Fórum - Zobrazit téma - Life Drive-Microdrive po smrti - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Life Drive-Microdrive po smrti

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> smartphony/PDA/tablety
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Pavel1969
nováček
nováček


Registrace: 11.9. 2006
Příspěvky: 12

PříspěvekZaslal: so 15. prosinec, 2007 12:38    Předmět: Life Drive-Microdrive po smrti Citovat

Tak dnes ráno spustím "Drajva" a místo launcheru to začalo jen zlověstně v Palmu pochroustávat, bílý displej a nic... pak několikrát pokus o softreset, nakonec hardreset, který zůstal viset na upozornění na ztrátu dat během formátování, které však neproběhlo. Kuchl jsem disk z přístroje a zkusil ho načíst přes čtečku CF II do PC. Následovala výzva k formátování. Oželel jsem tedy těch pár kB od posledního Hotsyncu a odklepl format. Disk se po
připojení pokaždé rozběhne, chvilku rytmicky "chroustá" a pak se bez dalších
známek života zastaví. Formátování se nekonalo; win zahlásily nenaformátovatelnost.
Rád bych se zeptal, zda podobnou negativní zkušenost již někdo z vás zaznamenal, zda se MD dá nahradit CF II kartou stejné kapacity nebo jestli není lepší nechat si tohle LD na díly a sehnat jiné po repasi. Oblíbil jsem si ho tak, že prostě bez toho neřáda mi nějak zešedivěl svět.
Dík za rady předem.
Pavel
Smutný
_________________
Palm Pilot>Palm IIIx>m515>TT>TII>TIII>Life Drive>>Life Flash>?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
kehil
nováček
nováček


Registrace: 6.6. 2007
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: so 15. prosinec, 2007 17:22    Předmět: Citovat

podle tohoto by mela byt vymena za CF mozna
http://howto.wikia.com/wiki/Howto_replace_microdrive_with_compactflash_in_LifeDrive
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
scot666
nováček
nováček


Registrace: 24.2. 2007
Příspěvky: 19

PříspěvekZaslal: so 15. prosinec, 2007 18:13    Předmět: Citovat

Na pdasoftu par lidi davalu tu CF kartu. n3o21 to delal i pro ty, kteri si na to sami netroufli.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Pavel1969
nováček
nováček


Registrace: 11.9. 2006
Příspěvky: 12

PříspěvekZaslal: so 15. prosinec, 2007 20:52    Předmět: Citovat

Dík za info, zkusím tam příští týden nacpat tu CFku. Mrkající
_________________
Palm Pilot>Palm IIIx>m515>TT>TII>TIII>Life Drive>>Life Flash>?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Skorpi
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 24.3. 2005
Příspěvky: 497
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po 17. prosinec, 2007 15:05    Předmět: Citovat

S CF kartou to ma snad kazdy hoho jsem videl a znam... oni jeste existuji lidi s microdrivem lol Radostný hazarderi... urcite se toho neboj, je to vyrazna zmena k lepsimu.
_________________
HP Pre3, Vodafone
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Pavel1969
nováček
nováček


Registrace: 11.9. 2006
Příspěvky: 12

PříspěvekZaslal: út 18. prosinec, 2007 0:18    Předmět: Citovat

No vidíš, asi jsem za hlupáka, ale já jsem s tím Microdrivem neměl nejmenší problémy po celé ty asi dva roky, co LD mám. Takže mě k experimentováním s CF nic netlačilo. Oproti Tungstenům mě samozřejmě ze začátku vytáčela jeho loudavost, ale na to si člověk zvykne. Mmch, zkoušel jsem to s vypůjčenou kartou SanDisk Extreme III 4GB - SDCFX3 od kamaráda a nenaběhlo to.
Na tom předešlém odkazu jsem si přečetl, že záleží jak se určitá karta systému jeví z hlediska CHS (geometrie disku), laicky musí se z hlediska OS jevit jako disková jednotka se stejnou CHS geometrií, jako Microdrive.
Tak se prý může stát(asi můj případ)že ze dvou CF 4GB stejné architektury
ale od různých výrobců jedna bude při bootu detekována, druhá nikoli.
Tak nevím. Něco o funkci HW vím, ale nejsem žádný profik. Navíc starý MD mi kompletně zkolaboval a pokud tedy jsou pro zdárný start nutná nějaká data uložená na něm(v tom odkazu na Wiki_howto se vlastně řeší náhrada MD za CF jako upgrade stávajícího stavu, nikoli výměna za havarovaný MD ),
boot se nepodaří-asi jako když je preinstalace Win na havarovaném disku a není k dispozici instalačka na CD. Prosím, pokud máte někdo osobní praktické zkušenosti s výměnou, dejte mi vědět. budu vděčný za každou věcnou připomínku.
Dky moc
Pavel
_________________
Palm Pilot>Palm IIIx>m515>TT>TII>TIII>Life Drive>>Life Flash>?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Fockewulfik
kormidelník
kormidelník


Registrace: 18.2. 2007
Příspěvky: 274
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: út 18. prosinec, 2007 6:58    Předmět: Citovat

jen bych se chtěl zeptat jestli LD jede bez MD?
THX
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky Yahoo Messenger
Skorpi
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 24.3. 2005
Příspěvky: 497
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út 18. prosinec, 2007 9:34    Předmět: Citovat

Na microdrive je ulozen PalmOS, takze pokud jsi neprenesl image dat z microdrive na CF, tak ti palm nabehnout nemuze. Ale neboj, tu rom neni zas takovy problem sehnat nekde ke stazeni, nebo nekomu rict at ti ji vyklonuje. Nejlepsi bude kdyz ve vecernich hodinach zajdes na IRC irc.freenode.net kanal #hackndev-cz a rekni Marexovi ze te posia z72ka, on ti uz poradi.
_________________
HP Pre3, Vodafone
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Pavel1969
nováček
nováček


Registrace: 11.9. 2006
Příspěvky: 12

PříspěvekZaslal: út 18. prosinec, 2007 10:48    Předmět: Citovat

2 Scorpi:
Díky moc, já jsem si původně naivně myslel, že načtení OS probíhá z ROM na disk a že tak pouhou výměnou vadného MD za nové medium to normálně naběhne.
Tak jdu do toho. Rozpačitý
_________________
Palm Pilot>Palm IIIx>m515>TT>TII>TIII>Life Drive>>Life Flash>?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Skorpi
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 24.3. 2005
Příspěvky: 497
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út 18. prosinec, 2007 15:03    Předmět: Citovat

No, ono prave to uzpusobeni, ze PalmOS je na disku zpusobuje tu pomalost systemu, ze se musela roztacet plotna pri kazde mensi blbosti. Prestavba na LifeFlash ma pouze vyhody, vetsi vydrz na baterie, vetsi rychlost, mensi zahrivani, "nerozbitnost".
_________________
HP Pre3, Vodafone
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Skorpi
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 24.3. 2005
Příspěvky: 497
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út 18. prosinec, 2007 15:09    Předmět: Citovat

Ahoj, ja vedel ze to nekde je, tady na tom odkazu mas podrobny navod a vse i ke stazeni http://www.pdasoft.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=2987
_________________
HP Pre3, Vodafone
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Pavel1969
nováček
nováček


Registrace: 11.9. 2006
Příspěvky: 12

PříspěvekZaslal: st 19. prosinec, 2007 8:44    Předmět: Citovat

2Skorpi,

diky, super Radostný. Snad si s tím jako linuxácký analfabet poradím Pochybující
_________________
Palm Pilot>Palm IIIx>m515>TT>TII>TIII>Life Drive>>Life Flash>?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Pavel1969
nováček
nováček


Registrace: 11.9. 2006
Příspěvky: 12

PříspěvekZaslal: st 26. prosinec, 2007 22:49    Předmět: Citovat

Tak už to funguje:-)
N3o21 díky ještě jednou za ochotu(akce Anděl-Smíchov) a přeju tímto šťastný Nový rok. Radostný
_________________
Palm Pilot>Palm IIIx>m515>TT>TII>TIII>Life Drive>>Life Flash>?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Fockewulfik
kormidelník
kormidelník


Registrace: 18.2. 2007
Příspěvky: 274
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: pá 28. prosinec, 2007 9:49    Předmět: Citovat

pls nevíte jestli bude fungovat takle karta?? http://www.fotoskoda.cz/eObchod/4061891-emgeton-cf-4gb-133x
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky Yahoo Messenger
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> smartphony/PDA/tablety Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412