Fórum - Zobrazit téma - GPS a Palm TX - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

GPS a Palm TX

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Navigace a mapy
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Alezi
nováček
nováček


Registrace: 4.10. 2007
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: so 23. únor, 2008 10:35    Předmět: GPS a Palm TX Citovat

Mám Palm TX a GPS modul Kirio. S Tom Tom 5 vše chodilo v pořádku a velmi plynule. Nainstaloval jsem Tom Tom 6 a plynulost je pryč. Vůbec se s tím nedá jezdit. Ukazatel na mapě má velké zpoždění a tím pádem nevím, kdy mám přesně zahnout. Jinak vše chodí v pořádku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: ne 24. únor, 2008 0:54    Předmět: Citovat

TomTom 6 je skutečně pomalejší. Ta aplikace je totiž optimalizovaná jenom pro Treo 650.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Alezi
nováček
nováček


Registrace: 4.10. 2007
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: ne 24. únor, 2008 19:16    Předmět: GPS a Palm TX Citovat

A nevíte prosím vás jestli neexistuje nějaká utilita pro urychlení Tom Toma 6 na Palm TX? nebo jestli neexistuje nějaká finta?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: ne 24. únor, 2008 19:25    Předmět: Citovat

No otázka je, jestli ti to něco nezpomaluje ještě víc, než je to normálně. Zkusil udělat hard reset a nainstalovat jenom ten TomTom bez obnovování dat ze zálohy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Alezi
nováček
nováček


Registrace: 4.10. 2007
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: ne 24. únor, 2008 20:14    Předmět: GPS a Palm TX Citovat

Díky, zkusím to tak udělat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
gimli
plavčík
plavčík


Registrace: 15.1. 2008
Příspěvky: 163

PříspěvekZaslal: ne 24. únor, 2008 21:49    Předmět: Re: GPS a Palm TX Citovat

Alezi napsal:
Mám Palm TX a GPS modul Kirio. S Tom Tom 5 vše chodilo v pořádku a velmi plynule. Nainstaloval jsem Tom Tom 6 a plynulost je pryč. Vůbec se s tím nedá jezdit. Ukazatel na mapě má velké zpoždění a tím pádem nevím, kdy mám přesně zahnout. Jinak vše chodí v pořádku.


Jak moc velké zpoždění to je? Já mám TomTom6 na Palm TX a sice to je trochu trhané, ale že by se podle toho nedalo jezdit, to bych tedy určitě neřekl. Absolvoval jsem s tím sice zatím jen několik jízd, ale šlo to použít docela normálně normálně. Možná záleží na tom, kterou verzi aplikace TomTom tam máš - já mám nejstarší z šestkové verze - 6.000

Gimli.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Alezi
nováček
nováček


Registrace: 4.10. 2007
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: ne 24. únor, 2008 22:09    Předmět: Citovat

Tak to máš docela v pohodě, já mám zpoždění klidně i 100 a více metrů. A fakt když jezdím nejčastěji po Praze tak ty křižovatky to nestíhá. Verze ovladač gps 1.20, mapa pl-cz-sk-hu- verze 652.1211
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
gimli
plavčík
plavčík


Registrace: 15.1. 2008
Příspěvky: 163

PříspěvekZaslal: pá 29. únor, 2008 10:12    Předmět: Citovat

Alezi napsal:
Tak to máš docela v pohodě, já mám zpoždění klidně i 100 a více metrů. A fakt když jezdím nejčastěji po Praze tak ty křižovatky to nestíhá. Verze ovladač gps 1.20, mapa pl-cz-sk-hu- verze 652.1211


Tak jsem to dneska znova testoval (po Brně) a vůbec takové problémy nemám. Sice TT trochu cuká při překreslování, což u normálního TOM TOM One není, ale přesnost mi přijde v pohodě, větší rozdíly jak nějakých 20m jsem nezaznamenal a to je otázka jestli to není spíš na vrub mojí GPS, která je se starším čipsetem SirfStarII. Ještě jsem si zkoušel hrát s taktem TXka pomocí Warp speed, snížil jsem takt CPU na 195MHz a nemělo to žádný vliv na přesnost, tak fakt nevím. Nezkoušel jsi nějakou jinou GPS? Já k tomu mám NOKIA LW-1D s čipsetem SirfStarII, nastavení jako "Jiný přijímač GPS Bluetooth"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Alezi
nováček
nováček


Registrace: 4.10. 2007
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: ne 02. březen, 2008 13:06    Předmět: Palm TX a GPS Citovat

Taky jsem to zkoušel znova, jel jsem z Prahy do Náchoda a zpět. Navigace má zpoždění v průměru 200m. To už je hodně. GPS modul mám Kirrio bluetoth, na model si teď nevzpomenu ale je vněm taky chip SirFStarII. Když jsem tam měl Tom Toma 5 a ten samý modul chodilo vše naprosto v pořádku bez jakéhokoliv zpoždění a sekání. Tohle je opravdu obrovský rozdíl. Ještě zkusím přetaktovat palma a uvidím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: ne 02. březen, 2008 15:26    Předmět: Citovat

Hlavně bych si od někoho přeci jen zkusil půjčit jinej GPS modul.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Yon
nováček
nováček


Registrace: 8.2. 2007
Příspěvky: 5
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po 03. březen, 2008 8:46    Předmět: Citovat

Hoj,
no, co se spozdeni tyce, tak na TX s TT 6.030 i 6.010 mam tak 50-200 m ale, vetsinou je to konstantni, takze se na to da zvyknout a pocitat s tim. GPS mam Haicom 505 SD, coz ma tusim Sirf III.
Ale mam s ni trochu jinej problem...vypadava mi u ni BT spojeni. Nevim jestli pri otresech v aute nedolehaj kontakty v SD slotu (z kteryho si bere napajeni) nebo je chyba jinde? Smutný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
karob
nováček
nováček


Registrace: 17.5. 2007
Příspěvky: 14

PříspěvekZaslal: čt 06. březen, 2008 7:22    Předmět: Citovat

to je opravdu podivne tak velke zpozdeni. me to beha solidne i na E2. mam na to pochopitelne NVbackupem udelanou zalohu prazdneho systemu jen pro TT6. GPS mam sirfIII klicktel. ale jediny rozdil, ktery zpomaluje zrychluje jsem objevil v zavislosti na datove velikosti mapy, coz PLCZSKHU je zrovna mala, take pomuze prepnout na 2D, no a muze to byt teoreticky i kartou. napriklad jsem zkousel cardspeedem ruzne karty a vysledky i prekvapive. nejrychlejsi mi to hlasilo obycejnou svetlemodrou Kingstonku 512MB. ja mam 2ks 1GB Kingston a Pretec Cheetah 133x a ty jsou skoro stejne a kamos mel nejakou A-Data a tu to psalo jako velmi pomalou. myslim, ze SD slot Palmu neni zrovna rychly a rychle karty se v E2 vubec neprojevi. vysledek byl vyrazne lepsi poze pri pretaktovani warpspeedem, to roste rychlost karty uzasne Radostný
_________________
Sony Clie PEG-SL10 | Palm T|E2
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
gimli
plavčík
plavčík


Registrace: 15.1. 2008
Příspěvky: 163

PříspěvekZaslal: čt 06. březen, 2008 8:02    Předmět: Citovat

SD karta by mohla být ta příčina proč mi to na TX-ku chodí dobře, já mám 4GB Cheetah 133x, mapu používám EasternEurope, která je proti té CZSKPLHU asi dvojnásobně velká. Taktování Warpspeedem mi rychlost TT6 nezměnilo, ani když jsem takt snížil ze standardních 312MHz na 208MHz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Navigace a mapy Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412