Fórum - Zobrazit téma - Treo 650 - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Treo 650

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> smartphony/PDA/tablety
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
gimli
plavčík
plavčík


Registrace: 15.1. 2008
Příspěvky: 163

PříspěvekZaslal: út 04. březen, 2008 10:38    Předmět: Treo 650 Citovat

Ahoj,

mám možnost koupit Treo 650 mírně jeté, ale funkční za cca 2.500. Doporučili byste mi do toho jít? Jaké jsou zkušenosti a problémy s používáním Trea650 v síti T-Mobile, jaká je stabilita, kompatibilita a vůbec, jak se s Treem žije? Radostný Je to dobrý phone? Koupili byste si ho znova? Nikdy jsem smartphone nepoužíval, trochu mě u něj děsí váha a velikost, ale PalmOS jsem si oblíbil - teď mám TX-ko a vyhovuje mi, nicméně mě láká nosit jen jeden přístroj. A nebo je T650 už zastaralý a už byste do něj nešli i když je za dobrou cenu a radši koupili nové Centro?

Díky za tipy a postřehy,

Gimli
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
tomt
plavčík
plavčík


Registrace: 31.10. 2005
Příspěvky: 91

PříspěvekZaslal: út 04. březen, 2008 12:05    Předmět: TREO 650 Citovat

Ahoj Gimli,

rozhodnutí bude pochopitelně na tobě. Dobré je, že máš s PALM OS zkušenost a víš co dovede. Já jsem řešení "All in one" řešil několik let a nakonec zakotvil u TREa 650. Mám ho cca 2 roky a su spokojenej.
Otázka je nač ho chceš. Doporučuji rozmyslet si to a pak zvážit zda prachy utratit či ne.
Cse týče ceny, myslím, že je přiměřená, včera jsem v mobilkšeftě viděl také mírně použité za 2700,-
_________________
Postupně: P IIIe, TRG pro, T / W nyní TREO 650+GPS BT Navibe GB 735+ SDHC 16GB Adata
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Davy
nováček
nováček


Registrace: 14.5. 2005
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: út 04. březen, 2008 21:52    Předmět: Citovat

Kdysi jsem řešil stejný problém. Přecházel jsem na Treo 650 z Tungstena E + SE. (Mám také T mobile). První poznatek - některé aplikace, které jsem používal na TE na Treu nefungovaly (namátkou Aero Player, Card export). Je pravda, že jsem neměl vždy nejnovější verzi. Vždy se dá ale najít funkční alternativa (pTunes, Card reader). Druhý poznatek - proti TE velká nestabilita. Reset 1x za 3 dny až 3x za jeden den. Často bohužel při příchozím hovoru, kdy se číslo nijak nedá zpětně zjistit. Za část jistě mohl software (podezírám především Piloc, možná i LightWav). Stabilita se dá zvýšit custom ROM a výběrem sw. Třetí poznatek - malá paměť. Řadu aplikací, které jsem používal, jsem musel přesunout na kartu. A čtvrtý, řekl bych nejzásadnější poznatek - cca po týdnu používání jsem si nedovedl představit, že bych se mohl vrátit k dříve používané kombinaci TE + SE. Výhody all in one zcela převážily nad všemi nedostatky. Pro doplnění, dnes používám T680.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
tomt
plavčík
plavčík


Registrace: 31.10. 2005
Příspěvky: 91

PříspěvekZaslal: út 04. březen, 2008 22:02    Předmět: Citovat

S tím nenávratnem zpět k jiným řešením od TREA také souhasím.
Co se týče nestability, resety nemám, pokud používám obyvyklé aplikace. Pokud experimentuji, tak se jim člověk asi nikdy nevyhne.
Reset při příchozím volání jsem také zažil - kdysi, teď (ťukám na dřevo) už si ani nepamatuju kdy se mi to stalo.
Jediná jistota resetu je u mne promazávání většího počtu SMS v kuse. Proč tomu tak je nevím, ale prostě se to děje. Někdy jo, někdy ne a nikdy to není po stejném počtu zpráv.
ROMku doporučuji zvolit buď
a) nějakou vlastní, máš-li s jejich tvorbou zkušenosti,
b) Mirovu viz konkurenční (?)
pdasoft..cz
c) HAwkovu (tu mám i já) ze stejného zdroje.

Paměť - karty už jsou dnes ...
_________________
Postupně: P IIIe, TRG pro, T / W nyní TREO 650+GPS BT Navibe GB 735+ SDHC 16GB Adata
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mareka
plavčík
plavčík


Registrace: 27.10. 2005
Příspěvky: 149

PříspěvekZaslal: st 05. březen, 2008 9:09    Předmět: T650 Citovat

Pouzivam jej uz tri roky a max spokojenost - jen to wifi by se siklo

A k te nestabilite: ve chvili kdy nemam lokalizaci a necpu tam neuvazene novy a novy soft tak nevim co je reset.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Davy
nováček
nováček


Registrace: 14.5. 2005
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: st 05. březen, 2008 9:56    Předmět: Citovat

Souhlas. Psal jsem, že za resety stojí sw kombinace a hlavně lokalizace (kterou ale potřebuju z pracovních důvodů). Otázka zněla, zda přejít z TX na T650. Proto jsem reagoval, protože vyladění 650 trvá (alespoň dle mé zkušenosti) podstatně déle, než palmu bez telefonního modulu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mareka
plavčík
plavčík


Registrace: 27.10. 2005
Příspěvky: 149

PříspěvekZaslal: st 05. březen, 2008 10:54    Předmět: JJ Citovat

K tomu vyladeni - cokoli s GSM modulem je holt slozitejsi nez bez....

Zpocatku jsem do T650 cpal kde co a resetil jsem. Pak jsem (samozrejme po hardresetu) dal zpet jen co skutecne pouzivam a i s origo ROM je vse OK.

A co se tyce Trea, zastaralosti a nahrady za jine PDA:
- ma mensi displej nez TX apod
+ ma HW klavesnici
+- je to opravdu vse v jednom (nekdy je to dobre a nekdy ne)


Ohledne zastaralosti: jeste dneska je (zvlaste v porovnani cena/vykon) na spici obdobnych zarizeni (nerikam ze je nejlepsi ;-) ). Mne osobne u nej chybi jen ta wifi.....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
kinter
plavčík
plavčík


Registrace: 23.6. 2005
Příspěvky: 197

PříspěvekZaslal: st 05. březen, 2008 11:25    Předmět: Re: Treo 650 Citovat

gimli napsal:
A nebo je T650 už zastaralý a už byste do něj nešli i když je za dobrou cenu a radši koupili nové Centro?
Gimli


Centro je maličký, tím i displej, jinak snad nemá problém.
A s T650 jsem odrazil pokusy o posměšky WindowsMobiláků když jsem na jednu 8G SDHC kartu nahrál dvě DVD s DiVX videoklipů a na Treu je přímo spouštěl.
Vybrat si musíš sám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
gimli
plavčík
plavčík


Registrace: 15.1. 2008
Příspěvky: 163

PříspěvekZaslal: st 05. březen, 2008 18:10    Předmět: Citovat

Díky vám všem za vaše zkušenosti a názory, dost mi to pomohlo. Nakonec jsem se rozhodl jít třetí cestou Radostný Tedy ani T650, ani Centro, ale sehnal jsem jen o málo dražší T680, snad to bude dobrá volba. Má víc paměti což by mohlo pomoct aplikacím, není tak velký a těžký (i když 30g se asi moc nepozná) a vypadá podle mě víc sexy Radostný Ale zase určitě tolik nevydrží, nemůžu asi mít všechno. Snad jsem netrefil kozla, nevím jak je na tom T680 se stabilitou.

Gimli


Naposledy upravil gimli dne st 05. březen, 2008 20:44, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Davy
nováček
nováček


Registrace: 14.5. 2005
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: st 05. březen, 2008 20:16    Předmět: Citovat

Se stabilitou T 680 problém nemám, ani lokalizace to nezhoršuje. Trochu byl problém po ofiko update ROM s některými aplikacemi, ale už jsou všechny, které používám, v nových verzích. Jinak výdrž je výrazně zlepšená po update ROM.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Knihomol94
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 19.8. 2007
Příspěvky: 656
Bydliště: /home

PříspěvekZaslal: so 08. březen, 2008 20:51    Předmět: Citovat

abych nezakladal dalsi thread tak to pisnu sem: uvazuji o tom, ze si k svemu novemu LD (uz je naceste dorazi v tydnu) koupim jeste Centro. Vyhody LD me nuti k tomu, abych ho mel i presto, ze mozna budu mit smartphone, ale nemuzu se rozhodnout jestli klasicky mobil nebo Centro... Poradite? PS: o rozmery a vahu mi ani v nejmensim nejde
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: so 08. březen, 2008 21:20    Předmět: Citovat

To je těžko radit, záleží, co u smartphonu považuješ za důležitý.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> smartphony/PDA/tablety Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412