Fórum - Zobrazit téma - Palm + fólie na display - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Palm + fólie na display

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Příslušenství
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
nwx
nováček
nováček


Registrace: 14.1. 2008
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: čt 17. leden, 2008 13:40    Předmět: Palm + fólie na display Citovat

Vubec si nejsem jist, jestli jsem nalepil ochrannou folii ScreenWard pro Treo 680, nebo tu cast, ktera se ma zahodit. Radostný

Postupoval jsem presne podle navodu. Jenze ta cast,
terou jsem se snazil umistit na display, na nem skoro vubec nedrzela ani kdyz jsem ji "zazehloval" kartou.

Na te folii, ktera podle navodu patri na display, je v levem hornim rohu mala nalepka, za kterou se folie drzi pri aplikaci.

Tak tu po nasazeni folie neslo absolutne sundat. Az se to nasilim povedlo, zustalo mi na te folii, po nalepce, lepidlo v levem hornim rohu.

Snazil jsem se ho sundat, ale jen se po te folii rozmazavalo, proste neslo dole. K tomu jeste samotna folie po display jezdila a nedrzela.

Tak bud ta folie nekde lezela moc dlouho, ze se stacila ta nalepka v levem hornim rohu tak silne prilepit, nebo to nekdo ve vyrobe popletl, pri oznacovani folie tou nalepkou, a ja aplikoval (ale podle navodu) na display tu cast, ktera se mela zahodit. Radostný

Jak jsem se zoufale snazil, tak jsem to pak vzdal. Folii z displaye jsem sundal a dal bokem.

Vzal jsem pak tu protilehlou folii, ktera se mela podle navodu sundat z te urcene k aplikaci, a pak zahodit.

Prilozil jsem ji na display a hned prilnula a drzi sama o sobe bezvadne.

Tak ja jsem tedy zmaten. Podle navodu jsem postupoval a k vysledku to nevedlo. Kdyz jsem prilozil tu cast, ktera se mela zahodil, chytla se.

Tak ted mi prosim poradte, jak to vidite Vy.

Myslite, ze ve vyrobe popletli obe folie a nutili me prilozit tu, ktera se mela zahodit?

Ted k te, ktera se chytla. Byla to ta tlustsi, tvrdsi a matnejsi. Tu tenkou se prave nepodarilo nasadit.

Myslite, ze je to ta sprvna? Byva to tak (u tohoto typu), ze folie, ktera se ma aplikovat, je ta tlustsi, a asi i tvrdsi, nez ta ochranna protifolie, ktera se z ni pred aplikaci ma sundat?

Tato folie, jak jsem rekl, drzi bezvadne. Ale kdyz se pres ni divam, jako bych videl jeji jemnou krystalickou strukturu. Jakoby byl display za jemne matnou stenou. Za jemne zrnitym filmem.

Ta, kterou jsem zahodil (ta, ktera se mela aplikovat podle navodu), tolik matna nebyla, byla tenka a nedrzela.

Porsim poradte mi, jak se Vam to jevi. Jestli si z meho popisu myslite, ze jsem aplikoval spravnou cast, i kdyz navod mluvil jinak. Jestli je ta cast k aplikovani obvykle z tlustsiho materialu a zaroven matnejsiho, nez ta, kterou zahodim. A jake mate obecne zkusenosti s foliema?

Co jsem to tam sakra nalepil? Radostný)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: čt 17. leden, 2008 14:26    Předmět: Citovat

No kdybys tam nalepil transportní fólii, tak to bys hned poznal. Je samozřejmě tenčí, nedrží na displeji, nedá se na ní kloudně psát a vůbec je nepoužitelná. Takže bych řekl, že tam máš tu správnou. Co se týče "zrnitosti" fólie, tak pokud je to matná fólie, tak je to v pořádku. Jinak když displej rozsvítíš, tak by měla být průhledná perfektně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
nwx
nováček
nováček


Registrace: 14.1. 2008
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: čt 17. leden, 2008 15:08    Předmět: Citovat

Badel napsal:
No kdybys tam nalepil transportní fólii, tak to bys hned poznal. Je samozřejmě tenčí, nedrží na displeji, nedá se na ní kloudně psát a vůbec je nepoužitelná. Takže bych řekl, že tam máš tu správnou. Co se týče "zrnitosti" fólie, tak pokud je to matná fólie, tak je to v pořádku. Jinak když displej rozsvítíš, tak by měla být průhledná perfektně.


Tak pokud to tak je, tak to asi podělal výrobce té fólie. Návod v pořádku, ale prohodil je. Já se s tím tak piplal a odmašťoval a nakonec jsem tu čistou fólii musel zahodit a tu, která jen tak ležela v prachu bokem (protože jsem ji považoval za odpad), tu použít. Takže tam teď mám zrnka prachu.

Ano, když zapnu podsvětlení, je to průhledné, ale jako bych se díval třeba do hledáčku zrcadlovky. Prostě vidět to hrubé zrno fólie.

Fakt se divím, přoč už výrobce na to nemyslí. Rovnou vyrábět matný display, na kterém nejsou vidět otisky prstů, a rovnou trošku tvrdší materiál. A jeto.

Lepení fólie je pokaždé opruz. A nikdy se neobejde bez prachu pod ní, který pak pěkně leze na nervy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
nwx
nováček
nováček


Registrace: 14.1. 2008
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: čt 17. leden, 2008 15:13    Předmět: Citovat

A nemůžu tedy tu fólii mít naopak? Když vidím zrno i při zaplém podsvětlení? Je ta fólie Screen Ward na povrchu s lepidlem, nebo to přilnulo jen nějak staticky? A je možné nasadit ji opačnou plochou tak, aby držela stejně pevně?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: čt 17. leden, 2008 15:48    Předmět: Citovat

My už jsem ScreenWardy přestali prodávat, takže to nemám jak zkontrolovat. Chtělo by to odpověď od někoho, kdo tu fólii má.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
masoxCZ
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 9.2. 2007
Příspěvky: 939

PříspěvekZaslal: čt 17. leden, 2008 17:19    Předmět: Citovat

nwx napsal:
Takže tam teď mám zrnka prachu.


to jde celkem snadno napravit. fólii sloupni, opláchni vlažnou vodou, oklepej, a nech na filtračním papíře (nepouští barviva a chlupy) oschnout. pak znovu nalep. a neboj že spláchneš všechno lepidlo, je ho tam obvykle habakuk.

nwx napsal:
Ano, když zapnu podsvětlení, je to průhledné, ale jako bych se díval třeba do hledáčku zrcadlovky. Prostě vidět to hrubé zrno fólie.


podobnou mám na T5ce a je naprosto dokonalá. potlačuje odlesky, je tvrdá jak beton, a přitom citlivost displeje nesnižuje. na matné fólii je obvykle taky lepší úspěšnost rozpoznávání písma.

nwx napsal:
Fakt se divím, přoč už výrobce na to nemyslí. Rovnou vyrábět matný display, na kterém nejsou vidět otisky prstů, a rovnou trošku tvrdší materiál. A jeto.


to se odvíjí od technologie snímače. na kapesních zařízeních se z cenových důvodů používá obvykle odporová technologie, pracující s nevodivým gelem uzavřeným mezi dvě tenké vodivé průhledné fólie. je to poměrně levné a na malých rozměrech dostatečně přesné a citlivé.
na velkých displejích se používají už pár let celoskleněné displeje s ultrazvukovým snímačem (tzv. povrchová vlna), které jsou ovšem výrobně podstatně dražší a méně odolné proti nárazu (o fóliové odporovky ti spoustu energie pohltí právě ta pružná fólie, na podobném principu jako jsou bezpečnostní fólie na oknech).

nwx napsal:
Lepení fólie je pokaždé opruz. A nikdy se neobejde bez prachu pod ní, který pak pěkně leze na nervy.


na to je taky fígl. ze všeho nejdřív si dej v koupelně pořádně horkou sprchu a nech vypnuté odsávání, aby tam zůstala pára. ta pěkně pochytá prach a vyčistí vzduch. no a pak teprve strhni transportní fólii a nalep to Radostný
_________________
UTFG "Jak se správně ptát" !!!
... Peace through superior firepower.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
nwx
nováček
nováček


Registrace: 14.1. 2008
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: čt 17. leden, 2008 19:25    Předmět: fólie Citovat

Tak to je super rada, s tou párou. To ano.

No ale jak jsi mluvil o lepidle, že je ho tam hodně - to lepidlo přece není na obou stranách fólie. Jen na jedné. Perfektně se mi to přilepilo.

Mě jen zajímá, jestli se to přilepilo právě kvůli lepidlu, nebo to drží nějak staticky a je fuk, kterou stranu přiložím protože vždycky přilne? Protože Screen Ward je bez lepidla? A nebo to tak není a opravdu používá tento typ fólie lepidlo?

Píše se na to fakt dobře, ale obraz je přes tu fólii zvláštní. Jak jsem psal, takový jakoby zrnitý. A to zrno se jemně třpytí. Tak to má být?

Má někdo tento typ fólie?

A jaký jiný pro Treo 680 používáte?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
masoxCZ
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 9.2. 2007
Příspěvky: 939

PříspěvekZaslal: po 21. leden, 2008 10:04    Předmět: Re: fólie Citovat

nwx napsal:
No ale jak jsi mluvil o lepidle, že je ho tam hodně - to lepidlo přece není na obou stranách fólie. Jen na jedné. Perfektně se mi to přilepilo.
Píše se na to fakt dobře, ale obraz je přes tu fólii zvláštní. Jak jsem psal, takový jakoby zrnitý. A to zrno se jemně třpytí. Tak to má být?


Na všech fóliích jsem vždycky lepidlo měl, s výjimkou právě té tvrdé matné pro T5ku. Takže hlavním "držákem" u ní bude statický náboj. A na T5ce obraz vypadá trochu jako promítaný v kině na kvalitní plátno, i když po vypnutí displej vypadá jako matnice deskového foťáku.
_________________
UTFG "Jak se správně ptát" !!!
... Peace through superior firepower.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Příslušenství Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412