklá se, nepadá, jeden nemusí mít strach, že spadně

+ Výdrž na baterie. To, čeho jsem se obával nejvíc, se nenaplnilo, přestože klávesnice bere proud z Palmu, životnost zůstává slušná. Je sice tak o 2-3 hodiny nižší než už Palm WK, ale stále použitelná.

+ Ovladač. Zcela jiný než u PWK, patrně starší - a lepší, stabilní, od instalace o něm nevím. Přitom bráno přísně podle specifikací, T3 nepatří mezi podporované přístroje a klávesnice ani ovladač by na něm tím pádem vůbec neměly fungovat... typický Palm. Zlomyslný Na druhou stranu není podpora pro jiné typy přístrojů (PWK má na CD ovladače i pro Windows FUJ! Mobile). A je třeba zmínit, že ovladače pro PWK a Dicotu nelze mít na jednom Palmu současně, jeden při instalaci automaticky smaže druhý a PWK ovladač je pak navíc nepoužitelný, musí se ručně smazat a instalovat znovu.

+ Cena. Rozdíl oproti PWK je v tomto směru propastný. Nutno zároveň přiznat, že na technické kvalitě se to odráží, Dicota je větší, těžší, při otevírání vrže a celkově nezapře dojem "made in China." Ale provedení mechanismu je jednoduché a přitom dostatečně robustní, takže nemám pocit, že by něco mělo v dohledné době povolit. Kdo na nějaký design kašle, bude spokojen.

- Při psaní nelze Palm zároveň dobíjet. Pro mě největší nedostatek, přitom by technicky nebyl problém zamontovat do klávesnice obyčejný konektor pro nabíječku a bylo by vyřešeno. Na Internetu a myslím, že i tady na PalmHelpu je k dispozici návod, jak toto provést "podomácku," není to těžké, ale vyžaduje to už nástroje a jistou zručnost, takže se do toho nejspíše pustí málokdo.

- Menší komfort psaní. Klávesy Dicoty jsou oproti PWK znatelně menší, tvrdší a s větším zdvihem. Alespoň pro mě tak byla "adaptační fáze" o dost delší, ale dá se to naučit a klávesnici používat.

- A nevýhoda je samozřejmě nemožnost použít tu klávesnici s jakýmkoliv zařízením bez multiconnectoru.

Co se týče dalších klávesnic, jen z doslechu a z ověřených zdrojů bych si troufl vyvodit toto:

4.) Bluetooth klávesnice: Starší typy od Freecom zcela bez možnosti češtiny v jakékoliv lokalizaci. Nový typ od Palmu: čeština OK na Pilocu, Locale opět nula. Výhodou je široká podpora zařízení, ale ovladač je prý opět katastrofa. Životnost cca. 3 hodiny psaní v palmu a asi dvakrát tolik v klávesnici - tedy zoufale málo, Bluetooth je neblaze proslulý "žrout." Pravděpodobně nic nebrání tomu, mít Palm při psaní zároveň v nabíječce. Tím by se výdrž nejspíš zvedla na přijatelnou míru, ovšem nabízí se otázka, jak by se tento režim "nabíjení a vybíjení současně" dlouhodobě podepsal na akumulátoru Palmu. Na druhou stranu mobilita, které se tu někdo posmíval, mi nepřijde tak marná. Jistě, že nikdo nebude mít Palm při psaní 10 metrů od klávesnice, ale možnost mít např. klávesnici na kolenou a Palm položený vedle na zemi nebo někde na kameni by zejména při psaní v "polních" podmínkách nemusela být k zahození. Osobně mi zatím stačí Dicota, ale pokud by se PWK ukázala neopravitelně porouchaná, BT Palm by byla alternativa, kterou bych nejspíše vyzkoušel navzdory negativům.

5.) V PalmShopu byla (možná ještě je) k mání IR klávesnice od Belkina. Její konstrukce je dosti svérázná, skládá se ze dvou částí, které ovšem musí být vůči sobě zřejmě v přesné pozici. Pro "polní" psaní to asi nebude použitelné vůbec, určeno jen na stůl. Navíc díky složitějšímu IR bych hádal i vyšší spotřebu klávesnice. Z hlediska lokalizace sice má Belkin na svých stránkách v podpoře důkladně zahrabaný soubor pro "počeštění" klávesnice, ale jeho funkčnost v praxi nelze odhadnout. Deklarována široká podpora zařízení. Bez vyzkoušení riskantní a zejména provedení mi přišlo hodně nešťastné - pokud bych se už vracel k IR klávesnici, byla by to další PWK.

6.) A nakonec je u nás k mání i "perlička:" "Laserová" klávesnice, která promítá obraz kláves na stůl nebo jiný rovný povrch a snímá jejich "dotek" - nedávno se objevila i v jednom díle "Kriminálky Miami" Radostný Funguje na Bluetooth, čili životnost asi dvě hodiny. Navíc má Li-Pol baterii zabudovanou napevno, takže je otázka, jak to bude s případnou výměnou po "vyhoření." Technicky jsou podporovány údajně novější Palmy i Windows Mobile PDA, ovšem znaky jsou bez diakritiky a tedy odpadá jakákoliv možnost češtiny. Výhodou je pochopitelně směšná velikost (menší než krabička cigaret) a fakt, že použití vypadá opravdu futuristicky, ale jinak jde podle mě spíš o hračku pro nadšence a "frajery."
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Knihomol94
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 19.8. 2007
Příspěvky: 656
Bydliště: /home

PříspěvekZaslal: so 31. květen, 2008 7:13    Předmět: Citovat

S vetsinou veci cos tady napsal souhlasim, ale mam par vytek:
1) Nevim, jakay software mas v TT3 nainstalovany, ale me ovladac PUWK na LD jede naprosto v poradku, driv sice zpusoboval resety, ale byla tam softwarova kolize a po odstraneni nevhodneho softu o driveru ani nevim. Jen pro zajimavost pokud tu PUWK jeste mas tak zkus po dopsani keyboard driver vypnout. Me tohle pomohlo od hodne resetu.
2) Co se tyce stability Palmu v PUWK, tak se s tebou asi musim hadat. Palm mi v ni sedi perfektne, neklouze, nevypdadava, rekl bych hlavne diky tomu vytahovacimu ramecku, to pogumovani je tam jen aby se zabranilo posuvu do boku.
3) Jake ma vyhody ze mam klavesnici na kolenou a Palm vedle na kameni? Nevim jak ty, ale ja na klavesnici jen "datluju", sice docela rychle, ale stejne porad potrebuju videt klavesnici i displej (monitor) zaroven, takze je alespon pro me lepsi, kdyz palm sedi v drzaku hned nad klavesnici a ze na nej nemusim mit nejakej extra stojanek, ktery snizuje mobilitu. Jsem proti tomuhle reseni docela skeptik, za tech par mesicu co mam PUWK jsem si na ni tak zvykl ze se mi na ni pise pomalu lip nez na klasicky PC klavesnici, a uz bych ji nedal z ruky...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
kinter
plavčík
plavčík


Registrace: 23.6. 2005
Příspěvky: 197

PříspěvekZaslal: so 31. květen, 2008 14:33    Předmět: Re: 2 Kinter Citovat

BorgDog napsal:
No, já mám zkušenosti pouze se starším typem Palmu T3, ale pokud pro tebe bude směrodatná zkušenost, shrnul bych ji...


Díky moc,
když ne mě, tak aspoň má vlákno odpověď na Tvou otázku. Pro mně to bylo hodně zajímavý, klávesnici budu mít na vyzkoušení. Akorát se vloudila chybička, pro CliéNR nemám češtinu, tu jsem měl pro Clié765, tak uvidím. Zkusím pak i s T680.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
BorgDog
nováček
nováček


Registrace: 30.4. 2006
Příspěvky: 43

PříspěvekZaslal: út 03. červen, 2008 5:07    Předmět: 2 Knihomol 94 Citovat

Díky za postřehy, člověka vždycky potěší, když si jeho výplody aspoň někdo přečte. Radostný Jen pár postřehů:

1.) Pokud je to tak, máš opravdu štěstí. Ale mně se na TT3 ten ovladač nikdy uspokojivě a hlavně dlouhodobě zprovoznit nepodařilo a teď už jsem celkem přesvědčený, že to prostě NEJDE, bez ohledu na software. Třeba to, co navrhuješ (vypínání ovladače po použití) nebylo možné proto, že pravidelně první, k čemu docházelo, byla nemožnost ten ovladač vůbec otevřít! To znamená, že klávesnice sice fungovala normálně nebo většinou normálně, ale po tapnutí na ikonu ovladače v Palmu následoval okamžitě "Fatal Alert" a reset. Po reinstalaci se dal ovladač párkrát otevřít, ale nejpozději během několika dnů se vše vracelo znovu k tomuto stavu. Nakonec jsem zjistil, že toto by měl být právě důsledek konfliktu s upgradem Phone Link Updateru, ale i když jsem smazal složku záloh v PC, provedl hard reset a následně manuální reinstalaci všech programů, toto chování se vracelo - je ovšem možné, že jednou provedený upgrade Phone Link Updateru provede změny v ROM paměti Palmu, které jsou už nevratné i po hard resetu, na tuto otázku jsem nikde nenašel jednoznačnou odpověď. Z hlediska psaní bylo nejotravnější, že ovladač časem začal generovat při psaní "echa:" Např. zmáčknete C a nic. Zmáčknete znovu a najednou se vypíše CCCC. Toto chování se přitom stupňovalo až do fáze, kdy se takto nepředvídatelně "replikovaly" třeba dvě řádky dříve napsaného textu. Reinstalace ovladače pomohla, ale opět jen dočasně. Po různě dlouhé době se problém vracel a nakonec se k němu přidalo nefunkčnost písmen P a L, ale tady si už nejsem jist, zda byl na vině opět ovladač nebo "vyklepaná" klávesnice, přece jen jsem ji používal dost intenzivně. Každopádně jsem vyzkoušel snad všechno včetně "holé" instalace, tedy mít v Palmu pouze lokalizaci, ovladač klávesnice a DocsToGo, ale nepomohlo nic. Jediné, co jsem nezkoušel, bylo psaní bez lokalizace, ale to by pro mě stejně nebylo k ničemu, protože češtinu potřebuji. Každopádně, jak říkám - pokud na LD vše funguje jak má, můžeš se pokládat za šťastlivce, protože jinak je PUWK vynikající kousek.

2.) Myslím, že tady bude asi opět na vině odlišnost LD a TT3. Neznám přesné rozměry a nechce se mi je hledat, ale odhaduji, že LD bude větší a téměř určitě i těžší. Tím pádem nejspíš sedí v klávesnici líp, ale TT3 byl problematický. Přístroj je natolik tenký, že přítlačný rámeček na něj "nedosáhne" a díky nízké váze ani neklouzavá podložka moc nepomáhá - stačí sebemenší cuknutí nebo "škobrtnutí" a Palm letěl na zem. Zažil jsem takto několik ošklivých pádů, kdy jsem měl vážně nahnáno, naštěstí vše dopadlo dobře. Nakonec problém vyřešila ona zavařovací guma nebo psaní na boku v landscape módu, kdy je přece jen větší část přístroje na podložce a navíc se dá IR vysílač použít jako "zarážka."

3.) To není tak jisté, aspoň pro mě. Já píšu docela rychle a přesně, přičemž nepotřebuji na monitor neustále vidět, stačí mi, vidět si "pod prsty." Takže řešení mít např. klávesnici v posteli a Palm v kolíbce na nočním stolku, kde bych je občas "mrkl" podle mě má něco do sebe. Jinak ale souhlasím, co se komfortu psaní týče zřejmě PUWK nemá konkurenci. Mimochodem jsem třeba prve nezmínil, že zatímco psaní na Dicotě je docela hlučné a klávesy cvakají až má člověk pocit, že spíš louská ořechy než píše, klávesy PUWK jen tiše "šeptají..." rozhodně nehrozí, že s ní při nočním psaní někoho vzbudíte... Machr
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Knihomol94
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 19.8. 2007
Příspěvky: 656
Bydliště: /home

PříspěvekZaslal: út 03. červen, 2008 5:57    Předmět: Citovat

No ty echa bych prisoudil spis softu, ale P a L jsou podle me na 95% nefunkcni hardwarove. Jinak pokud pouzivas IR vysilac jako zarazku, tak je dost ohebny, takze asi moc dobre chranit proti padu nebude, navic to bys musel mit mod pro levaky, pokud se dobre pamatuju? Nevim jestli jsi pravak nebo levak, ale me by vadilo to vecny prepinani v preferencich, tak si vzdycky jen prepnu do Landscape, pripojim kabel (vetsinou mam zaply WiFi) a pisu.. A jen pro zajimavost: mel jsi palm pri psani vysunuty? Jo a mas pravdu, LD je vetsi a tezsi, ale po predelani na LF by mel par deka shodit...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Příslušenství Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412