Fórum - Zobrazit téma - Potenciální PalmOS-killer kombinace - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Potenciální PalmOS-killer kombinace

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Palm OS
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
masoxCZ
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 9.2. 2007
Příspěvky: 939

PříspěvekZaslal: pá 19. říjen, 2007 8:39    Předmět: Potenciální PalmOS-killer kombinace Citovat

... i když zatím cenově ultra hi-endová.
Nokia N95 8GB s poslední verzí S60 + na začátek roku 2008 ohlášený StyleTap CrossPlatform.
Jelikož článek na Engadgetu (OPRAVA!!! na AllAboutSymbian) vyšel dnes v noci, asi ještě nevíte co to je, takže stručně ... jedná se o aplikaci, která má umožňovat spouštění veškerých (samozřejmě v praxi jen těch, u kterých to má smysl, asi na symbianu nebudu spouštět POS hacky) aplikací pro PalmOS, a to jak pro motorolácké procesory, tak pro Intely, a pro všechny dosavadní verze PalmOS.
Takže pokud StyleTap dodrží co slíbil, minimálně co se týče lidí kteří si budou moci novou inkarnaci N95 dovolit, má PalmOne už jen 2 měsíce a nějaké drobáky na to, aby pustil do prodeje (tedy nejen do marketingových blábolů a prezentací) něco, co mu udrží alespoň nějaké zákazníky.
Navíc Asus oznámil, že Eee půjde do prodeje, a údajně chtějí stihnout vánoční prodeje.
Abych to shrnul, Palm chytil nejméně dvě dobře zacílená torpéda, a má co dělat aby ty díry pod čarou ponoru aspoň provizorně ucpal a nešel definitivně ke dnu alespoň zatím.
_________________
UTFG "Jak se správně ptát" !!!
... Peace through superior firepower.


Naposledy upravil masoxCZ dne st 24. říjen, 2007 13:21, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
nosferatu135
plavčík
plavčík


Registrace: 1.5. 2006
Příspěvky: 171
Bydliště: Odolena Voda

PříspěvekZaslal: pá 19. říjen, 2007 17:04    Předmět: Citovat

*cenzura* fix, to zní blbě...
No, hlavně, aby něco vypustili i do Evropy. Tím, že vše bude k dispozici jen v USA, si evropský trh nezískají. A nebo to vzdávají??
_________________
De Mortuis Nil Nisi Bene

Tungsten T3 + RS MMC 1GB + SD 2GB
Treo 650
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mha
nováček
nováček


Registrace: 22.7. 2005
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: pá 19. říjen, 2007 17:23    Předmět: Torpedo Citovat

Dalsim torpedom je ohlasenie dostupnosti SDK (teda moznosti vyvijat nativne aplikacie) pre iPhone na februar (unor) 2008 Radostný
Ked bude dostupnych x aplikacii pre iPhone, tazko mu bude mozne vytykat ze je to len taka hracicka...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jacktalking
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: pá 19. říjen, 2007 18:10    Předmět: Citovat

OT: všichni básní o N95. Měli jste to ale v ruce? V reklamě vypadá fajn. Ale skutečnost je spíše děsivá. Líbí se mi, jak mnoho lidí na diskuzích to vyzdvihuje, ale ve skutečnosti to neměli v ruce. Na papíře jsou ty parametry moc fajn, to teda jo. Marketing u konkurence zapracoval, to musím uznat.
_________________
Sony Ericsson
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: pá 19. říjen, 2007 20:44    Předmět: Citovat

Jakejkoliv emulátor nikdy nebude žádný torpédo, toho bych se teda vůbec nebál. Jedinej, kdo může Palmu opravdu zatopit je ten SDK pro iPhone, ale to bude ještě chvíli trvat, než se to projeví v praxi, takže Palm má určitě delší čas na to, aby se s něčím vytáhnul, než 2 měsíce. Největším torpédem pro Palm jsou neustálý změny vizí a produktů v průběhu jejich realizace. Pokud už se to už konečně nezmění, pošle se Palm ke dnu úplně sám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jacktalking
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: pá 19. říjen, 2007 21:56    Předmět: Citovat

Badel napsal:
Jakejkoliv emulátor nikdy nebude žádný torpédo, toho bych se teda vůbec nebál

Torpédo ne.. Ale velkej problém určitě. Opět vytáhnu StyleTap pro WM. Představme si uživatele PALM OS, který po masáži reklamou chce nějaké papírově nabušené zařízení (papírově = velké číslo na CPU, velké číslo na RAM). Z nedávné doby mě napadá TYTN2. Nechce přijít o oblíbené aplikace a tudíž si to nekoupí, nebo si koupí znovu PALM zařízení. Pak objeví styletap. Tím pro něj padá poslední překážka a může přejít na konkurenční platformu. Zatím jsem neviděl emulátor PALM OS pro Symbian, ale pokud by se objevil, tak to vidím s PALM hodně bledě. Samozřejmě uvažuji pouze 3 majoritní OS na trhu PDA/smartphone - PALM-WM-Symbian..
_________________
Sony Ericsson
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
pavelbures
nováček
nováček


Registrace: 4.8. 2005
Příspěvky: 50

PříspěvekZaslal: so 20. říjen, 2007 11:43    Předmět: Citovat

jacktalking napsal:
OT: všichni básní o N95. Měli jste to ale v ruce? V reklamě vypadá fajn. Ale skutečnost je spíše děsivá. Líbí se mi, jak mnoho lidí na diskuzích to vyzdvihuje, ale ve skutečnosti to neměli v ruce. Na papíře jsou ty parametry moc fajn, to teda jo. Marketing u konkurence zapracoval, to musím uznat.


Mě osobně Nokia N95 nenadchla. Po stránce softwaru děs, nestabilní, člověk spustil jeden program a už měl málo paměti, hw zpracování taky žádná sláva.
_________________
Vlastním: HP iPaq hx4700 (WM5), Nokia e61
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
jacktalking
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: so 20. říjen, 2007 13:07    Předmět: Citovat

pavelbures napsal:

Mě osobně Nokia N95 nenadchla. Po stránce softwaru děs, nestabilní, člověk spustil jeden program a už měl málo paměti, hw zpracování taky žádná sláva.

Abych nekřivdil, předprodukční N95 se mi v rámci SonyEricsson dostala do ruky a software byl opravdu děs. Kolega mi však řekl, že "normální" N95 už netrpí dětskými nemocemi jako v případě toho mého kusu.
GPS je sice fajn, ale citlivost a ostatní je žalostné. Za nižší cenu bych si radši pořídil jiný telefon a GPS si dokoupil k tomu. Aktivní krytka se jim povedla. Diodový blesk.. No za ty peníze bych očekával xenonový blesk.. Fotografie mají sice 5MPx ale opět jen marketingový tah. Kvalita je opravdu mizerná (na to, že to je 5MPx). Autofocus se jim ale povedl, jsem rád že se jim konečně rozsvítilo a dali se tímto směrem.
No a paměť je opět kapitola sama o sobě. Od základních věcí typu SMS bych očekával, že se spustí ihned. A třeba od náročnějších věcí typu kamera či videohovory bych očekával že to bude pomalejší. Když ale otevřu SMS a zobrazí se mi na cca 2s "zaneprázdněn"....
Možná příští telefon alá N95 bude lepší. Ale zatím se jen ukazuje, jak dobrý mají marketing a jak moc rádi mají čísla na papíře.
_________________
Sony Ericsson
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: so 20. říjen, 2007 19:45    Předmět: Citovat

Přesně tenhle případ ukazuje, co je podstatné pro úspěšnost produktu. Není to existence nebo neexistence nějakého emulátoru, ale schopnost sdělit zákazníkům, že je na trh uváděn "cool" produkt. Palmu se tohle nakonec povedlo v případě TT3 a Trea 650. Dalo by se říci, že totéž se podařilo i u LifeDrive, ten ale neměl dlouhou životnost díky mizerné implementaci OS, což by - jak dokazuje Nokia - ani moc nevadilo, kdyby Palm uváděl s podobnou pompou novinky častěji. Ideální je samozřejmě velký humbuk + super produkt, ale to se podaří málokdy (iPhone).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jacktalking
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: ne 21. říjen, 2007 12:41    Předmět: Citovat

Badel napsal:
Přesně tenhle případ ukazuje, co je podstatné pro úspěšnost produktu

Přesně. V oddělení marketingu je společnost schopna podojit i býka, záleží na schopnosti. Mnoho lidí ale reaguje na reklamu opačně, respektive jejich odezva je opačná - čím větší humbuk a reklama, tím je jejich neochota si to koupit větší. Můžu klidně mluvit sám za sebe. Pokud by ja jáTelefon nebyla taková reklama, klidně bych si ho koupil (uvažuju o něčem novějším, už nemám nervy s E2)...
_________________
Sony Ericsson
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
masoxCZ
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 9.2. 2007
Příspěvky: 939

PříspěvekZaslal: po 22. říjen, 2007 10:13    Předmět: Citovat

jacktalking napsal:
OT: všichni básní o N95. Měli jste to ale v ruce? V reklamě vypadá fajn. Ale skutečnost je spíše děsivá. Líbí se mi, jak mnoho lidí na diskuzích to vyzdvihuje, ale ve skutečnosti to neměli v ruce. Na papíře jsou ty parametry moc fajn, to teda jo. Marketing u konkurence zapracoval, to musím uznat.


Vzhledem k tomu že nad tím chrochtá osoba jménem Steve Litchfield jsem ochoten věřit tomu, že prodejní verze funguje tak jak je slibováno.
Jestli totiž mobilní svět má nějaké novinářské autority, jsou to Tom Krazit a právě Steve Litchfield.
_________________
UTFG "Jak se správně ptát" !!!
... Peace through superior firepower.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
teret
plavčík
plavčík


Registrace: 3.5. 2005
Příspěvky: 86

PříspěvekZaslal: út 23. říjen, 2007 18:18    Předmět: Citovat

trosku k tematu:
http://tamspalm.tamoggemon.com/2007/10/17/styletap-for-uiq-and-series-60-spotted-in-the-wild/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
jacktalking
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: út 23. říjen, 2007 20:43    Předmět: Citovat

teret napsal:
trosku k tematu:
http://tamspalm.tamoggemon.com/2007/10/17/styletap-for-uiq-and-series-60-spotted-in-the-wild/

Už jsem si chtěl rýpnout a odkázat na úvodní příspěvek kde je link Vysmátý Jenže on tam není.
Mno, je docela sranda si dělat benchmark pod StyleTap Pobavený Na Qtek 8500 mi to ukázalo 489%. Samozřejmě to je informace o ničem, ale jen tak pro srandu to stačí Pobavený

Jinak zítra na prodejně by se mi měla do ruky dostat kolegovo N95 (hehe, tomu se říká propagace vlastní značky Vysmátý ), takže pak budu pořádně soudit.
_________________
Sony Ericsson
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Palm OS Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412