Fórum - Zobrazit téma - Názvy knih v .pdb vs. Mobipocket Reader - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Názvy knih v .pdb vs. Mobipocket Reader

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Ostatní software
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
YAMATO
nováček
nováček


Registrace: 22.9. 2007
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: so 27. říjen, 2007 21:06    Předmět: Názvy knih v .pdb vs. Mobipocket Reader Citovat

Asi to sem zas tak nepatří, předem se za to omlouvám, ale s Palmy to souvisí, když jde o .pdb. Používám Mobipocket Reader v telefonu SE P1i. Vše je OK, až na zobrazované podivné názvy knih. Ačkoliv mám např. knihu pojmenovanou "Roger Zelazny - Vládci stínů", v MPR se mi zobrazuje jako "01 - Zelazny Roger". Několik knih se mi dokonce zobrazuje stejně, např. "x". Slyšel jsem názor, že snad toto pojmenování je uvnitř souboru v hlavičce. Nevím. Ale opravdu mi to vadí a chtěl bych proto poradit, zda to jde nějak opravit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
moesh
nováček
nováček


Registrace: 5.3. 2006
Příspěvky: 41

PříspěvekZaslal: so 27. říjen, 2007 21:48    Předmět: Citovat

Pokud pouzivate Widle, jde to opravit v PC treba pomoci DocReaderu.
Nebo cesky zde i s popisem. Mrkající
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
YAMATO
nováček
nováček


Registrace: 22.9. 2007
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: so 27. říjen, 2007 23:38    Předmět: Citovat

Moc děkuji, funguje to!

Mohu ještě jeden dotaz? Mezi některými slovy jsou nepřiměřeně velké mezery. V iSilu jsem toto nezaznamenal, ale raději bych používal MPR, který mi přijde uživatelsky přívětivější. Jde nějak nastavit tak, aby byl text s normálními mezerami?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
moesh
nováček
nováček


Registrace: 5.3. 2006
Příspěvky: 41

PříspěvekZaslal: ne 28. říjen, 2007 0:16    Předmět: Citovat

Nevim, jestli to bude ono. Ale MobiPocket zarovnava text oboustranne a to nekdy vede k velkym mezeram v textu. To jste mel na mysli?
V Palmu se to da odstranit v Menu/Options/Preferences/Display -> a odskrtnout Full justification. Text ale bude zarovnany pouze vlevo - vpravo tzv. "na praporek". Mrkající
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
YAMATO
nováček
nováček


Registrace: 22.9. 2007
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: ne 28. říjen, 2007 0:19    Předmět: Citovat

Ano, to bylo ono! A i v MPR to funguje! Velice vám děkuji za pomoc!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
YAMATO
nováček
nováček


Registrace: 22.9. 2007
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: ne 28. říjen, 2007 11:49    Předmět: Citovat

Hm, tak ještě jedna věc: v těch názvech je špatně diakritika, ačkoliv v textu je jinak vše ok. V nastaveních jsem zádné české fonty a pod. nenašel...přesto, dá se to nějak řešit?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
moesh
nováček
nováček


Registrace: 5.3. 2006
Příspěvky: 41

PříspěvekZaslal: po 29. říjen, 2007 14:49    Předmět: Citovat

Tak tady vam neporadim. Jen si dokazu domyslet, ze to je vec rozdilneho kodovani hlavicky, ale jak to zmenit netusim - nikdy diakritiku v hlavickach nepouzivam, takze me to ani nenapadlo resit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Ostatní software Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412