Fórum - Zobrazit téma - Treo bez HW klávesnice? - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Treo bez HW klávesnice?
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Palm Inc.
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: pá 10. srpen, 2007 17:06    Předmět: Re: Souhlas Citovat

nox napsal:
Fockewulfik napsal:
To by se mohlo ulamovat a různé dlší problémy...........čím složitější konstrukce tím více věcí se dá zničit nebo ulomit........


Naprosty souhlas. RAd bych vedel co dnes vsichni vidi ve vysuvne/vyklopnych nesmyslech, ktere zvysuji cenu a snizuji zivotnost?


...a máš lepší nápad, jak dosáhnout velkýho hires+ displeje a mít možnost pohodlnýho psaní?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Fockewulfik
kormidelník
kormidelník


Registrace: 18.2. 2007
Příspěvky: 274
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: pá 10. srpen, 2007 17:24    Předmět: Citovat

Buď udělat větší stroj nebo si zvyknout na graffiti a psát stejně rychle jako na klávesnici.....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky Yahoo Messenger
Fockewulfik
kormidelník
kormidelník


Registrace: 18.2. 2007
Příspěvky: 274
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: pá 10. srpen, 2007 17:29    Předmět: Re: Souhlas Citovat

nox napsal:

Naprosty souhlas. RAd bych vedel co dnes vsichni vidi ve vysuvne/vyklopnych nesmyslech, ktere zvysuji cenu a snizuji zivotnost?

Ano přesně tak souhlas......a Palm asi ještě nikomu nespadl..... POZOR!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky Yahoo Messenger
Fockewulfik
kormidelník
kormidelník


Registrace: 18.2. 2007
Příspěvky: 274
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: pá 10. srpen, 2007 17:34    Předmět: Citovat

Normální Treo 680 ale asi o 1,5 -2cm větší......
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky Yahoo Messenger
nox
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 626

PříspěvekZaslal: pá 10. srpen, 2007 18:22    Předmět: Re: ZAruka Citovat

Badel napsal:
nox napsal:
Badel napsal:
No já myslim, že ty 2 roky, co je to v záruce, to nemusim řešit a po dvou letech je už beztak potřeba začít se ohlížet po něčem novým Mrkající


No jo, ale uvedom si ze na reklamaci je zakonna lhuta 30 dni a nektere firmy ji vyuzivaji beze zbytku. Takze sice mas pristroj v zaruce, ale 30 jsi bez neho. Nehlede na to ze fyzicky poskozena klavesnice muze byt take brana jako vina majitele, takze ti nic nevyreklamujou, pripadne si zaplatis neopravnenou reklamaci.


Vzhledem k tomu, že se reklamace palmů řeší přes nás, tak nemám strach. U nás čekáš maximálně 14 dní, navíc se to většinou mění za nový kus.


Ja to myslel obecne ke vsem vyrobkum, nejen k vecem od PalmHelpu.

..a máš lepší nápad, jak dosáhnout velkýho hires+ displeje a mít možnost pohodlnýho psaní?


Jo znam, ja osobne radsi snesu vetsi velikost nez mensi spolehlovots, ale to je vec volby kazdeho uzivatele. Ja osobne preferuji jednoduchost a spolehlovost pred prekomplikovanosti a vysokou cenou. Mam rad jednoduche a hlavne prakticke veci.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Fockewulfik
kormidelník
kormidelník


Registrace: 18.2. 2007
Příspěvky: 274
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: pá 10. srpen, 2007 18:58    Předmět: Citovat

JJ moje řeč...........ale další nápad........možná vysunovací konstrukce(vypada to jako normalni treo ale po roztažení je to treo s Hires+ displayem-něco na způsob T3)a to je další náchylnější věc ale vyklápěcí ...jak jsem už říkal je trochu nepraktická......
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky Yahoo Messenger
Fockewulfik
kormidelník
kormidelník


Registrace: 18.2. 2007
Příspěvky: 274
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: pá 10. srpen, 2007 19:08    Předmět: Citovat

Anebo teď mě to napadlo víš/víte jak vypadá Siemens SK-65....tak aby se dala zadní část Trea XXX po zatlačení otočit o 90 stupňů a vznikl by tak "kříž"....na přední straně by byk Hires+ display, reprák+mikrák, hardwarové tlačítka....a na spodní by byla qwerty klávesnice....sice by toto Treo XXX bylo trochu hrubší....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky Yahoo Messenger
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: pá 10. srpen, 2007 20:22    Předmět: Citovat

Možností je mnoho, já bych se těch mechanických částí zase tak nebál. On může být produkt bez vysouvacích konstrukcí, kterej je pěknej šmejd a na druhý straně mechanickej, ale kvalitně zpracovanej produkt, kterej něco vydrží. Ono to s tou problematičností mechanických částí je tak trochu zaklínadlo. Vemte si, kolik se ve světě prodá véček (mnohem víc než u nás) a a priori to neznamená, že je to všechno poruchový.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Fockewulfik
kormidelník
kormidelník


Registrace: 18.2. 2007
Příspěvky: 274
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: pá 10. srpen, 2007 20:36    Předmět: Citovat

Ano, na zpracování taky dost záleží...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky Yahoo Messenger
nox
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 626

PříspěvekZaslal: so 11. srpen, 2007 9:10    Předmět: Vecka Citovat

Badel napsal:
Možností je mnoho, já bych se těch mechanických částí zase tak nebál. On může být produkt bez vysouvacích konstrukcí, kterej je pěknej šmejd a na druhý straně mechanickej, ale kvalitně zpracovanej produkt, kterej něco vydrží. Ono to s tou problematičností mechanických částí je tak trochu zaklínadlo. Vemte si, kolik se ve světě prodá véček (mnohem víc než u nás) a a priori to neznamená, že je to všechno poruchový.


No prave i u vecek se toho bojim. Jako uzivatel nemam moznost pred koupi posoudit, jak kvalitne je proveden kloub a jestli bude k sehnani nahradni propojujici kabel, ktery v nem je a hlavne za kolik. Pamatuji si kdyz jsem byl pred par lety v opravne mobilu a nejaka holcina tam prinesla vecko. Proste se v nem ten kabel co se ohyba prerusil. Rekli ji, ze oprava by stala X tisic, coz bylo vice nez cena stejneho mobilu ale noveho.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Fockewulfik
kormidelník
kormidelník


Registrace: 18.2. 2007
Příspěvky: 274
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: so 11. srpen, 2007 10:11    Předmět: Citovat

Složitější=náchylnější(většinou). Takže podle mě je nejlepší "normální "Treo s Hires+ displayem akorát tak o 1,5-2cm větší.......zlomit by šlo tak maximálně Treo samo anebo stylus....a většina lidí by byla spokojena...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky Yahoo Messenger
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: so 11. srpen, 2007 23:50    Předmět: Re: Vecka Citovat

nox napsal:
Badel napsal:
Možností je mnoho, já bych se těch mechanických částí zase tak nebál. On může být produkt bez vysouvacích konstrukcí, kterej je pěknej šmejd a na druhý straně mechanickej, ale kvalitně zpracovanej produkt, kterej něco vydrží. Ono to s tou problematičností mechanických částí je tak trochu zaklínadlo. Vemte si, kolik se ve světě prodá véček (mnohem víc než u nás) a a priori to neznamená, že je to všechno poruchový.


No prave i u vecek se toho bojim. Jako uzivatel nemam moznost pred koupi posoudit, jak kvalitne je proveden kloub a jestli bude k sehnani nahradni propojujici kabel, ktery v nem je a hlavne za kolik. Pamatuji si kdyz jsem byl pred par lety v opravne mobilu a nejaka holcina tam prinesla vecko. Proste se v nem ten kabel co se ohyba prerusil. Rekli ji, ze oprava by stala X tisic, coz bylo vice nez cena stejneho mobilu ale noveho.


Já pořád nechápu ty obavy při dvouletý záruce. Navíc znovu opakuji, že véčka se prodávaj po miliónech a problémy s kloubama už v podstatě dneska nejsou. Tos dopadnul hůř, když sis koupil nějakej klasickej mobil od Siemense. Nejčastější problémy s mobilama jsou dneska stejně v softwaru a ne v hardwaru a to bez ohledu na počet firmwarů, který jsou pak vydávaný.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
nox
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 626

PříspěvekZaslal: ne 12. srpen, 2007 7:18    Předmět: Re: Vecka Citovat

Badel napsal:
nox napsal:
Badel napsal:
Možností je mnoho, já bych se těch mechanických částí zase tak nebál. On může být produkt bez vysouvacích konstrukcí, kterej je pěknej šmejd a na druhý straně mechanickej, ale kvalitně zpracovanej produkt, kterej něco vydrží. Ono to s tou problematičností mechanických částí je tak trochu zaklínadlo. Vemte si, kolik se ve světě prodá véček (mnohem víc než u nás) a a priori to neznamená, že je to všechno poruchový.


No prave i u vecek se toho bojim. Jako uzivatel nemam moznost pred koupi posoudit, jak kvalitne je proveden kloub a jestli bude k sehnani nahradni propojujici kabel, ktery v nem je a hlavne za kolik. Pamatuji si kdyz jsem byl pred par lety v opravne mobilu a nejaka holcina tam prinesla vecko. Proste se v nem ten kabel co se ohyba prerusil. Rekli ji, ze oprava by stala X tisic, coz bylo vice nez cena stejneho mobilu ale noveho.


Já pořád nechápu ty obavy při dvouletý záruce. Navíc znovu opakuji, že véčka se prodávaj po miliónech a problémy s kloubama už v podstatě dneska nejsou. Tos dopadnul hůř, když sis koupil nějakej klasickej mobil od Siemense. Nejčastější problémy s mobilama jsou dneska stejně v softwaru a ne v hardwaru a to bez ohledu na počet firmwarů, který jsou pak vydávaný.


No ja chci vyrobek, ktery vydrzi dele nez dva roky. Z ekonomickych i ekologickych duvodu. Tak nahodou seimens mam, dokonce manazersky S55 a je fantastickej. Ale souhlasim ze levnejsi rady, treba A50 mely vice nez 50% reklamaci, to vim i od znameho prodejce. Ja proste nic pohybliveho v elektronice nechci - muj nazor na vec.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
VDC
>> redaktor <<
>> redaktor <<


Registrace: 4.2. 2005
Příspěvky: 73

PříspěvekZaslal: po 13. srpen, 2007 8:26    Předmět: Citovat

Musím přispět do týhle diskuse a souhlasit s Badelem. Bát se pohyblivých částí je zbytečný pro jakýhokoli uživatele, kterej je schopnej se k přístroji chovat tak, jak daná konstrukce vyžaduje. Konstrukce kloubů u dnešních "véček" je dostatečně vychytaná, takže funguje sakra dýl než jenom 2 roky. Výsuvný konstrukce taky nejsou problém. Mám TT3 pět let, displej otevírám několikrát denně a nejsou s tím taky žádný probémy. Takže problém pohyblivých částí je vždy na straně uživatele, nikoli konstrukce jako takové. Mrkající Za pět let, co mám TT3 mi přístroj upadl jednou, mobil mi za poslední dva roky neupadl ani jednou. Všechny své přístroje nosím volně po kapsách, TT3 teda v hardcasu. Machr Mám li si vybrat, jaký přístroj by se mi líbil, pak hires+ displej a hardwarová klávesnice, ale už je mi jedno, jestli to budu otevírat, vysouvat a nebo to bude na pevno, hlavně když to nebude jako iPhone, všechno matlat na displeji Machr
_________________
PAjDA.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Skorpi
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 24.3. 2005
Příspěvky: 497
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po 13. srpen, 2007 10:19    Předmět: z71 Citovat

KOnkretne na z71 se prerusil molex kablik vzdy po nejake dobe, zcela jiste konstrukcni chyba. Takze ja vysouvaci cokoli od te doby rozhodne taky neberu.
_________________
HP Pre3, Vodafone
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
masoxCZ
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 9.2. 2007
Příspěvky: 939

PříspěvekZaslal: po 13. srpen, 2007 14:38    Předmět: Re: Souhlas Citovat

Badel napsal:
...a máš lepší nápad, jak dosáhnout velkýho hires+ displeje a mít možnost pohodlnýho psaní?


Jisteže. Dobře naprogramovanou soft klávesnici na displeji pro kratší psaní (např. stylem iPhona jako na registrační pokladně, případně landscape QWERTY) + pro delší psaní UWK přes infra, ovšem v kombinaci s jinou než praseckou lokalizací, jak je božuhell u Palmu dodnes i po cca 10ti letech zvykem.
_________________
UTFG "Jak se správně ptát" !!!
... Peace through superior firepower.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: po 13. srpen, 2007 14:46    Předmět: Citovat

No tak to bych nebral. Klávesnice iPhonu je zatim to nejlepší soft řešení, jaký jsem dosud viděl, ale za hardwarovou klávesnici bych to neměnil ani náhodou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
nox
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 626

PříspěvekZaslal: po 13. srpen, 2007 15:27    Předmět: Re: z71 Citovat

Skorpi napsal:
KOnkretne na z71 se prerusil molex kablik vzdy po nejake dobe, zcela jiste konstrukcni chyba. Takze ja vysouvaci cokoli od te doby rozhodne taky neberu.


Presne o tomhle mluvim, prd koupi nemuzu videt dovnitr a potom splacu nad vydelkem.

VDC: Mel bys videt TT1. SKoro stejna konstrukce, akorat to misto z kovu udelali z plastu, takze se to po nejake dobe rozsypalo. Bez vysunovani by bylo o problem min.

masoxCZ: HW klavesnici asi nic nenahradi, chybi tam hmatova odezva na stisknuti, zlate PSIONy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
VDC
>> redaktor <<
>> redaktor <<


Registrace: 4.2. 2005
Příspěvky: 73

PříspěvekZaslal: po 13. srpen, 2007 17:11    Předmět: Citovat

Ale jo, to je samozřejmě jasný, že když je ta konstrukce prasecká, tak že jsou pohyblivý části spíš pro zlost než ku prospěchu. Klidně by se mi líbilo Treo tak jak je, jenom s hires+ displejem, klidně bych to snesl kdyby bylo Treo o ten kousek větší, ale protože lidi jsou magoři a potřebujou miniaturizaci za každou cenu, tak bych se nebránil výsuvný klávesnici i když je to náchylnější na nečistoty a poškození a tak všelijak podobně. Ale ať to řešení bude jakýkoli, hlavně ať je hardwarový nikoli softwarový. Věčně upatlanej displej je vopruz POZOR! Machr
Jen ještě k iPhonu, za chvíli to lidi budou mít vorvaný jako prase, protože na to nejde dát folie, vzhledem k chybějícímu ohraničení displeje. Což je pěkně na prd. Pochybující
_________________
PAjDA.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: po 13. srpen, 2007 17:51    Předmět: Citovat

Fólie na iPhone už se prodává a je odolná i proti drsnýmu škrábání klíči. V prezentaci ukazovali, že iPhone chrání i před politím vodou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Palm Inc. Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412