Fórum - Zobrazit téma - Mobipocket Reader fonty - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Mobipocket Reader fonty
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Hry a volný čas
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
killinghawk
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 15.5. 2006
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: ne 29. červenec, 2007 9:54    Předmět: Citovat

Přidal jsem odkaz do sekce Kancelář/Konvertory na originální instalátor k Mobipocket Creator Publisher Edition 4.2 build 35 a jeho modifikaci umožňující vytváření eBooků v kódování Windows-1250.

Jinak ta modifikace mi zabrala zhruba 10 minut čistého času. Stačilo v hexeditoru změnit Windows-1252 na Windows-1250.

Už dlouho jsem nedělal nic lehčího.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: ne 29. červenec, 2007 13:21    Předmět: Citovat

Díky moc, tak už je to schválený o visí to tam. Jen byl nějakej problém s linky ke stažení, takže jsem je vytahal z diskuze a vložil je tam znovu, prosím o překontrolování.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
killinghawk
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 15.5. 2006
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: ne 29. červenec, 2007 13:39    Předmět: Citovat

To Badel: Tak jsem to kontroloval, a vypadá to, že je vše v pořádku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: ne 29. červenec, 2007 13:48    Předmět: Citovat

Ještě jednou díky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
killinghawk
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 15.5. 2006
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: ne 29. červenec, 2007 16:04    Předmět: Citovat

To Badel: Tak přece tam je chyba. Místo Publisher Edition verze 4.2 tam máte Home Edition 4.0. Publisher Edition 4.2 můžete stáhnout ze stránek výrobce (viz Mobipocket).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
killinghawk
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 15.5. 2006
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: ne 29. červenec, 2007 18:59    Předmět: Citovat

Tak už je to správně. Ten instalátor je stejný pro Publisher i Home verzi. Uživatel si volí během instalace, jestli tam chce mít Home nebo Publisher Edition.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
petr
plavčík
plavčík


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 86

PříspěvekZaslal: po 30. červenec, 2007 9:17    Předmět: Citovat

Zkoušeli jste někdo ty předvolené formáty z "Home" stránky toho upraveného Creatoru? Ty asi ve win1250 nechodí? HTML dokumenty a texty jsou OK, to jsem zkoušel, ale ty přednastavené, jako např. "My Photo Album"?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
petr
plavčík
plavčík


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 86

PříspěvekZaslal: po 30. červenec, 2007 9:24    Předmět: Citovat

Odzkoušel jsem to "Fotoalbum" a zdá se to taky v pořádku (aspoň na Treu650 a Fonts4OS5). Takže to vypadá že by to mohlo být komplet počeštěné. Fajn. (když tak zkuste někdo i ty další volby, ale myslím že to bude v pořádku taky)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
petr
plavčík
plavčík


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 86

PříspěvekZaslal: po 30. červenec, 2007 9:33    Předmět: Citovat

ne, tak oprava - nezobrazují se ty # znaky ale chybí mi některé české znaky např. ě,č,ř, ň - zkoušel jsem tu aplikaci "My Photo Album". Když tak to někdo zkuste, možná to je jenom u mně "rukama" Radostný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
killinghawk
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 15.5. 2006
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: po 30. červenec, 2007 14:35    Předmět: Citovat

Není to rukama. Pokud vytváříš Fotoalbum, tak tam ta diakritika opravdu zmizí. Nicméně bez té úpravy by se to chovalo úplně stejně, jen bys' tam ty háčky a čárky neměl ani při převodu z wordovských a jných dokumentů. Prostě bys' tam tu diakritiku neměl vůbec.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
BorgDog
nováček
nováček


Registrace: 30.4. 2006
Příspěvky: 43

PříspěvekZaslal: po 30. červenec, 2007 23:42    Předmět: Photoalbum Citovat

Zajímavé - myslel jsem, že když jednou funguje tvorba e-knih, bude automaticky fungovat všechno. Ale to stejně nevadí - fotoalba nedělám, knihy mi úplně stačí, takže naprostá spokojenost, compadres.... Machr
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
petr
plavčík
plavčík


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 86

PříspěvekZaslal: út 31. červenec, 2007 5:44    Předmět: Citovat

No já myslel, že když v těch šablonách pro ty předvolené aplikace přepíšu znakovou sadu, bude to v pořádku, ale není, protože třeba pro to album si on ještě vytváří nové stránky s komentářem, ty v šablonách nejsou a narve tam to UTF-8. Ale není to velký problém, funguje převod z HTML a DOC a to stačí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
killinghawk
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 15.5. 2006
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: čt 02. srpen, 2007 10:41    Předmět: Citovat

A aby toho nebylo málo, tak ještě přidávám upravenou verzi Mobipocket Readeru, která umožňuje číst všechny POZOR! dokumenty s českými znaky, tj. i Fotoalbum, PDF a další: Mobipocket Reader 5.3 cz sk (Windows-1250).

Enjoy!

EDIT: Není ani nutné použít modifikovanou verzi Creatora! POZOR!

EDIT 3.8.2007: Přidal jsem ještě podporu slovenštiny. Tato verze tedy zobrazuje i všechny slovenské znaky.
_________________
dlapa.cz
killinghawk.cz
Více zde


Naposledy upravil killinghawk dne po 04. březen, 2013 10:50, celkově upraveno 9 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
petr
plavčík
plavčík


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 86

PříspěvekZaslal: čt 02. srpen, 2007 11:16    Předmět: Citovat

Všechny? Fakt VŠECHNY? - Bomba Překvapený
Jak jsi to prosím Tě dokázal ?
Vyprávěj, povídej, přeháněj Pobavený
Fakt dobrý ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
killinghawk
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 15.5. 2006
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: čt 02. srpen, 2007 11:27    Předmět: Citovat

Jsou to opravdu všechny, protože jsem opravil převodní tabulku z UNICODE do win 1250 přímo v Mobipocket Readeru. Takže ať budeš ty soubory pro Mobipocket Reader vytvářet tou původní verzí Creatora, nebo tou mojí, tak se budou české znaky zobrazovat korektně.

Na vysvětlení:
Mobipocket ukládá některé české znaky jako UNICODE přes svoji vlastní syntaxi (ostatních znaků si nevšímá). Reader to potom převádí do 8-bitového kódování v palmu. Tím, že jsem opravil tu tabulku, jsem zajistil funkčnost všech českých znaků bez ohledu na to, jakou metodu použiješ pro vytváření eBooků či jiných výstupů z Creatora (Fotoalba, PDF, Slovníky a další). Reader to prostě převede správně.

A to je vše.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
petr
plavčík
plavčík


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 86

PříspěvekZaslal: čt 02. srpen, 2007 11:36    Předmět: Citovat

A fakt to funguje - unicode, neunicode, všecko hezky česky. Šokovaný Teď jsem to vyzkoušel.
Jseš fakt třída. Smekám před Tvým uměním.. Vysmátý

To že Mobipocket převádí jen některé znaky mi to objasňje, jinak mi to bylo nepochopitelné Radostný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: čt 02. srpen, 2007 13:57    Předmět: Citovat

killinghawk napsal:
A aby toho nebylo málo, tak ještě přidávám upravenou verzi Mobipocket Readeru, která umožňuje číst všechny POZOR! dokumenty s českými znaky, tj. i Fotoalbum, PDF a další: Mobipocket Reader 5.3 cz (Windows-1250).

Enjoy!

EDIT: Není ani nutné použít modifikovanou verzi Creatora! POZOR!


Kde jsi vzal 5.3? Poslední verze na domovských stránkách je 5.2.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
killinghawk
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 15.5. 2006
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: čt 02. srpen, 2007 14:05    Předmět: Citovat

Stáhl jsem ji z domovských stránek.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: čt 02. srpen, 2007 14:08    Předmět: Citovat

Můžeš dát link, já tam právě vidim jen verzi 5.2. Dík.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
killinghawk
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 15.5. 2006
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: čt 02. srpen, 2007 14:12    Předmět: Citovat

http://www.mobipocket.com/en/DownloadSoft/DownloadManualInstall.asp

Je to verze pro "Palm One - Sony Clie - Garmin iQue - Tapwave Zodiac", jak se uvádí na stránce, na kterou směřuje můj odkaz.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Hry a volný čas Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 3 z 4

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412