Fórum - Zobrazit téma - Resety OS - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Resety OS

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Palm OS
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Orfeus
nováček
nováček


Registrace: 3.9. 2007
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: so 16. únor, 2008 22:16    Předmět: Resety OS Citovat

Pred pul rokem jsem koupil Palm TX. Vse fungovalo bez problému, až po zhruba jednom až dvou měsících začal blbnout digitizér. Palm jsem reklamoval, vcera se mi vrátil ze servisu, digitizér je opraveny avsak po reklamaci se objevili nové vady, které tam předtím rozhodně nebyli.

Zkoušel jsem obnovit starou databzi zalohovanou pres HotSync a pres RescoBackup, pres hotsync to hodilo nejakou chybu o nedostatku pameti a přes rescobackup se to obnovilo na první pohled v pořádku.

Avšak teď k hlavnímu problému, jakmile mi nějaká aplikace vyvolala restart, systém už nenaskočil, prostě se to po "šedém logu" restartovalo pořád dokola a musel jsem přes hard reset (zadní tlačitko reset + power button) vymazat pamet a zapomenout na starou databazi, nainstaloval jsem si pekne jednu aplikaci po druhe znovu, ale nezmenilo se vubec nic, jakmile mi nejaka aplikace vyvola restart, uz mi to nenaskoci, musim opet pres hard o obnovit pro jistotu nove vytvorenou databazi. Driv mi to tohle vubec nedelalo, az ted, po reklamaci, nevite cim by to mohlo byt?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: so 16. únor, 2008 22:37    Předmět: Citovat

Na 90% to není přístrojem, ale chybou v datech ze zálohy. Řešení se bude hledat zatraceně blbě Smutný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Orfeus
nováček
nováček


Registrace: 3.9. 2007
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: so 16. únor, 2008 22:39    Předmět: Citovat

Mno ja jsem ochoten palm cely nejak zformatovat, data nejak ozelim, ale neznam zadnou ucinejsi metodu nez je Hard reset (nevim jestli se tomu tak rika, proste Reset zezadu + Power button), kterej jsem delal asi 10x od tej doby co to prislo z reklamace.

Jakakoli aplikace která vyvolá reset (chybou) nějak zapříčiní, že systém už znovu nenaběhne, ani pokud je čerstvě po hard resetu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: so 16. únor, 2008 22:44    Předmět: Citovat

Jde o to, jestli tu situaci náhodou nevyvolává nějaká konkrétní kombinace aplikací.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
masoxCZ
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 9.2. 2007
Příspěvky: 939

PříspěvekZaslal: ne 17. únor, 2008 21:22    Předmět: Citovat

Souhlas s Badelem, T5ka byla extrémně háklivá i na pořadí instalace (T680ce to naopak je úplně jedno). Speciálně mrcha na to je PiLOC a Keyboard.
Doporučil bych třeba i obnovit ze zálohy, zazálohovat data do PalmDesktopu, TXko hardresetnout, v HotSync nastavit conduity na přepis zařízení daty z desktopu.
Dál zkontrolovat základní funkce.
Nainstalovat Keyboard, pokud ho používáš, a to nejnovější verzi pro danou kombinaci klávesnice a PDA (pro T5 ke to 1.0.8, pro T680 1.11), a přezkoušet.
Nainstalovat PiLOC, přezkoušet. Teprve pak přepnout na lokalizovaný režim, a opět přezkoušet.
Pokud bude fungovat, zálohu NVbackupem.
Po jedné instalovat každou aplikaci zvlášť, a po přezkoušení udělat vždycky novou zálohu, aby ses nemusel vracet zase na začátek Radostný
Takhle přijdeš na to, kdo to má na svědomí, a možná se ti povede narazit i na instalační postup, kterým se to obejde.
_________________
UTFG "Jak se správně ptát" !!!
... Peace through superior firepower.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Palm OS Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412