Fórum - Zobrazit téma - Problém s Centrem - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Problém s Centrem
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> smartphony/PDA/tablety
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Pilgrim
nováček
nováček


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: ne 11. květen, 2008 22:52    Předmět: Problém s Centrem Citovat

Mám následující problém se svým Centrem: při pokusu o zvednutí hovoru (středovým či zeleným tlačítkem) dojde velmi často k zamrznutí telefonu s nutností soft resetu. Nejprve jsem se domníval, že na vině je aplikace TakePhone, ale stejný problém se vyskytuje i po jejím odstranění a používání standardní aplikace Phone. Provedl jsem Hard Reset a nainstaloval jen minimum aplikací, abych vyloučil kolizi, ale nebyl jsem úspěšný. Uvedený problém se vyskytne i několikrát během dne a Centro se tak stává celkem nepoužitelné.
Setkal se někdo s odobným problémem? Můžete prosím poradit v čem by mohl být problém?

Pro infomaci ještě uvádím přehled nainstalovaných aplikací:
2Day
SplashID
Card Reader
RLock
RscBackup
Uninstal Manager
Resco Viewer
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: po 12. květen, 2008 0:30    Předmět: Citovat

Hard reset je pěkná věc, ale pokud po něm cokoliv nainstaluješ, je celkem k ničemu. Chtělo by to udělat HR a zkusit používat úplně čistý zařízení, aby bylo jasný, jestli je chyba v SW nebo HW.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
pantata
nováček
nováček


Registrace: 11.11. 2006
Příspěvky: 24

PříspěvekZaslal: po 12. květen, 2008 8:00    Předmět: Citovat

Mam stejny problem (ale v posledni dobe velmi zridka), taktez jsem z toho puvodne vinil takephone Radostný. Ale projevuje se to i na "cistem" Centru po HR.

Z vyse uvedenych aplikaci nepouzivam nic.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Pilgrim
nováček
nováček


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: po 12. květen, 2008 8:22    Předmět: Citovat

Badel napsal:
Hard reset je pěkná věc, ale pokud po něm cokoliv nainstaluješ, je celkem k ničemu. Chtělo by to udělat HR a zkusit používat úplně čistý zařízení, aby bylo jasný, jestli je chyba v SW nebo HW.


Záměrně jsem instaloval aplikace, které by neměli souviset s telefonní částí. Vyzkouším tedy čistý HR i když Pantata níže uvadí, že se mu stejný problém vyskytoval i na čistém Centru.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
bubak
nováček
nováček


Registrace: 23.3. 2005
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: po 12. květen, 2008 9:30    Předmět: Citovat

Tak mě se to občas stává taky a mám nainstalovaný takephone...takže koukám,že aplikací to není.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
pantata
nováček
nováček


Registrace: 11.11. 2006
Příspěvky: 24

PříspěvekZaslal: po 12. květen, 2008 11:31    Předmět: Citovat

Podle meho sledovani mi to pripada, ze nedojde k uplnemu zamrznuti telefonu, ale jen k "zaseknuti" - obcas, (kdyz jsem to dost dlouho vydrzel) zacal telefon po delsi chvili zase reagovat.

Zkousel jsem tyden Centro po HR, bez jakekoli instalace a bez synchronizace a behem tohoto tydne mi "zamrzl" 2x.

Tak jsem vzal takephone na milost Radostný, znova HR a znovu vse nainstaloval a za posledni dva tydny to pri prijmu hovoru nevytuhlo ani jednou. Podivne ... Rozpačitý
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Pilgrim
nováček
nováček


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: po 12. květen, 2008 11:37    Předmět: Citovat

pantata napsal:
Podle meho sledovani mi to pripada, ze nedojde k uplnemu zamrznuti telefonu, ale jen k "zaseknuti" - obcas, (kdyz jsem to dost dlouho vydrzel) zacal telefon po delsi chvili zase reagovat.


Tak jsem možná jen nebyl dostatečně trpělivý. Každopádně po té, co se zobrazilo okno aplikace Phone, přestalo Centro reagovat na stisk jakékoliv klávesy, zůstala trvale podsvětlená klávesnice a nedošlo k vypnutí displeje po uplynutí časového intervalu. Centro se tvářilo jako mrtvé.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: po 12. květen, 2008 12:22    Předmět: Citovat

Tyhle problémy jsem měl s Treem 680, ale na Centru uplně bez problémů a to už tam mám taky docela nějakej rizikovej software.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Pilgrim
nováček
nováček


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: po 12. květen, 2008 13:02    Předmět: Citovat

pantata napsal:

Tak jsem vzal takephone na milost Radostný, znova HR a znovu vse nainstaloval a za posledni dva tydny to pri prijmu hovoru nevytuhlo ani jednou. Podivne ... Rozpačitý


Podobně jsem postupoval i já. Centro mám něco přes 14 dní a od té doby jsem provedl 2x HR s přeinstalováním aplikací. Zkoušel jsem nasadit i aplikace typu SafeGuard nebo Reset Doctor ale bez výsledku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
bubak
nováček
nováček


Registrace: 23.3. 2005
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: ne 18. květen, 2008 7:27    Předmět: Citovat

Tak mám další problém,ťapnu na memos a centro jde do resetu.Nesetkal se s tím někdo?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: ne 18. květen, 2008 12:01    Předmět: Citovat

To rozhodně neni normální chování, takže je jasný, že máš opět nějakou softwarovou kolizi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
sharkan123
nováček
nováček


Registrace: 25.4. 2008
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: ne 18. květen, 2008 16:20    Předmět: Citovat

mam to same, nemuzu kolikrat prijmout hovor protoze centro zamrzne, a to same kdyz volam tak tak zlobi zelene tlacitko pro vytaceni. jo a kdy bude cestina na centro?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: ne 18. květen, 2008 18:50    Předmět: Citovat

Dle vyjádření importéra byla čeština měla být od zítřka.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
masoxCZ
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 9.2. 2007
Příspěvky: 939

PříspěvekZaslal: po 19. květen, 2008 13:07    Předmět: Citovat

bubak napsal:
Tak mám další problém,ťapnu na memos a centro jde do resetu.Nesetkal se s tím někdo?


Jak píše Badel. Evidentně sis nainstaloval něco, co se s něčím nemá rádo. Nemáš třeba nainstalované ChronMemo nad prázdnou databází? Je dobré ho instalovat až potom, co vytvoříš nějaká Mema, protože pokud zjistí že je databáze prázdná, vytvoří si ji podle starého formátu palmů pod POS4.x, a na 5ce to pak dělá bordel (vyzkoušeno na T5 a T680). Ale to je jen příklad. Přezkoušej to na čistém Centru (v továrním stavu, ergo po hardresetu) a vsadím klidně botky, že to bude bez problému.

A doporučení: na kartu si hoď NVbackup a před každou instalací nového SW si zazálohuj telefon. Když bude nová aplikace dělaj brajgl, nejlíp udělat hardreset a z karty z poslední zálohy obnovit původní stav.
_________________
UTFG "Jak se správně ptát" !!!
... Peace through superior firepower.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
bubak
nováček
nováček


Registrace: 23.3. 2005
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: st 21. květen, 2008 7:21    Předmět: Citovat

Tak závada s Memos odstraněna-v desktopu jsem našel jeden záznam s paznakem,který se tam dostal při kopírování.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: st 21. květen, 2008 9:33    Předmět: Citovat

To ten paznak způsoboval ty resety?! Co to bylo za znak? To by mě docela zajímalo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
bubak
nováček
nováček


Registrace: 23.3. 2005
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: st 21. květen, 2008 9:55    Předmět: Citovat

To už bohužel nezjistím,ale vím,že jsem to nakopíroval přes schránku z nějaké diskuze a při hledání chyby tam byl obdélníček.Na T650 jsem ale v životě takový problém neměl.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: st 21. květen, 2008 14:25    Předmět: Citovat

No já sice Palm Desktop nepoužívám, takže mě to netrápí, ale je to každopádně hodně zajímavej poznatek.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
warann
nováček
nováček


Registrace: 27.5. 2008
Příspěvky: 13

PříspěvekZaslal: út 17. červen, 2008 14:40    Předmět: Citovat

Tak mně se to s Centrem stává taky - při příchozím hovoru následuje jakoby zamrznutí (nic neraguje), hovor tedy nemůžu vzít. Po té co volající zavěsí, telefon se sám "probere". A zelené tlačítko - jak o tom někdo shora psal - někdy taky zlobí. Obě závady se vysktují pouze občas, zcela nahodile. Jo, aktuálně nemám v tetefonu nainstalováno nic.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: út 17. červen, 2008 15:15    Předmět: Citovat

Mně se tohle na Centru stalo zatim 2x a to tam mám už docela dost softwaru navíc.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> smartphony/PDA/tablety Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Strana 1 z 4

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412