Fórum - Zobrazit téma - Tak jsem koupil TXko - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Tak jsem koupil TXko

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> smartphony/PDA/tablety
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
lukee
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 25.9. 2007
Příspěvky: 511

PříspěvekZaslal: so 24. listopad, 2007 11:59    Předmět: Tak jsem koupil TXko Citovat

Zdravím, dneska jsem si koupil použitého Palma TX. Palm má pár much, které mu ubírají na kráse a funkčnosti:

-digitizér ve spodní části reaguje o dost níž, nepomůže ani přenastavení v Prefs
-v pravém horním rohu jsou jakoby dvě milimetrové skvrny (vypadá to jako poleptané od něčeho, nebo spálené cigaretou) - digitizér velice špatně v tomhle místě reaguje, zrovna tam kde je rozbalovací seznam Categories (All, system, media)
-tělo Tungstenu je sem tam obouchané

Kolik budu muset investovat do nového digitizéru? Nemáte někdo na prodej housing z TXka?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: so 24. listopad, 2007 20:45    Předmět: Citovat

Novej housing bude asi problém, ale výměna celého displeje (což je jediná efektivní oprava nefunkčního digitizéru) by tě u nás v servisu vyšla zhruba na 3000,- Kč.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
majki
plavčík
plavčík


Registrace: 12.1. 2006
Příspěvky: 98

PříspěvekZaslal: ne 25. listopad, 2007 19:58    Předmět: Citovat

Zkus nejdřív aplikaci Powerdigi od Dmitriho. Na T3 funguje perfektně a to je poruchama digitizeru prosluly...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Vlastimil
nováček
nováček


Registrace: 9.6. 2005
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: ne 25. listopad, 2007 20:52    Předmět: Citovat

Nebo se dá vyzkoušet MyKbd, umí také mimo to, že je to perfektní klávesnice, kalibrovat digitizér.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
lukee
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 25.9. 2007
Příspěvky: 511

PříspěvekZaslal: po 26. listopad, 2007 13:12    Předmět: Citovat

Díky za reakce. Vyzkoušel jem PowerDigi kalibrovat v tom středně přesném módu a digitizér už šlape přesně (i po soft resetu) Radostný Teď ještě sehnat nový housing.... popřípadě jde použít z T5ky?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: po 26. listopad, 2007 14:24    Předmět: Citovat

Z T5ky lze použít.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
lukee
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 25.9. 2007
Příspěvky: 511

PříspěvekZaslal: út 11. prosinec, 2007 11:20    Předmět: Citovat

Díky za reakce. Ještě bych měl otázku - vlastním Palm Universal Wireless Keyboard a v TXku mám malou lokalizaci PiLoc. Tutéž konfiguraci (keyboard+malá PiLoc) jsem provozoval v Tungstenu T, který mi například v Memos psal místo horní řady číslic písmena s diakritikou tak, jak je známe z PC (např. místo osmičky - á, místo šestky - ž). TXko ale takhle nepíše Smutný Když zmáčknu číslici z vrchní řady, napíše normálně číslici Smutný V nastavení PiLocu jsem zkoušel volbu Ext. keyboard jak dissabled tak support, ani v jednom režimu nejde s klávesnicí psát diakritiku. Poradí někdo?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: st 12. prosinec, 2007 1:17    Předmět: Citovat

Vyhledej si odpovídající vlákno zde ve fóru, už se to tu řešilo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Czechnology
kormidelník
kormidelník


Registrace: 19.9. 2006
Příspěvky: 289
Bydliště: Wien8 / Praha8

PříspěvekZaslal: pá 29. únor, 2008 17:18    Předmět: Citovat

nějaké freeware řešení toho digitizeru není? Rozpačitý
_________________
Dell Streak (5)
Palm m500 | Palm m505 | Palm Treo600 | Palm T|X
Psion 5
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky Yahoo Messenger MSN Messenger
jacktalking
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: pá 29. únor, 2008 17:41    Předmět: Citovat

freeware je. Jmenuje se Recal - http://www.freeware-palm.com/download-recal-v2-7.html

Trochu perla: používal jsem ho na E2 přes půl roku a digitizer prostě nedriftoval. Bylo to OK díky tomuto prográmku. Bohužel ve skutečnosti na tom byl dost bledě, já to ale nevěděl. Pak jsem dal zařízení našemu technikovi aby mi opravil ten reproduktor a po hard resetu už jsem nemohl kalibrovat, jelikož mi to ujíždělo o cca 7mm. Prostě mazec. A obnovení ze zálohy neprovedu bez prvního kalibrování.
Takže bacha na podobné utility který problém pouze skryjí. Jednou byste se mohli dost divit Mrkající
_________________
Sony Ericsson
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: so 01. březen, 2008 21:00    Předmět: Citovat

Je-li to možné, prosím dávat linky ke stažení k nám, zvlášť když tu máme novější verze než freewarepalm:
http://www.palmhelp.cz/html/modules.php?name=Downloads&d_op=viewdownloaddetails&lid=494
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Czechnology
kormidelník
kormidelník


Registrace: 19.9. 2006
Příspěvky: 289
Bydliště: Wien8 / Praha8

PříspěvekZaslal: po 03. březen, 2008 15:30    Předmět: Citovat

Mám další problém s digitizérem - v horní části funguje jen když se hodně přitlačí (což prakticky např znemožňuje psaní v horizontálním módu).
Předpokládám, že jde o hardwarový problém Smutný
Vztahuje se na to záruka?
_________________
Dell Streak (5)
Palm m500 | Palm m505 | Palm Treo600 | Palm T|X
Psion 5
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky Yahoo Messenger MSN Messenger
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: po 03. březen, 2008 16:11    Předmět: Citovat

Pokud přístroj nenese stopy mechanického poškození nebo počínající oxidace, tak ano.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Czechnology
kormidelník
kormidelník


Registrace: 19.9. 2006
Příspěvky: 289
Bydliště: Wien8 / Praha8

PříspěvekZaslal: út 04. březen, 2008 23:05    Předmět: Citovat

Venkovní poškození nevidím, přes displej je fólie (která ale digitizér moc neochrání) a po oxidaci nevím kde se dívat Vysmátý
_________________
Dell Streak (5)
Palm m500 | Palm m505 | Palm Treo600 | Palm T|X
Psion 5
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky Yahoo Messenger MSN Messenger
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: út 04. březen, 2008 23:07    Předmět: Citovat

Na 90% to bude v pohodě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> smartphony/PDA/tablety Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412