Fórum - Zobrazit téma - Treo 680 Camera update - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Treo 680 Camera update

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> smartphony/PDA/tablety
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
chaoos
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 6.12. 2004
Příspěvky: 206

PříspěvekZaslal: po 22. leden, 2007 12:23    Předmět: Treo 680 Camera update Citovat

V 650 mam take cameraLib verzi 3.0, neni mozne ze by mi 650 taky tak zlobila? Mam tam novou baterii a pozoruju podobne popisovane samovybijeni jako na 680ce... Treba pres noc se Treo samo vybije i o 20%...

Residentni programy me napadli jako prvni, ale opravdu tam ted nic "zlobiveho" nemam ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: po 22. leden, 2007 15:51    Předmět: Citovat

To si nemyslim, T650 s bateriemi normálně problém nemělo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
cambel
nováček
nováček


Registrace: 29.4. 2005
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: ne 29. duben, 2007 9:29    Předmět: Výdrž Citovat

Tak jsem si chvíli myslel, že mě problémy s výdrží baterie Treo 680 nepotkají. Hned po koupi jsem nainstaloval Camera patch, Treo vybil do dna a pak nabil do plna, nainstaloval šetřící aplikace (Twilight...), vypnul infra a snížil podsvícení na 1/4, používám origoš kabel a nabíječku k Treo 680. Treo vydrželo tak 2-3 dny, ale asi před 3 dny jsem nainstalova Keyguard time a od té chvíle Treo s výše uvedenými nastaveními mi vydrží tak ztěží den. Po odinstalování keyguard je to pořád stejné. Ať už sakra Palm vydá nějaký patch na tu výdrž, to se nedá. Všiml jsem si, že si Treo jen tak pro zábavu samo zapíná a vypíná podsvětlení klávesnice, na několik vteřin ji podsvítí a pak zase zhasne (nezávisle na tom,jestli mám funkční Twilight).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
sokrates
nováček
nováček


Registrace: 29.5. 2006
Příspěvky: 69

PříspěvekZaslal: ne 29. duben, 2007 11:42    Předmět: Citovat

t680 sa samovolne vybija aj po nainstalovani camera update.
zistil som to tak, ze som vypol telefonnu cast a treo nechal tyzden nedotknute lezat s vlozenou baterkou nabitou do plna. potom som sa pokusil treo zapnut a bateria bola uplne vybita. taka je realita
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
jacktalking
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: ne 29. duben, 2007 17:59    Předmět: Citovat

sokrates napsal:
t680 sa samovolne vybija aj po nainstalovani camera update.
zistil som to tak, ze som vypol telefonnu cast a treo nechal tyzden nedotknute lezat s vlozenou baterkou nabitou do plna. potom som sa pokusil treo zapnut a bateria bola uplne vybita. taka je realita

Vypnuté Treo není ve skutečnosti vypnuté Mrkající Podobně jako staré mobily s funkcí budíku. Doporučil bych hard reset, týden se toho nedotýkat a pokud bude i potom baterie vybitá, tak je to opravdu v pytli
_________________
Sony Ericsson
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cambel
nováček
nováček


Registrace: 29.4. 2005
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: út 01. květen, 2007 7:36    Předmět: Citovat

Ještě k té výdrži. Zkoušel jsem postupně odinstalovávat aplikace, co jsem instaloval těsně před problémy s výdrží o kterých jsem se zmiňoval výš. Přišel jsem na dvě, které by to mohly být. Když jsem je odinstaloval, tak mi Treo za noc kleslo jen o 16procent na baterce. Jsou to TextPlus 5.7 a ovladač externí klávesnice Palm wireless keyboard. Po jejich smazání zase jako dřív. Jedna z nich to je určitě. Oboje běží stále na pozadí. U toho ovladače jsem myslel, jestli si sám nespouští infra, který by hodně bralo, ale v prefs je infra pořád vypnuté, jak jsem ho nastavil.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
jacktalking
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: út 01. květen, 2007 9:18    Předmět: Citovat

cambel napsal:
Ještě k té výdrži. Zkoušel jsem postupně odinstalovávat aplikace, co jsem instaloval těsně před problémy s výdrží o kterých jsem se zmiňoval výš. Přišel jsem na dvě, které by to mohly být. Když jsem je odinstaloval, tak mi Treo za noc kleslo jen o 16procent na baterce. Jsou to TextPlus 5.7 a ovladač externí klávesnice Palm wireless keyboard. Po jejich smazání zase jako dřív. Jedna z nich to je určitě. Oboje běží stále na pozadí. U toho ovladače jsem myslel, jestli si sám nespouští infra, který by hodně bralo, ale v prefs je infra pořád vypnuté, jak jsem ho nastavil.

No u ovladače pro infra klávesnici to je dost zřejmé. On má v sobě totiž tlačítko OFF. Pokud se to nevypne, palm čeká na akci z klávesnice. Vybíjí to tudíž baterku, o čemž se ale píše v manuálu
_________________
Sony Ericsson
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
sokrates
nováček
nováček


Registrace: 29.5. 2006
Příspěvky: 69

PříspěvekZaslal: st 02. květen, 2007 7:39    Předmět: Citovat

jacktalking napsal:
sokrates napsal:
t680 sa samovolne vybija aj po nainstalovani camera update.
zistil som to tak, ze som vypol telefonnu cast a treo nechal tyzden nedotknute lezat s vlozenou baterkou nabitou do plna. potom som sa pokusil treo zapnut a bateria bola uplne vybita. taka je realita

Vypnuté Treo není ve skutečnosti vypnuté Mrkající Podobně jako staré mobily s funkcí budíku. Doporučil bych hard reset, týden se toho nedotýkat a pokud bude i potom baterie vybitá, tak je to opravdu v pytli


to je sice mozne, ze nieco bezi stale na pozadi, co taha baterku, alebo su aj ine dovody, otazka znie, preco by som to mal ako uzivatel riesit a vrtat sa v tom. technicka dokumentacia uvadza urcite prevadzkove casy a skor sa ocakava, ze nebude pravdiva informacia o dlzke telefonovania na 1 nabitie. u T680 ale nie je pravdiva informacia o dobe v standby mode.
urobil som este 1 pokus a sledoval som, ako sa vybija treo pri pouzivani a ako ked lezi a dokonca sa mi zda, ze ked treo pouzivam na telefonovanie a beznu pracu, baterka klesa rozumne a dokonca mensim tempom ako ked treo len "vypnute" lezi. markantny pokles je hlavne v noci...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
gunter07
nováček
nováček


Registrace: 11.6. 2007
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: čt 19. červenec, 2007 16:45    Předmět: Samovolne vybijeni TREO 680 - mozna pricina Citovat

[quote="jacktalking"]
sokrates napsal:
t680 sa samovolne vybija aj po nainstalovani camera update.


Je to tak. Treo 680 ztraci zhruba 2-3% energie za hodinu a i pri necinnosti vydrzi maximalne den az 1,5 dne. Na vine je zrejme chybne naprogramovana telefonni cast, ktera se po skonceni hovoru nejak neukonci a GSM modul dal saje energii. Kdyz jsem totiz vytahnul SIMku z Trea (nasledne se provede soft reset), tak mi Treo 680 vydrzelo celych 5 dni standardni prace - jako klasicke PDA bez telefonu. To odpovida zhruba vydrzi meho stareho Zire 72.

Ke korektnimu ukonceni telefonni aplikace staci malickost: soft reset. Pokud mam vecer nabito 99% a po poslednim vecernim hovoru provedu soft reset, Treo bude mit rano 98% a to i pri GSM zapnutem celou noc (nesmi ale nikdo zavolat nebo prijit sms)... Bez provedeni soft resetu telefonni aplikace jaksi bezi celou noc dal a rano se Treo probudi s baterii na 85-88%. Toz tak. Battery reset je pekna vec, ale problem je evidentne ve spotrebe Trea v necinnosti. Jedinym resenim by bylo provadet soft reset po kazdem hovoru, coz je samozrejme opruz. Delam to jenom na cestach, treba o dovolene, kde nejsou zasuvky a hovory povetsinou neprijimam.

Pokud Palm nedoda v nejblizsi dobe patch, Treo 680 vracim vyrobci a budu dal provozovat stary Sony Ericsson a Zire 72.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: čt 19. červenec, 2007 18:01    Předmět: Citovat

Řekl bych, že máš vadný kus.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
gunter07
nováček
nováček


Registrace: 11.6. 2007
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: čt 19. červenec, 2007 18:47    Předmět: Citovat

Badel napsal:
Řekl bych, že máš vadný kus.


Je to mozne. Nicmene nejsem evidentne sam-na toto si stezuje vice uzivatelu. Nejdelsi stand-by cas se zapnutym GSM, ktery jsem docilil, bylo kolem 30 hodin (bez telefonovani, sms, spousteni aplikaci). Palm uvadi pritom 300 hodin!

Nize si uzivatel Trea 680 stezuje na stejny problem, na ktery jsem narazil a take mu pomohl soft reset po pouziti telefonu. Je to z diskusniho fora:
http://vehera.symbiandevelopersjournal.com/fixing_palm_treo_680_battery_problem.htm
Wednesday, 30 May 2007 1:47 pm

"The biggest problem with the Treo 680 is an as-yet unaddressed bug with the 'phone application that leaves the Treo in high-battery-drain mode after some calls.

The workaround is tedious, but very effective: perform a soft reset after every 'phone call, and the battery problem goes away. I have the standard 1,200 mAh battery in my Treo 680, and under normal use I need to charge it every five days. Before I discovered the workaround I needed to charge it every evening.

Note: this is NOT a hoax! Please try it for yourself to confirm my findings, then go and badger Palm about it until they fix the problem. "

Dalsi mouchy Trea 680, se kterymi bojuji:
- nektere prichozi maily pri otevreni ve Versamailu zpusobi soft reset (napohled se nijak nelisily od ostatnich mailu-zadna priloha, nic)
-Blazer zpusobi soft reset pokazde, pokud se snazim pripojit na urcite webove stranky. Jeden priklad za vsechny: www.camfexgroup.com
- Treo se obcas samo odpoji od GSM site. Zda se mi, ze se to stava, kdyz je delsi dobu bez signalu. Vypadne a uz se znova nepripoji. Tak nevim. Jsou chvile, kdybych ho nejradeji obloukem hodil do kanalu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
gunter07
nováček
nováček


Registrace: 11.6. 2007
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: čt 19. červenec, 2007 23:54    Předmět: Treo 680 a rapidni ubytek stavu baterie pri necinosti Citovat

Badel napsal:
Řekl bych, že máš vadný kus.


Konzultoval jsem to jeste na oficialnim chatu Palmu a jejich pracovnik mi radil nechat si vymenit baterii pripadne cely pristroj. Podle mne je ale baterie v poradku - pri plnem nasazeni (GSM+BT+displej podsviceny na 100%) vydrzi neco pres 7 hodin, coz je excelentni hodnota. MP3 prehrava asi 6 hodin v kuse. Problem nastava pri necinnosti (standby). Mno, jeste zkusim par testu a pak ho vratim.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> smartphony/PDA/tablety Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412