Fórum - Zobrazit téma - Otázky na T5 - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Otázky na T5
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> smartphony/PDA/tablety
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Ktorý prístroj by ste si z hľadiska najväčšej funkčnosti vybrali vy?
T3
42%
 42%  [ 6 ]
Treo 680
57%
 57%  [ 8 ]
Celkem hlasů : 14

Autor Zpráva
m7i7k7i7
nováček
nováček


Registrace: 3.12. 2007
Příspěvky: 19

PříspěvekZaslal: po 25. únor, 2008 22:19    Předmět: Otázky na T5 Citovat

Za tri alebo šesť mesiacov plánujem kúpiť poriadny Palm, keďže ma moja krásna VX veľmi nadchla celkovou rýchlosťou a funkčnosťou OS. Otázkou je, či je výhodnejšie kúpiť čisto vreckový pc alebo smartphone ako je Treo. U T3/T5/TX je výhodou vysoké rozlíšenie displeja, u T5 najrýchlejší procesor, u TX zase wifi. U Trea je výhodou ovládateľnosť prístroja najmä pomocou výbornej hw klávesnice, ktorá je praktickejšia ako u T3/TX/T5 (nemám 2 prístroje - klávesnicu a Palm, ale iba jedno). Nevýhodou T3/TX/T5 je zase absencia klávesnice, hoci je možné dokúpiť, u Trea zase menší displej, väčší odber energie oproti netelefónnym T5 a TX.
Zaujíma ma či aplikácie na Palm OS (najmä freeware) majú tendenciu správne fungovať viac na štvorcovom rozlíšení či obdĺžníkovom? (u winmobile je to obdĺžníkové). Opäť väčšia ponuka (a väčší výkon) je skôr u Trea alebo T3/TX/T5? Ktorý prístroj je rýchlejší? Brzdia nejako rýchlosť prístroja telefónne funkcie? Je možné Treo bezproblémovo používať ako klasický mobil v sieti T-Mobile SK, čo sa týka telefónnych funkcií? Najmä hovory a sms. Ktorá možnosť písania je lepšia, komfortnejšia a praktickejšia? Pripojiteľnou klávesnicou či klávesnicou, ktorá je súčasťou Palmu? Dá sa vo väčšine prípadov používať Treo len klávesnicou? Taktiež existuje možnosť namapovania si vlastných klávesových skratiek? Alebo ísť do T3, ktorá má možnosť zmeniť veľkosť displeja? Najviac ma láka T3 a Treo 680.
Celkovo mám otázku, do čoho by ste išli vy?
Cena, rozmery na tých nezáleží, hlavná je celková funkčnosť a praktickosť.


Naposledy upravil m7i7k7i7 dne ne 07. prosinec, 2008 11:18, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Burys
nováček
nováček


Registrace: 5.12. 2007
Příspěvky: 44

PříspěvekZaslal: út 26. únor, 2008 7:03    Předmět: Citovat

Já jsem si koupil T3 a jsem s ním naprosto spokojen.Ukazuje mi že takt procesoru není 400MHz, ale 416Mhz jen pro přesnost.Vysouvací konstrukci si nemůžu vynychválit.Používám i externí klávesnici Dicota.Největší slabinou T3 je malá výdrž baterie, i když jsem koupil novou není to nic moc, ale už pár dní vydrží, takže se to dá taky přežít.Někdy bych uvítal wifi a kdyby uměl zapisovat na 2 GB karty, taky by to neškodilo.Pokud chceš vlastnit jen jeden přístroj, tak bych šel asi do Trea, ale jestli potřebuješ víc kapesní počítač,tak je asi lepší T3.Jen prozajímavost T3 zvládne v pohodě i video s celkem velkým datovým tokem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Skorpi
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 24.3. 2005
Příspěvky: 497
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út 26. únor, 2008 8:32    Předmět: Citovat

T3 je nejrychlejsi pristroj od Palmu vubec... nic rychlejsiho neporidis. Rovnez stabilita je vyborna - zlata doba smazatelne RAM. Zapis na max 1GB karty by mi tak nevadil, resit se to da vice 1GB kartami, treba na jedne mp3, na druhe dva filmy apod. T3 ma take o poznani zazloutlejsi displeje nez nove palmy, dokud to neporovnas na miste, tak si toho ale nevsimnes.
Jinak.. nesel bych ani do jednoho, ani T3 ani t680 Radostný
_________________
HP Pre3, Vodafone
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
ojesko
nováček
nováček


Registrace: 15.9. 2007
Příspěvky: 29
Bydliště: Trnava, SK

PříspěvekZaslal: út 26. únor, 2008 9:31    Předmět: Citovat

K spolupraci trea s T-mobile SK:
- neda sa nastavit automaticke zasielanie potvrdeni o doruceni SMS, jedine vkladat na zaciatok kazdej spravy spec. kod. U MMSiek to ale funguje bez problemov
- treo si nedokaze zo siete nastavit cas, takze po resete ho treba nastavit manualne
- pripojenie na internet - Blazer sa stale pokusa pristupovat na internet len cez pripojenie "T-mobile WAP" co sa mu nikdy nepodari. Ostatne aplikacie su OK a pouzivaju pripojenie ktore mam zvolene v nastaveniach siete. Da sa to obist zmazanim toho t-mobile wap, ale po resete je vzdy spat.
Pri beznom telefonovani som nenarazil na nejake problemy - ale nevolam vela aj smsky pisem iba obcas. Na spominane nedostatky som si zvykol, Treo som chcel najma aby som nemusel nosit dve zariadenia a to splna vyborne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jack
nováček
nováček


Registrace: 21.2. 2005
Příspěvky: 16
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: út 26. únor, 2008 19:23    Předmět: Citovat

takze pratele procitam diskusi na treu 680 a nemam zadny problem vam takhle napsat. Blazer na treu nahradis Operou a nemas jediny problem a je v CZ. Opera ti tam kde Blazer stahne 1.5 MB stahne jen 27KB. mam problem prosurfovat masicni limit 15 MB u Vpdafonu. Dale byl jsem hodne dlouho majitelem porad sqeleho T3 a nedam na nej dopustit. Ma pekelne ostrej display a s 2GB kartou taky nemel problem, resp. filmy i mp3 a bezne aplikace. Treo 680 zapisuje uplne v poho na tutez kartu. Osobne bych se rozhodoval podle nasledujiciho: PDA T3 jen pro pripad, ze jsi ten co hodne pouziva office aplikace a treo 680 pokud jsi bezny uzivatel, ktery rad vse. Dnes jsem na svem treu napocital 116 aplikaci a slape navytecnou. Dnes bych jej uz nemenil. Tak hodne uspechu pri vyberu priteli.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: út 26. únor, 2008 20:50    Předmět: Citovat

Co se týče toho displeje, tak Treo má určitě mnohem ostřejší obraz než T3.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
m7i7k7i7
nováček
nováček


Registrace: 3.12. 2007
Příspěvky: 19

PříspěvekZaslal: út 26. únor, 2008 21:54    Předmět: Citovat

No, ide mi hlavne o písanie (vytváranie, editácia) vo worde a exceli, dá sa povedať, že požadujem možnosť pracovať s maximom funkcií, s maximálnou efektívnosťou. Jednoducho tak aby sa to čo najviac podobalo komfortu pri PC, drobné vylepšenia len privítam.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Burys
nováček
nováček


Registrace: 5.12. 2007
Příspěvky: 44

PříspěvekZaslal: út 26. únor, 2008 23:02    Předmět: Citovat

To bych určitě volil T3 (má o dost větši displej) a externí klávesnici pro lepší komfort osobně používám klávesnici Dicota a jsem s ní spokojen.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jack
nováček
nováček


Registrace: 21.2. 2005
Příspěvky: 16
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: st 27. únor, 2008 20:15    Předmět: Citovat

Badel napsal:
Co se týče toho displeje, tak Treo má určitě mnohem ostřejší obraz než T3.


jistě, jistě...lepší bílá je lepčejší než běžně používaný prací prášek....mnou uvedené "pekelně vostrej display" znamená s trochou nadsázky, že jsem v době přechodu z M515 na TT3 hodnotil tehdejší přechod touto větou. Stejně bych při office aplikacích volil TT3, a dle mého je to opravdovej rychlík. Smartmaps válí mnohem rychleji než někým zmíněněé rychlekší Treo680. A dále asi místo klávesnice Dicota bych raději volil IRDA Palm Wirelles Keyboard. TT3 s lokalizací Piloc s ní něměl jediný problém a mělo to opravdu švih, když jsem to někde vytáhl. Ve frcu ji seženeš za 600-700,-Kč. Tak tak......
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
masoxCZ
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 9.2. 2007
Příspěvky: 939

PříspěvekZaslal: pá 29. únor, 2008 10:54    Předmět: Citovat

Mám T5ku a T680, a kdybych měl volit dnes s tím co vím, nechal bych si T3ku a místo 680ky bych koupil 650ku.
T680: opravdu hodně slabá výdrž baterky, nepodpora externí klávesnice lokalizací (jde jen anglicky), spousta aplikací se na 650ce chová daleko líp
T5ka: velká výhoda je NVRAM (spousta lidí bude nesouhlasit, hlavně pokud používají aplikace s NVRAM nekompatibilní) ale jak sestava aplikací jednou funguje, je bezproblémová, a interní flashdisk 160MB. Naopak veliká nevýhoda je oproti T3ce velice problémová oficiální lokalizace PiLOC, a externí klávesnice píše česky jen napůl. Naopak nevýhodou T3ky je slabá baterka (ale vaí to míň než u telefonu) a zoufalý systémový konektor. Na druhou sranu T3ka je dost výrazně svižnější, stabilnější, externí klávesnice funguje dokonale včetně národních znaků, má mikrofon (i když se diktafon nedá shodit do pozadí a zároveň pracovat, ale to jde 3rd party aplikací obejít), a dá se složit na menší formát.

Co se týče "čtvercových" aplikací... Na T3 ani T5 není problém, systém rozlišení pozná a dokreslí graffitti plochu, takže ji není třeba vysouvat ručně. U T3 je nutné doinstalovat opravenou podporu landscape módu, továrně dodávaná je chybová a dělá problémy, pokud vůbec funguje.
_________________
UTFG "Jak se správně ptát" !!!
... Peace through superior firepower.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
masoxCZ
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 9.2. 2007
Příspěvky: 939

PříspěvekZaslal: pá 29. únor, 2008 10:59    Předmět: Citovat

Jack napsal:
Smartmaps válí mnohem rychleji než někým zmíněněé rychlekší Treo680. A dále asi místo klávesnice Dicota bych raději volil IRDA Palm Wirelles Keyboard.


1) kvůli národním znakům radši UWK, než původní PWK, řada kláves navíc se opravdu hodně hodí
2) Nevím kdo ti tvrdil že T680ka je rychlejší (doufám že jsem to v nějakým záchvatu nebyl já Vysmátý ) ... nemůže hned ze tří důvodů:
- procák 312MHz proti oficiálně udávným 400 (přičemž jsem viděl nejméně jednu T3ku, která běžela na 416ti jako T5ka)
- NVRAM proti RAM
- dost nešikovně napsaná obsluha telefoního modulu, která hodně zdržuje a způsobuje chvilkové "zasekávání" T680ky.
_________________
UTFG "Jak se správně ptát" !!!
... Peace through superior firepower.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Skorpi
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 24.3. 2005
Příspěvky: 497
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá 29. únor, 2008 17:16    Předmět: Citovat

Co se tyce procesoru, tak T680 ma PXA270 a na jejich 312MHz je minimalne stejne vykonny jako starsi PXA255 na 400Mhz v TT3. Psal to i Intel onehda kdyz PXA270 vychazel na trh.
_________________
HP Pre3, Vodafone
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
masoxCZ
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 9.2. 2007
Příspěvky: 939

PříspěvekZaslal: so 01. březen, 2008 9:00    Předmět: Citovat

Intel toho nakecá Radostný Dost často tyhle tvrzení neplatí ve všech směrech, většinou dokonce jen v několika málo. Stáhnul jsem PalmPI, tak můžu zkontrolovat aspoň poměr výpočetního výkonu mezi T680 a T5.
Osobní odhad je tak 5:4 pro T5ku.

Updát 12:51

Taxem si pomocí PalmPI udělal srovnání výpočetního výkonu TT5 a Trea 680.
Když se na to mrknem jen z hlediska pracovního kmitočtu procesoru, tak TT5 má CPU na 416ti MHz, T680 na 312ti MHz, tedy na 75%. Oba stroje používají NVRAM paměť.
Utilitka PalmPI počítá Ludolfovo číslo na zvolený počet míst do maximálního počtu 4680ti.
Následují dosažené časy (v sekundách) pro různé počty desetinných míst. Podotýkám, že čas výpočtu narůstá s druhou mocninou počtu míst.
počet T5 T680
40 0,05 0,1 (neprůkazné, časy se pohybují od 0,09 do 0,14 sec., režie je evidentně náročnější než výpočet)
400 2,76 4
800 10,76 15,39
1600 41,93 60,28
4680 358,17 505,85

Zkoušel jsem Treu i vypnout telefonní modul, a to s ohledem na fakt že při komunikaci s buňkou dochází k "zadrhávání" běhu aplikací. Protože ale rozdíly byly do 0,3 sekundy oběma směry, předpokládám že buďto ke komunikaci se sítí nedocházelo, nebo ovlivňuje jen překreslování displeje a nikoli běh aplikací.
Celkově... Pouze podle hodin procesoru by T680 mělo vykazovat 75% výkonu T5ky, dosahuje však pouze 69ti až 71ti procent. Je to horší než jsem doufal.
_________________
UTFG "Jak se správně ptát" !!!
... Peace through superior firepower.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Burys
nováček
nováček


Registrace: 5.12. 2007
Příspěvky: 44

PříspěvekZaslal: so 01. březen, 2008 14:18    Předmět: Citovat

Udělal jsem test u T3 a tady jsou výsledky:
400 = 2,87
800 = 11.12
1600 = 43,76
4680 = 372.54
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
m7i7k7i7
nováček
nováček


Registrace: 3.12. 2007
Příspěvky: 19

PříspěvekZaslal: ne 07. prosinec, 2008 11:39    Předmět: Citovat

Dobrý deň,
nechcel som vytvárať novú tému, keď tu mám svoju vlastnú, takže:

všimol som si v eShope Tungsten T5 repas za 3999,- Kč, čo je naozaj skvelá cena, ale:
- mám obavy, keďže je to jeden z prvých Palmov s NVFS pamäťou a T|X už túto technológiu zvláda, na rozdiel od predchodcov. (Ak trepem voloviny, tak ma opravte) Ako je na tom so stabilitou?
- chcel by som na ňom písať dlhšie texty pomocou prídavnej hw klávesnice (Belkin Wireless alebo BLUETOOTH KEYBOARD, QWERTY, HBU/WBU, predpokladám, že Dicota nie je podporovaná, keďže nemá v zozname podporovaných T5 - iný typ konektoru?), takže ako je na tom s podporou českých a slovenských znakov? (zrejme by pomohla Hawkova lokalizácia, o ktorej ste písali, že je bezproblémová, ale je aj pre T5?)

Ak by som s T5 mal zažívať veľa problémov, tak by som radšej zobral Centro alebo T680, ktoré je mi po dizajnovej stránke bližšie a mal by som už hneď aj klávesnicu, preto sa znova pýtam na podporu českých a slovenských znakov.
Za odpovede ďakujem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
masoxCZ
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 9.2. 2007
Příspěvky: 939

PříspěvekZaslal: po 08. prosinec, 2008 9:16    Předmět: Citovat

Pokud dodržíš zásadu, že PiLoc (zásadně v poslední verzi) a případně ovladač klávesnice UWK se instalují jako úplně první před čímkoli dalším, tak se stabilitou není problém. T5ku mám už ... fíha, snad 6 let a bodnutí do zad je potřeba tak jednou za půl roku.
Funguje na ní dokonce i Obfuscate (maskování ikon aplikací v ROM, které nechceš používat), které Treo 680ku spolehlivě zboří, LinkStart (odházení aplikací na kartu a spouštění odkazem o velikosti 8kB), atd. Akorát podpora pouze 2GB karet.
Dokonce už se podařilo zprovoznit i dialup připojení k netu přes Treo (narozdíl od SE je třeba naskriptovat pauzy mezi jednotlivými fázemi připojování).
A nejvážnější chyba ... v landscape režimu nefungují zatržítka (fajfky), konkrétně se nevykreslují, jdou zafajfkovat, ale nejdou zrušit.
_________________
UTFG "Jak se správně ptát" !!!
... Peace through superior firepower.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
m7i7k7i7
nováček
nováček


Registrace: 3.12. 2007
Příspěvky: 19

PříspěvekZaslal: út 09. prosinec, 2008 7:42    Předmět: Citovat

Vďaka za radu, ak to tak pôjde bude to super Radostný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
lukee
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 25.9. 2007
Příspěvky: 511

PříspěvekZaslal: st 17. prosinec, 2008 13:28    Předmět: Citovat

Tak jsem si řekl, že ze svojí polovičky udělám Palmistku a koupil jsem jí pod stromeček T5. Už mě nějak přestávalo bavit neustálé půjčování mého TXka, když si chtěla zahrát Solitaira atd Pobavený

Mám tedy pár otázek na T5, jelikož s tímto modelem ještě nemám zkušenost:

1) funguje v DriveMode i normální SD karta, nebo bere jen 160MB int. disk?
2) o jak moc je T5 méně stabilní než TX? Bude se na tom provozovat minimum potřebných aplikací: systémové PIM, hry od PDAmill, sem tam prohlížet fotky popřípadě pouštět MP3, někdy přístup na net a k mailu přes BT-telefon a GPRS a někdy TomTom6 pokud se vybije moje TX. Čili víceméně ověřené programy, T5 nebude sloužit na testování všelijakých aplikací.

Uvítám jakékoliv vaše uživatelské postřehy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
masoxCZ
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 9.2. 2007
Příspěvky: 939

PříspěvekZaslal: čt 18. prosinec, 2008 12:08    Předmět: Citovat

Z toho co píšeš mám T5ku ověřenou se vším kromě TT6 (mám TT 5.201; jo a na navigaci použij nejrychlejší kartu kterou seženeš, je to obrovskej rozdíl; jo a TT5 mi s regionem PLCZSKHU chodí bez problému z interního úložiště; a nezapomeň že T5 umí max. 2GB karty) a funguje bez problému. jak už bylo mnohokrát napsáno, jako první nainstaluj PiLoc, vše ostatní až po něm. Aspoň mě to jinak brutálně tuhlo.
V drive mode se ti do desktopu namontujou 2 písmena, a pokud ve čtečce karta nebude, druhý písmeno bude řvát že nemá obsah. Pozor !!! vyhraď si na T5ku ve drive módu dvě volný písmena a dej si pozor, ať je máš hned po sobě, jinak se ti může stát že se nenamontuje vůbec nic a bude se tvářit jako nefunkční USB zařízení Pod XP). Např. já pro něj mám vyhrazeno G: a H: a funguje bez problému, ale kombinace třeba G: + J: ti fungovat nebude. V lepším případě uvidíš jen interních 160MB, v horším vůbec nic (teda může se stát že to fungovat bude, ale dvě souvislý písmena mi fungovaly vždycky a dvě nesouvislý nikdy).
Spusť drivemode a připoj kabel. Pokud se nic nenamontuje, skoč do Správce disků a přiřaď mu dvě písmena.
_________________
UTFG "Jak se správně ptát" !!!
... Peace through superior firepower.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
jirek
nováček
nováček


Registrace: 2.4. 2008
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: so 23. květen, 2009 12:25    Předmět: Citovat

Když se člověk má ptát na T5...
Je kompatibilní šasi T5 s TX? Kamarád má totiž nepotřebnou desku od TX a já bych to chtěl kvůli wifině dostat do T5.
Co myslíte, je to možné?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> smartphony/PDA/tablety Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412